Oblečení na pracovní pohovor

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Linie
2020 příspěvků 16.11.15 19:38

@Karja I dělník se může hezky obléknout! Nakonec změna místa je významný okamžik - kolikrát za život měníte místo?

Karja
4837 příspěvků 16.11.15 19:41

@Linie Jo to jo, ale upřímně být zaměstnavatel a přijít mi skladník (stále si představuji chlapa ve fabrice na ještěrce) v saku a bílé košili, měla bych strach, že mu práce nevoní, ale to je jen můj názor.

Linie
2020 příspěvků 16.11.15 20:10

@Karja Ještě v minulém století chodili i dělníci do práce v košilích a obleku, až později se zavedly montérky.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 16.11.15 20:12

No to je sice hezký, ale tazatel jde na pohovor v r. 2015:-)

Karja
4837 příspěvků 16.11.15 20:33

@Linie Jo a ženy do práce nechodily a byly v domácnosti, takže ve středu dávám výpověď:-D. Vezmu si na to s sebou krinolínu, protože to se dřív taky nosilo:-D

GorgonaM
708 příspěvků 16.11.15 20:47

@papiscze - jednou jsem četla názor personalistky, že nejčastější příčinou odmítnutí uchazeče o práci je u nich ve firmě překvalifikovanost a z ní pramenící obava, že zaměstnanec brzy odejde za lepším. Vy jste svou kvalifikaci sice neuvedl, ale podle mého dostavíte-li se v obleku, budete budit přesně tento dojem - že práce skladníka pro Vás není to pravé ořechové a ve skutečnosti míříte někam jinak. Z toho důvodu bych to moc nepřeháněla a vybrala třeba polo tričko, anebo nějakou tu tmavší košili, k tomu svetr.

Linie
2020 příspěvků 16.11.15 20:49

@viktorka_od splavu @Karja Dávala jsem to jako příklad, že i člověk fyzicky pracující může přijít na pohovor slušně oblečen. Navíc v dnešních skladech předpokládám méně fyzické námahy a spíše obsluhu počítače a různých třídicích strojů ://www.youtube.com/watch?v=Ip6pGVXh0Us

Karja
4837 příspěvků 16.11.15 21:25

@Linie Jsem stejného názoru jako @GorgonaM, plus navíc se u pohovoru dost posuzuje, zda zapadnete do kolektivu, v čemž overdressed teda rozhodně nepomůže.
Navíc opravdu záleží, zda se jedná třeba o skladníka v internetovém obchodě nebo ve fabrice. V jednom provozu jsem před třemi lety pracovala a připadala jsem si jak v roce 1970, jak to tam měli zautomatizované:-D :-D.

papiscze
3 příspěvky 19.11.15 08:02

Ahoj, tak jsem tam byl v tmavších džínách a košili. Vůbec jsem se nemusel trápit, i když jsem se trošku trápil ráno :D. Když jsem viděl ostatní kandidáty i personalistu - Džíny a normální klasické triko/mikina :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek