Nový šatník - jak začít? Co s čím kombinovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
MP Kvetina
11 příspěvků 10.2.12 12:50

Marčo a Mori, máte pravdu, ale holky se ale trefily. Miluju modrou, námořnickou i všechny jejich odstíny. K mému tipu: Jsem velikosti 40 -42, blondýna, upravené vlasy po ramena. Souměrná postava, i když se dřinou. Mám hodně štíhlé nohy, podle mě je zbytečně schovávám do riflí.. to bych taky chtěla změnit.. Vždycky jsem milovala i mírnou extravaganci..ale do toho se už nepouštím. Poslední doubou jsem právě sklouzla k tomu mít hodně věcí, průměrné kvality a pořáád stejný styl, takže to chci změnit.. Miluju modrou, malinovou, tmavě růžovou.. Dost mě děsí teď ten retro styl, který do obchodu přichází.. Oranžová barva všude!! To jen tak v rychlosti. Stále jsem ráda za vaše rady.. Dotaz.. ty kožená sáčka krátká se mi líbí.. Ale to asi není kůže, stojí to kolem 1000 Kč.. Nevadí, když to bude jen nějaká ta koženka..?

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.12 12:55

na kozenkove sacko bych se vykaslala, a) je to vzdycky poznat, ze to neni kuze, b) bude se to nosit jen chvili (pokud se to teda vubec nosi, nejak to ke mne jeste nedorazilo a ja se docela informuju), c) budete se v tom silene potit, protoze kozenka nedycha
ty barvy ted na jaro me desi taky, mam rada jasne barvy a ne tyhle vybl… pastelove odstiny.

Sekhmet
1918 příspěvků 10.2.12 12:57

Kvetina: Koženka rozhodně nevadí. Tedy ne sama o sobě. Strašně záleží na střihu, barvě a provedení. Je velký rozdíl mezi bundičkou z Orsay (ve fialové barvě a „motorkářském“ střihu jsem ji tam asi za 1.600,–Kč viděla minulý rok a dodnes lituji, že jsem si ji nekoupila) a koženou parkou, která dost často vypadá jako to, co nosí Ukrajinci (a to může být i z pravé kůže a stát dvacet tisíc).

marca
450 příspěvků 10.2.12 13:12

Eh jako pravý motorkář se na tyhle bundy dívám velice nelibě. Uvažovala bych o ní kdybych jezdila po městě na skútru, jinak mi to přijde pozérský. Není to i stylově mimo classy? (Neberte mě moc vážně, tohle je osobní problém s tím kouskem oblečení).

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.12 13:13

tady nesouhlasim - nekolik kamaradek si pred par lety, kdyz zacala moda „bundicek“ koupilo kozenkovou verzi a vsechny ji pak celkem rychle vymenily za pravou kuzi, protoze se v tom proste potily. Tady v tom jsem docela upjata, z kozenky nemam a nebudu mit nic …
co ovsem muzu doporucit jako univerzalni kus obleceni je biker bundicka z prave kuze - v jemnem, „stihlem“ a kvalitnim vydani. Necha se vzit uplne ke vsemu, dokonce i misto saka ke kostymu (samozrejme k pasujici prilezitosti). Vyzaduje to ale trochu pokrocilejsi smysl pro kombinovani.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.12 13:16

marca: classy to asi moc nebude, chapu, ze jako pravy motorkar to povazujete za pozu - ale stejne na sve oblibe tohoto kusu obleceni nic nezmenim, je to proste vyborna vec :-)

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.2.12 14:11

Já osobně bych se neobešla bez bílé košile. Mám jich asi 10, různých střihových variací a materiálů (bavlna-len-hedvábí) a jakmile vidím nějakou ucházející, koupím ji zase, protože jich není nikdy dost.

MP Cotton
17 příspěvků 10.2.12 16:03

Já se neobejdu bez lehounkých svetříků na tělo, které mají třeba v List (Flora… nebo máte-li cestu do Říma, mají obchod kousek od Campo di Fiori :-))
Je v tom 10 % kašmíru a na rozdíl od těch bílých košil se to jen lehce přežehlí - nebo vůbec.

MP Cotton
17 příspěvků 10.2.12 16:08

A když už jste se do toho tak zakousla, půjčte/kupte si knihu Jaká barva mi sluší, to je hodně inspirativní, pokud jde o typ člověka, abyste se nevydala zcela chybným směrem :-)

Elm
126 příspěvků 10.2.12 18:59

Naprosto souhlasím s tím, že než se vrhnete do nákupu oblečení, bylo by dobré zjistit jaké barvy Vám sluší. Doporučuji mrknout na stránky www.supervizaz.net , jejich autorkou je moc sympatická paní, která dokáže barvovou typologii na svém blogu skvěle vysvětlit. Díky ní jsem pochopila, že teplé podzimní barvy mi prostě nikdy slušet nebudou a zároveň jsem získala vztah k barvám, které mi sluší, ale já je dřív ignorovala. Kromě barvové typologie tam jsou rozebrané i typy postavy s konkrétními tipy které tělesné partie na sobě zdůraznit a které spíše maskovat…A i kdybyste zjistila, že béžová barva Vám nesluší, pokud se Vám Vaše kalhoty líbí, vracet je nemusíte :-). Důležité je hlavně nedávat barvy, které pro Vás nejsou to pravé ořechové, do blízkosti obličeje.

MadameG
6 příspěvků 11.2.12 10:50
Také řeším stejný úkol. Dost mi v tom pomáhá kniha „Jaká barva mi sluší“, určitě jí najdeš na Googlu a myslím, že i v pekle jsem četla recenzi na ní. Jednak je tam rozdělení podle barevných typů a také doporučení na základní kousky šatníku, jaké střihy sluší jakému typu těla, jak doladit styl se svojí osobnosti… Myslím, že 300 Kč investice za uspořádaný šatník není velká.
Zde mnohokrát zmíněný blejzr se taký chystám pořídit. Ale u mě největším problémem jsou halenky, trička atd. Mám mnoho oblíbených sukní a pár kalhot, ale většinou nevím, co k tomu..
MP Kvetina
11 příspěvků 11.2.12 20:06

Moc děkuju za všechny rady, ohledně barev i kousků. Byla jsem „na lovu“. Koupila jsem „kancelářský“ svetřík. To je boží věc. Kvalitní a moc příjemný v jasně modré barvě a ve stejné barvě punčocháče. Takže už to je parádní začátek. Kouknu na všechny odkazy, knížky, které jste doporučily a některé rady jsou přesně pro mě!!! Myslím, že pokrok už je, že o tom šatníku začnu přemýšlet než něco koupím. Pokud vás cokoliv dalšího napadne, prosím, budu velmi ráda.

MP Kvetina
11 příspěvků 11.2.12 20:23
Kvetina ha detto : Moc děkuju za všechny rady, ohledně barev i kousků. Byla jsem „na lovu“. Koupila jsem „kancelářský“ svetřík. To je boží věc. Kvalitní a moc příjemný v jasně modré barvě a ve stejné barvě punčocháče. Takže už to je parádní začátek. Kouknu na všechny odkazy, knížky, které jste doporučily a některé rady jsou přesně pro mě!!! Myslím, že pokrok už je, že o tom šatníku začnu přemýšlet než něco koupím. Pokud vás cokoliv dalšího napadne, prosím, budu velmi ráda.
A tedy ta pani na www.supervizaz.net je úžasná.. ale teda těch článků je snad milión…
MP Kvetina
11 příspěvků 11.2.12 21:17
Kvetina ha detto :
Kvetina ha detto : Moc děkuju za všechny rady, ohledně barev i kousků. Byla jsem „na lovu“. Koupila jsem „kancelářský“ svetřík. To je boží věc. Kvalitní a moc příjemný v jasně modré barvě a ve stejné barvě punčocháče. Takže už to je parádní začátek. Kouknu na všechny odkazy, knížky, které jste doporučily a některé rady jsou přesně pro mě!!! Myslím, že pokrok už je, že o tom šatníku začnu přemýšlet než něco koupím. Pokud vás cokoliv dalšího napadne, prosím, budu velmi ráda.
A tedy ta pani na www.supervizaz.net je úžasná.. ale teda těch článků je snad milión…Čtu a čtu.. začínám být absolutně posedlá touhou být na takové konzultaci.. když nad tím přemýšlím, ve finále to může opravdu ušetřit hodně peněz, když člověk ví, co a jak. Máme někoho takového v Čechách? Ideálně v Brně… Téhle paní bych fakt věřila. Co si o tom myslíte? 
zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.12 21:38

já vím o určování barevných typů v Jihlavě a Chotěboři - v Jihlavě to dělá moje kosmetička, je zároveň vizážistka, jmenuje se Rozsívalová, v Chotěboři kadeřnice Málková, popřípadě dodám kontakty na e-mail.

MP Kvetina
11 příspěvků 11.2.12 21:53

Určitě v Čechách jsou.. Ale mají takové rozsáhlé zkušenosti, jako má tady ta paní. A ta korekce postavy pomocí stříhů, taky velmi zajímavé.. Právě, že mezi těmito vyzážistkami jsou propastné rozdíly. Jak poznat, že jsou opravdu erudované a jejich pomoc pomůže?

Elm
126 příspěvků 11.2.12 22:26

Kvetino, jak vám rozumím :-) - když jsem před nějakou dobou stránky paní Oravcové objevila, taky mi připadalo, že bez její konzultace nemůžu být :-). Teď už o svém barevném typu poměrně přesnou představu mám, ale stejně by mě zajímalo jak by to viděl opravdový odborník.
Zelitschko, já už jsem z vás tahala rozumy ohledně toho sekáče, ale kdyby vám to nevadilo, brala bych i kontakt na tu vaši jihlavskou kosmetičku. Díky moc. Z Jihlavy sice nejsem, ale z regionu ano. Do Jihlavy občas vyrážím za tou kamarádkou, ale nebyl by pro mě velký problém udělat si i výlet s takovýmhle cílem.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.12 22:37
napište mail, já ji nechci dávat přímo do komentů…

A doopravdy nevím, jak moc jsou tyto dámy zkušené, já se radši nenechávám určovat, protože by to pro mě mohlo být značné omezení colorblockingu, a to bych nepřežila :)

Podle žádného návodu se nemůžu poznat, co bych měla být: ledově šedomodré oči, klasicky hnědé vlasy se šedavým nádechem, dost světlá, ale nažloutlá kůže (pomůže hodně světlý makeup). Špatně se opaluju, opálení mi nesluší, pihy nemám, jen nad horním rtem „pihu krásy“. Poradíte?
zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.12 22:38

ke kosmetičce chodím jen na depilace, zadarmo něco poradí, nebo poví co sluší, ale nepřemlouvá, ať si to zaplatím celý nebo ať si nechám dát masku, dokonce poradí s typem kůže, která se chová zběsile :)

Elm
126 příspěvků 11.2.12 23:07

Zelitschko, můj mail je katmara1@seznam.cz. Díky moc.
Těžko říct jaký typ můžete být. Takhle na základě popisu to vůbec nedokážu určit. Ani u sebe si nejsem úplně jistá. Sebe jsem si určila tak, že jsem postupně zkoumala jaké barvy se ke mě hodí. Došla jsem k závěru, že potřebuju jasné, výrazné chladné barvy. V teplých barvách vypadám bledě, nezdravě, v tlumených naprosto nevýrazně. Samotnou mě překvapilo, že třeba v teplé červené (takové té jahodové) vypadám podivně žlutá, zatímco červená s takovým spíš namodralým odstínem - víc jakoby malinová (či jak to napsat) mi sedí dobře. Je to opravdu veliký rozdíl.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.12 23:52
odesláno :)
ke mně se taky podle mého názoru víc hodí chladné výrazné barvy, ale třeba hnědá je lepší než černá. Na vlasech nemůžu mít načervenalé odstíny hnědé. Ale klidně si můžu vzít žlutý rolák a jde to, jsem v něm vcelku příjemně bledá a žlutý nádech se neobjeví. Ale taková oranžová je katastrofální
MP Kvetina
11 příspěvků 12.2.12 08:12

Elm: Já mám teď pocit, že bez té konzultace nemůžu vůbec žít.. úplně mě to posedlo.. Chce to tedy čas a peníze.. teď je otázka jestli by to opravdu byla investice.. Počítám celkem tak 5000,– (korekce, barvy a nákup + cesta). Když bych předpokládala, že mi to opravdu pomůže v obchodě při rychlejším vybírání oblečení, také ušetřím na kupování věcí, které leží ve skříni. Teď je otázka, jestli to tak opravdu bude. Navíc bych si to asi pořádně užila:)
PS: v minulém příspěvku jsem napsala vizážistka s tvrdým y.. pardooon. zřejmě jsem byla vzhledem k pokročilé hodině natvrdlá:)

MP lucille
12 příspěvků 12.2.12 09:19

Kvetino, v Brne jsem byla u paní Radky Sobotkové, z typologie si odnesete barevnou paletku (nejen pro „váš typ“, ale prostě takové barvy, které vám dle paní Sobotkové sedí) a z korekce dostanete takový základní manuál (pro mě osobně není moc dostačující). Spokojená jsem celkem byla, zkušenosti si myslím, že paní má, jen je poradenství neuvěřitelně náročné na informace, spoléhala jsem hlavně na ten manuál, že v něm bude vše, ale měla jsem si informace spíše zapisovat sama. Manuál mi upřímně moc nepomáhá, ale zase musím říci, že mi sezení alespoň pomohly určit jakési mantinely. Doporučuji tedy poradenství rozčlenit na co nejkratší sezení. Stále se snažím hledat informace po internetu, jak a co kombinovat, detaily atd., ale více než nový šatník (na který nemám jako studentka moc peněz), řeším poslední semestr školy… Celkově bych shrnula paní Sobotkovou pozitivně, jen já bych potřebovala něco více praktického, názorný nákup, konkrétnější základy pro šatník, odkazy na „vhodné“ oblečení s ukázkou na fotkách v eshopech, časopisech a podobně. Snad jsem Vám trochu pomohla :)

DanielaS
5098 příspěvků 12.2.12 15:47
Sekhmet ha detto : Co se svetříků týče, musím se jich zastat. Samozřejmě sako pozvedne oblečení o úroveň výš, ale jestli máte malé dítě, které vám každou chvíli něco někam kydne, líp se perou ty svetříky, než sako (hodně z nich se musí nechat čistit a věřte mi, jak tam uděláte flek, čistírna ho většinou vyčistit nedokáže).
Bozinku, proto jsem mluvila o nepodsitych, kordovych nebo mansestrovych sakach, ktere hodite doma do pracky (a vydrzi kolikrat vic prani nez vlneny svetr)! Od cehokoliv, co musi do cistirny, ruce pryc, to az deti odrostou.
MP Simat
4 příspěvky 13.2.12 08:26

Jsme na tom jako Květinka, taky si chci změnit šatník. Jen nevím, kde sehnat košile pánského střihu, poradíte?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek