Nový šatník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:19

Nezlobte se, ale umíněně trvat na tom, aby vám přítel nic nekupoval je naprosto zcestné. Nakonec on se s vámi chce ukázat, ví že nemáte moc peněz, tak by on sám vás měl na významné události obléknout. S chlapem, kterého by to nenapadlo, bych nebyla ani minutu. Neznám jediný důvod, proč byste si s tímto problémem měla hlavu lámat vy. Tento model jsem vštípila i synovi, který to mimochodem mohl odkoukat od svého otce a v mém okolí to tak funguje zcela běžně. Že vám dopřeje to, co je potřeba na jeho reprezentaci, není zlatokopectví. V podstatě investuje do sebe. Tím samozřejmě nemyslím, že vám hned vybuduje šatník za několik milionů, ale pár základních kousků včetně bot a kabelky. Dotvářet můžete dle svých možností a vkusu.

queenmargot
1106 příspěvků 11.6.13 15:20

@moet.de.foret : HM je šunt, už přes tři roky jsem tam nebyla a přitom kdysi dávno se tam nakupovat dalo.

queenmargot
1106 příspěvků 11.6.13 15:22

@cibetka 1 : naprosto souhlasím, i můj současný partner to tak má, tím ovšem netvrdím, že si věci nekupuju (neplatím) i sama

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:26

@queenmargot sunt ano, ale daju sa tam najst aj pekne veci, ak ma teda clovek cas ich tam hladat, uplne by som to nezatracovala.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:31

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:19

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:34
@cibetka 1 píše: … Nakonec on se s vámi chce ukázat, ví že nemáte moc peněz, tak by on sám vás měl na významné události obléknout…

To dúfam nemyslíte vážne. On je s ňou hádam preto že ju má rád, nie že sa s ňou chce ukázať. Ja by som nebola s chlapom, ktorý by mi po zoznámení oznámil, nereprezentuješ ma dostatočne, na tu máš kup si oblečenie za moje peniaze, ty chudobná chudera. A kebyže mi ešte povie, že aj otec matku oblieka, nech nerobí hanbu, tak sa odsťahujem od ich rodiny aj do iného štátu.

Zoe
316 příspěvků 11.6.13 15:42
moet.de.foret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:42

@queenmargot Já hodně hledím na kvalitu, jak materiálu tak ušití, a tyto kalhoty (ačkoliv jsem neměla úplně čas je prohlédnout), mi přišly dobré. Osobně HaM nijak neprosazuji, není to můj oblíbený obchod )všeobecně tyto řetězce nemám ráda), ale v tomto případě mi kalhoty přišly pěkné. Takže opravdu se tam dá najít.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:45

@Giulietta
Myslím to naprosto vážně, sám ji má vyvézt z takového problému, samozřejmě citlivě. Kdyby chudák neměla problém, tak sem nepíše, takhle má nervy, aby byla dostatečně reprezentativní a nemá na to peníze. Blbec je chlap, který svoji lásku nechá takto nervovat a vykoupat se v tom.

queenmargot
1106 příspěvků 11.6.13 15:46

@Fretkodlak : Když mě je blbé prodávat poškozené zboží, byť bych na to upozornila, nemám nervy na to se pak s někým handrkovat. Raději ji odnosím sama, stejně je to v místech, kde ji držím. Vím o tom prakticky já sama.
@Giulietta : Proboha, nikdo netvrdí, že ji nemá rád, jaká chuděra??? Vždyť to oblečení řeší sama, nechce ho jen zahanbit nepatřičně oblečená na těch akcích, na které spolu půjdou. Partner to možná teď neřeší, ale pokud je v takovém postavení, jak slečna uvádí, tak bude muset.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:47

@catarina89 skúste zájsť v Prahe do Arkády Pankrác do Peek @ Cloppenburg. Nie je to také drahé ako v Parížskej, ale nie je to ani vyložene reťazcová kvalita.

Fretkodlak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:48

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 12:19

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 11.6.13 15:49
@Giulietta píše:
To dúfam nemyslíte vážne. On je s ňou hádam preto že ju má rád, nie že sa s ňou chce ukázať. Ja by som nebola s chlapom, ktorý by mi po zoznámení oznámil, nereprezentuješ ma dostatočne, na tu máš kup si oblečenie za moje peniaze, ty chudobná chudera. A kebyže mi ešte povie, že aj otec matku oblieka, nech nerobí hanbu, tak sa odsťahujem od ich rodiny aj do iného štátu.

Oblečení je ještě taková blbinka. Horší je to, když dojde na dražší věci - třeba dovolenou. Kdybyste měla trvat na tom, že slečna si zaplatí svoje, tak buď budou spolu jezdit pouze pod stan, nebo sedět doma. Pokud by byl dotyčný pán lakomec či dotyčná slečna přehnaně hrdá, dlouho by spolu nezůstali.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 15:50

@queenmargot no @cibetka 1 to formulovala tak, že som vyletela ako čertík z krabičky. Navrhnime jej šatník a zvyšok nech rieši sama. :-)

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 16:15

Hrozne ma dojímajú legendy o bájnych šikovných krajčírkach s vkusom za normálnu cenu. Akurát, že keď príde na konkrétne tipy, dlho dlho nič, potom padne pár mien s dovetkom, že sú bohužiaľ na dochodku/skrachovali atd a človek nieje o nič múdrejší kam by mal ísť. Osobne som získala pocit, že šikovná krajčírka je niečo ako jednorožec :)
@catarina89 Držím palce, ale ako sa chcete cítit tu nevieme :) Za seba radím číhať na zľavy, preberať sa do úmoru ponukami značiek na ktoré cielite..ostatne aj všetkými inými a hľadať poklady. Plus sa nebrániť tomu, aby Vám niečo kúpil drahý keď bude mať záujem..PLUS je občas dobré prejsť sa po meste a zapadnúť do uplne no name butiku-nemusí byť nutne drahý.

Zoe
316 příspěvků 11.6.13 16:28

@přez-dívka @catarina89
A ještě:http://www.modnipeklo.cz/…porodu-2114/ - nelekejte se názvu, podstata diskuse je podobná.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.6.13 16:29

@catarina89 Aby som ešte bola trochu konkrétna..Napíšte aké mestá pripadajú do úvahy na nákup..V Prahe by som byť vami skočila do MY na Národní. Máte tam lacné a drahšie značky pekne na jednom mieste a občas tam vidím moc pekné veci za prijateľné ceny. Malý butik vo Vodičkově ulici vedľa galerie Myšák-často majú za výlohou príjemne vypadajúce šaty okolo 1500 kč..Čo by bolo tiež fajn aby ste napísala-čo je pre VÁS moc a v akom rozmedzí sa chcete pohybovať..

chinin
2788 příspěvků 11.6.13 16:43

@Gräfin a dalsi
Dekuji za pozitivni hodnoceni mych tipu a rad. Jsem rada, ze funguji nejen u me a mych kamaradek. :-)

@Gräfin
Sve prispevky nemam nikde ulozene - pisi bud z mobilu (bez diakritiky) nebo z PC (s diakritikou) primo do „okynka“ na nove prispevky. To, ze nektere moje delsi prispevky mozna vypadaji jako nekde „predpripravene“, je nejspis tim, ze nez zacnu psat/odpovidat, vim, co chci ctenari/tazateli sdelit.;-) Kdyz kopiruji sve stare prispevky do jine diskuze, vyhledavam v ramci svych prispevku na MP tak, jak by to delal kdokoli jiny. Pouze tim, ze jsem ty prispevky psala (a taky znam svuj styl vyjadrovani), snadneji zvolim klicova slova, takze je to pro me celkem rychlovka. ;-)

@přez-dívka
Pokud vlakno „Chinin radi“ povazujete za uzitecne, klidne ho zalozte, nebranim se ani tomu, do nej prispivat. Sama takove vlakno zakladat zakladat nebudu.

@Garfie
Ano, vyhledavani tak, jak jste ho popsala, nyni funguje. V navaznosti na urcite SZ ale zrovna uvazuji o tom, ze si uzamknu profil.

catarina89
5 příspěvků 11.6.13 16:47
@Alizon píše:
Co je to ne moc draho? Nahore zminujete ze pritel ma obleceni od lukrativnich znacek jako Armani a Versace a potom tam do toho prileti Zara. Pokud je pro vas i Zara brana jako lukrativni a draha znacka, tak to bude horsi, tam je treba rada ohledne svadleny na nic, protoze uz vidim studentku pro kterou je draha i Zara jak jde ke svadlene a necha tam za saty X tisic.

S tou Zarou jsem to myslela tak, že tam nejsou jen ty lukrativní, ale některé i obyčejné, přístupné smrtelníkům. Zara a HM se u něj taky vyskytují. Takže tak :))

chinin
2788 příspěvků 11.6.13 16:47

Zde jsou tedy nektere me prispevky, o ktery bylo (predpokladam) psano vyse:

Prvnim krokem proměny šatníku je rozhodnout se, že to chcete udělat. Druhým krokem je, promyslet si, jak by měl váš „nový styl“ vypadat. Třetím krokem je, vybrat si, kterou z nepřeberných možností chcete výsledného efektu docílit. Čtvrtým krokem pak je „fyzické“ budování promyšleného šatníku.

Pri budovani satniku doporucuji, ridit se zakladnim pravidlem:
Kupovat jen věci, 1) které se mi líbí a zároveň 2) lichotí mé postavě, 3) lichotí mi barevně, 4) jsou z kvalitního materiálu, 5) hodí se do mého šatníku. Tzv. módní výstřelky, must have, zlevnene veci jen proto, ze jsou zlevnene etc. nekupovat. Doporucuji nekupovat veci ale jo, je to celkem dobry, stejne je nebudete rada nosit, mozna je nebudete nosit vubec. Taky nedoporucuji kupovat veci na prozatim (nez si koupim neco poradneho), pak hrozi, ze budete mit „plnou skrin a nic na sebe“ a budete trochu psychicky blokovana, koupit si neco na porad.

Pri tvorbe noveho šatníku je dobré začít od nadčasových kousků, které z módy hned tak nevyjdou. Samozřejmě, že (skoro) kazda chceme, aby nase oblečení vypadalo „moderně“ (= současně, nikoli „módně“), ale toho lze dosáhnout i jinak, než kupovanim "hot news“.

Po promysleni/vy­budovani zakladniho satniku, si muzete hrat s jeho obmenami, doplnky atd. To osobne povazuji za urcitou nadstavbu. Pokud neni kvalitni zaklad, je sebelepsi nadstavba k nicemu.

catarina89
5 příspěvků 11.6.13 16:48
@Alizon píše:
Co je to ne moc draho? Nahore zminujete ze pritel ma obleceni od lukrativnich znacek jako Armani a Versace a potom tam do toho prileti Zara. Pokud je pro vas i Zara brana jako lukrativni a draha znacka, tak to bude horsi, tam je treba rada ohledne svadleny na nic, protoze uz vidim studentku pro kterou je draha i Zara jak jde ke svadlene a necha tam za saty X tisic.

S tou Zarou jsem to myslela tak, že tam nejsou jen ty lukrativní, ale některé i obyčejné, přístupné smrtelníkům. Zara a HM se u něj taky vyskytují. Takže tak :))

chinin
2788 příspěvků 11.6.13 16:54

Pri budovani noveho satniku doporucuji:
(puvodne jsem psala obecne, ale trochu jsem zohlednila, ze se ptala zena, ktera psala, ze neni limitovana financemi a mistem v satniku a do prace potrebujete „lepsi a solidni“ obleceni)

• ujasnit si svuj barevny typ = ktere barvy vam lichoti a ktere nikoli, ktere barvy z tech, co vam slusi, chcete nosit (napr. vam muze sluset barva, ve ktere pusobite moc submisivne, ale nechcete tento dojem vyvolavat, proto se ji vyhnete)
  • vybrat si cca 3 nebo 4 tzv. neutralni barvy (z tech, ktere vam lichoti), na kterych zacnete tzv. stavet satnik tak, aby byl dobre kombinovatelny; kabaty, boty a kabelky by mely byt primarne v techto neutralnich barvac
  • ujasnit si svuj typ postavy = co chcete zvyraznit a co pripadne potlacit (napr. zda chcete zvyraznit svoji stihlost, nebo dodat postave opticky vice krivek), a podle toho si vybrat optimalni strihy
  • ujasnit si svuj styl = vyhovuje vam zensky styl, klasicky, romanticky, minimalisticky, lezerni, nekonvencni, pansky, luxusni, city chic…
  • ujasnit si prilezitosti = pro jake situace satnik budujete, jednak na „bezne“ noseni, jednak na zvlasni prilezitosti (divadla, vernisaze, sportovni akce atd.), nutne je zohlednit i sezonni zalezitosti jako letni ci zimni dovolena etc.; Tip: nekde jsem cetla o takove pomucce – udelat si orientacni casovy rozpis, kolik hodin v urcitem obdobi (napr. za tyden) travite urcitou cinnosti (prace, venceni psa, vylety, nakupy, kavarny, kultura, sport etc.), spocitat procentni podily na celku, a temto podilum by pak mel odpovidat podil obleceni pro danou prilezitost v satniku (napr. 40% tydne travite v praci = 40% vaseho satniku by melo tvorit obleceni do prace); pozn.: narozdil od autorky teto pomucky si nemyslim, ze kdyz spim 6 hodin denne, melo by ctvrtinu meho obleceni tvorit spaci obleceni:-)
  • ujasnit si sve preference = zda vam vyhovuje stridme obleceni s ozvlastnujicimi doplnky, nebo mate radeji originalni kousky, zda chcete vytvorit nadcasovy satnik, v nemz vam veci vydrzi 10 let, nebo vytvarite satnik na 2 – 3 –4 roky s tim, ze ho budete postupne obmenovat, zda chcete mit k jednem kalhotum/sukni 10 svrsku, nebo vam staci 2 –3, protoze obleceni se stejnym spodkem povazujete porad za plus minus stejne, zda vam vyhovuje mit obleceni tolik, abyste z nej vytvorila dostatek outfitu na 2 – 3 – 4 tydny (aniz byste outfity opakovala), nebo je vam to jedno etc.
  • ujasnit si materialy = ktere materialy lichoti vasi postave (spise splyvave nebo „pevne“), preferujete prirodni materialy nebo smesove, v jakych materialech se necitite dobre etc. (osobni priklad – ja treba mam rada 100% vlnu/kasmir, ale protoze nemam cas, nosit pravidelne obleceni do cistirny, porizuji si z techto materialu pouze obleceni, ktere neni nutno casto cistit – napr. kabaty, a na bezne obleceni jako saty, kalhoty ap. volim smesove tkaniny s takovym podilem vlny, abych je mohla prat donma, to same treba 100% hedvabi etc.)
  • protridit stavajici satnik – urcite doporucuji si vsechno obleceni, ktere vytridite k ponechani, vyzkouset = myslim vytvorit cele outfity vcetne doplnku, tim totiz nejlepe zjistite, co vlastne mate a co vam chybi (je dobre si delat poznamky, pokud mate vizualni pamet, tak klidne s jednoduchymi nakesy/symboly, treba i v barvach:-)); pozn. u veci, ktere jste nemela behem posledniho roku na sobe a ktere nejsou jednoznacne k vyhozeni, take doporucuji si je vyzkouset a zamyslet se, proc je vlastne nenostite = jednak treba najdete „zapomenuty poklad“, nebo vas napadne nejaka uprava/vylepseni kousku, se kterym jeste nadelate paradu, jednak ziskate uzitecne informace pro vyber noveho satniku (napr. sukni nenosite pouze kvuli jeji nevhodne delce, muzete ji tedy nechat zkratit, top nenosite, protoze je jako „druha kuze“, pri nakupu se pak zamerite na mene prilehave veci)
  • zacit budovat satnik systematicky = od zakladnich kousku a v neutralnich barvach a na zaklade uvah viz vyse:-)
emmm007
4 příspěvky 11.6.13 16:54

A co Marks&Spencer? Taky se pohybuju díky práci v médiích a tahle značka je cenově dostupná, ušití i materiály většinou kvalitní, ostudu v tom neuděláte.

chinin
2788 příspěvků 11.6.13 16:55

Zaklad satniku lze „posunout do vyššího levelu“, „zmodernizovat“, „obmenovat“… diky doplnkum. Cílem není ověsit se doplňky jako vánoční stromeček, ale dodat outfitu na zajímavosti, dodat mu „punc originality“… Dobře zvolené doplňky „vylepší“ i jinak průměrný outfit. Doplňků je nepřeberné množství – kabelky, boty, pásky… šátky, šálky, plédy… bižuterie, šperky – v rámci nich je zase spousta možností: náušnice, náhrdelníky, náramky, prsteny, brože… – a dále umělé květiny, mašle… čelenky a jiné ozdoby do vlasů… klobouky, rukavice…. Pokud na doplnky nejste zvykla, doporucuji vám si „pro začátek“ vybrat, dva až tři typy doplňků, které vás budou nejméně „obtěžovat“. Obecně se dobře zvyká třeba na barevnou kabelku, která ozvláštní i jinak nudný outfit, „nenáročné“ jsou i brože či výraznější náušnice, u venkovního outfitu zase můžete začít se zajímavou šálou….

chinin
2788 příspěvků 11.6.13 17:00

…Souhlasím s vaším „prave lidi, ktery maji omezene zdroje byt financni nebo prostorove by meli nad satnikem o to lepe a vice uvazovat“.
Příspěvek jsem ale původně adresovala konkrétní diskutérce, která uvedla, že není limitovaná financemi a prostorem atd.:-)

Ještě sem mohu zkopírovat konkrétní návrh pro budování šatníku – byl adresován stejné diskutérce (tedy neomezené finance a místo v šatníku, štíhlá postava, věk 40+, do prace potrebuje „lepší a solidní“ oblečení).

Konkretni navrh je ciste teoreticky, protoze neznam vase preference(!). Doprace bych doporucila zacit prikladmo s timto zakladnim satnikem:

• 4× saty v ruznych neutralnich barvach (jendny z toho by mely byt „male cerne“, ne nutne v cerne barve)
  • 4× sukne dtto
  • 4× kalhoty dtto
  • 1 – 2 topy ke kazde sukni/kalhotam (= pro tento ucel nepocitat stejny top k vice spodkum, i kdyz je samozrejme vzajemna kombinovatelnost jednotlivych kousku idealni), typove co nejrozmanitejsi (halenky, kosile, „lepsi tricka“…)
  • svetriky, kardigany, saka etc. v poctu podle vlastni zimomrivosti a tak, aby se vzdy tento kousek hodil aspon ke dvema suknim/satum/kal­hotam
  • kabaty, kabelky, boty (na kazdou sezonu) idealne vzdy ve 2 neutralnich barvach tak, abyste mela ke vsem barvam satu/sukni/kalhot, aspon jeden „set zakladnich doplnku“
  • doplnky dle vlastnich preferenci – sperky, bizuterie, satky, saly, kvetiny, masle, rukavice, klobouky, kabelky, boty…
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek