Oblečení na sport, do města, na zámek, do restaurace?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
MP Janka
434 příspěvků 21.8.13 15:53

Od mala mám návštěvu hradu/zámku spojenou i s výletem po okolí, takže většinou chodím oblečená v turistickém. Když jedu někam, kde vím, že budu chodit jenom po parku, nechám batoh a turistické oblečení doma, pokud vím, že po prohlídce vyrazím na výlet, obleču se do turistického (a nejsou to rejocky a sandály) a batoh při prohlídce nechám v autě. Na kolo mám cyklistické oblečení, od bot až po helmu a rukavice barevně sladěné. Na prohlídce jsem v tom nikde nebyla, protože v normální dojezdové vzdálenosti v podhůří ( víc jak 60 km za den je skoro sebevražda) žádná památka není, ale nemám problém si takto oblečená dojít na jídlo nebo do kavárny, která se nachází v dosahu turistických a cyklistických tras.

andreama
228 příspěvků 21.8.13 16:07

@Karoleenah S tím Krumlovem jste mě pobavila, to je přesné. Ale tam to funguje i naopak : Půjčují tam rafty turistům, aby si projeli šlajsnu, takže Japonky naskáčou nad jezem v šatičkách a s foťákama do gumáku, pod jezem vystupují a totálně zmáčené se vydávají na prohlídku města.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.8.13 21:58

Doporučuji sekci Peklo radí rady mladé mamince, která si nechce vzít tepláky ani s dětmi na pískoviště, tam se mi velmi líbí outfity vhodné dle mě i na výlety Jinak jsem opravdu netušila, co tady rozpoutám, nicméně mě to nepřesvědčilo Funkční a sportovní oblečení dle mě (a nejsem ve svém okolí zdaleka sama) do společenských prostor nepatří Nicméně s tím nic nenadělám Přeji dobrou noc všem, kteří zde dokáží zachovat míru a odstup!

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.13 10:37

Lidi s vycpaným pozadím v cyklistickém mi na zámku vadí daleko míň než načančané dítě načančaných rodičů, kteří si jeho řevu a pokřikování během prohlídky všímají asi tak jako bzučící mouchy. V restauracích (většinou předzahrádkách, kam si cyklisté sedají raději) mi daleko víc vadí bezohledný kuřák, který si zapálí u vedlejšího stolu (venku se to přece smí) a asi aby neobtěžoval svoje spoulstolovníky, tak se při každém vyfouknutí kouře otočí vedle - tedy k vašemu stolu.
Obojí jsou moje nedávné zážitky. Byla jsem taky v cyklo, jednou jsem na obědě dokonce k šortkám měla jen vršek od tankin - necítila jsem se dobře, ale prostě to tak vyšlo a 2 km k autu pro věci na převlečení se mi nechtělo. Ale nikdo si přede mnou neuplivl ani se zhnuseně neotáčel, tak snad všichni přežili. jen jsem si z toho vzala ponaučení a příště se nedám ukecat, že věci na převlečení nepotřebuju, že se určitě před obědem vrátíme k autu. Tož i takové situace nastanou.

teetee
499 příspěvků 22.8.13 16:31

Už jsem tu několikrát psala, že sportovní věci nemam. Sdílím názor pisatelky výše, že jsou hnusný a vypadam v tom s prominutim jako debil.

Tim pádem jsem teď lezla na jeden z hůře přístupných hradů v sukni a balerínách (nedoporučuju!!). Považuju to ale za svuj problém, a lidé ve sportovním - výletníci mě fakt nepohoršují. možná i proto, že sama sebe považuji za poměrně tolerantní (protože to je to, o co v téhle diskuzi jde. tolerance. ehm.)

Dorenika
464 příspěvků 22.8.13 16:48

@indyka mohla by som rozpravat, na 18te narodeniny mi priatel povedal ze nech sa pekne obleciem ze ma niekam vezme.No a ja herecka som okrem ineho nahodila 13cm ihli, noo a on ma vzal na Bojnicky zamok, ako tu cestu k zamku som slapala asi 20 min a ak som si nevyvalila clenok 30× tak ani raz a potom este ta prehliadka a chodza po vselijakych nadvoriach a schody do veze, do hrobky do jaskyne no dakujem pekne tiez si museli mysliet o mne ze som sa opustila :D

Zoe
316 příspěvků 22.8.13 17:05
@TulaJ píše:
pokloniť sa anglickej kráľovnej na Balmoral by som v cyklooblečku nešla,

Musela jsem se pousmát (promiňte). Byla jsem ve Skotsku schválně v květnu, kdy je Balmoral otevřený pro veřejnost, protože tam nikdo z královské rodiny není. V červenci a srpnu je pro veřejnost uzavřen, takže se tam královně nepokloníte. Z parkoviště až na místo nás vezl traktor! s přívěsným vozíkem s lavicemi. Kdyby jezdil traktor pro turisty u nás, považovali bychom to nejspíš za buranství.

Cyklooblečení mi nevadí, má-li souvislost se sportem. Ani na zámcích ani v hospodě. Sportovní oblečení mi na hradě ani v restauraci také nevadí, má-li souvislost s turistikou. Ale do divadla, večer do restaurace či na večerní procházku městem se obléknu jinak.

Gräfin
2642 příspěvků 22.8.13 17:06

Občas si chodím zaběhat do Schönbrunnu a pokud mám v plánu cyklovýlet s cílem, beru si tříčtvrteční cyklistické kalhoty a polotričko (ladící k mému limetkovému kolu :)), netušila jsem, že tím někomu způsobuju trauma.

Lady Apathy
512 příspěvků 22.8.13 17:25

A já bych všecky tydlety cyklistiky zakázala, velebnosti!
P. S. Ironie, jo?

Příspěvek upraven 22.08.13 v 17:40

Liaa
73 příspěvků 22.8.13 17:36

@divkavmodrem
Vím, že je to OT, ale už to prostě nevydržím - vy nemáte na klávesnici tečky?

AnoNe
884 příspěvků 22.8.13 17:58
@divkavmodrem píše:
Týká se to pochopitelně především cyklistů v podivných obalech s vycpanými intimními oblastmi

Já nevidím nic špatného na tom, že si cyklisti chtějí dát vyjížďku s nějakým cílem nebo si nějak zpříjemnit cestu. Leda bychom je vykázali do lesa, aby svým podivně vycpaným oblečením neotravovali slušné lidi.

Mimochodem zkuste někdy ujet víc než 100 km bez podivně vycpaného oblečení. Jela jste vůbec někdy na kole nějakou delší trasu? Jela jste víc než 100 km, na zádech batoh s civilním oblečením, abyste se mohla převléci na půlhodinovou procházku zámkem?

Bellaschange
139 příspěvků 22.8.13 20:17

@divkavmodrem Když tady tak čtu o těch koních na předešlé stránce..Vy jste asi jezdila vždy jen pohodlně na jízdárně, kde vám ostatní obskakovali práci..že? Já na koních jezdím od malička. jezdím western…a pořádali jsme třeba i třídenní výlety na koních se stany…A několikrát jsme koně uvázali někde u hospůdky, která byla situována u lesa..a normálně jsme si dovolili v chapsech, jezdeckých botách a kloboucích sednout na jídlo na zahrádku…to jsme teda udělali faux pas… I když, když koukám na vaši fotku, tak se omlouvám, jestli jsem vás urazila. Vypadá to, že se tedy o koně zajímáte a snad kolem nich i nějak pracujete…ale jen jsem chtěla říct, jaké situace, dle vás otřesné, znám já a přijdou mi přirozené..Jsem koňák, tak jsem občas někde viděna v takovém oblečení, jsem cyklista, tak jsem viděna v cyklistickém..Když budu turista, který chodí po světě s báglem, ešusem a fazolemi v plechovce, tak sebou nebudu nosit ještě oblek… Ale to asi nemá moc cenu se o tom vůbec bavit, že? Vy jste všude byla a všechno viděla a v cizině to nedělají…tak potom nevím kde jsem byla já..:D

Mischura
336 příspěvků 22.8.13 20:22

@Grete
Trefne prirovnani :-)

@ Divkavmodrem
Pred par tydny jsem v Londyne v ramci promenadnich koncertu byla na Wagnerove Prstenu Nibelungu v podani berlinskych filharmoniku a pod taktovkou D. Barenboima v Royal Albert Hall ( detaily uvadim zamerne, aby si prispevatelky mohly udelat obrazek o vyznamu predstaveni). Pominu-li skutecnost, ze koncertni sin byla uplne vyprodana, tak poradatele rozhodne nelyncovali navstevniky ohledne dress codu. K videni bylo naprosto vse od od panu v obleku a damy v satech, pres kancelarske krysy bezici rovnou z prace, po dziny, kratasy, minisukne a dokonce i jeden nebo dva cyklodressy. Nikdo to neresil… :-)

Oprava preklepu

666mahu
1490 příspěvků 22.8.13 20:41

@Mischura, to muselo být krásné představení! ;-)

Mischura
336 příspěvků 22.8.13 20:48

@666mahu
Bylo to naprosto famozni :-), napr. cele prvni dejstvi Valkyry DB dirigoval zpameti. Akorat Soumrak bohu byl skoro 6 hodin, to uz jsem byla rada, ze je konec :-)

666mahu
1490 příspěvků 22.8.13 20:56

@Mischura, no jo, Nibelungové, to jsou dýlky! Ale stojí za to. Viděla jsem to naživo jenom u nás, a i to byl zážitek, byla tu snad jen generálka a jedno představení, jinak to nedávají. ;-)

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.13 23:08

Lady Apathy tečky mám, ale hrozně mě zlobí, nevím, co s tím, už jsem se za to omlouvala

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.13 23:14

Bellashange- na koni jezdím asi tak 35 let, na jízdárně i v terénu Western nejezdím, vícedenní výlety mě lákají, dosud jsem neměla příležitost!
O práci u koní toho opravdu leccos vím, ale to je už opravdu zcela mimo téma
Znovu a znovu opakuji- diskuse se měla týkat funkčního oblečení v zámeckých či restauračních INTERIERECH Takže ji uzamknu a bude pokoj
Děkuji všem za názory, omlouvám se za absenci teček, zlobí mě laptop

Karoshi
344 příspěvků 22.8.13 23:41

Mě by docela zajímalo, jak si tedy @divkavmodrem představuje ideální stav. Mají si cyklisti s sebou vozit slušné převlečení, když se chtějí zastavit v restauraci nebo na hradě? Nebo tam nemají co dělat vůbec? Nebo mají absolvovat cyklotúru už v elegantním oblečení? Neberte to jako rýpání, vážně by mě to upřímně zajímalo.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 00:02

Karoshi- děkuji za otázku, víte takto si představuji diskusi Já samozřejmě nemohu a ani nechci dávat návody a rady, ptala jsem se na názor a sdělila svůj Já sama nosím funkční oblečení výhradně na sport a tedy tam, kde sportuji Na víkendy a výlety za památkami volím pohodlnější oblečení, jako jsou lehké šaty, široké sukně s topy a bolerky, pohodlnou obuv určenou pro volný čas, nikoli na jehlových podpatcích Nepovažuji se v žádném případě za vzor pro odívání, odpovídám na Vaši otázku- jedu-li na kole a chci se najíst v kamenné a „lepší“ restauraci, volím oděv ležérní, ale zároveň vhodný do takové restaurace Chce-li někdo lámat rekordy, neměl by takové jízdy spojovat s návštěvou zámku, toť vše Je to můj pohled na věc, pohled ostatních už znám, u některých dokonce i více!

Zebra33
2038 příspěvků 23.8.13 08:53

@divkavmodrem - prijde mi, ze vubec nejste schopna vzit na vedomi zde mnohymi zminenou situaci, kdy clovek jede na celodenni vylet na kole (treba 50 - 70 km, coz neni zadne lamani rekordu, ale v sukni a balerinach by to pohodlne nebylo) a v prubehu cesty se zastavi na prohlidku zamku a jidlo v nejakem stravovacim zarizeni. Takove celodenni vylety predstavte si opravdu existuji a jsou naplni vikendu spousty ceskych rodin. Chapu, ze to treba neni vas salek kavy, muj ostatne taky ne, ja na kole po 20 km umiram, ale chapu, ze takove cyklovylety hodne lidi bavi a co vic, tesi me, kdyz takhle nekoho vidim na vylete s detmi. Pak muzou mit pro me za me na sobe treba ponozky v sandalech, hlavne kdyz ty deti nenechaji valet doma u pocitace a vedou je k aktivnimu traveni volneho casu. Zas moda „vocad pocad“, v zivote existuji i dulezitejsi hodnoty.

Tojsemcelájá
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 09:35

@Zebra33 Já myslím, že tady už je veškerá snaha marná. Slovy klasika: "To už říkal starej hostinskej Rampa na Vinohradech, když mu chtěl někdo zůstat dlužen, že přijde někdy na člověka takovej moment, že je ke všemu hluchej jako pařez.“

drobececek
5 příspěvků 23.8.13 10:07
@Zebra33 píše:
Chapu, ze to treba neni vas salek kavy, muj ostatne taky ne, ja na kole po 20 km umiram, ale chapu, ze takove cyklovylety hodne lidi bavi a co vic, tesi me, kdyz takhle nekoho vidim na vylete s detmi. Pak muzou mit pro me za me na sobe treba ponozky v sandalech, hlavne kdyz ty deti nenechaji valet doma u pocitace a vedou je k aktivnimu traveni volneho casu. Zas moda „vocad pocad“, v zivote existuji i dulezitejsi hodnoty.

Moc hezky napsáno.

K původní otázce: Ne, Nevadí mi to. Naopak - viz výše citované. Ono totiž konzervativní výchova a správná výchova zdaleka není vždycky jedno a totéž. Podle mého názoru by měl slušně vychovaný člověk tohle pochopit, namísto trousení poznámek o „křupanech“, což je naopak ukázkový projev krátkozrakého snobství.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 10:26

Mně daleko více vadí obchoďáková turistika, která kvete ve velkém a matky s dětmi, ba celé rodiny je provozují velmi často. Kupodivu děti nakupovací, bez sportování a jiných bohulibých podnětů bývají ty nejotravnější, neumí se chovat jak na zámku, tak v restauracích bez ohledu na oblečení. Zatímco rodiny, které se věnují jakýmkoli výletům mají povětšinou slušné vychování. Takže za mne klidně sportovní oblečení pro daný sport, hlavní je chování. I když předpokládám, že v některých restauracích a koncertech bych asi byla udivena, ale zatím se mi nestalo, že bych běžně potkávala v takových podnicích cyklodres.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 10:32

Dnes už bych to neudělala, ale…
V létě 1994 jsme s mužem sjížděli Vltavu. V Českém Krumlově jsme si nechtěli nechat ujít Picassovu výstavu v centru Egona Schieleho. Bylo horko a měli jsme na sobě akorát plavky (ale těla jsme měli hezká, vlastně dodnes máme). Já i muž jsme si vzali z nedostatku jiného textilu přes plavky akorát tričko, mému muži končil lem trička těsně pod plavkovými nohavičkami a ano, vypadal malinko jako zvrhlík.
Někdy se to prostě nepovede. Ale nikdo nic neříkal, jen já z toho byla lehce nesvá.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek