Nová práce - z džínů do kostýmku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Ver
53 příspěvků 2.5.12 22:26

Řeším úplně stejný problém a jak jsem se ze začátku prakticky nezamyslela tak teď mám doma boty, které se barevně prakticky k ničemu moc nehodí. Osobně zatím vybírám v M&S (přijde mi mnohem kvalitnější než to co můj šatník momentálně obsahuje a je to jen do „začátku“). Tento měsíc mám u nich v hledáčku moc pěkné kostýmky (světle i tmavě šedé, černé, tm.modré, i s proužky) mají kombinace sako + sukně + šaty + kalhoty. Bude opravdu těžké vybrat zatím jednu kombinaci :)

Indi_Anna
17 příspěvků 2.5.12 23:10

@Ver - M&S je fajn. Také jsem tam zakoupila základ (sako + kalhoty + sukně + šaty), z Nextu mám nějaké kalhoty a sukně a ještě se vydám do Fashion Areny na blůzičky a košile.
Ty začátky jsou náročné - je třeba neustále přemýšlet, aby se to dalo zkombinovat. Osobně nemám ráda, když mám jiné sako a jiné kalhoty nebo sukni, ale třeba si zvyknu.
A objevila jsem krásné šatičky v Promodu - myslím, že se sakem a podpatky (a samozřejmě silonkami) budou do práce v pořádku (mám je na kolena, ne tak krátké jako na fotce).

Ver
53 příspěvků 2.5.12 23:24

Ty šaty mi ihned připomněly toto:
http://www.extrapetite.com/…simples.html Opravdu krásné!

Edit: Asi jsem ještě nepřišla na přidávání obrázků :(

Sépia
426 příspěvků 16.5.12 23:49

Indi-Anna, neboj sa kombinovať aj saká s nohavicami, sukňami a šatami. Ak sa budeš orientovať len na kostýmy potrebuješ oveľa viac peňazí. Kombinovaním získaš viac rozličných zostáv oblečenia na viac dní - veď nemôžeš chodiť stále v tom istom. Ak si nevieš skombinovať farby, vyber si saká z neutrálnych farieb v intenzite, ktorá ti pristane. Tak budeš variovať ostošesť. Skús šedú- uhľovú-čiernu( podľa toho ktorá sa ti hodí k tvojmu typu) , tmavšiu modrú a tlmenú modrofialovú. Tie sa kombinujú mimoriadne ľahko.

miichalka
78 příspěvků 17.5.12 00:23
@Indi_Anna píše: …
A objevila jsem krásné šatičky v Promodu - myslím, že se sakem a podpatky (a samozřejmě silonkami) budou do práce v pořádku (mám je na kolena, ne tak krátké jako na fotce).

Tak zrovna tyhle šatičky si na vysokou, popisovanou pracovní pozici představit nedovedu. Měla jsem je několikrát v ruce, a už jen ten materiál, ze kterého jsou ušité je „schazuje“ dolů. Radši bych si přidala tisícovku navíc a nechala si u švadly ušít na léto pouzdrovky, které jsou mnohem víc variabilní, než tyhle šatičky. Pod dobře ušitýma poudrovkama můžete nosit košile, i ty starší casual, o kterých píšete, že je ještě máte, a tím tak šatičky obmněňovat, na více variací. Nebo s hedvábným šátkem na krku a sakem… Bude to víc variabilnější, než vzorované šaty, ke kterým můžete střídat buď sako, nebo sako.

Sibyla
2646 příspěvků 17.5.12 08:27

miichalka: souhlas. Hedvábný šátek/šál bych si rozhodně pořídila, dokáže zluxusnit i levný outfit (pokud není kolotočově levný)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.5.12 09:07

.

Příspěvek upraven 25.07.13 v 20:51

Indi_Anna
17 příspěvků 22.5.12 22:00

Všem moc děkuju! Nákupy jsou vyřešeny. Nakonec jsem hodně věcí nakoupila v Marks and Spencer, něco málo mám z Manga, pár košilí z Van Graaf a Peek and Cosi-co-nedokážu-vyslovit. A když jdu na týdenní nákup do Tesca, stavím se v oděvech pro pár levnějších kousků (trička, košile, svetříčky).
Díky vaší inspiraci mám několik kostýmků, které lze snadno kombinovat. K dražším/kvalitnějším kalhotám si dovolím vzít levnější blůzu z CA nebo HM, levnější sukni doplním kvalitní košilí (nikdy si neberu levněji vypadající vršek a spodek, vždy dbám na to, aby aspoň půlka byla očividně kvalitní - a pak i košile z Tesca za 120 korun vypadá pěkně).
Na čem rozhodně nešetřím jsou boty - ale na těch jsem nešetřila nikdy. A také si dávám pozor na silonky - ty za 15 korun vypadají hrozně, krčí se, zatrhávaj. Připlatila jsem si, ale za to vydrží a dělají krásné nohy.

Sumasumárum: díky baby za rady!

madline
56 příspěvků 11.7.12 21:32
@slecnalucka píše:
jak si stojí ohledně kvality mango podle vás prosím? podle mě je to stejné jako již zmiňovaná zara.

Kvalita jak u ceho, ale tak je to ve vsech obchodech. Mam z Orsay za 500 super dziny nekolik let, ktere se nehly po x vypranich, vs. halenka ze Zary za 1000, ktera se naopak po prvnim vyprani rozpadla.

Obecne mam radeji Mango, ty veci jsou nositelnejsi /ne tak vystajlovane a do budoucna nepouzitelne jako v Zare/ a ceny nejsou premrstene v porovnani s kvalitou, Zara to v posledni dobe dost prehani.

A jeste k tematu: v promodu bych si urcite veci do prace nekupovala, prijde mi, ze jsem tam nikdy v business stylu nic nevidela, pusobi to na me jako takovy hodne predrazeny Orsay.

butt
3 příspěvky 4.9.12 11:26

Přeji všem pěkný den,
dovoluji si využít toto téma (úzce souvisí s mým problémem) a poprosit vás o radu.
Nikdy jsem kostýmky nenosila, teď budu nucena (a jsem za to ráda :-)). ale vůbec nevím, jestli se k nošení kostýmku vztahují nějaká pravidla obdobně jako u mužů k nošení obleku (v sedě rozepnout, ve stoje zapnout apod.) nerada bych si jejich neznalostí utrhla ostudu. Snažila jsme se k tomu něco najít, ale bohužel marně. Nebo to moc řeším a žádná pravidla nejsou? předem děkuji za reakce!

Pavel
106 příspěvků 4.9.12 20:16

@butt Myslím, že v tomto žádná pravidla nejsou, dámské kostýmy mají zpravidla více knoflíků, než pánské a jsou určeny k tomu, aby se nosily zapnuté. Ono i s tím pánským oblekem to není tak striktní, jak píšete. Dvouřadové sako se nerozepíná vůbec a ani jednořadové podle mého názoru není nutno při sedání rozepínat - rozepíná se spíše kvůli pohodlí!

butt
3 příspěvky 4.9.12 21:11

@Pavel Děkuji za reakci! a za znalkyní pravidel pro nošení obleků se rozhodně nepovažuji, ale tam jsem tušila, že nějaká existují. u dámského kostýmku jsem ani netušila :-)

Sépia
426 příspěvků 4.9.12 23:16

@butt Dámske kostýmky nemajú pravidlá s rozopínaním, môžete ich nosiť rozopnuté s topom, blúzkou, alebo zapnuté. Zapnuté celé ako píše Pavel sa nosia tiež, záleži na type, strihu a štýle. Čo sa týka rozopínania pravidlo nezapínať spodný gombík sa vzťahuje len na pánske saká u oblekov. Dámy si môžu bez opýtania odložiť sako.

Pavel
106 příspěvků 5.9.12 07:46

@Sépia Přesně tak, dámy totiž zpravidla nenosily kord :)

butt
3 příspěvky 5.9.12 10:53

@Sépia mockrát děkuji!

wika77
1 příspěvek 21.1.13 18:55
@butt

Sako si můžete rozepínat podle situace. Samozřejmě, když pojedete tramvají nebo budete psát něco v kanceláři tak se rozepnete. Ono to dost dobře ani nejde mít dobře padnoucí sako a přitom se sedět za stolem a pohodlně úřadovat.
Pokud máte jednání či schůzku s významným klientem, tak tam se narovnáte a vydržíte nepohodlnost sak. Nebo si koupíte o dvě čísla větší, ale pak nebudete dobře vypadat.
Mimo to, v práci máme dress code a oblékám se takto denně. Už jsem si zvykla a nepřipadá mi to nepohodlné. Našla jsem si jeden obchůdek, kde nakupuji za dobrou cenu a ještě to nemá kde kdo. Hlavně kvalita je skvělá. Byly zde miňovany HM, ORSAY či jiné řetězce. Jsou skvělé do začátku, ale pokud chcete udělat dojem, tak to dobře nevidím. Už jenom já poznám kvalitu oblčení a co potom nějaký zkušený člověk? Tak to zvažte, zda vám stojí za ostudu vytahané kalhoty po 15 minutách sezení či nevkusné sako.

Tebah
4257 příspěvků 22.1.13 13:31

Ještě jeden tip - hodně luxusně vypadá košile s manžetovými knoflíčky - má je například Lewin- Knoflíčky mám z Tie Racku, protože u Lewina mají podle mě dost šílené, hlavně ty dámské (milion kamínku, hodně barevné, třpytivé).

Verity
1 příspěvek 20.3.13 09:53
1-2-3

Mohla bych se optat na cenovou relaci 1-2-3 (Václavské náměstí, Palladium)? Několikrát, když jsem šla okolo, mne tamní výlohy zaujaly - hezké kalhoty včetně rozšířených, které jsem teď dlouho nikde jinde neviděla, zajímavé šaty… Váhám ovšem, zda pro mě má vůbec cenu chodit dovnitř, protože mám poněkud omezený rozpočet; nerada bych se dočkala trapné situace, kdy si „nenápadně“ prohlédnu pár cenovek a zase odejdu pryč. Kolik tam přibližně stojí šaty, kalhoty a halenky? Předem moc děkuji za odpověď.

Alizon
1235 příspěvků 20.3.13 10:00

@Verity
Kolik stoji veci primo v Praze nevim, nakupuji v 1-2-3 v zahranici, ceny budou ovsem podobne (obavam se ze v Praze jeste drazsi, ale muze to byt vyjimka).
Takze treba kalhoty (spise casual) nedavno za 85 euro. Divala jsem se na jedny saty ty staly asi 130 euro, svetriky 40 - 70 eur. Mam od tam kabat (asi 4 roky zpet) za 250 euro.
Jinak nevim co je trapneho na tom vejit do obchodu, podivat se a zase jit pryc. Proste se vam tam nic nelibi.. a je to, nakup neni povinnost. Nebo shanite halenku v barve XY a tu zrovna nemaji:))) Kdybych mela nakoupit v kazdem obchode kam vlezu, tak doma potrebuju aspon 20 skrini.

MP estate
150 příspěvků 21.3.13 20:06

V Palladiu stoja saty okolo CZK 2000-3000 zalezi od strihu, latky atd. obecne je to trosku drahsia znacka ale maju moc pekne vecicky, ktore sa daju nosit do prace kde je prisny dress code. Pani predavacka v Palladiu je velmi ochotna akurat mi vadia jej komentare, nap. znacku strasne vychvaluje, ze je to oblecenie pre pravnicky a bankerky :-))))) co ma dost pobavilo…

AnetaS
7 příspěvků 22.3.13 10:57
košile/halenka

Já se připojím se svým dotazem. Také momentálně dávám dohromady svůj první business šatník. Kostýmek už mám, i nějaké šaty. Co ale nemůžu vůbec nikde sehnat je padnoucí košile nebo halenka. Přijde mi, že mám celkem standardní postavu (vel. 40, větší – ale ne nijak extrémně – prsa), ale nic z toho, co jsem si zkoušela, mi nesedí. Většinou je mi všechno přes prsa upnuté a všude jinde strašně volné a plandavé … Prošla jsem už většinu řetězců (ty úplně levné i třeba Zaru, Mago, Next, M&S), byla jsem ve Van Graaf, Debenhams i Peek & Cloppenburg a nic. Neporadily byste mi prosím nějaké obchody (v Praze), kde bych mohla sehnat projmuté košile nebo cokoliv co by se hodilo do kostýmku? Ráda bych se vešla do 1500, ideálně i míň, ale klidně poraďte i dražší ať vím, kam zajít až budu svůj šatník upgradovat.

šedivá myš
24 příspěvků 22.3.13 18:03

@AnetaS
Tohle je velký problém, sehnat padnoucí halenky je obtíž. Já jsem zakoupila několik pěkně projmutých košilí zcela nečekaně ve Fashion Aréně v outletu Seidensticker, obyčejné i šité jako body a jsem s nimi maximálně spokojená.

AnetaS
7 příspěvků 22.3.13 18:49

@šedivá myš
Děkuji moc! Seidensticker jsem si našla a jejich košile vypadají opravdu pěkně. Před pár dny jsem ve Fashion Aréně ale byla a vůbec si nevybavuji, že bych na tento obchod narazila. Asi se tam tedy vypravím znovu a snad ho tentokrát neminu.

Alizon
1235 příspěvků 22.3.13 21:32

@AnetaS
Stejny problem, mam rada projmuty strih a vetsina halenek je pro moji velmi drobnou postavu ke ktere mam ale normalni prsa nesedici presne ze stejneho duvodu jako u vas. Pres prsa jsou mi uzke a dole zbytecne plandaji.
V posledni dobe jsem si kosile/halenky koupila v Nara Camicie (v Praze v Cerne ruzi), sedi mi i v H and M - ale zase kvalita uz je pro me na hrane, River Woods (ale tato znacka obavam se v CR neni, zkuste Google), neco jsem ulovila v Espritu. Karen Millen, ale tam je to kus od kusu, nektere jsou uzsi, jine jsem pres prsa zapnula v pohode a maji vetsinou hezky projmuty strih.

AnetaS
7 příspěvků 23.3.13 00:08

@Alizon
Děkuji moc za tipy. Určitě se zajdu podívat do Nara Camicie. Zdá se, že River Woods v ČR není a Karen Millen je zatím mimo moje možnosti, ale věci mají pěkné, tak snad časem :) HM a Esprit jsem prošla a nic jsem nenašla, ale kouknu tam zase za čas.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek