Galanterie v Praze - co vám v nich chybí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
MP_Emi
107 příspěvků 13.9.13 16:19

@xpavlusakx A budete tam mít i příze od Drops (garnstudio. com)? Třeba jen vzorky s možností objednání na prodejnu?

Zebra33
2038 příspěvků 13.9.13 17:07

Kdyz jsme u tech prizi, tak ja mam rada Lana Grossa :)

DanielaS
5131 příspěvků 13.9.13 17:30

Ja mam hlavne rada, kdyz se muzu toulat po obchode a osahavat veci. Ne klasicky pultovy prodej, „ukazte mi cervene stuhy“ a hned si vybrat. Ja kolikrat objevim veci, o kterych jsem ani nevedela, ze je vedou, a zjistim, ze je naprosto nutne potrebuju. Aspon vzorky aby byly proste pristupne k osahani. V te galanterii, kam chodim, je pultovy prodej a byvalo to narocne, vubec vysvetlit, co chci, jeste kdyz jsem presne nevedela a chtela se podivat na ruzne moznosti. Navic maji zbozi naskladane az pod strop a honit starsiho prodavace nahoru a dolu po zebriku vice nez petkrat mi bylo hloupe. Ted uz me nechavaji se hrabat vsude, ale normalni pristup to neni.

kackat
15 příspěvků 13.9.13 17:37

V zahraničních návodech jsem občas viděla veliké jehlice, třeba 10, 12, 15 v kruhovém provedení. Hledala jsem je u nás a buď jsem jen nenašla, nebo se opravdu nedají sehnat. :-) A zároveň i kvalitní „tlustou“ přízi, u nás v galanterii je to všechno akryl, v lepším případě jen 20% vlny a podobně. Ty zahraniční časopisy a návody na pletení bych uvítala také :-).

MP_Emi
107 příspěvků 13.9.13 18:32

@kackat Podívejte se po jehlicích od KnittPro. Používám tyhle dřevěné a jsou dokonalé http://obchudekumedarda.cz/detail.php?…
Dělají je v různých tloušťkách snad až do 20 mm, kupují se k nim vyměnitelná lanka o různé délce (takže jedno lanko 60cm můžete použít ke všem těchto jehlicím a při pletení dílů vyměňovat různě dlouhá lanka podle potřeby) a příze se nezachytává na spoji jehlice a lanka. Ve vedlejší vlákně o pletení pro samouky je chválí i @arrabeska.

kackat
15 příspěvků 13.9.13 22:58

@MP_Emi Děkuji za tip :-)

xpavlusakx
9 příspěvků 16.9.13 12:16

@MP_Emi Bohužel mám omezený rozpočet i čas a těch věcí a značek je skutečně mnoho, takže chci začít na nějakých základních přízích, ale s širokou paletou barev. Postupně bych chtěla reagovat na poptávku a doplňovat luxusnější zboží, důležitá pro mě bude flexibilita, rozhodně budu rozšiřovat sortiment a komunikovat se zahraničními výrobci, ale stejně tak je pro mě důležité držet se konceptu, který mám v hlavě, zachovat určitou konzistenci.

P.

xpavlusakx
9 příspěvků 16.9.13 12:18

@DanielaS Souhlasím s Vámi, jsem úplně ten stejný případ. U mě bude rozhodně samoobsluha, můžete tam strávit klidně půl dne :)

P.

MP_Emi
107 příspěvků 23.9.13 14:27

@xpavlusakx Děkuji za odpověď. Z jakého materiálu a od jakého výrobce budou ty základní příze?

xpavlusakx
9 příspěvků 13.10.13 19:15

Ráda bych všem znovu poděkovala za názor. Galanterii jsem již otevřela, koukněte na facebook https://www.facebook.com/…emalovankaCZ?… nebo na web www.galanteriemalovanka.cz, popř. se zastavte na Bělohorské 165/10, Praha 6, tram/bus zastávka Malovanka, a přijďte mi to zkritizovat osobně. :) Mám otevřeno teprve dva týdny a spousta věcí ještě přibude, tak na mě prosím buďte hodné. :) Každopádně vás ráda uvidím a uvítám jakékoli tipy. Máme i sedačku a jehlice a háčky na zapůjčení, takže si všechno můžete rovnou vyzkoušet nebo jen tak posedět. ;) Otevřeno máme po-pá 10 - 18 h.

Pavlína

Příspěvek upraven 03.06.14 v 13:58

xpavlusakx
9 příspěvků 13.10.13 19:18

@MP_Emi Dobrý den, základ je Camilla (bavlna), Kačenka (bavlna, akryl) a Super Baby (akryl) - to jsou celé barevnice. Dále máme směsovky s přírodním vláknem, vesměs od Schoeller a Austermann. Časem budou čistá přírodní vlákna, ty budu dovážet ze zahraničí.

CatherineL
5 příspěvků 13.10.13 21:15

Obchod máte dle fotek na FB pěkný, ale máte opravdu ještě hodně věcí na zařizování. Výběr knoflíků a jejich prezentace, ač ve skleněných kořenkách, ovšem není to pravé ořechové. Myslím, že byste měla sehnat nějaké hezčí a hlavně módní knoflíky k pleteninám, když už je Váš obchod orientovaný na vlnu a vše pro pletení. Každopádně Vám přeji mnoho úspěchů, není vůbec jednoduché, jen tak otevřít a vybavit obchod a obstát v silné konkurenci!

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.10.13 22:47

@xpavlusakx
Obchod je nádherný, už jsem Vám dala lajk :-) Držím palce, ať se daří.
PS: Nenechte se příliš znervóznit a ovlivnit jednotlivými připomínkami, co komu v jiných galeriích chybí. Ono to tam často chybí proto, že to lidé nekupují. Pro Vás je důležité, co se bude prodávat.

xpavlusakx
9 příspěvků 14.10.13 09:23

@CatherineL Děkuji :) Na knoflících se už pracuje :) Vypadá to jednoduše, ale není u nás moc snadné sehnat pěkné knoflíky. Nicméně už jsem dodavatele objevila, teď už jen dojednáváme podmínky.

xpavlusakx
9 příspěvků 14.10.13 09:24

@MP Barbucha Moc děkuji za podporu!

prispevatelka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.13 16:40

Podivejte se treba do galanterie na Nuselske. Naproti mlekarne. Tam maji nevsedni poklady… ;)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek