Oblečení jiných etnik

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Moir
2488 příspěvků 3.12.12 20:26

@Garfie A pamatujete, jak to Mirečkovi v Básnících v kroji slušelo? Jaképak znesvěcení.

Bugatti
4086 příspěvků 3.12.12 20:27

Doma nosím bavlněné pandžábí a nedám na něj dopustit. Ale dál než na vlastní zahradu bych v tom asi nešla. V létě nosím doma i bavlněné sárí. Ve vekém horku není nic příjemnějšího. Z viskózového sárí jsem si nechala ušít letní šaty a jsou moc příjemné, ještě mám doma jedno slavnostnější, chystám se v něm vyrazit do divadla. Když se v tom nebudu cítit (ale myslím že budu, udivené pohledy lidí mi nevadí), nechám z něj někdy v budoucnu ušít večerní šaty.

bára.brněnská
610 příspěvků 3.12.12 20:29

@666mahu Na Češkách vypadá hůře než na Indkách například proto, že ostré barvy, ve kterých se nejčastěji vyrábí, vypadají téměř vždy lépe na tmavší snědé kůži než na většině středoevropanek.

Příspěvek upraven 01.07.14 v 15:09

Mylady2
12413 příspěvků 3.12.12 20:30

@Moir ;-D
Já si vzpomínám jak jsem jednou v metru viděla dvě české muslimky. Prozradily se nejen tím, že mluvily suprově česky, ale hlavně měli na svých nožkách sexí trekové sandáloše;-D

Příspěvek upraven 03.12.12 v 21:09

Denyna
4105 příspěvků 3.12.12 20:34

@mulen máme stejné polosárí :)
Já nosím na běžné nošení sukně od kolových polosárí, čoli ne, neb nemám ráda holé břicho. Sárí mám taky pár kousků, byla jsem v něm třeba v divadle, ale jinak mě moc neoslovilo, šlapu si po něm, padá mi ten cíp z ramene a stavební dělníci padají z lešení, když mě tak zahlédnou. Jinak se mi líbí ta barevnost a kdo ho nosí, divný mi nepřijde.

Bugatti
4086 příspěvků 3.12.12 20:34

@bára.brněnská Sárí vůbec nemusí být jen ve výrazných barvách. http://www.sarishop.cz/index.php?… Tato byla vybrána pro středoevropanky.

Bugatti
4086 příspěvků 3.12.12 20:38

@Denyna Byla jsem poučena, že ten padající cíp si Indky připínají „sicherkou“ zespodu, ale nesmí to být vidět. U bavlněného sárí to víceméně drží, ale viskózové (a patrně i hedvábné, ale to jsem na sobě zatím neměla) klouže. Záleží ale také na způsobu uvázání.

Denyna
4105 příspěvků 3.12.12 20:40

@Bugatti jj, já vím, ale mám právě viskozové a bavlnu s hedvábím a na tom hedvábku ta sichrhajcka ještě nechává díry.
Jinak je fajn, cítit se tak pěkně žensky

Bugatti
4086 příspěvků 3.12.12 20:47

Já jsem v té viskóze zatím nikde nebyla, jen jsem to zkoušela uvázat. Bavlněné, které nosím doma, drží dobře. Než v tom vyrazím do divadla, budu to muset vyzkoušet, ale myslím, že když v tom člověk nic nedělá, jen se ladně pohybuje a snaží se vypadat hezky, že po půjde uhlídat.

Garfie
4456 příspěvků 3.12.12 20:50

@yamama @Moir Prosím, to znesvěcení bylo kurzivou schválně. Jen jsem v tu chvíli nenašla lepší výraz. Nemyslím to doslova-je to jen o mém pocitu-já bych se v (znovu opakuji) KOMPLETNĚ etnickém oblečení necítila. Pokud se na to někdo cítí, ať ho nosí, mě prostě přijde zvláštní ho nosit (u nás), i když s danou kulturou nemám nic společného. Něco jiného jsou různé speciální příležitosti…

666mahu
1490 příspěvků 3.12.12 20:52

@rice, po tom, co jste na mě vedle v diskusi bezdůvodně tak vyjela, se nedivím, že máte jiný názor. ;-)) My dvě jsme na opačném pólu, názorově odlišné povahy. Nic s tím dělat nehodlám. :D

Mám doma jen jedno sárí, dostala jsem ho od tety, která v něm chodila. Moc mi sluší, kdybych měla chuť ho nosit (a možná na to někdy dojde), pořídila bych si jich víc. Oblečené to vypadá jako šaty nebo dlouhá sukně s šálem přes rameno. Asi to není pro všechny, ale vypadá velmi pěkně.

@bára.brněnská, vyrábí se v různých barvách. Jsem zelenooká světlá skoroblondýnka a myslím, že dobrý. :-))

modny guru
280 příspěvků 3.12.12 20:56

Prosim hlavne ludi zo Slovenska, ak poznate nejaky internetovy/obycajny obchod s indickym oblecenim (nechcem nosit sari, ale tie krasne indicke satky-len pre informaciu aby som sa vyhla cervenym ramienkam;) na Slovensku. Chcela by som v sarishope nakupit, ale 300 korun sa mi za postovne nechce platit. Dakujem.

rice
356 příspěvků 3.12.12 21:10

@666mahu co? :D věřte tomu, že neregistruju osoby, na které v diskuzích odpovídám (promiňte, že vám beru představu o vlastní výlučnosti :D )
A neberte všechny příspěvky automaticky tak agresivně. Nelíbilo se mi, že jste svojí reakcí násilně stavěla Báru do pozice, kterou jsem z jejího příspěvku necítila. Jenom řekla svůj názor, to vy jste na ní vyjela. A teď se tváříte dotčeně, že jsem se k ní odvážila přidat :D Ale jděte, a nehledejte za odlišnými názory automaticky osobní útok, možná by se vám tato vlastnost mohla hodit do života dospělého člověka ;)

Amonute
360 příspěvků 3.12.12 21:11

@modny guru v Dunajskej Strede ( :D ) na námestí je malý etnoshop kde predávajú látky, hotové sárí aj iné podobné veci. Bratislavu nemám tak prechodenú aby som vedela o obchode podobného druhu, hoci určite v hlavnom meste niečo podobné je.

yamama
185 příspěvků 3.12.12 21:13
sareee

@Bugatti zkuste se podivat na youtube, je tam spousta navodu, jak saree zamotat, jedny z nejtezsich jsou jihoindicke, ty bez „babicek“ nezvladne skoro nikdo, ale treba tohle tamilske muze vyresit vas problem s klouzavou latkou (a samozrejme podobne tradicni latky se urcite hodi i k evropskym pletim): http://www.youtube.com/watch?…
http://www.youtube.com/watch?…

modny guru
280 příspěvků 3.12.12 21:13

@Amonute
Dakujem velmi pekne:)

666mahu
1490 příspěvků 3.12.12 21:18

@rice, hahaha, soustavně cítíte negace kde nejsou? Nebo to máte jen vůči mé osobě :D

Bugatti
4086 příspěvků 3.12.12 21:19

Z youtube jsem se to původně učila, ale některé jednodušší způsoby mi ukázala přímo prodavačka v obchodě. Každopádně děkuji za link, než vyrazím do divadla, budu trénovat. A pokud jde o barvy, mají jak výrazné, vhodné k tmavé pleti Indek, tak i spoustu nenápadných pastelových či tmavých barev vhodných pro nás Evropanky. Já mám stříbřitě šedomodré s jemným barevným vzorem na okrajích a vlečce, rozhodně to není nic nápadně křiklavého (mám už taky věk… žejo).

real.blond
6688 příspěvků 3.12.12 21:32

Odevy jinych etnik (nebo nabozenstvi) nenosim a predpokladam, ze ani nikdy nebudu. Ale nemam nic proti tomu, kdyz je nosi ostatni.

lipo
303 příspěvků 3.12.12 22:20

Nečetla jsem diskuzi, tak se omlouvám, pokud už to náhodou někdo psal.
Na blogu nějaké Češky, která nosí tuším téměř výhradně sárí, ta slečna píše, jak vždy na dotazy typu: „A proč nosíš sárí, když nejsi Indka?“ odpovídá: „A proč vy nosíte džíny, když nejste kovboj?“

Lamiia
28 příspěvků 4.12.12 00:54

Moc příjemné téma, nepročítala jsem ale za mě „proč ne“ ;) myslím, že v dnešní době je zcela jedno co si na sebe vezmeme, že i nabíranější sukně budí pozornost, tak proč nenosit sárí když se nám líbí, záleží pouze na odvaze… odsoudit vás může člověk za mnohem míň, do rukávu si schovat pádné odpálkovávací argumenty a hurá do toho. Fandím vám ;)

PythonRegius
286 příspěvků 4.12.12 01:38

Sari se mi moc libi a mam v planu si nejake poridit. Mam rada indickou modu celkove. Myslim, ze pokud nositelce nechybi sebevedomi a nevadi ji cumilove na ulicich, tak jen do toho. Ja jsem dost sverazna na to, abych to nosila, ale ze zacatku bych urcite byla trochu nervozni. Obcas nosim bindi (indicka nalepovaci ozdoba mezi oboci), nedela mi to problem, ale jednou na me v metru pokukovali udivene dva indici a to uz jsem se trochu nepohodlne citila :D

mulen
870 příspěvků 4.12.12 10:03

@Denyna Přijde mi, že i jen ta sukně od polosárí poutá dost pozornost. Taky mi občas trvá, než poberu všechnu tu látku, třeba když si sedám. A jak je ta sukně široká, povedlo se mi ji jednou natrhnout o růže :-)

Denyna
4105 příspěvků 4.12.12 19:18

@mulen to poutá. Už se mě dvě ženy ptaly, kde jsem ji koupila. A už mě taky napadlo, jestli nevypadám jak sovětská vlajka, v té záplavě červené :)
Bohužel ta moje červená sukně šisuje :( KOupila jsem si červenou barvu na látku a sbírám odvahu na přebarvení. Mám ještě vzorovanou a její barvy drží nádherně

BriElle
4 příspěvky 5.12.12 15:21

Mam rada polosari hlavne v zime.
Fotka je nakrivo abych se vesla do zaberu :D Jsem totiz velka holka :D

nigerijske bobo, darek, vytazene na foceni rovnou z kufru.
Krome sari obdivuji styl africkych zen, viz prilozene obrazky a sama bych se v nich nestydela jit kamkoliv. Africanky jsou velice zenske a smyslne a neboji se tuto vlastnost podtrhnout.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek