Nový šatník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
emmm007
4 příspěvky 16.6.13 17:17

Tak to opravdu nemusíte až tak moc řešit, v Mangu, Marks&Spencer, i v tom HM celkem vyberete. Si vemte, co nosí třeba TV moderátorky na obraz…HM, Promod, Deichmann… (nemyslím Události na ČT1 :))) Jinak platí, co jsem psala výše. Prostě vybírejte lépe ušité kousky a kvalitnější materiály…

Sibyla
2646 příspěvků 16.6.13 19:25

Rada @MP Markys je skvělá! Budete-li mít několik nápadných kusů českých designerek - a ony opravdu vytvářejí jedinečné věci - doplněné nějakými nezvyklými šperky, zazáříte, získáte si pověst elegantní slečny s náročným vkusem, a každý přehlédne levnější části oděvu. DObře padnoucí kvalitní materiál s nádechem originality- a na značky si nikdo ani nevzdechne. Ty bych přenechala štikám. Kdybych byla ve vaší situaci, řešila bych to přesně tak: obešla bych autorské butiky, ne Pařížskou. Řetězce bych vynechala. Švadlenu bych neriskovala, pokud její výtvory neznáte: některé mají děsivě babský vkus a mohla byste vypadat jak z Horní Dolní. Ale s návrhářkou se můžete domluvit, co potřebujete a co by vám sedělo - nemají poslední dobou moc zákazníků a snaží se.

Alizon
1235 příspěvků 17.6.13 11:40
@andreama píše:
Upřímně si myslím, že i když Vám to bude moc slušet, tak ve společnosti kde ostatní budou mít značkové a luxusní věci se na Vás budou ve většině dívat spatra. Nebránila bych se tomu, nechat si koupit pár luxusních kousků. Ono to ani nevypadá dobře, když má jeden oblečení za sto tisíc a druhý JEN za deset.

A vy to vazne na prvni pohled (druhy, treti:) poznate jestli ma nekdo obleceni za desitky tisic nebo za tisic? Pokud se bude slecna pohybovat mezi nejakymi snoby, kteri schvalne nosi co nejvetsi loga aby kazdy videl ze oni maji saty XY a kabat AB, tak mozna narazi.
Ale pokud bude ve spolecnosti normalnich, byt dobre oblecenych lidi, tak narazi pouze tehdy, kdyz bude mit nekvalitni, nesedici, lacine saty (z nekterych veci to proste krici ze jsou blbe site, material je co nejlevnejsi, model sto let za opicemi). Ale paradu muze udelat i v satech za 2000 Kc.
Mam napr. saty Escada Sport, nadcasove, elegantni sede pozdrovky, koupene v outletu za cca 95 euro a opravdu na nich nikdo nepozna jestli staly 50 eur nebo 500 eur.
Stejne tak nevidim rozdil mezi saty od Karen Millen (puvodne 185 euro, koupene ve vyprodeji za 30:) a saty od slavne znacny za 600 euro - vic nez za kvalitu a krasu clovek mnohdy zaplati za urcitou originalitu a proste tu ZNACKU.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 18.6.13 10:19

Pořád jsem čekala, zda se dozvíme, v jaké vyšší společnosti se slečna bude pohybovat a rozuzlení mne docela pobavilo.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.6.13 10:22

@Ikeya-Seki Napovídala tomu i skladba " luxusních" značek :-).

chinin
2788 příspěvků 18.6.13 11:22
@Sibyla píše:
Rada @MP Markys je skvělá! Budete-li mít několik nápadných kusů českých designerek - a ony opravdu vytvářejí jedinečné věci - doplněné nějakými nezvyklými šperky, zazáříte, získáte si pověst elegantní slečny s náročným vkusem (…)

Myslim, ze vase rada je skvela, ale spise treba pro zenu, ktera se do „vyssi“ spolecnosti dostala pracovne a bude se v ni pravidelne pohybovat, tudiz si postupne bude budovat „lepsi satnik“ o vice kouscich. Pro divku, ktere se ve „vyssi spolecnosti“ pohybuje jen obcas, je myslim vhodnejsi, poridit si par jednoduchych nadcasovych kousku, ktere bude obmenovat pomoci doplnku.

chinin
2788 příspěvků 18.6.13 11:45

@Alizon
Ja uz jsem se kvuli tomu pred casem „pohadala“ v diskuzi o tom, ze lide z „vyssi spolecnosti“ - slo konkretne o „elitni prazske pravniky“ - musi nosit „znackove obleceni“. Take se pracovne pohybuji dejme tomu v „ceskem top businessu“ a setkala jsem se pouze s pozadavky na „evidentni kvalitu“, event. na „luxus a kvalitu“, ale nikoli s pozadavky na „luxusni znacky“. Samozrejme spousta lidi „luxusni znacky“ nosi - cast z nich to dava okazale najevo, cast preferuje znacky/kousky bez vyrazneho loga - ale nikdy jsem to nevnimala jako povinnost.

Osobne zastavam filozofii, ze „kvalita a luxus“ spociva v kvalitnim materialu a dokonale padnoucim strihu, nikoli v logu. Muj satnik tvori jak obleceni site na miru (mam tu nevyhodu, ze tezce shanim v konfekci to, co chci, ale zase tu vyhodu, ze me bavi „navrhovat“ si obleceni), tak „designerske kousky“ mene znamych navrharu, tak nejake kvalitni basic kousky z konfekce. „Luxusni a znackove“ mam spise jen doplnky (vetsinou jde o darky), i kdyz treba u sperku davam jednoznacne prednost originalnim designerskym kouskum. Je pravda, ze pri oblekani zohlednuji, co me ten den ceka, kde se budu pohybovat, s kym budu jednat etc., protoze podle me by v idealnim pripade outfit, a vlastne cela „vnejsi schranka“, predevsim nemel pusobit pri jednani rusive - ani v negativnim ani v pozitivnim smyslu.

Edit: preklep.

Příspěvek upraven 18.06.13 v 13:18

Alizon
1235 příspěvků 18.6.13 13:07

@Ikeya-Seki
No ja na jednom otvirani obchodaku taky byla a polovina lidi byla v riflich:) A podle vseho neznackovych.

Sépia
426 příspěvků 18.6.13 22:53

@chinin Čo je český top business? Neviem čo si mám pod tým predstaviť, čo tým myslíte?

chinin
2788 příspěvků 18.6.13 22:59

@Sépia
Myslela jsem tim „top business“ v ramci CR, ne na evropske ci svetove urovni. Nechci se zde odanonymizovat, takze to nechci specifikovat.

Sépia
426 příspěvků 18.6.13 23:05

@chinin No ale ja práve neviem čo tým myslíte. Tým sa predsa neodhalíte.

chinin
2788 příspěvků 18.6.13 23:15

@Sépia
Nezlobte se, ale vazne to nechci specifikovat. Btw jedna diskuterka uz moji profesi na zaklade mych prispevku odhalila. :-(

Sépia
426 příspěvků 18.6.13 23:32

@chinin tak o. k, nemala som na mysli aby ste uvádzala svoju konkrétnu prácu samozrejme, len vysvetlenie čo chápete českým top businesom. Ja mám niekedy pocit, že je to v Čechách i na Slovensku politika ;-)
V súvislosti s témou som mala na mysli, či tým myslíte oblasť financií, marketingu, podnikania. módy, kozmetiky? Vrcholový management, majiteľov firiem..?
Inak súhlasím s vašim posledným príspevkom, že viac ako značka je dôležitý materiál a strih, kvalita šitia. Tá značka by mala byť garanciou kvality, čo aj niektoré naozaj sú.

chinin
2788 příspěvků 18.6.13 23:43

@Sépia
Bohuzel mam take cim dal tim vetsi pocit, ze top business a top politika v nasich krajinach ponekud splyvaji.
Z toho, co jste vyjmenovala, jde spise o ty konzervativnejsi oblasti.

corleone
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 08:26

@chinin Jistěže se částečně prolínají. Není to nic nového a dokonce ani neobvyklého. Jestli je to dobře nebo špatně teď nehodnotím, ale je to tak a vždycky bylo. Jakmile podnikatelský záměr přeroste určité hranice, vždy se do toho začne vrtat politika.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 17:59

Nevim, zda se to hodi do tohoto tematu, ale napadlo me, jak strasny rozdil je v „budovani satniku“ pro muze a zeny.
Muz, pokud chodi do prace casual, vystaci (na den) klidne s dvema kalhotami, par kosilemi a tricky, k tomu 1-2 svetry, bunda a rekneme troje boty. Na vecer oblek, dve kosile a kravata, polobotky. Nedokazu si, bohuzel, predstavit, ze by s podobnym poctem kusu vystacila zena. Proc se od zeny casto automaticky ocekava pestrejsi satnik?

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 20:17

Tri cervene a zadna odpoved. Skoda.

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 20:50

@i-vana myslim si, ze zena si s minimom kuskov tiez vystaci. Ked som prisla na internat, mala som dvojo nohavic, jedny kratasy, jednu suknu, styri svetre, jeden trenckot, jeden jeseny kabat, asi 8 triciek, male cierne, sako, sandale, tenisky a lodicky. Vystacila som si s tym na dva mesiace, uzila som si aj sparne leto aj studenu jesen. Chybal mi iba sal, ked sa velmi schladilo. Ale musim uznat, ze bola strasna nuda chodit v tom istom.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 21:09

@i-vana
1/ to je dost chudý pánský šatník
2/ vás by to bavilo, točit totéž pořád kolem dokola?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 21:27
@i-vana píše:
Nedokazu si, bohuzel, predstavit, ze by s podobnym poctem kusu vystacila zena.

Klidně.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 21:35

@Kokoska1

1. tak par veci tam chybi, ale spousta mych kolegu s necim podobnym vystaci, kdyz se nad tim zamyslim, tak spis vetsina.
  2. je to muj sen, mit malo vec. Bohuzel to casto narazi na to, ze je problem najit v obchodech veci tak, abych je mohla skombinovat s tim vsim, co uz mam.

Uprimne, obcas si koupim peknou vec, ktera mi fakt sedi po vsech strankach, a tu pak nosim do roztrhani, klidne skoro denne. Idealne mit par takovych veci a zbytek satniku vyhodim. Skoda, ze se postesti tak zridka.

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 21:36

@stricc napiste jak a poslu vam lizatko.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 22:05

@i-vana Už jsem to tady někde psala, tuším. Fakt je, že od tý doby jsem se děsně rozšoupla a koupila jsem si jednu sukni, kterou jsem nepotřebovala, jen se mi moc líbila, a taky jedny pantofle u Vietnamců, protože v horku mám oteklé nohy a nevejdu se do normálních bot.
Neprovozuju žádné zvláštní aktivity, které by vyžadovaly extra vybavení, takže tohle u mě odpadá. Kdybych se chtěla každý den obléknout komplet jinak do jiných věcí, tak s šatníkem vystačím cca týden. Jelikož se mi všechno hodí ke všemu a můžu to různě střídat, můžu vypadat každý den trochu jinak cca čtrnáct dní. Když k tomu přidám šály a šátky a podobné blbiny, můžu vypadat trochu jinak cca měsíc. Jelikož po mně nejde žádný paparazzi, co by vzápětí zveřejnil pohoršený článek, že jsem šla do sámošky ve stejném outfitu jako minulý týden s dítětem k doktorce, je to naprosto přiměřené, dokonce začínám mít pocit, že už mám těch věcí nějak moc. Takže si dám zas nějaký čas pauzu a žádné hadry se kupovat nebudou, super :-)

i-vana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 22:19

@stricc To mate jeste docela hodne kousku obleceni rekla bych. Zavidim vam, ze se vam dari nakupovat tak, abyste mela „vsechno ke vsemu“, jste muj (pravdepodobne nedostizny) vzor.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 22:31

@i-vana mám poměrně vyhraněný vkus a spousta věcí mě nechává chladnou, protože se mi to buď nelíbí celkově nebo by se mi to nelíbilo na mně. Takže když už něco koupím, je to zas více méně to samé jako vždycky. Všichni mi říkají, že vypadám dobře, navíc nemuset nad tím dumat celou věčnost, když se mi nechce, vzít to, co zrovna leží navrchu, a jít, je k nezaplacení.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek