Nosíte už zimní věci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
bestia
2300 příspěvků 14.11.12 21:55

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:31

continuity
5853 příspěvků 14.11.12 21:59

@GreatSusan nemam sice jenom jeden (asi tri plus bundy na hriste), ale jakkoliv bych jich rada mela vice, tak se mi nevejdou do skrini a satky a baretky to resi jenom castecne.

@Ceresa rika se tomu aklimatizace :D my jezdime na dovolenou relativne pozde, predloni az zacatkem rijna, kde bylo 30C ve stinu a more jako kafe. domaci se divili, ze poustime deti do vody, aby nam nenastydly a jejich deti si chodily zahrat na plaz akorat volejbal a byly oděny v mikinách. ale zas ja bych tam v tech 40C, co maji v lete asi chcípla.

Ceresa
465 příspěvků 14.11.12 22:03

@bestia :mela jste nabrat novou tukovou vrstvu po tim tams, to mi pomohlo:):):)

bestia
2300 příspěvků 14.11.12 22:06

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:30

Lennita
145 příspěvků 14.11.12 22:08

Ja uz nosim ciapku lebo chodim dost peso a najvacsia zima je mi vzdy na hlavu. Ked ju mam v teple tak mi je prijemne aj v kratsom a tensom kabatiku ktory mam kludne rozopnuty, pod nim tensi sveter a este jedna alebo dve tenke vrstvy. Tiez nosim tensi sal okolo krku a kozene rukavicky ked sa chystam byt dlhsie vonku. Topanky minimalne vo vyske po clenky, v lodickach by som to uz fakt nezvladla.

Ceresa
465 příspěvků 14.11.12 22:13

@continuity :tipuju Egypt?:)

continuity
5853 příspěvků 14.11.12 22:23
Harmonika
244 příspěvků 14.11.12 23:01

Zimní věci nenosím, stále jedu podzimní kabátek, akorát vrstvím (košilka typu delšího tílka je základ) a nosím čepici (nikoliv pletenou, ale takovou podzimní). Jak už někdo zmínil v jiné diskuzi, nejhorší je zima typu vlezavo a vlhko, při mínus 10 je člověku paradoxně líp, kdy sice cítím štiplavý mráz ve tvářích, ale po těle je mu lépe než pokud je vlezavo.
Do bot jsem si pořídila zateplené vložky z CCC, byl to perfektní kup, častokrát vydržím jen se silnějšími silonovými podkolenkami (nemusím zatím tedy nosit tlusté ponožky a nemám sněhule, nýbrž semišky kozačky). Jediná vyloženě zimní věc, co nosím, je šála (z flanelu? flauše?), protože můj kabátek má sakový výstřih (nikoliv límec až ke krku. Namísto rukavic nosím takové ty návleky na ruce po lokty, kdy látka zakrývá pulku dlaně.
Ze zkušeností vím, že jsem náchylná, pokud promrznu od nohou, krku a od hlavy (čelo). Tělo nemusím mít v péřovce.
A jak bylo zmíněno jinde (díky Sibyll - omlouvám se za případné zkomolení nicku), vážně je tepleji v punčochách a v sukni s podšívkou než v džínách. Doporučuji.

Lucka073
149 příspěvků 15.11.12 08:38

Aj ja som rozmýšľala nad tým, či to nie je skoro, ale radšej ako ležať v posteli s teplotou a antibiotikami som si povedala, že vytiahnem zimné boty, takže riadna kožušinka, norsky vzor a som spokojna, radšej ako sa triasť. Nosím aj kabátik akurát na šál čiapku mam hranicu od 1. decembra :D ale rukavice to už od septembra, hlavne ruky nohy v teple. Nemyslím, že keď bude neskôr ešte zimšie bude vám zima, postupne si predsa zvykáte a otužujete :)

Sibyla
2646 příspěvků 15.11.12 08:48

Ne, zatím nosím červené vlněné paleto bez zapínání. Mám ho moc ráda, ale jak to vypadá, obléknu už polo-zimní kabát, doba paleta zřejmě skončila. Ale na těžký zimní kabát je ještě čas. Rukavice a baret, kotíčkové boty, to ano.

Curlygirl
1901 příspěvků 15.11.12 09:28

Nosím. Někteří nosí, jiní ne, podle toho, jak to cítí.

Prostě noste věci tak, aby vám nebyla zima a bylo vám akorát! Tohle mi opravdu připomíná Omlazení, kde se taky řešilo, zda už lidi nosí kozačky atd.

Khajka
506 příspěvků 15.11.12 10:26

@Curlygirl Tak pod to se podepisuju - každý má vnímání tepla/zimy jiné. Kolega v práci chodí celou zimu, i v těch největších mrazech v rozepnutém podzimním plášti a pod ním má krátký rukáv. Někomu (třeba mně) je zima už teď - když vyjdu ráno a vracím se večer a přes den nikde nepobíhám, tak si prostě ten zimní kabát vezmu, jen spodní vrstva je jiná než v zimě.
Dokonce už si někdy říkám, jestli má u nás cenu kupovat větší množství podzimních/jarních věcí, když v posledních letech víceméně z léta přecházíme do zimy a naopak…

ooola
129 příspěvků 15.11.12 11:15

Šálu a kozačky nosím už dlouho, tak minimálně měsíc. Kozačky mám podzimní a zimní, tak nějak je střídám jak se mi zachce. Nosím kruhovou šálu, takže když prší/fouká/mrzne tak si jí přetáhnu i přes hlavu. Zimní kabát jsem si ještě nevzala, šetřím si ho na opravdovou zimu, zatím střídám sáčko, teplý svetr bez rukávů a bundu. A jestli budou opravdu brutální mrazy, tak vytáhnu moje obří pohorky, které nosím, když už je taková zima, že musí jít estetika stranou:-)

Rosalyn
925 příspěvků 15.11.12 11:21

Ze zimních věcí jsem zatím vytáhla kabátek (PES ;-) ) a kozačky. Ten kabátek nosím i v zimě, ale teplo v něm moc není, musím vrstvit. Vlněný kabát/ek je v plánu, ale zatím se nezadařilo. Jinak teď nosím i kabátek typu trenčkot a pod něj teplejší svetr. A nosím šály, ale ne pletené.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.12 11:27

Já mám vlastně jen jedny věci plus kabát. Tak ten nosím někdy plus zatím krátký rukáv nebo někdy dva svetry, jak to zrovna vyjde. Já chodím málo ven a v zimě opravdu jen minimálně, tak je to jedno

natyska123
62 příspěvků 15.11.12 11:32

Kozačky nosím od konce října, vysoké a nad kotníky, ale ne ještě s kožešinou uvnitř, ty ostatně nosím málo i v zimě, kabátky nosím spíše podzimní, stejně když jdu ven, jedeme autem a přeběhneme jen pár kroků, jen jednou jsem už měla kabátek, který se hodí i vyloženě do zimního počasí…ale už tento týden odložím trenčkoty a podobné kabáty, protože je chladněji, po slunci ani památky, takže teplota nepovyleze výš ani kolem poledne…rukavice jsem ještě neměla, ale chystám se na ně, ani šály jsem ještě nevytáhla…dneska se odpoledne chystám ven v zimním oblečení..no, ale ten, kdo chodí do práce brzo ráno, tak se musí navléknout hodně, lepší je vrstvu odložit, než kdyby chyběla..dcera nosí už kozačky s kožíškem, i bundy zimní…

MP Janka
675 příspěvků 15.11.12 11:44

Bundokabát nosím už od konce října, ze školy se vracím až kolem osmé večer a to je zima i v Praze. Kozačky občas, ale ne kvůli zimně, ale proto, že jsem si letos koupila s trošku vyšším podpatkem, tak si zvykám. Šálu vytáhnu, až bude mrznout, rukavice asi taky a čepici nevlastním, i na horách chodím v -15 s holou hlavou.

PavlinkaK
96 příspěvků 15.11.12 11:59

Taky se mi nechce vytahovat kabát, nosím koženou bundu s podšívkou a delší svetry. Kozačky, protože jsem nesehnala boty na podzim, pak do nich přidám teplé vložky. Kožené rukavice nosím snad od října, strašně se mi vysušují ruce a rukavice mi pomáhají. Jo a nákrčník, ten jsem si zamilovala, pletený, šedý.

Alizon
1235 příspěvků 15.11.12 13:28

Zimni kabat uz nosim, protoze tu mame zimu, az bude zima jeste vetsi pridam dalsi vrstvy + sala, cepice. Neni to uplne jedno? Obleknu se podle pocasi a podle toho jestli je me zima nebo teplo. Kamarad nikdy zimni kabat nenosi, zima mu snad nikdy neni, ja mrznu od podzimu. Takze pokud je vam zima, vytahnete zimni veci a nereste to.
Az bude -10, tak pridate dalsi vrstvu a termopradlo.
Nebo zacnete otuzovat, pokud vam pride ze jste zimomriva az moc.
Navic telo si postupne zvykne… pokud se napr. po teplem lete najednou ochladi, taky mam potrebu se nabalit a rikam si co budu delat v zime, ale kdyz se ochlazuje postupne… treba az na tech - 10… tak si do te doby clovek zvykne.

Příspěvek upraven 15.11.12 v 13:33

Alizon
1235 příspěvků 15.11.12 13:32
@continuity píše:
@GreatSusan to mne prave nebavi, pul roku bych nosila to same - minimslne do brezna, to si radsi pridam nejakou tu vrstvu uz ted.

Tak to ja si zase radeji obleknu ten zimni kabat (mam jich vic, takze to to same neni) a pod to nejake normalni obleceni typu halenka+lehci svetrik, nez mit lehkou bundicku a pod tim dva tluste svetry. Kabat v praci odlozim a cely den jsem v te „spodni vrstve“ - a tu mam radeji „normalni“ a ne „mrazu-vzdornou“.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.12 13:45

@Alizon
vidim to stejne, napr. v nedeli vecer jsem byla na koncerte - v sukni a halence, pres to stacil uz jen teply kabat. Bylo tam docela teplo, takze pridavne svetry pod tenky kabat bych tam musela skladovat nekde pod sedadlem :-).

Atlacoya
2790 příspěvků 15.11.12 15:19

Ne, podzimní věci nemám, tak jsem jen přidala košilku. Je pravda, že když teploměr ukazoval -1 a já si vykračovala v lodičkách tak na mě lidi divně koukali, ale ráno tu chvilku než se dostanu do práce vydržím a odpoledne už mi oblečení stačí.

Pirek
7060 příspěvků 15.11.12 15:24

Dokud je přes den +- 10 °C, já se nevzdám a zimní věci nevytáhnu (ale už je mám nachystané)!

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.12 15:38

Zimní kabát bych nosila, kdybych nějaký měla :D. Mám dva kabáty a ani jeden není v zimě dostačující. Minulou zimu jsem v nich odchodila (no, s jednou angínou) a maminka trne hrůzou a tuhle mi málem koupila tohle. http://e-shop.orsay.com/…858_zoom.jpg Pravda je, že v tom bylo úžasné teplo.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.12 15:41

Jinak zimní boty a tlusté ponožky už taky nosím… V zimě už budu přidávat pouze spodní vrstvy (tzn. vlněný pás, tílka, tlustší silonky).

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek