Oblečení a obuv pro učitelku

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bini
5 příspěvků 08.08.17 18:00
Oblečení a obuv pro učitelku

Dobrý den. Jsem začínající učitelka a v září nastupuji na střední školu. Posledních pár dní začínám přemýšlet, jestli nebude zapotřebí trošku pozměnit nebo doplnit šatník. Nemám vyloženě vyhraněný styl, nosím ráda elegantnější oblečení a podpatky, ale i džíny a tenisky. Záleží na příležitosti a náladě.
Učitelky i učitelé na dané škole chodí spíše v elegantnějším oblečení, takže bych nerada působila víc jako žákyně než učitelka. Navíc můj největší problém je, že je mi sice 27, ale vypadám mnohem mladší, často mi hádají sotva 20. Proto si říkám, že bych se asi měla oblékat tak, abych se jasně odlišila od žáků. Nebo co byste mi poradili? Ještě jako studentka jsem nesnášela povinné přezouvání. Výhodou je, že učitelé se nemusí přezouvat, takže si říkám, že hezké lodičky by mě mohly udělat trochu starší a odlišit od žáků, protože ti mají nařízenou otevřenou domácí obuv s bílou podrážkou. K tomu nějaká formálnější sukně a halenka, nevím. Díky za případné rady.

Reklama

Reklama

Reakce:

vlm
3284 příspěvků 08.08.17 19:23

Nechodila jste na praxi? v něčem jste snad chodila ne? Buďte ráda, že vypadáte mladě, až budete stará budete vzpomínat

bini
5 příspěvků 08.08.17 20:29
@vlm píše:
Nechodila jste na praxi? v něčem jste snad chodila ne? Buďte ráda, že vypadáte mladě, až budete stará budete vzpomínat

Na praxe a náslechy jsem chodila stejně jako ve škole. Džíny, svetřík, tenisky. I díky tomu mám zkušenost, že si mě pletli se žákyní. Já jsem samozřejmě ráda, ale zrovna pro učitelku to má své nevýhody.

Demode
1870 příspěvků 08.08.17 21:10

Učitelka - to by neměla být diagnóza.

vlm
3284 příspěvků 08.08.17 21:35

@bini oblečení vám autoritu nezajistí

jjjhhh
1 příspěvek 08.08.17 22:36

Nikdy - opakuji NIKDY - jsem neměla potřebu reagovat na příspěvky na MP, ale přezíravé, až pohrdavé reakce na dotaz začínající učitelky mě opravdu vytočily. Oblečení autoritu nezajistí, na mladý vzhled jistě budete vzpomínat, ale to neznamená, že je něco špatného na tom, když řešíte, v čem vlastně vystoupit před žáky - zejména na střední škole.
Z vlastní zkušenosti - lodičky si nechávám ve škole jako pracovní přezutí, když džíny (zřídka), tak s halenkou, ne s tričkem, zkrátka vzhled ve stylu business casual. Nedělám si násilí a není to póza - je mi prostě lépe v šatech nebo sukni než v džínách.
Přeji pevné nervy a nadhled, a vaše oblečení ať jen přispěje k dobrému pocitu! :-))

andano
639 příspěvků 08.08.17 22:38

Poradím spíš na co si dát pozor (většina neplatí, učíte-li malé děti) na
a) výstřihy a průsvitné látky (pozornost chlapecké části třídy bude v háji)
b) šaty, které se vyhrnují při zvednutí rukou (tabule)
c) svetry přes hlavu (špatně se svlékají při výuce a občas se zpotíte…)
d) boty s nebezpečím pádu
e) černé nebo bílé oblečení (křída, fixy nechávají stopy)
To, že vypadáte mladší neřešte - stačí, že to budou řešit vaše kolegyně :-)… autoritu to nedělá ani neohrožuje.

ProfZav
102 příspěvků 08.08.17 22:49

@andano Tesat do kamene :-)
Ještě doplním: pozor na oblečení, na kterém je dobře vidět pot.
I já vypadám o dost mladší, než jsem, na většině fotek rodiče dost dlouho hledali učitelku :-) ale já teda první roky nosila džíny a trička s obrázky, přezůvky ano, protože mi přijde příšerné být celý den v jedněch botách. U nás ve škole chodí ve stylu „casual bussines“ oblečená menšina kolegů. Postupem času ubírám rifle a přidávám sukně a jednobarevná trička, na halenky a kalhoty si nepotrpím, neumím tyhle kousky nakupovat a kombinovat. Nechodím vyzývavě oblečená, roztrhaná, nečouhá mi nikde spodní prádlo. Zatím si nikdo nestěžoval :-)

Bossygirl
27 příspěvků 08.08.17 23:12

@bini Zdraví Vás bývalá učitelka. Dovolím si pár komentářů a tipů. Především si myslím, že Vaše pochyby a dotazy jsou zcela legitimní. Jen blbec o sobě nepochybuje. Děti a zvláště dospívající, nejen dívky, dovedou být velice kritičtí pozorovatelé. Je určitě na místě dát najevo své odlišné a vyšší postavení, klást důraz na eleganci a kvalitu. Zcela jasně se odlišit od žáků, ale dovolit si i módní trendy, zajímavé barvy. Povolit pak můžete na mimoškolních akcích apod. Pozor na nedostatky jako potrhání, skvrny, oka na punčošce. Učitelka je trochu v postavení herce na jevišti. Doporučuji mít ve škole rezervní punčochy, deodorant apod. A vždy se prohlédnout v zrcadle. Hodně štěstí a hodné žáky!

zuzitaa
56 příspěvků 09.08.17 10:49

Zdravím,
Přeji radost z práce a pevné nervy!

Příspěvek upraven 09.08.17 v 20:53

LUCCYYY
3 příspěvky 09.08.17 16:17

Kombinovala bych kalhoty v neutrálních barvách - šedé, camel s halenkou, barevným svetříkem. Vyhnula bych se shrohé černobílé, černošedé kombinaci. Lodičky vyměňte za baleríny na klínku. Mám kožené lodičky, velmi pohodlné a stejně po pár hodinách stání nohy trpí. Než budete nakupovat, Ada tu vytvořila pár zlatých článků ohledně materiálů, nakupování oblečení a bot. Pamatujte, kvalita znamená víc než kvantita.

bini
5 příspěvků 09.08.17 16:51

@jjjhhh @andano @ProfZav

Mockrát děkuji za rady a postřehy. Ještě doplním, že každá škola je v tomto ohledu úplně jiná, to jsem poznala už během praxí. Třeba na základce bych to asi nijak neřešila.

bini
5 příspěvků 09.08.17 17:04
@Bossygirl píše:
@bini Zdraví Vás bývalá učitelka. Dovolím si pár komentářů a tipů. Především si myslím, že Vaše pochyby a dotazy jsou zcela legitimní. Jen blbec o sobě nepochybuje. Děti a zvláště dospívající, nejen dívky, dovedou být velice kritičtí pozorovatelé. Je určitě na místě dát najevo své odlišné a vyšší postavení, klást důraz na eleganci a kvalitu. Zcela jasně se odlišit od žáků, ale dovolit si i módní trendy, zajímavé barvy. Povolit pak můžete na mimoškolních akcích apod. Pozor na nedostatky jako potrhání, skvrny, oka na punčošce. Učitelka je trochu v postavení herce na jevišti. Doporučuji mít ve škole rezervní punčochy, deodorant apod. A vždy se prohlédnout v zrcadle. Hodně štěstí a hodné žáky!

Krásně jste to vystihla. Sice tu někdo zmínil, že oblečení nezajistí autoritu, to jistě ne, ale hraje také svou roli. Přesně jak píšete, že je potřeba dát najevo odlišné a vyšší postavení.

Bossygirl
27 příspěvků 09.08.17 20:30

@bini Hezký večer. Děkuji za reakci. Je to náhoda, moje dcera také od září nastupuje jako vyučující na gymnáziu. Tam je to ovšem s odlišením jednodušší. Studenti nosí uniformy. Stejně jsem s ní ale toto téma probírala a radila vlastně totéž, co Vám. Tak pravou nohou, slečny profesorky.

Roxxanna
58 příspěvků 10.08.17 11:42
@bini píše:
@jjjhhh @andano @ProfZavMockrát děkuji za rady a postřehy. Ještě doplním, že každá škola je v tomto ohledu úplně jiná, to jsem poznala už během praxí. Třeba na základce bych to asi nijak neřešila.
… no vidíte, já učím dlouhá léta právě na základce - a řeším to… ale ne kvůli tomu, abych vypadala starší, to na mě v mém věku každý pozná, že nejsem žákyně ZŠ… a pravda - autoritu Vám oblečení nezajistí… ale zajistí Vám, že se budete cítit dobře a sebevědomě a to zase vycítí Vaši žáci resp. studenti - a odtud je už jen krůček k tomu, aby Vás uznávali jako opravdovou osobnost a podle toho se k Vám chovali… mně se to takhle už léta vyplácí…

VeronikK
356 příspěvků 10.08.17 16:07

Kromě výše uvedených rad, ještě pozor na délku sukně. Pokud si sedáte na lavici, tak byste pořád musela myslet na kolena :-) Celkově doporučuju zohlednit i pohodlí - nezdá se to, ale můžete se dost pohybovat a rozhodně budete alespoň zvedat ruce třeba při psaní na tabuli.
A co jsme se o oblékání učitelů učili, to platí myslím stále. Je dobré, pokud je učitelka moderně oblečená, ale pozor na výstřelky. Je třeba, abyste působila dostatečně s dobou, ale ne tak, že neřešíte nic jiného, než módu a musíte mít všechno, co se nosí, bez ohledu na vlastní vkus a názor :-) (křídu nebo fixu na oblečení nebo obličeji vám studenti odpustí, alespoň působíte trochu lidsky :-) )

bini
5 příspěvků 10.08.17 22:40
@Roxxanna píše: … no vidíte, já učím dlouhá léta právě na základce - a řeším to… ale ne kvůli tomu, abych vypadala starší, to na mě v mém věku každý pozná, že nejsem žákyně ZŠ… a pravda - autoritu Vám oblečení nezajistí… ale zajistí Vám, že se budete cítit dobře a sebevědomě a to zase vycítí Vaši žáci resp. studenti - a odtud je už jen krůček k tomu, aby Vás uznávali jako opravdovou osobnost a podle toho se k Vám chovali… mně se to takhle už léta vyplácí…

Já jsem to samozřejmě nemyslela tak, že bych to na základce neřešila vůbec, ale šlo by mi asi právě zejména o to, abych se cítila dobře a sebevědomě, bez nutnosti se nějak výrazněji odlišit, na deváťačku už naštěstí nevypadám. :)

Roxxanna
58 příspěvků 11.08.17 11:45

@bini tak pokud Vám vyhovuje elegantnější styl, zkusila bych „okopírovat“ něco z příspěvku od @LUCCYYY … myslím, že je tam spousta prima nápadů… takhle totiž dnešní studentky středních škol oblečené nechodí :))

lady.izabell
7 příspěvků 13.08.17 11:24

Také trochu přispěji. Učím na gymnáziu už několik let. Je mi kolem třiceti. Co se mi osvědčilo:
Příjemné splývavé materiály, které umožní volnost pohybu. Např. košili a pouzdrovou sukni zrovna nedoporučuji, omezovala by při psaní na tabuli a chození po třídě, nenosím ani saka. Obecně nic, co se musí upravovat, trčí, povytahuje se.
Džíny skoro nenosím, když už, tak úzké, tmavé a bez aplikací.
Oblíbila jsem si úzké černé kalhoty, splývavé halenky, trička, doplněné svetříky.
Jednobarevné kousky ráda doplním jemnější bižuterií a v zimě třeba šátkem na krk, mám hodně ráda kruhové.
Hodně jsem si oblíbila šaty, hlavně úpletové. V zimě přidám svetřík a teplejší punčochy. Mám i pár sukní.
Přezouvat se musíme. Cokoli bez přezky nebo zavazování mi padá z nohy (mám úzké nohy), takže podle potřeby střídám lodičky s přezkou na nižším podpatku a pantofle.
Myslím, že je důležité působit upraveně, ale zároveň uvažovat nad tím, že budu třeba celý den pobíhat po škole, mám třeba náročný rozvrh, zapotím se a o přestávkách si stihnu tak vyměnit věci do hodiny.

Reklama

Váš příspěvek

Na předávání cen v pyžamu po dědečkovi

V Americe se uskutečnilo každoroční předávání cen Teen Choice... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek

Reklama