Nosíte paruku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Semtex
31 příspěvků 02.01.19 20:32
Nosíte paruku?

Ahoj, velmi mě láká pořídit si na občasné nošení paruku. Máte s tím některá zkušenost? Nebo poznáte na ulici, že někdo paruku má? A jaký máte názor na nošení paruky? Zalíbila se mi na internetu jedna, přikládám foto. Vždycky jsem chtěla mít pěkné objemné vlasy, ale nebylo mi dáno a mám jemné, rovné, střižené na mikado těsně pod uši a ráda bych zažila, jaké to je mít jiný účes. A o prodloužení neuvažuju, na to zase mám svoje vlasy celkem ráda, jen prostě… ta změna:-).

A odolávám pokušení to někomu známému říct, chci si ji objednat na tajňačku a pak v ní prostě jenom přijít:-D. Tedy, jestli se v ní budu dobře cítit. Tak proto to píšu sem.

Reakce:
Oveeec
1981 příspěvků 03.01.19 09:51

Jdete do toho! Já o tom taky občas přemýšlím, ale asi bych byla z těch reakcí okoli trochu rozpačitá, tak to nejspíš neudělám. Vlasy si docela pěstuju, ale kdybych o ně nedejbože někdy přišla, nakoupila bych paruky a už by to jelo! :) Zrovna teď mám nedobrovolně tak trochu podhol, což na paruku není, ale na čelenky a satky a mozna nejakou ofinu ano, což bude možná taky fajn změna.

profesorka
76 příspěvků 03.01.19 10:11
paruka

Paruku jsem nosila asi půl roku, když jsem byla bez vlasů po operaci hlavy. Měla jsem ji z vlasů ve stejné barvě a účesu, jaký byl původně můj. Slušela mi,nikdo nepoznal, že nemám svoje vlasy. V zimě to bylo fajn, nahrazovala čepici. A na jaře jsem ji mohla odložit, vlasy mi už narostly.

JarkaJ
605 příspěvků 03.01.19 12:12

Před mnoha lety jsem si chodila paruky zkoušet, když jsem si chtěla pořídit dlouhé vlasy :-). Jenže když jsem ji nasadila, jak byla na mých hustých vlasech, dělala hlavu objemnou a pořád mi připomínala čepici a asi mi ani ty dlouhé vlasy nešly. Pak mě to přešlo a žádné nutkání se už nedostavilo. Záleží ale na provedení a materiálu, aby vypadala přirozeně. Paruku většinou poznám na starších dámách, pokud je paruka nápadná objemem, jednolitou barvou a příliš upraveným vzhledem. V jednom seriálu měla Bára Munzarová paruku a přestože se jednalo o běžný účes a přirozenou barvu, bylo to prostě vidět a strašně mě to rušilo. Když moderátorce počasí Taťáně Míkové dorůstaly vlasy, nosila jeden čas dlouhovlasou paruku s ohonem - taky to bylo nápadné. Sama bych ji nedokázala nosit tam, kde mě všichni znají (rodina, přátelé, práce, na sport, cestování ani turistiku se nehodí), snad výjimečně, kdybych šla sama někam za kulturou, bych si ráda zahrála na někoho jiného. Takže u mě není důvod, teď jsem jen uvažovala, že bych si šla zase vyzkoušet krátký prošedivělý účes, jak bych vypadala.

Matmys
2126 příspěvků 03.01.19 15:58

Takové ty lepší (a hezčí) stojí spoustu peněz a pak se vám to bude válet v šuplíku. A čím delší, tak tím dražší, kdysi jsem to zkoušela (ne koupit, jen v obchodě zkoušet) a krátké tak od 2 tis. , delší třeba i 5.
A za zkoušení chtěli asi 80 Kč za jednu a navíc žádná možnost, že když si tam nějakou paruku koupím, tak že by mi zkoušení neúčtovali.

Semtex
31 příspěvků 03.01.19 17:43

@Oveeec hmmm já se reakcí okolí moc nebojím… no, asi by to byla celkem legrace:-). Navíc ráda nosím šaty, a k těm jsou dlouhý vlasy krásný.

holly.golightly
43 příspěvků 03.01.19 20:48

Když paruku, tak doporučuju investovat do pravých vlasů. Umělé vlasy budou vždycky vypadat nepřirozeně a „parukovitě“. Jinak, já osobně paruku na ulici poznám, ale je fakt, že jsou to právě ty paruky umělé.

JarkaJ
605 příspěvků 03.01.19 23:34
citace] @Semtex píše:
@Oveeec hmmm já se reakcí okolí moc nebojím… no, asi by to byla celkem legrace:-). Navíc ráda nosím šaty, a k těm jsou dlouhý vlasy krásný.

Tak to mě pobavilo, aby někdo posuzoval, že jsou dlouhy vlasy krásný k šatům. Přece by měly v prvé radě slušet nositelce. Podle tohoto kritéria bych musela zrejmě nosit se svým kratkym sestrihem kalhoty a tenisky. Berte to obráceně - pěkné šaty jsou krasné ke všem účesům.

Semtex
31 příspěvků 04.01.19 14:23

@JarkaJ jeeee tak to jsem se špatně vyjádřila… myslela jsem to z mého subjektivního hlediska, že na mně by se mi to líbilo, mít k těm šatům dlouhé vlasy, nic víc… navíc mám ty svoje sama krátké:-D a od určité délky prostě už nevypadají moc hezky, jak jsou jemnější, hned plihnou.

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek