Nový šatník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Garfie
4456 příspěvků 11.6.13 17:37

@chinin Neee, mně se to vyhledávání v disk. přízpěvcích občas hodí…Myslím že je to zbytečné, pokud vám někdo bude chtít poslat otravnou SZ (hádám že o to jde), stejně to udělá…

Alizon
1235 příspěvků 11.6.13 17:37
@catarina89 píše:
S tou Zarou jsem to myslela tak, že tam nejsou jen ty lukrativní, ale některé i obyčejné, přístupné smrtelníkům. Zara a HM se u něj taky vyskytují. Takže tak :))

@catarina89
Aha, ted uz to chapu. Ale porad z toho nevim co je tedy konkretne pro vas „ne moc draho“:) Jestli by treba pro vas osobne byla draha i ta Zara.
Kolik jste treba ochotna dat za saty na bezne denni noseni - 500 Kc (Tesco FF) 800 Kc (Promod), 1000 Kc (Tatuum), 2300 Kc (1,2,3), 4000 (Karen Millen) - ceny strilim pro predstavu a nepocitam s vyprodeji:) Treba Tatuum muzu doporucit prave kvuli slusnym vyprodejim, minule jsem si tam v Brne koupila jednoduche tmave saty do divadla zlevnene z tech cca 1000 na necelych 400 Kc. http://eshop.tatuum.com/en/62-dress

Roseline
2319 příspěvků 11.6.13 19:03
@Fretkodlak píše:
@queenmargot: Tak záleží jak moc je poškozená. Možná by se ještě dala někde prodat.HM je nejlepší na takové ty basic věci. Jejich tílka s elastanem jsou celkem nezničitelná :D.
Horší je to s těmi hadroidními tričky, co se v nich udělá díra po prvním nošení - ale to asi každý vidí, že je to snad nejnižší možná gramáž, nemá to ani tvar.
To je pak hloupost, něco takového koupit.
Dá se tam najít i hezké prádlo (a s kvalitou jsem též problém nezaznamenala)
S tím zbytkem je to složité.
Občas, někdy, se tam objeví něco zajímavého, co má hezký střih a cenově to ladí s kvalitou.
A pak třeba půl roku vůbec nic :)

Souhlasím! H&M má poměrně dobré basic kousky a spodní prádlo. Vypozorovala jsem, že kolekce trendy oblečení jsou z horších materiálů a předražené, zatímco oblečení v business stylu se mi zdá dobré, mám od nich pouzdrové sukně a saka.
Dále ráda nakupuji v Orsay, Promod nebo Camaieu - domnívám se, že i zakladatelka @catarina89 by tam něco slušného našla.

Praktické rady ohledně budování šatníku už poskytla @chinin

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.13 00:31

@Zoe Děkuji. :)
@chinin Mně se zdálo užitečné, aby byly Vaše rady pohromadě a tím pádem snáze dohledatelné; že na ně bude odkazováno i v budoucnu se dá předpokládat (pak by stačilo odkázat na jedno vlákno a bylo by). Já bych ho třeba i založila, budete-li ochotna překopírovat do něj své příspěvky. Abych je tam kopírovala já by mi přišlo hloupé. A děkuji.

Edit: Pak byste si i „mohla“ uzamnkout profil.

blanc
10 příspěvků 12.6.13 13:33

@přez-dívka
@Garfie
@chinin

Vyhľadávanie funguje aj takto:
http://www.modnipeklo.cz/…use/hledani/?…

bez ohľadu na zamknutý alebo nezamknutý profil

a potom trochu práce a ctrlC a ctrlV do textového editoru…

chinin
2788 příspěvků 12.6.13 13:52

@přez-dívka
Tak jestli chcete, zalozte to vlakno, mate muj souhlas.;-) Myslim, ze bude uplne v pohode, kdyz do vlakna budete vy nebo kdokoli jiny kopirovat moje stare prispevky (s oznacenim, ze jsou ode me), ktere povazujete za uzitecne pro druhe. Ja se treba take pridam, ale vzhledem k tomu, ze na MP mam - jak jsem prave zjistila - pres 2200 prispevku, asi je pochopitelne, ze neslibim, ze je vsechny projdu a vyselektuji… (Ona tedy spousta mych pruspevku je „konverzecni“, zdaleka ne vsechny jsou „radici“.) Pokud se vlakno „Chinin radi“ rozjede, pak by krome vkladani starych prispevku mohlo byt i o Q & A.

přez-dívka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.6.13 20:32

@blanc No to zírám, o tomhle vyhledávání jsem nevěděla.

@chinin Děkuji za souhlas. Asi si nejdřív ale pročtu Vaše příspěvky podle rady blanc. A rozhodně jsem Vás nechtěla „uvrtávat“ do nějakých „oficiálních“ Q & A.; ovšem věřím, že by to mnoho lidí přivítalo.
PS: Chápu, jestli si nechcete zakládat své vlákno sama, ale já mám stále trochu pocit, že bych byla poněkud redundantním prostředníkem. ;-) Pokud se odhodlám, dám Vám samozřejmě vědět. Pěkný večer.

Judith11
1168 příspěvků 13.6.13 10:36

S dovolením ještě k tomu šatníku. Měla bych takovou připomínku - hlavně se nedržte takových těch zaručených ofic seznamů, co jako MUSÍTE mít v šatníku, protože je to naprostý základ a nadčasový kousek a vy bez toho prostě jako správná ženská nemůžete žít, aniž byste nestrádala.
Tím chci říct, že jakýsi seznam (viz příspěvky chinin) je dobrá věc, je jen třeba pamatovat na takovou důležitou maličkost, kterou je typ postavy.

Píšu to proto, že kdysi jsem taky podlehla zaručeným radám, ovšem záhy jsem zjistila, že - např.

• trenčkot - ehm, pro mě tvarovanou jako obr. trojúhelník se sklonem k jablku je to vražda, protože široké klopy, spousta různých krávovinek jako nárameníky, dvouřadové zapínání, cangle na rukávech - ano, to může slušet přesýpačkám nebo hrušce, ale ne mně
  • bílá košile - pokud ji nemáte, jste absolutně aut, bez ní se přece žádný šatník neobejde. Platí dtto - jablka a širokoramenné ženy dobře vědí, že sehnat košili, která by seděla přes prsa je víc než zázrak
  • černý rolák - ženy s velkým poprsím by se mu nejspíš měly obloukem vyhnout
  • černá pozdrovka - zase- záleží na postavě, já ji mít nemůžu, ale můžu mít samozřejmě jiný střih černé sukně

A takhle bych mohla pokračovat. Nejspíš jsou to věci, které zkušené pekelnice dávno znají, já je kdysi neznala a musela jsem si tím nějak projít stylem pokus/omyl. Takže je potřeba modifikovat vzhledem k tomu, jak vypadáme a taky (a to asi hlavně) k jakým příležitostem si šatník budujeme. Ale to už tu padlo.

andreama
228 příspěvků 13.6.13 10:45

Upřímně si myslím, že i když Vám to bude moc slušet, tak ve společnosti kde ostatní budou mít značkové a luxusní věci se na Vás budou ve většině dívat spatra. Nebránila bych se tomu, nechat si koupit pár luxusních kousků. Ono to ani nevypadá dobře, když má jeden oblečení za sto tisíc a druhý JEN za deset.

Zoe
316 příspěvků 13.6.13 10:52

@catarina89 Když o tom tak přemýšlím, vy asi potřebujete poněkud rozdvojený šatník: do školy a se spolužáky to, co jste nosila a nosíte, s partnerem nové, elegantní oblečení, prozatím na ty příležitosti, kam s ním chodíte. Na večeři, do divadla, na koncert či na firemní večírek: nové šaty, kostýmek, lodičky, kvalitní kabelku, šátek a šperky, případně i kabát, na golf (?): kalhoty s elastanem, tričko s límečkem, bundu a vhodné boty, k moři (?): pěkné plavky, letní šaty, hezké sandály atd.
Z vlastní zkušenosti doporučuji najít nějakou kamarádku nebo spolužačku, jejíž oblečení a styl se vám líbí, a tu vzít s sebou na nákupy. Ale levné to asi nebude.

catarina89
5 příspěvků 13.6.13 13:12
@andreama píše:
Upřímně si myslím, že i když Vám to bude moc slušet, tak ve společnosti kde ostatní budou mít značkové a luxusní věci se na Vás budou ve většině dívat spatra. Nebránila bych se tomu, nechat si koupit pár luxusních kousků. Ono to ani nevypadá dobře, když má jeden oblečení za sto tisíc a druhý JEN za deset.

A o to mi právě jde. Nechci právě takto vypadat. aby bylo hned na první rozdíl znát, že on je „někdo“ a já mám na sobě pytel od brambor. Co se týče bot, v tom problém až tak nevidím. Boty si kupuji odjakživa kvalitní. Spíše jde o samotné oblečení. Šaty a tak kupuji výhradně v Orsay, Reserved, Oodji… ale to prostě není „ono“. :))

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.6.13 13:18

@catarina89 skúste si pozrieť značku Rena Lange.
http://3.bp.blogspot.com/…_lange_3.jpg

chinin
2788 příspěvků 13.6.13 15:25

@catarina89
Pokud chcete „levne draze vypadajici obleceni“, nejlepsiho efektu podle me dosahnete, kdyz si najdete sikovnou svadlenu. Osobne si myslim, ze ani ve spolecnosti „hornich deseti tisic“ (at uz tam dotycni patri, nebo si to o sobe jen mysli;-)) neni nutne mit obleceni „luxusnich znacek“. Sama se ridim filozofii, ze luxus spociva v kvalitnim materialu a dokonalem strihu, nikoli v logu.

Doporucuji vam nejdriv zvazit, pro jake konkretni prilezitosti potrebujete „lepsi obleceni“, a podle toho se rozhodnout o typu a poctu jednotlivych kousku. Na vasem miste bych se zamerila na kvalitu a uprednostnila ji pred kvantitou. Pokusila bych se vytvorit satnik z nekolika kvalitnich padnoucich a nadcasovych basic kousku. Zamerila bych se na jejich vzajemnou kombinovatelnost z hlediska barev a stylu. Cekovy dojem z prumerneho outfitu posunou do vyssiho levelu kvalitni boty a kabelka (to jsou navic vhodne potencialni darky;-). Jednotlive basic kousky bych pak ozvlastnovala a obmnenovala pomoci doplnku. Myslim, ze ve vasem veku jsou v pohode i bizuterni sperky, pokud si tedy „nehraji na luxus“. Muj posledni tip je, vyvarovat se doplnku typu latkovych kvetin, DIY celenek a bizuterie, barevnych hodinek apod.

P. S.
Usmev je nejhezci sperk, nestoji nic a udela hodne! ;-)

Alterations
732 příspěvků 13.6.13 15:36
V Praze

Nerada bych, aby to vyznělo jako reklama, ale obchod 5. Avenue v Praze, Jugoslávských partyzánů by zřejmě měl pro vás ty výjimečné šaty, které hledáte. Zajišťují i něco jako styling a mají velmi originální, značkové věci.

MPSkrolew
1850 příspěvků 13.6.13 15:55

@catarina89 Na to bych se vykašlala, jestli na vás bude někdo koukat spatra. Je potřeba vypadat upraveně a tak nějak „při sobě“, příčetně, aby to, co máte na sobě, mělo hlavu a patu. Myslete na to, že v Čechách zase tolik lidí dobrej vkus nemá, i když mají peníze, takže to by mohla být vaše devíza :-) Pokud spolu chodíte hodně do společnosti a hlavně tam chcete vypadat dobře, asi budete pro začátek potřebovat hlavně šaty na takové příležitosti a zajímavou kabelku (když tedy s botama není problém). Jestli nejste zvyklá chodit ke švadleně, tak to pro vás bude asi trochu těžké - např. poznat, jestli se to při zkoušce chýlí k dobrému výsledku. Takže zezačátku je asi lepší si koupit konfekci.
P. S.: I v Zaře se dá pro začátek najít něco zajímavého.

MP Markys
136 příspěvků 14.6.13 10:54
Design

Dovolím si poslat doporučení, které tady ještě nepadlo. Podle Vašeho popisu jste štíhlá a mladá vysokoškolačka. Já bych Vám doporučila být originální :
tím myslím navštívit české módní návrhářky a šperkařky-šperkaře.
Zkuste být jiná. Místo náušnic Bulgari- náušnice např. z Belda factory.
Místo Prada třeba Denisa Nová apd. Prezentujte se jako někdo, kdo zná design, preferuje český design atp. Cenové srovnání vyznívá ve prospěch českých módních designérů. Dají se vybrat i jen jednotlivé kousky nebo se sponzorem vybudovat celý
basic šatník( finanční rozhodnutí nechávám na Vás ). Rozhodně zabodujete víc, než když se budete snažit zazářit v drahých značkách s logem, které Vás budou pasovat na tu „zlatokopku“ a "celebritu "! Pokud přímo nejste na červeném koberci v Cannes, stačí Vám originální šperk ve stříbře. Perly a diamanty, možná i ty hedvábné šátky si nechte na pozdější věk.

Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.13 11:56

@Judith11: Amen.

Presne, kazda zena si uz musi najst to svoje, tieto zoznamy ma neuveritelne irituju. Som sice skor presypacie hodiny, ale mam silny nabeh na jablko, najma ak sa rozjem a necvicim. Na zenu mam dost siroke ramena. A presne ste sa trafili do cierneho tym zoznamom oblecenia:

• trenckot? Naco? Kvalitny kabat univerzalnej farby bohato staci…
  • bielu koselu z duse neznasam, vzdy je bud siroka na bruchu alebo nesedi na prsiach, stale je to ale/ale. Kosele uz popravde riesim tak ze pod ne nosim cierne tielko a vrchne dva gombiky mam rozopnute. Ziadna z nich nie je biela a nikdy ju nenosim do kostymu :)
  • cierny rolak? Nemam rada zjednoteny trup aj krk, vyzera to velmi prisne a sperky sa mi cez neho davat nechcu. Okrem toho v rolakoch sa necitim dobre.
  • ciernu puzdrovku je najma pre jablka obrovsky problem kupit aby bola dostatocne obtiahnuta v bokoch a zaroven sa bolestivo nezarezavala do brucha.
  • za seba este dodam kvalitne modre rifle. U mna fakt nie. Necitim sa v nich dobre, nemam ich rada, snazim sa to „osidit“ cimkolvek inym, len ma prosim nenutte nosit rifle. Mam doma jedny tmavomodre slimky a nosim ich mozno raz za mesiac…
  • biele tricko s kratkym rukavom sa tiez zvykne odporucat, idealne k modrym rifliam… zasa, necitim sa v nom dobre, vzhladom na svoje ramena volim presny opak, cierne alebo tmave tricko a uzsia sukna nejakej veselsej farby
  • sveter cardigan nahradzam sackami, aj cez saty na letne vecery
  • denim jacket? zastrelte ma, prosim :)
Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.13 12:03

@MP Markys to je dobra rada, napriklad ta Belda factory vyzera velmi dobre, ale z mojej skusenosti co sa tyka aspon slovenskeho designu, su to vacsinou volnocasove kusky, resp. na rozne kulturne akcie ano, ale takeho toho „hipsterskejsieho“ charakteru. Mam sama svoju oblubenu slovensku designerku od ktorej pravidelne kupujem veci, ale este som sa nestretla s niecim, co by som mohla zariadit do uplne „elegantneho“ satnika, nehovoriac o tom ze na vecer s formalnejsim dress codom. Do roboty na poloformalne oblecenie sa to este da…

MP Markys
136 příspěvků 14.6.13 12:16
@Norielle píše:
@MP Markys to je dobra rada, napriklad ta Belda factory vyzera velmi dobre, ale z mojej skusenosti co sa tyka aspon slovenskeho designu, su to vacsinou volnocasove kusky, resp. na rozne kulturne akcie ano, ale takeho toho „hipsterskejsieho“ charakteru. Mam sama svoju oblubenu slovensku designerku od ktorej pravidelne kupujem veci, ale este som sa nestretla s niecim, co by som mohla zariadit do uplne „elegantneho“ satnika, nehovoriac o tom ze na vecer s formalnejsim dress codom. Do roboty na poloformalne oblecenie sa to este da…

Já spíš myslím pražské butiky nebo nové mladé tváře - na akcích ( Fashion Story, Fashion Factory apd.) jsem viděla spíše elegantní i když avantgardní kousky na společenské akce z hedvábí nebo vlny, kožené kabelky atp.
Např. zmiňovaná Denisa Nová dělá hedvábné košile, šaty, krásné úplety, vlněné kostýmy a kabáty, zajímavé společenské šaty. Právě ta „malá prsa“ jsou tady výhodou :) Samozřejmě existuje mnoho dalších, např. minimalistická značka Timoure and Group atd.atd.

Norielle
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.6.13 12:18

@MP Markys dobre vediet ze je v Cechach taky vyber. Skoda ze to nemam kedy ani skusat ani kupovat :( Ale male prsia nemam :)

emmm007
4 příspěvky 16.6.13 10:43

Ještě mě napadlo, partner určitě nechodí všude v obleku, Vy těch věcí tedy tolik potřebovat nebudete. Můžete kombinovat levné a drahé kousky, pracovně se setkávám i s politiky, tzv. celebritami, podnikateli a opravdu jejich šatník není jen o značkách a penězích. Důležité jsou kabelky (kvalitní kůže, nemusí z dálky křičet, jaká že je to značka), nějaký svrchník, boty…zbytek klidně nakombinujte. Nevím, v jaké oblasti se Váš partner pohybuje, ale třeba styl Karolíny Peake je celkem univerzální…samozřejmě je třeba ho přizpůsobit figuře.

catarina89
5 příspěvků 16.6.13 13:35

@emmm007 Pohybuje se prave v politice (ale jen komunalni) a hlavne sport. Jde o sportovni galavecery, vyhlaseni fotbalisty roku a tak. A dela reditele jednoho uradu, takze chodi na akce typu - otevirani novych objektu, obchodaku, detskych hrist apod. :D

S postavou nejake problemy nemam. Pri 172 cm mam 59 kilo. Jen teda nemam velka prsa, no:)

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.13 16:44

@catarina89 Tak to nebude tak horke, toho bych se nebal.

Gräfin
2642 příspěvků 16.6.13 16:49

V tom případě je Zara, Mango a spol. naprosto dostačující, kabelce jako dárku bych ale neřekla ne :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek