Oblečení na sport, do města, na zámek, do restaurace?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 10:59

Tak jo, znovu- mluvíme tady o návštěvách zámků, muzeí, výstav, restaurací Ale to je jedno, znovu děkuji za Vaše názory, ani mě nepřekvapily Moje výchova a životní styl jsou poněkud konzervativní, vnímám to tedy jako nevhodné, většina lidí zde ne, to je vše

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 21.8.13 11:00

Ale zase musím uznat, že pohledu na cyklisty, zejména pány, v cyklošortkách bez spodního prádla, se zásadně vyhýbám!

Pirek
7060 příspěvků 21.8.13 11:02

@divkavmodrem
Restaurací? To nemyslíte vážně? Jsem ochotná chápat, že z estetického hlediska sportovci do expozic muzeí, galerií a památkových objektů dvakrát nezapadají, ale vy byste jim vážně nedovolila se slušně najist?

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 11:06

Já bych Vám v žádném případě nic nedovolovala ani nezakazovala Chtěla jsem znát místní mínění, je diametrálně odlišné od mých pocitů a názorů, takže účel asi diskuse plní Jen bych prosila bez těch nízkých útoků od Ledvedky, to je trochu nevhodné, nemyslíte?

alvapboudica
62 příspěvků 21.8.13 11:16

Každý rok s manželem uzavíráme na podzim sezónu hradů a zámků výletem na některou památku. Je to vždy cíleně zaměřené. Oblečení turistické/vycházkové. Klidně batůžek.
Nezapomenutelná z hlediska oblečení byla návštěva hradu Buchlov. Po mokrých kočičích hlavách se pohybovala žena v jehlových vysokých podpatcích. Byla zavěšená do svého partnera, který tedy nevypadal, že ho pohledy ostatních těší. Byl to totální omyl.
No a pokud na hradě potkáme sportovně, ale slušně oblečeného turistu, můžeme zamhouřit oko. Zas tolik jich není. Po pravdě. Taky už jsem na kole dojela k zámku a navštívila ho. Tady nejde o tepláky a pohodlí, tady jde o sport a cíl cesty.

Ledvedka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 11:17

@divkavmodrem Nějak se ve vašem případě nedokážu ovládnout…sorry.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 11:19

Alvaboudica- naprosto souhlasím-slušně oblečeného TURISTU

Grete
800 příspěvků 21.8.13 11:40

@divkavmodrem
Já čtu váš příspěvek tak, že vede-li k pamětihodnosti silnice, cyklostezka a turistická značka, dáma zásadně přijíždí automobilem (ideálně klimatizovaným). Zanechává za sebou sice jistou uhlíkovou stopu, ale zato nezanechá neblahý dojem v duších všech vkusných, dobře vychovaných a motorizovaných osob.
Usuzuji tak z toho, že jste z výčtu vynechala hrady obtížně přístupné na kopci, případně další kulturní místa, kam se automobilem zajíždět nesmí. Ač mají stejnou kulturní a uměleckou hodnotu, můžeme je znectít svými elasťáky či goratexovými botami, neb nelze jinak. Ale běda, je-li doprava automobilem možná!

Kay_Adams
1614 příspěvků 21.8.13 11:44
@divkavmodrem píše:
Alvaboudica- naprosto souhlasím-slušně oblečeného TURISTU

Takže aby sme si rozumeli:

TURISTA - rejoicky v kontrastnej farbe, tričko s vtipným nápisom (UAX) cez hruď, šatka na hlave/ruke/krku, pohorky, šiltovka = correct

CYKLISTA - viac či menej „buziobleček“, tzn. šortky/sukňa po kolená a tričko so zipsom (či bez) s rukávmi, cykloboty (či tenisky) = non correct?

Vyššie popísané si 90 % „turistov“ predstavuje ako slušné oblečenie nielen na turistiku, ale i do mesta.

Turista je člověk, který cestuje za zábavou, poučením, sportem či rekreací a vrací se zase do svého stálého bydliště.“

zwedavka
1098 příspěvků 21.8.13 11:47

@Zebra33
ale já nepropaguju cyklistiku v sukni, jenom jsem narazila na článek o ježdění na kole do práce v elegantním a přišlo mně to celkem k věci.
S tématem to souvisí tak, že lze na kulturní místo/událost dorazit, pokud to vzdálenost a terén umožní, i jinak než ve sportovním.
Na kole v sukni nejezdím, neb mám „štangli“, dcera jezdí ve džínové mini s všitými kraťásky.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 12:05

Já z toho mám pocit, že tady vládne naprosté zmatení pojmů. Oblečení do restaurace se přece řídí tím, co za restauraci to je. Nemám žádný problém s tím, pokud rodinka navlečená do cyklooblečků se na výletě zastaví na oběd v nějaké venkovské výletní hospůdce, aniž by se na to převlékla do božíhodového (byť sama na kole nejezdím a ten cyklistický postroj bych na sebe nenaaranžovala ani v bezvědomí). No a na fine dining se snad zase nepřijíždí kolmo, což?

Hrady a zámky totéž: hrady mají tu nepříjemnou vlastnost, že jsou často umístěny na nějakém kopci uprostřed krajiny, s příchodem po nezpevněných kamenitých cestách (Pernštejn budiž příkladem). Dokonce jsou i svými provozovateli prezentovány jako možné atraktivní cíle turistických výletů, a počítá se s tím, že návštěvníci nebudou oblečeni jako do opery. Zámky jsou naopak často součástí spíše městské turistiky (typicky třeba Kroměříž), a lze zde proto očekávat oblečení spíše městsky vycházkové. Nijak mě ale nepohorší, pokud se na takovém zámku zastaví nějaký baťůžkář.

Grete
800 příspěvků 21.8.13 12:14
@Lola píše:
Zámky jsou naopak často součástí spíše městské turistiky (typicky třeba Kroměříž), a lze zde proto očekávat oblečení spíše městsky vycházkové. Nijak mě ale nepohorší, pokud se na takovém zámku zastaví nějaký baťůžkář.

No ale zároveň jsou zámky (i díky své časté nížinné poloze) často na křižovatce cyklostezek a běžným cílem či zastávkou cyklovýletů. Provozovatelé většiny těchto kulturních památek vycházejí cyklistům vstříc (například stojany na kola), protože tvoří nezanedbatelné procento platících návštěvníků, a v některých velkých zámeckých areálech existují i cykloprohlídky (Veltrusy).
Takže já říkám - když to nevadí provozovatelům či majitelům (často šlechtické rodiny), je po tom komukoli jinému pendrek. Potřeba být lobkovičtější než Lobkowicz zavání postojem noveau riche.

Pirek
7060 příspěvků 21.8.13 12:22

@Grete
Lobkovičtější než Lobkowicz řadím do svého slovníku :D

Go-lightly
3429 příspěvků 21.8.13 12:30

No, mně nevadí jakékoliv oblečení, pokud je čisté a dotyčný nesmrdí, ale sama ráda ladím s okolím, takže bych po barokním zámku radši chodila v široké sukni a střevíčkách než v cyklodresu. Prostě jen pro ten pocit.

Bagheera
344 příspěvků 21.8.13 12:42

Teda já zírám! Vy jste se tu na tu dívku v modrém sesypaly jak slepice na zraněnou a klovete jak divé. Vždyť jen napsala co si myslí bez urážek a vy do ní bušíte jedna přes druhou a dost sprostě někdy. Teda já nevím, vždyť jste dospělé, třeba ve věku mé mámy, já myslela, že takhle se chováme jen my mladé blbé. Oblíkání na zámku je mi teda dost fuk, ale ty reakce mi hlava nebere.

Elinor.S
258 příspěvků 21.8.13 12:54
@Bagheera píše:
Teda já zírám! Vy jste se tu na tu dívku v modrém sesypaly jak slepice na zraněnou a klovete jak divé. Vždyť jen napsala co si myslí bez urážek a vy do ní bušíte jedna přes druhou a dost sprostě někdy. Teda já nevím, vždyť jste dospělé, třeba ve věku mé mámy, já myslela, že takhle se chováme jen my mladé blbé. Oblíkání na zámku je mi teda dost fuk, ale ty reakce mi hlava nebere.

Tak já bych řekla, že ubohá dívka v modrém zastání moc nepotřebuje. Její výrazy např. „nelezte v cyklooblečení mezi lidi“, „slušná část vás řadí mezi křupany“ (necituji přesně)zrovna také moc nesvědčí o jejím jemnocitu.

Pavlena
841 příspěvků 21.8.13 12:59

Na výletech většinou ostatní moc neřeším, pokud vysloveně nepáchnou či nepohoršují.
Zato řeším sebe.
Cykloobleček neobleču ani v bezvědomí (Lola díky za výraz). Cyklovýlety, které jsou pro mě přijatelné, tj. 40-50km, zvládám díky gelovému sedátku i v sukni, velmi elastické, v délce nad kolena. Nikoliv z důvodu elegance, ale proto, že mi sukně připadá mnohem vzdušnější a příjemnější, než jakékoliv kraťasy akceptovatelné délky.
Pokud bych seznala nutnost cyklooblečku, určitě bych volila variantu, kde vycpaný zadek překrývá sukně.
Na turistické výlety zakončené ve městě (zámek, restaurace či galerie) nosím „městské“ kecky, „mikynu“ a boyfriend džíny viz obrázky. A doufám, že nikoho nepohoršuji.
Zatím nemám potřebu náročnějších výšlapů, ale kdyby nebylo zbytí, pořídila bych esteticky přijatelné (!) outdoorové obleční, myslím, že dnes už je docela výběr.

any2
246 příspěvků 21.8.13 13:11

V oblečení na kolo určitě nepolezu do luxusní, elegantní pětihvězdičkové restaurace, ale do nějaké lepší (slušné, kde se vaří něco jiného než smažák a hranolky), proč ne?
Ze zámku bych kvůli oblečení žádného návštěvníka nevyhnala, věřte, že tohle sportovní oblečení je z té lepší části toho, na co jsem se tam musela dívat.
Zaměstnanci muzeí jsou většinou rádi, že přišel někdo se zájmem a taky, že zaplatí vstupné. Tohle nejsou dobře vydělávající podniky, nikam se nehrne tolik lidí, jako do národního, vstupné taky nebývá vysoké, lepší sportovec, než nikdo.

Idun
16 příspěvků 21.8.13 13:12

Turisté a cyklisté, kteří se pohybují na veřejných místech ve funkčním oblečení mne nepohoršují. Já jsem se takto pohybovala naposledy včera. Ano, po výšlapu na Černou Horu - podotýkám, že nahoru i dolů jsme šli pěšky, takže oblečeni v kvalitním a slušném trekovém oblečení tak, jak odpovídá dané situaci, jsme se cestou k autu zastavili najíst v restauraci v Janských Lázních. Možná Vás to překvapí, ale nikdo se nepohoršil, nikdo se nepozvracel, kamení po nás taky nikdo neházel. Pohoršují mne osoby, které ohrnují nosánek nad vším, co nekoresponduje s jejich „osvícenými“ názory. Pro Bohy, nechte ty turisty a cyklisty pokochat se kulturními památkami a někde se najíst (ono po fyzické aktivitě vyhládne, víte?) Oni si Vás také nevšímají, tak nevím, co řešíte. S jakým cílem zmíněná místa navštěvujete? Poznat něco nového, nebo shlížet na všechny kolem sebe jak Pámbů z výsostí a pak o tom jedovatě plivat na internetových diskuzích? Ono všechno je o přiměřenosti a jisté míře tolerance, víte? Aby nedošlo k omylu - nejsem ten turista neturista, který pobíhá v rejoice a teniskách vždy a všude a bude to hájit hlasem velikým, myslím, že se umím obléknout adekvátně příležitosti, na kterou se chystám.

TulaJ
254 příspěvků 21.8.13 14:04

@divkavmodrem ja sa tiež považujem za pomerne konzervatívnu - aj výchovou, aj názormi, ale naozaj nepochopím, prečo je nemiestne ísť na hrad/zámok/do „výletnej“ reštaurácie v športovom odeve - ak je ten hrad/zámok muzeálnou expozíciou a reštaurácia nie je príliš luxusná. Samozrejme, pokloniť sa anglickej kráľovnej na Balmoral by som v cyklooblečku nešla, ani by som nešla vo vyslovene funkčnom športovom odeve do múzea v meste, ale ak je objekt na cyklotrase a návšteva cyklistov sa v ňom predpokladá, tak si myslím, že ani anglická kráľovná by proti športovému oblečeniu nenamietala. Samozrejme, ako som už aj v inej diskusii podotkla, záleží na tom, ako to oblečenie vyzerá a kto ho má na sebe - uznávam, že obtiahnutý cyklooblek nemusí nutne na každom vyzerať „gustiózne“ (ale to nevyzerá ani „normálne“ obtiahnuté tričko alebo legíny - tie by mali byť akože v poriadku?). A teda čo je primerané oblečenie na takéto príležitosti? Ak máte takú výchovu, ako uvádzate, poprosila by som - fakt bez irónie a zlého úmyslu - o praktický návod, ako teda riešiť uvedené situácie, ak ideme na cyklovýlet a chceme sa najesť resp. navštíviť po ceste pamiatky? Čo považujete za primerané oblečenie?

Sekhmet
1918 příspěvků 21.8.13 14:08
@TulaJ píše:
pokloniť sa anglickej kráľovnej na Balmoral by som v cyklooblečku nešla

Na Balmoral by vás nepustili ani v krinolíně, ale to už rejpu, pardon.

Karoleenah
2322 příspěvků 21.8.13 14:47

Sice tohle není vlákno Přiznání MP, ale klidně se přiznám, že já jsem v tomhle naprosto nesnesitelná cimprlína. Ale jen pokud jde o mě samotnou. Protiví se mi na sobě mít jakékoli funkční věci, protože v drtivé většině případů se mi na mně prostě zdají směšné nebo hnusné (a nebo oboje :D ), vypadám v nich jak blázen a kdyby už se náhodou stalo, že bych si třeba na kolo musela koupit něco sportovnějšího, tak si rozhodně koupím něco, co se bude co nejvíc podobat „normálnímu“ oblečení. Třeba ty kraťasy se sukní, jak psala @Pavlena . Stejně tak si třeba na vodu nebo do kempu vždycky beru i sadu nějakého trochu slušnějšího oblečení, ve kterém můžu jít do restaurace nebo na procházku po městě (pokud se nějaké hezké po cestě naskytne), aniž bych se cítila jak šmudla. Samozřejmě, že pokud zrovna kempujeme v nějaké džungli, kde je akorát bufet v dřevěné budce, tak se nemám potřebu fintit, ale jakmile jsem v civilizaci, tak už je mi nepříjemné promenovat se dejme tomu po Českém Krumlově ve špinavých šortkách, vršku od plavek a botách do vody. Ostatní ať si pro mě za mě chodí jak chtějí, po nikom nevyžaduju, aby to dělal stejně jako já (i když nepopírám, že zrovna vodáci, kteří pouze v plavkách vlezou pomalu i do kostela mi jdou na nervy, ale to je trochu extrém) a na lidi v cyklooblečcích na prohlídce hradu se křivě dívat nebudu, ale já sama bych tam takto prostě nešla, no.

Lištička666
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 15:04

@divkavmodrem …a ze všeho nejhorší jsou trpaslíci…a to jsem si myslela, že už mě tady nemůže nic překvapit…

666mahu
1490 příspěvků 21.8.13 15:05

Na kole nejezdím, tudíž není možno mě spatřit v cyklistickém dresu, ale na hradě je možno mě vidět občas v teplákách, a to když návštěvu spojuji s turistikou. Mám pro tento účel slušivé soupravy, které nosím barevně sladěné s tričky a botami. ;-) Na zámky přijíždím obvykle limuzínou a s podpatky, jak chodím běžně ve městě. :D
Ráda se kouknu na hezky oblečené lidi, na druhou stranu sportovní oblečení je dnes běžnou součástí každodenního života, a chápu, že lidé jedou na kole za nějakým cílem nebo že se také chtějí najíst. Přece nebudou kvůli tomu jezdit se zavazadly a před vstupem se převlékat. :D
Lépe oblečené lidi očekávám v divadlech a dražších restauracích ve městech.
Co mi naopak hodně vadí jsou nevychovanci - lidi, kteří neumí pozdravit při vstupu do místnosti a odchodu, nedodržující ani základní pravidla slušnosti a vyrušující při prohlídkách (včetně vyrušujících dětí). A co jsem si všimla, tak cyklisti nevychovaní nejsou.

666mahu
1490 příspěvků 21.8.13 15:43

@Lištička666, trpaslíci jsou výborný! :D To jsou hrozný potvory. :D :D

A ještě jsem si vzpomněla, že můj syn objíždí hrady a zámky na motorce, motorkářské boty a mundúr, to bude asi teprve pro některé sousto (helmu a rukavice na prohlídky naštěstí odkládá). :D :D

Příspěvek upraven 21.08.13 v 15:59

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek