Oblečení na sport, do města, na zámek, do restaurace?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 00:11
Oblečení na sportdo města, na zámek, do restaurace?

Na základě diskuse u dnešního článku by mě zajímaly Vaše názory a zkušenosti- čím dál více mi vadí lidé, kteří v oblečení určeném výhradně pro sport navštěvují kamenné a často elegantní restaurace, muzea, kavárny a dokonce zámecké a jim podobné interiery Týká se to pochopitelně především cyklistů v podivných obalech s vycpanými intimními oblastmi a také inline skaterů, co si o tom myslíte?

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Ejmyk
70 příspěvků 21.8.13 00:22

Nemyslím si o tom vůbec nic, poněvadž se logicky na dané místo dopravili nějak jinak než v autě a nebudou si přeci s sebou tahat ještě nějaké elegantní oblečení na převlečení, aby jim bylo umožněno se mezi „civilizovanými lidmi“ normálně najíst nebo snad dokonce navštívit zámek.

Katjinka
177 příspěvků 21.8.13 01:36

Místní militantní názory proti sportovnímu oblečení na nesportovních mě občas dost zařážejí.
Jelikož zámky a hrady jsou většinou někde mimo civilizaci, tak je celkem očekávatelné, že se tam budou pořádat cyklovýlety.
Stejně jako sportovci a horalové ve městě. Nebydlím přímo u hlaváku, takže se musím k němu nějak dopravit. Mám si na cestu MHD vzít s sebou nějaké slušné oblečení a pak ho s sebou celý den tahat? Občas mi to tak připadá.
I když bohužel většina outdooráků ve městě se zrovna nikam nechystá ani zrovna neběží.

andreama
228 příspěvků 21.8.13 06:09

Když jedu na kole, taky mám nějaký cíl. Je škoda nenavštívit zámek, když jedu kolem a řízky si v batohu také nevozím.
A hrady jsou jiná kategorie než zámky? Protože vyškrábat se na některé v lodičkách by dalo docela zabrat.

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.8.13 07:35

@divkavmodrem v tom případě je celý lednicko-valtický areál jedno velké peklo? Nevím, zda jste někdy na kole jezdila a zda jste jela nějakou delší trasu, nejlépe několik dní po sobě, protože pokud ano, tak byste to asi nemohla myslet vážně. Sice ne všechno oblečení na kolo je vrcholem vkusu, ale zato je opravdu velmi funkční. Navíc - pro ženy existuje cyklosukně - kraťasy s vycpávkou jsou pak krásně maskovány. Nebo si snad myslíte, že si cyklista potáhne s sebou společensky přípustný oděv, do kterého se převlékne někde na záchodcích, jen, aby mohl absolvovat prohlídku zámku a následně se opět převléci a jet k dalšímu zámku?
Asi jsem typickou potrefenou husou, ale ve městě, v práci a pod. byste mě potkala jako paní v sukni či šatech a s podpatky, ale když jedu na dovolenou na hory, tak se lousknutím prstů mé krásné lodičky změní v pohorky a mé šaty jsou najednou transformovány do sportovního oblečení, když jedu na cyklodovolenou (často do lednicko-valtického areálu), tak také dojde k transformaci v cyklistku, přeci jen, jezdit po cyklotrasách v lodičkách není úplně ideální.
Samozřejmě, když by někdo přišel do Státní opery v cyklodresu (a nebyl to kurýr, který jde předat zásilku), tak by to bylo opravdu velmi nevhodné, ale když někdo navštíví restauraci či památku v oblasti zaměřené na cykloturistiku v cyklooděvu nevidím na tom nic špatného.

Příspěvek upraven 21.08.13 v 08:05

indyka
625 příspěvků 21.8.13 08:02

Sportovní oblečení v restauraci nebo na zámku? Vůbec mi to nevadí. Mnohem víc na palici mi přijdou ty dámy, co si dají horský výšlap v elegantních sandálkách. Horská služba by jistě uměla vyprávět.

Tojsemcelájá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 09:07
@divkavmodrem píše:
Na základě diskuse u dnešního článku by mě zajímaly Vaše názory a zkušenosti- čím dál více mi vadí lidé, kteří v oblečení určeném výhradně pro sport navštěvují kamenné a často elegantní restaurace, muzea, kavárny a dokonce zámecké a jim podobné interiery Týká se to pochopitelně především cyklistů v podivných obalech s vycpanými intimními oblastmi a také inline skaterů, co si o tom myslíte?

Myslím si, že jste zbytečně moc přecitlivělá nebo příliš ovlivněná místními trekobijci. Jenom nevím, co je horší.

Zebra33
2038 příspěvků 21.8.13 09:15

Me pokud uz nekdo donuti jet na cyklovylet, tak vyzaduji, aby byl stanoven i cil v podobe navstevy zamku/muzea/cukrarny apod. Cyklovylet jehoz jedinym smyslem je pozitek z jizdy samotne by me asi zabil :). Takze myslim, ze kdyz jde nekdo ve sportovnim na prohlidku zamku, je to naprosto v poradku a pochopitelne. To je prece uplne jina kategorie nez kdyz nekdo nosi 24/7 rejoicky nebo v zime na nakupy do mesta lyzarskou bundu.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 09:25

Ale já nemám nic proti funkčnímu oblečení, avšak noste jej tam, kam patří A skutečně celý Lednický areál považuji za peklo Je zajímavé, že v rakouském Shonbrunnu či francouzském Sanssouci takové zjevy nepotkáte Jezděte si na kole třeba nahatí, ale do společenských prostorů, jakým bezpochyby restaurace, muzea a zámecké interiery jsou, takto oblečná osoba nepetří Toto je peklo, to je ten zásadní problém oblékání v naší kotlině, neschopnost respektovat prostředí a kulturu Na různé příležitosti různý oděv! Nevím, zda jsem přecitlivělá, ale ovlivněná jsem rozhodně Výchovou, prostředím, citem pro míru, vkus a úctu ke svému okolí Kdosi tady použil slovo kinderstube, to je ono, co chybí 90% národa a co se jen těžko někdy dožene A taky jsem ovlivněna tím, že mi moje maminka nikdy nedovolila nosit tepláky, byť je tehdy nosili všichni Byly totiž pohodlné, víte?

Příspěvek upraven 21.08.13 v 09:31

westane
35 příspěvků 21.8.13 09:31

@divkavmodrem A vy jezdite na kole v cem?

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.8.13 09:33

Tak v tom případě mi je vás opravdu a upřímně líto.

@divkavmodrem píše:
Kdosi tady použil slovo kinderstube, to je ono, co chybí 90% národa a co se jen těžko někdy dožene A taky jsem ovlivněna tím, že mi moje maminka nikdy nedovolila nosit tepláky, byť je tehdy nosili všichni Byly totiž pohodlné, víte?
Kay_Adams
1614 příspěvků 21.8.13 09:34

Práve som si uvedomila, akú neskutočnú bolesť sme museli s kamarátom spôsobiť sprievodkyni na zámku v Lednici, keď sme, oblečení v „buzioblečkoch“ (ok, tak teda najmä ja), absolvovali prehliadku zámku.

Obranou mi nebude ani to, že som vopred nevedela, kam ideme, a pôvodný plán, dôjsť v ten deň do Viedne, bol kvôli búrke zhatený (a po ceste práve Lednice).

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 09:35

Já považuji kolo za dopravní prostředek, tudíž jedu oblečena podle toho, kam se potřebuji dopravit Do auta také sedám oblečena podobně, jen se občas přezouvám kvůli podpatkům A znovu a znovu až do zblbnutí- na kole jezděte klidně jako ufoni, když se vám to líbí, ale nelezte v tom sakra mezi lidi!

Sekhmet
1918 příspěvků 21.8.13 09:38

@divkavmodrem Hrady jsou (obvykle z podstaty věci) obtížně dostupné. Takže obvykle nejde o pětiminutovou procházku. Naopak se mi zdá chvályhodné, že se ne každý hodlá dovézt až před dveře autem. Cyklisté na prohlídkách mi absolutně nevadí.
Nemůžete srovnávat s Rakouskem nebo Německem, kde mají všechny stezičky vyasfaltované a všechny hrady bezbariérové, se speciálními výtahy pro nemohoucí a staré.

Edit: navíc si dovedu živě představit, jak před hradem hledám převlékací kabinky, následně se svléknu do naha na veřejnosti (óóóóh to pohoršení - věděla jste, že pod cyklošortky se nemá nosit spodní prádlo?), z cyklobatohu vytáhnu kostýmek a převléknu se do kostýmku, aby mne pak dívkavmodrém sprdla za to, že to mám zmuchlané.
P. S.: Na kole nejezdím

Příspěvek upraven 21.08.13 v 09:40

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 09:38

Nezpůsobili jste nikomu nic, jen si vás malá část slušně vychovaných lidí zařadila v duchu mezi křupany

Ledvedka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 09:38

Ježiši…možná byste to tu neměla brát tak vážně. Koně pojmenujete Armani, vadí vám cyklisti co by se rádi najedli nebo něco viděli..to už je diagnoza…

westane
35 příspěvků 21.8.13 09:39

@divkavmodrem No tak my kolo povazujeme za nastroj ke sportovani a oblekame se podle toho. ;-) On je totiz rozdil jet v lete 50 km jakoze vylet nebo 10 km jakoze cesta do prace.

Mylady2
12413 příspěvků 21.8.13 09:39

Myslím, že většina těch gastro zařízeních na těchto cestách si nezaslouží slušný vohoz :-D
Jaká kvalita jídla taká kvalita návštěvníků :-)

Kay_Adams
1614 příspěvků 21.8.13 09:41

@divkavmodrem
Ono, v tých jednofarebných šortkách (po kolená), a jednoduchom čiernom tričku s rukávmi, sme boli oblečení lepšie, než polovica „regulérnych“ návštevníkov zámku (malé legíny, krátke tuniky, zablatené botasky, sieťované sprané tielka na otcoch od rodín s pupkom…)

Ale chápem. Viac Vás proste pohorší funkčné oblečenie ;)

Rosalyn
925 příspěvků 21.8.13 09:41

Považuji se za slušně vychovaného člověka, ale návštěvník v cyklodresu na zámku nebo hradu mě nepohoršuje a mezi křupany ho automaticky nezařadím.

MUDr.Lant
389 příspěvků 21.8.13 09:43

@divkavmodrem vidíte a někdo může brát kolo jako způsob relaxace a vhodný dopravní prostředek k poznávaní krajiny, navíc LVA a Pálava jsou opravdu jak dělané pro cyklovýlety. Víte, v LVA přes den potkáte mraky lidí v cyklooděvu, ale večer, když jdou do restaurace, tak už jsou většinu v civilu, takže to nejsou až zas takoví burani, jak si myslíte. A že takto jdou na zámek - no většinou jsou cyklokalhoty ke kolenům a cyklodresy většinou neukazují všechny vnady žen a podobně. Takže cyklistka nakonec může být na zámku „slušněji“ oblečena než nějaká slečna v sukýnce sotva kryjící zadek a v tílku, které sotva kryje podprsenku.
Je jasné, že když pojedu do vedlejší vesnice pro chleba, tak si nebudu brát cyklooděv, ale když pojedu na výlet cca 50 km, tak si jej vezmu. Mimochodem, ne všechno oblečení na kolo je tak strašné jak si myslíte.

top topic
967 příspěvků 21.8.13 09:56

@Mylady2: toto je kvalitni prispevek:-) Ale zrovna v Lednici jsme v jedne slusne restauraci byli, zadna high cuisine, ale znacne prevysovalo prumer. A ne, nebyla to proflakla restaurace u Tlustych, ale na jmeno si opravdu nevzpomenu.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 09:58

Milé dámy, pohoršovaly jste se tu nad paní lezoucí z bazénu v prádle To už je ale jen důsledek obecného postoje a k oblékání a chování Turista v Praze netušil, že půjde do divadla, no a co, tak tam jde v džínách, cyklista náhodou spojí výlet na kole s návštěvou zámku, no a co, jde tak, jak je, no a paní náhodou zajela do Varů, tak co? Vy se tady všechny fotíte a parádíte do práce a na večírky a naprosto nevnímáte, že do historického a pro vás běžně zcela nedostupného prostředí lezete v něčem, co se tam nehodí Ale děkuji za vzorek názorů, víceméně jsem to čekala, pro ty vnímavější doporučuji studium Špačka či starších článků Ady Pekelné
Ps S tím koníkem to byla legrace, víte?

Bellaschange
139 příspěvků 21.8.13 10:00

Vy jste se zbláznila ne? Já jsem tedy navštívila již několik restaurací, zámků i hradů v cizích zemích…Např. V Rakousku, Německu i Francii a v letním období to tam vypadá snad ještě hůř než u nás. Nevím proč si všichni myslí, že cizinci mají lepší vkus..?? Já žiji asi v jiné dimenzi, protože kam jsem došla, tam jsem viděla to samé jako u nás. (V Anglii občas ještě horší) No a abych to dopověděla, tak v Rakousku a Německu byly stovky cyklistů(přece jen rakousko má mnoho cyklisticky atraktivních stezek. Němečtí turisti jsou většinou v safari kapsáčích, polokošili, pohorkách a s ledvinkou a kšiltovkou..v rakousku jsem viděla podobné zjevy..Ve Francii by se dalo najít od každého něco+ ten pověstný „šamrm“ francouzek, který jsem moc nepotkala…Takže prosím lidi, když jedete na kole, tak jezděte v cyklistickém, když se procházíte po náměstích a kolonádách choďte v šatičkách..ale abych se celý den mořila na kole v šatech a střevících a potom si u pocená ale elegantně oblečená zašla na večeři do restaurace, to teda ne :D

Tojsemcelájá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 10:03
@divkavmodrem píše:
Milé dámy, pohoršovaly jste se tu nad paní lezoucí z bazénu v prádle To už je ale jen důsledek obecného postoje a k oblékání a chování Turista v Praze netušil, že půjde do divadla, no a co, tak tam jde v džínách, cyklista náhodou spojí výlet na kole s návštěvou zámku, no a co, jde tak, jak je, no a paní náhodou zajela do Varů, tak co? Vy se tady všechny fotíte a parádíte do práce a na večírky a naprosto nevnímáte, že do historického a pro vás běžně zcela nedostupného prostředí lezete v něčem, co se tam nehodí Ale děkuji za vzorek názorů, víceméně jsem to čekala, pro ty vnímavější doporučuji studium Špačka či starších článků Ady Pekelné
Ps S tím koníkem to byla legrace, víte?

Roztomile geniální :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek