Nový šatník - jak začít? Co s čím kombinovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
isko
1802 příspěvků 14.2.12 21:41
Zelitschko, viděla bych to na nějakou variantu letního typu. Tzn. světlejší chladné barvy (chladně růžová a modrá je základ, a všechny, které se hodí k nim). Oranžová je pro letní typy opravdu katastrofa.

Mě trvalo asi měsíc, než jsem se našla. Na žádnou konzultaci jsem nešla, jelikož jsem nechtěla a nemohla investovat, ale hodně jsem se dívala na lidi a porovnávala je se sebou a s obrázky. A myslím, že pro šatník je to moc důležité. Mám takovou starou knížku, kde jsou palety pro všechny (čtyři) typy, a to je radost, jak ty barvy ladí jedna s druhou. Jasně že dneska už je těch typů víc, ale myslím, že rozumný člověk si i z těch „základních“ typů a barev dokáže odvodit, co jemu konkrétně sluší.

A přínos pro šatník je ten, že pokud se držím svojí palety, tak mi jde téměř bez nadsázky všechno ke všemu. Zjednodušeně: pokud si nekupuju oranžové svetry, nemusím řešit, jak je sladit se sukní do růžova. A vůbec obecně je dobrý přemýšlet už při nákupu, k čemu budu kupovanou věc nosit. Ale to už tady taky proběhlo.
MP Herminka
1 příspěvek 15.2.12 00:18
Nepročítala jsem úplně celou diskuzi, ale osobně se moc přimlouvám za malé černé šaty. Dlouhou dobu jsem byla přesvědčená, že mi černá nesluší, ale našla jsem vhodný střih a do malých černých se doslova zamilovala. Myslím si, že se dá najít vhodný střih a typ pro každého a jedná se o velice vděčný a praktický kousek v šatníku na dlouhou dobu.
Celkově si myslím, že i z hlediska praktičnosti jsou šaty nejlepší věc ve skříni - nemusí se vymýšlet, jak kombinovat vršek a spodek, rychle se oblékají… a tím ušetřený čas mohou ocenit zejména právě maminky na mateřské. Takže za sebe doporučuji pořídit malé černé na svátečnější příležitosti a pak určitě jedny - dvoje šaty na běžné nošení. Šaty vždy působí velice žensky, a když najdete šaty ve Vaší oblíbené barvě, která Vám sluší, budete doslova zářit!!!
MP Kvetina
11 příspěvků 15.2.12 07:18

Herminka: Myslím, že máš pravdu, šaty budou uričtě to pravé, i vzhledem k mojí postavě. Dlouho jsem je opomínala, zcela nezaslouženě.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.12 10:01

isko: díky, myslím, že díky tomu už jsem se našla - nejspíš tlumený letní typ. Hledala jsem na supervizaz.net. A máte pravdu - v oranžové vypadám jak dvě minuty před smrtí + předávkování betakarotenem :) ideální je tmavě šedá, námořnická modrá, šedobéžová, pudrová a dokonce vypadá supr i fuchsiová a fialová. :)

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.12 10:04

a malé černé jednoznačně - ovšem nemusí být jen černé, vypadají dobře snad ve všech barvách, a proč by jiné odstíny měly být méně slavnostní než černá, že :) i když ty černé si můžete vzít i na pohřeb :))

saryvary
681 příspěvků 22.2.12 15:23

Ženy, jakou barvu kalhot si mám pořídit k této košili? http://www.houseoffraser.co.uk/…ault,pd.html
Chtěla bych něco jiného, než klasickou černou nebo modrou, napadá mě šedá. Ale nevím.

Letefa
716 příspěvků 22.2.12 15:39
saryvary ha detto : Ženy, jakou barvu kalhot si mám pořídit k této košili? http://www.houseoffraser.co.uk/…ault,pd.html Chtěla bych něco jiného, než klasickou černou nebo modrou, napadá mě šedá. Ale nevím.
Tmavší červená bude určitě krásná! (a ta košile se mi líbí moc)
saryvary
681 příspěvků 22.2.12 16:04

Tmavší červená? Tak to by mě vůbec nenapadlo, ale jak si to tak představuju, nemuselo by to vypadat špatně. Mrknu po nějakých červených kalhotách. Snad někde seženu jiné, než roury :-( Akorát mi tím padá představa o botách. Jaké si k tomu vezmu? Měla jsem v plánu šedé nebo černé. Já nad tou košilí pár dní přemýšlela, jednoho dne jsem ji znovu rozklikla, tam sleva jako hrom, tak jsem ji okamžitě objednala.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 16:06

vzala bych bezovou, piskovou. umim si predstavit i jasne zlutou, i kdyz to by se muselo vyzkouset.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.2.12 16:08

k bezovym nebo piskovym kalhotam bych vzala hnede, konakove boty. nebo jasne cervene :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.2.12 18:33

Letefa: ta košile je nádherná! Ach… Já mám puntíky moc ráda a mám pocit, že se k nim kombinuje až překvapivě dobře:-)

saryvary
681 příspěvků 22.2.12 18:53

Jsem ráda, že se vám košile líbí. Já ji asi popadnu a vyrazím shánět kalhoty. Dám na vaše rady. Děkuju.

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.2.12 19:02

Aha, tak koukám, že jsem reagovala na Letefu, která jen radila:-) Taže saryvary: happy hunting! Košile je super.
Zelíčko (vždycky zapomenu, jak se vlastně píšeš) a vy ostatní z Jihlavy: znáte tam obchůdek s španělskou značkou Rosalita? Ještě v létě tam byl v jedné z uliček okolo náměstí, bohužel když jsem tam byla, bylo už zavřeno. Ale vypadal super.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.12 01:03

barbuško, říkej mi jak chceš, nemám tušení, co by to bylo, přes léto jsem se tu vyskytovala minimálně a ani před létem jsem o ničem podobném nevěděla. A to jsem měla byt zrovna v ulici u náměstí, takže jsem to měla procouraný. Nemohla bys mi naznačit na mapě, co máš na mysli?

pixie
232 příspěvků 23.2.12 10:10
zelitschko ha detto : odesláno :)
ke mně se taky podle mého názoru víc hodí chladné výrazné barvy, ale třeba hnědá je lepší než černá. Na vlasech nemůžu mít načervenalé odstíny hnědé. Ale klidně si můžu vzít žlutý rolák a jde to, jsem v něm vcelku příjemně bledá a žlutý nádech se neobjeví. Ale taková oranžová je katastrofální

Já bych to odhadovala na nějakou studenou nebo kontrastní zimu. Neslušící oranžová je jasná, nevhodné načervenalé odstíny vlasů..
Elm
126 příspěvků 23.2.12 11:37

Pixie, o chladné či kontrastní zimě jsem taky uvažovala, jenže Zelitschko píše, že jí sluší i pudrové barvy. Já si myslím, že jsem zimní typ a v pudrových vypadám katastrofálně - absolutně nevýrazná šedá myška. Podle toho by se dalo uvažovat spíš o tlumeném letním typu (ke kterému se i Zelitschko nakonec sama přiřadila). Ten popis podle mě není jednoznačný. Takže já si vůbec takhle nedokážu tipnout - akorát že bych vyloučila jarní a podzimní typ. Krom toho vlastně, pokud jsem to pochopila správně (což si nejsem jistá), mezi letním typem (tedy chladným létem) a zimním není tak ostrý přechod.

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 11:39

je tu jedna jistota - že kontrastní zima nebudu, na to mám moc světlé vlasy… Na supervizaz.net paní píše, že zimním typům v obličeji oči přímo září - a to se mi stává jen v případě, že mám vlasy obarvené na chladnější tmavší hnědou, popřípadě hnědé stíny. Pudrové barvy chladnějších odstínů sluší, pastelové teplejší barvy nesluší. V černé působím trochu mrtvě. Tmavě modrá ok. S bílou mám problém - jak který odstín. Trochu víc do žluta mi způsobuje zjevně nějakou velmi vážnou nemoc - bráno podle barvy obličeje. Zato s modrým nádechem mě krásně rozzáří. Oční stíny nejlépe hnědé, fialové, levandulové. Rtěnka světle růžová, fuchsiová nebo tmavě červená. Tvářenka růžová.

MP Meri
1323 příspěvků 25.2.12 17:26

Já nečetla začátek, takže vůbec netuším, jaké máte vlasy atd, , ale podle tohle příspěvku mi hned naskočilo chladné léto - 

http://www.supervizaz.net/…-chladn-leto … Chladné barvy sluší, teplé ne, černá a bílá nesluší, oči září, ale zase ne tolik, jako u zimy, modrá sluší, vlasy od blond až k hnědé, spíš chladnější tón … Nepoznáváte se?

EDIT
Dole v diskuzi jako další příklad Paulina Porizkova
zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 19:23

Meri - jsem barevně víceméně podobná, jen kůži mám poměrně dost nažloutlou (ne, žloutenka to není). Opálím se taky spíš do žluta nebo do oranžova (proto se neopaluju). Myslím, že žlutá kůže do tohoto typu nepatří

MP Meri
1323 příspěvků 25.2.12 19:44

FF je tedy na té úvodní fotce žlutá až dost:D (vtip) Máte pravdu, to asi nepatří. Chladné léto by mělo pleť ve studeném nádechu. Pročetla sem si vaše příspěvky dozadu a pokud se nemýlíte v tom, jaké barvy vám sluší, tak jste se myslím určila správně (i když já tomu prdlačku rozumím) jako Tlumené léto s výrazným sklonem k chladným odstínům;)

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 21:34

já, ačkoli tomu taky prdlačku rozumím, jsem se taky určila jako tlumené léto „které je neutralizováno chladnými barvami“ :D No podle mého FF vypadá na první fotce docela divně…

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 21:47

http://www.supervizaz.net/…ka-vondr-kov- i když ta kůže vypadá tak trochu jako třeba na prvním obrázku, jen ještě malinko víc dožluta

MP Meri
1323 příspěvků 25.2.12 22:06

No ona vůbec FF mi nepřijde jako vhodně zvolený „úvodní obrázek“, ta fotka je prostě celá divná, účes, vlasy, atd, přijde mi, že v tom se nemůže poznat snad nikdo:P Ta Paulina mi přijde jako příklad mnohem lepší, Vondráčková také. Ten její nádech do žluta sem si nejdřív říkala, že by mohl bát fotkou, pak že má možná špatný make up, ale zdá se, že to tak má i na těch fotkách venku. Možná to budete fakt vy:)

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.2.12 22:21

tak nejsem tak divná jak jsem myslela :)) já myslela, že se nikdy nenajdu, teď to můžem uzavřít s tím, že nejspíš budu někde mezi chladným a tlumeným létem, možná spíš chladné.

MP Meri
1323 příspěvků 25.2.12 22:36

To je ale zklamání co, nebýt ta divná:D Blahopřeji k (snad) úspěšnému nalezení;)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek