Nosí se ještě vrtané brýle aneb jaké jsou teď IN?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Osuška
90 příspěvků 05.03.18 20:18
Nosí se ještě vrtané brýle aneb jaké jsou teď IN?

Nemám ráda brýle, ale v autě se bez nich neobejdu. Měla jsem 10 let jedny, vrtané bezoobroučkové a ten věk už je na nich vidět. V Optice mi ale paní nabídla jen dvoje děsný, hrozný nehezký s tím, že se už nenosí. Jenže mě ty plastový výrazný nesluší. Nedokážu si vybrat.


Reklama


Reklama

Reakce:
 
vlm
3669 příspěvků 06.03.18 06:34

@Osuška bežte do jiné optiky, určite je budou mit, to že se nenosi, no nevim, když vam slusi tak bych to neřešila, brýle jsou doplněk a musí slušet. Z optiky kde mi nabidnou jen dvoje brýle bych utekla

 
pavka_l
522 příspěvků 06.03.18 08:35

@Osuška Teď se nosí brýle všech tvarů a provedení, vrtané, kovové, plastové, v optikách mají většinou spoustu typů, pokud Vám v optice nabídla paní pouze dvoje brýle, okamžitě bych šla jinam, jak píše @vlm.

 
vonam
14 příspěvků 06.03.18 10:58

Po vrtaných brýlích jsou ty s barevným plastovým rámkem hrozně velká změna. Myslím, že si člověk musí chvíli zvykat. Současný tren jsou výrazné obroučky.
Než jsem si koupila brýle obešla jsem cca 6 optik a vyzkoušela desítky brýlí.
Moc hezké a elegantní jsou kombinace plast-kov něco takového.

 
Eleanor Rigby
569 příspěvků 06.03.18 22:05

A co třeba poloviční obroučky zespoda s vlascem, nebo ty už se zas nedělají? A moc nechápu, jak mohla paní nabízet u vrtaných jen dva tvary - myslela jsem, že když to obroučky vůbec nemá, můžete si nechat čočky uříznout celkem jakéhokoliv tvaru si vymyslíte. Vím, že u těch polovičních obrouček si známá vyžádala, že chce skla o něco větší než na vzoru, a normálně jí to tak udělali.

 
Osuška
90 příspěvků 07.03.18 23:23

Asi je to problém naší Optiky. Na internetu jsem našla spoustu bezobroučkových brýlí. Brejle nutně do auta potřebuju, tak jsem si nakonec nechala udělat celoobroučkový plastový, hodně jemný, do auta to v nich dám, ale na normální nošení určitě chci bezoobroučkový, takže budu hledat optiku, kde je mají. Líbí se mi https://www.miramaxeyewear.com/e-kaross ale jde o cizí web. Zkusím v létě na dovolený ve větším městě než u nás na maloměstě.

 
Aliiice
1 příspěvek 08.03.18 21:08

Pokud preferujete vrtané, podívejte se po značce Minima , nabídku mají velmi širokou a specializují se na vrtané.
Také preferuji vrtané a na podzim jsem si prošla něčím podobným, nepropadejte zoufalství ohledně výběru :-)

 
Jindrason
256 příspěvků 09.03.18 10:40

No já dneska co vidím za patvary brýlí, co nosí lidé, tak bych se ničím netrápil. A jestli jsou jen na řízení, tak je to jedno, hlavně že splní svůj účel.

 
Osuška
90 příspěvků 09.03.18 11:55

@Jindrason Nosím je ZATÍM jen na řízení, ale měla bych pořád, to že nevidím mě omezuje např. i v obchodě při nakupování atd. Mám 2 a 1,5 dioptrie. V těch vrtaných brejlích se cítím nejlíp, přesto chodím většinou bez nich. Chtěla jsem si koupit nový vrtaný s tím, že je budu nosit častěji i při jiných činnostech. Nevěděla jsem, že je to alespoň tady u nás takový problém. Mám kulatý obličej a s brejlema si připadám ještě kulatější, myslím s těmi výraznými obroučkami.

 
vonam
14 příspěvků 09.03.18 16:02

Já nosím brýle, beru je jako módní doplněk a řídím se módou. Měním účes, líčení, samozřejmě měním i styl obrouček. Před deseti lety jsem měla taky vrtané rámečky, pak celokovové, plastové…
Myslím, že brýle by neměly přebít nositele, což masivní plastové brýle někdy dělají, ale výběr je velký a „nesluší mi“ říká jen ten, kdo nenarazil na ty pravé :)
Já brýle měním co cca 3 roky, po 10 letech už musí být hrozně poškrábané, uv filtr neúčinný… ty vrtané se i rozviklaly a padaly mi z nosu.
ještě inspirace co se líbí mně.

 
Osuška
90 příspěvků 09.03.18 18:30

@vonam Mě se líbí ty druhé a třetí. Něco na způsob těch třetích si půjdu po víkendu vyzvednout. Podobný tvar a tmavě hnědé, jemně žíhané. Zakládám obálku na bezoobroučkový, do léta snad našetřím. :-) Nesmím si holt koupit žádný vůně, na to jsem maniak. :-)

 
MP Vladenka
1305 příspěvků 10.03.18 03:26

Brýle jsou investice. Pokud se cítíš dobře ve vrtaných, pořiď si vrtané. Já jsem slepoň, bez brýlí se neobejdu, takže jsem jiný případ - na celodenní nošení se vrtané moc nehodí - rychle se povolují, jsou moc křehké. Plastové se zase časem unaví, zmatní, křehnou.
Takže - být tebou zkusím všechny typy, abys měla představu, co ti sluší a co ne. Vzhledem k tomu, že ti brýle nejspíš vydrží dlouho, šla bych do něčeho nadčasového, těmi vrtanými nebo půlobroučkami rozhodně nic nezkazíš. Obří výrazné brýle ala neonová moucha tse tse se časem omrzí a pokud brýle chceš mít taky jako doplněk, tak je to solitér, ke kterému není taková sranda dokombinovat oblečení. Osobně obří brýle navíc ani na obličeji nesnesu.

 
giuliettka
784 příspěvků 10.03.18 08:34
@MP Vladenka píše:
Brýle jsou investice.

Takže je to kapitál, ktorý sa dá dobre zhodnotiť? :-D

 
krajta
21 příspěvků 17.03.18 14:44
@vonam píše:
Já nosím brýle, beru je jako módní doplněk a řídím se módou. Měním účes, líčení, samozřejmě měním i styl obrouček. Před deseti lety jsem měla taky vrtané rámečky, pak celokovové, plastové…
Myslím, že brýle by neměly přebít nositele, což masivní plastové brýle někdy dělají, ale výběr je velký a „nesluší mi“ říká jen ten, kdo nenarazil na ty pravé :)
Já brýle měním co cca 3 roky, po 10 letech už musí být hrozně poškrábané, uv filtr neúčinný… ty vrtané se i rozviklaly a padaly mi z nosu.
ještě inspirace co se líbí mně.

Nechápu nošení takového druhu hnusných brýli. Člověk by si snad měl vybírat brýle, podle svého obličeje, aby mu slušely a aby se v nich cítil dobře. Ne mít takové velké kulaté, které se kdysi nosili, ale 90% lidem vůbec nesluší.


Reklama

 Váš příspěvek

Modelky pro Chanel odchodily přehlídku po pravém listí

Chanel představil v Paříži kolekci pro podzim/zima 2018 a dopřál... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Minimalismus: Je v jednoduchosti nuda?

Autor: Kateřina

Neustálé nakupování nových módních trendů, produktů a objevování... Celý článek


Reklama