Nosíte už zimní věci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Superstar
67 příspěvků 15.11.12 15:42

Já se oblíkám podle toho, kolik je venku stupňů a nikoli podle toho, co je zrovna za roční období. Péřové kabáty začím odpočívají ve skříni, ale když je ráno kolem nuly, mám nutkání je vytáhnout. Zatím tedy nosím bundičku s výplní z dutých vláken nebo kabátem s příměsí vlny.Jak už psala některá nade mnou–taky raději obleču jeden teplý kabát a pod něj jen lehkou halenku či tričko než vrstvit oblečení…Takže trenchcoaty jsem už zazimovala, ty nosím jak je venku ráno minimálně 10 stupňů.

continuity
5853 příspěvků 15.11.12 15:52

@jumbee budu ukamenovana, ale mne se ta bunda docela libi. ono zavisi na tom jake aktivity v zimne podnikate. do meste je to zbytecne, ale na prochazku prirodou hezke.

Alizon
1235 příspěvků 15.11.12 16:22
@continuity píše:
@jumbee budu ukamenovana, ale mne se ta bunda docela libi. ono zavisi na tom jake aktivity v zimne podnikate. do meste je to zbytecne, ale na prochazku prirodou hezke.

Ja vas rozhodne kamenovat nebudu, ac fanda klasicke elegance obecnou hysterii vuci burtokabatum rozhodne nesdilim. I ty burtokabaty muzou byt pekne a na vikendove vychazky jsou jako delane. Tento je takovy prumer, videla jsem hezci, ale uplne peklo to podle me taky neni.

MP Vera
265 příspěvků 15.11.12 16:41

Ne. Užívám si podzimní oblečky, v kabátu a vysokých botách budu zabalená až do dubna, tak to odkládám co to jde.

Mám delší dobu dojem, že Češi - a hlavně Češky - jsou v tomhle ohledu extrémisté: v létě jakmile se trochu oteplí se všichni okamžitě svlíkaj a ukazují co nejvíc kůže, na podzim klesne teplota k 10 C a ulice jsou plné zimních bund, šál a kozaček. Proč?

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.12 17:01

@continuity @Alizon Právě, že miluji v zimě hoodně dlouhé procházky a neustále mrznu :). Mně nevyhovovala barva a přišel mi zbytečně dlouhý… Jinak obecně proti tomuto typu taky nejsem.

Alizon
1235 příspěvků 15.11.12 17:07

@jumbee
Barvu bych taky vymenila… a jak ted koukam ta delka je opravdu divna, ale jinak burtokabat klidne. Ja si ted koupila takovou burtobundu kdyz chodim na hriste s dcerou a hodinu tam mrznu u houpacek a jsem s ni moc spokojena.
Jeste uvazuji o nakupu nejakeho termopradla na zimu - ale nevim jestli to opravdu stoji za to - nemam zkusenosti. Neporadi nekdo - pripadne znacku? Moira?

continuity
5853 příspěvků 15.11.12 17:50

@Alizon Moira kdysi hodne smrdela (jako opravdu hned a docela zasadne). ja bych do ni uz nesla. byla jsem hodne spokojena s funkcnimi triky od Milletu - neprodavaji je tam u vas? meli primes stribra a to tolik nepachne. ale jsou to funkcni veci, ne primarne hrejive.

opravdu zahreje merinove pradlo (Icebreaker nebo Devold, jine znacky vyzkousene nemam nebo mam a nebyla jsem spokojena), ale je kapanek drazsi a na kuzi ho delaji s nizsi gramazi a nevydrzi zas tolik. ale nemyslim, ze je nutne mit sportovni pradlo na hriste, nosim ted kasmirovy rolak ze sekace a taky hodne dobry. ted jsem si objednala jeste z woolovers merinovy rolacek s kasmirem, tak pak poreferuji.

Dahllie
2222 příspěvků 15.11.12 19:24
@MP Vera píše:
Ne. Užívám si podzimní oblečky, v kabátu a vysokých botách budu zabalená až do dubna, tak to odkládám co to jde.Mám delší dobu dojem, že Češi - a hlavně Češky - jsou v tomhle ohledu extrémisté: v létě jakmile se trochu oteplí se všichni okamžitě svlíkaj a ukazují co nejvíc kůže, na podzim klesne teplota k 10 C a ulice jsou plné zimních bund, šál a kozaček. Proč?

Doporučuju zažít jaro v Anglii. V únoru tohoto roku se teplota přehoupla přes 10°C. V kabátu a šále jsem byla mezi Britkami v žabkách a letních plážových šatech s džínskou za exota. ;-)

Alizon
1235 příspěvků 16.11.12 09:19

@continuity
Diky za odpoved, Icebreaker mi ted doporucovala kamaradka. Nejde mi vylozene o sportovni pradlo, ale o neco co i v tenke vrstve zahreje - muzu si samozrejme vzit dva svetry ale ja jsem prave nerada takto nabalena - pripadam si jako medved.

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 16.11.12 11:16

@Alizon - ja som minuly rok hladala nieco, v com by som nemrzla (u mna skoro nesplnitelna podmienka), tak som si kupila toto - http://www.devold.cz/…edition.html . Mam triko a nohavice, cierne, v zime na to hodim jeden-dva kasmirove svetre, suknu a kabat, a je mi celkom…znesitelne.

MP Vera
265 příspěvků 16.11.12 14:19

@Dahllie Chápu, mám podobnou zkušenost z Estonska, kde jsem seděla na pláži s mikinou s kapucí na hlavě a v džínách, a o pár metrů ležely severský holky v plavkách na ručníku a tvářily se nenuceně. Ten můj příspěvek směřoval k tomu, že Češi jakoby rezignovali na ty přechodové outfity (hrozné slovo), buď jsou to šortky s tílkem, nebo zimní prošívaná bunda s kulichem a nic moc mezi. (Trochu jsem to nadsadila, ale doufám že je mi rozuměno)

zwedavka
1167 příspěvků 16.11.12 14:59

Nosím aktuálně 2 svetry ráno a odpoledne jde ten tenčí do kabely a ten teplejší si podle potřeby rozepnu

Edit odcházím z domu po šesté

Příspěvek upraven 16.11.12 v 23:33

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.12 18:01

Ráno v pět hodin ráno jsem chodila do práce s dvěma svetry (pulovr a přes to dlouhej huňatej rolák), šálou, kabátem, baretem na hlavě a měla jsem ještě chuť si dát na hlavu kapucu. Odpoledne sem schovala pulovr do tašky a šálu už jsem si tak pečlivě neuvazovala kolem krku.

alex_foster
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.12 20:55

@Ceresa když vám všichni napíší, že zimní věci ještě nenosí, přestanete je nosit také a budete radši mrznout? Tyhle otázky se hojně vyskytují na Mimibazaru s každou změnou ročního období a dost to vypovídá o tazatelce.

Ceresa
465 příspěvků 16.11.12 21:26

@alex_foster nechodim tam, tak netusim, co se tam resi. A vy si o me muzete samozrejme myslet co chcete;)

rice
356 příspěvků 16.11.12 23:12

Tak. A touhle diskusí se peklo definitivně přesunulo do sféry Omlazení. cz
Hlavně sem nezapomeňte včas hodit téma - Už nosíte baleríny?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.12 09:10

@rice Prsk prsk prsk

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.12 13:37

@seznam.mih :-D hezky jste to rekla!

Nadya
103 příspěvků 17.11.12 17:09

Já mám každoročně velký problém, abych nahodila zimní oblečení…asi jsem šílenec, ale chodím na boso až do listopadu…děsně nenávidím ponožky…včetně silonkových…
Tvídový kabát jsem oblékla až začátkem listopadu…zima mi není, zatím ne..:-))

lindiste
348 příspěvků 17.11.12 17:11

Nosím, páč je mi zima :)

Majdaalenka
2 příspěvky 29.11.12 22:49

Já nosím jenom zimní sukni přes kalhoty, protože mi pořád mrznou boky a zadek a pk se můžu udrbat, protže mám mrazovou alergii, což je strašnej vopruz :(. Našla jsem super sukně ze švédska Skhoop, které se jednoduše zapnou přes kalhoty nebo přes jinou sukni jako bunda a můžu vyrazit. Když je chladno, tak mám lehkou péřovku, která narozdíl od super technických bund dobře dejchá, takže se zbytečně nevařím. Když je trochu tepleji a prší jako třeba dneska, tak vyrazím v softshellce a nějaké fleec mikině. Když potřebuju vypadat elegantnějš, tak mám vlněný kabát a vlněný svetřík. čepici a rukavice zatím nenosím, protže na té péřovce mám návleky na ruce, které mi zatím stačí a čepice nosím, jen když je fakt kosa a fouká.

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.12 22:54

Hm - ode dneška se to nebude řešit - zima přišla. Že byl ale letos podzim dlouhý? Co říkáte?
Nosila jsem pořád slabší vlněné kabátky bez podšívky a pod ně slabý bavlněný rolák se šátkem, kalhoty a lodičky. Zítra už nemůžu - to mě štve, je tu sníh.

Majdaalenka
2 příspěvky 29.11.12 22:58

No v Praze zatím jenom prší a prší a je nad nulou. Zejtra to bude tak akorát na holinky.

Cathero
200 příspěvků 30.11.12 08:40

Nevím čím to je, ale paradoxně ráno mi je vždycky nejtepleji, schválně se vždycky navleču abych tu cestu do školy nějak přežila, ale je mi spíš vedro a pak odpoledne je to teprve strašné. Ale k dotazu-vážně nemám na to, abych nosila lehké kabáty jen proto, že na ty tlusté ještě není ten správný měsíc. Nosím už úplně všechno od bot až po rukavice. :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek