Oblečení na sport, do města, na zámek, do restaurace?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
666mahu
1490 příspěvků 23.8.13 10:36

@divkavmodrem, tak mám ještě doplňující dotaz: Jaký názor máte na odívaní ve vlastním (zámku)? Tam si může člověk chodit v domácím a sportovním, nebo musí být také dostatečně elegantní (důstojný) pro neočekávané návštěvy a kolemjdoucí lid, pokud chodí po parku (cestách a trávnících) v místech, kam je skrz plot vidět?? :-)

Myslím, že to přeháníte. Na koni nejezdím, ale třeba v tenisovém bych si taky na prohlídku a do restaurace nevyšla, i když mi to sluší mnohem víc než kdybych se navlékla do cyklistického, ale k autu, kterým jedu akorát domů (už se mi stalo, že jsem musela vypálit tak rychle k domovu, že jsem se nestihla osprchovat a převléct), klidně. A určitě mě tehdy někdo zahlédl. :-)
Cyklisti jsou běžnou součástí života, v rovinách je možno vidět elegantní lidi jedoucí kousek do práce, ve zvlněných terénech a na horách (taktéž třeba v Praze a okolí) je cyklistika záležitost spíš sportovní, a tak jezdí v příslušném úboru, který momentálně většině cyklistů vyhovuje nejlépe. Že při výletech lidé spojují sport a kulturu a mají různé požitky, se mi zdá fajn. Najíst se také potřebují. ;-)

Bugatti
4086 příspěvků 23.8.13 11:04

Mně přijde cyklista ve sportovním na prohlídce zámku nebo v poledne/odpoledne v restauraci mnohem přijatelnější, než vystajlované děvče v průsvitném tričku s lezoucím prádlem a s minisukní, z které při chůzi vykukují spoďáry. Co mi ovšem hlava nebere, když někdo vyrazí takto oděn do špičkové restaurace na večeři, za kterou dá poměrně vysokou částku, popřípadě na večerní představení do divadla.
Když rodina s dětmi spojí přiměřené sportování s prohlídkou zámku/výstavy/zámeckého parku/projížďkou parníkem/obědem v restauraci, oceňují, že se dětem věnují a nenechají je nudit se a válet u pc.

Grete
800 příspěvků 23.8.13 11:26
@Bugatti píše:
Co mi ovšem hlava nebere, když někdo vyrazí takto oděn do špičkové restaurace na večeři, za kterou dá poměrně vysokou částku, popřípadě na večerní představení do divadla.

To asi hlava nebere nikomu, ale nejsou to příliš hypotetické situace? Kdo kdy viděl cyklistu ve funkčním oblečení v libovolném kamenném divadle?
Ani ta luxusní večeře mi nepřijde moc pravděpodobná, neboť vyjede-li cyklista na jeden den, pravděpodobně už bude večer doma, a jede-li na více dní, má s sebou nějaké to minimum na převlečení, takže do města po ubytování vyráží obvykle osprchován, převlečen a vůbec jako znovuzrozen. Určitě existují i výjimky (cyklista večeří cestou domů/chce se cestou k ubytování najíst a pak už jen padnout), ale ty bych holt brala jako výjimky omluvitelné blízkým kolapsem z hladu.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 12:19

Mahu 666 Tak jsem konzultovala otázku s paní Petrou Sternbergovou z Jemniště Nebudu zde přímo citovat, nebylo by to fér ani vhodné, nicméně mi sdělila zhruba toto- návštěvníkům v cyklistickém se nebrání, mohou se občerstvit i v kavárně, nicméně sama paní Sternbergová volí oděv vždy vhodný pro příležitost, konkrétně jsme to pochopitelně neprobbíraly, o víkendech a svátečních dnech dokonce volí oděv elegantnější, aby tak dala návštěvníkům najevo, že je vítá To asi mluví za vše, já osobně, jdu-li někam na návštěvu, také se oblékám tak, abych dala najevo, že mi na hostiteli záleží Tak a to je vše, co jsem ještě chtěla dodat, děkuji naposledy všem za reakce a přeji hezký víkend

Bugatti
4086 příspěvků 23.8.13 12:25

@Grete Já jsem bohužel letos viděla pár v cyklistickém na večerním divadelním představení. Pravda, konalo se venku na nádvoří, ale i tak. Ti lidé se tam nedostali náhodně, minimálně si museli koupit předem vstupenku.
V jedné z nejluxusnějších brněnských restaurací jsem nedávno viděla večer několik lidí v tříčtvrťácích a sportovních botách.

Diankenstein
1895 příspěvků 23.8.13 12:40

Já si asi ten cyklodres půjdu koupit.

Pirek
7060 příspěvků 23.8.13 12:43

@divkavmodrem
A strýc jejího manžela sice též doma chodí velmi elegantně oděn, ačkoli turisty osobně nevítá, ale na druhou stranu po nich chce jen to, aby přišli oblečení. A jsem si téměř 100% jistá, že ani ona si nemůže dovolit vyhazovat cyklisty, už jen z finančních důvodů a kvůli pověsti.

666mahu
1490 příspěvků 23.8.13 12:55

@divkavmodrem, to jsme si nerozuměly, resp. jsem se asi špatně vyjádřila. Paní Petra je spolumajitelkou nebo manželkou majitele zámku s prohlídkami, chtěla jsem znát váš názor, co si doma a na zahradě můžu nosit já, tedy podle vás, co je nevhodné, když jsem v soukromém historickém památkově chráněném objektu (a kolem něj na pozemku), kam se neplatí vstupné a kam cizí lidé nechodí (nebo jen ve speciálním nezpoplatněném termínu pro místní spoluobčany jako to bylo u nás), ale mohou vidět, co se kolem objektu děje. Jestli i tam je nutná nějaká úroveň oděvu. ;-)

Uznávám, že vás trochu škádlím. :-)

Muschi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 13:09

Nebaví mě jezdit na kole, nemám cyklistický obleček, nebaví mě hrady, zámky. Historická centra, které stojí za vdění jsem už viděla, ale nyní mám neuvěřitelnou chuť nechat seřídit kolo, koupit ohoz s pořádnou vycpávkou na zadku s prolézt pěkně celou ČR :-))) a dokonce! se po cestě i najím v restauraci, chleba s řízkem a okurkou v alobalu já nerada..

Fantasma
67 příspěvků 23.8.13 13:13

@666mahu co byste rekla na tento modylek? Zda se vhodny i do exterieru, neb je slunecnik included :-). Myslim, ze v teto absurdni debate by mohl projit :-) :-)

Zebra33
2038 příspěvků 23.8.13 13:21

@Fantasma - tomu rikam kvalitni prispevek do diskuze :D. Radim ovsem nechat si pres vyplet zadniho kola pridelat takovou tu ochrannou sitku. Jinak se vam do nej ta dlouha sukne zamota, vy spadnete a znecistite si odev a jak znamo ve znecistenem odevu, byt stylove odpovidajicim, do zamku nelez ;)

666mahu
1490 příspěvků 23.8.13 13:26

@Fantasma, :D, to jsou šaty macechy z Třech oříšků od Pištěka, ne?
Musí být pohodlné a do dveří přikrčit a na štorc. :-)

Fantasma
67 příspěvků 23.8.13 13:27

@Zebra33 mam na to figl :-)

Fantasma
67 příspěvků 23.8.13 13:29

@666mahu ano ano, presne tak :-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 13:50

@666mahu Podľa mňa by ste mala po vlastnom zámku pobehovať takto. :-D
http://media-cache-ak0.pinimg.com/…a969002c.jpg

Zebra33
2038 příspěvků 23.8.13 13:54

@Fantasma - jen aby ten slapajici fesak za vama videl pres ten vas netopyri klobouk na cestu :D

666mahu
1490 příspěvků 23.8.13 13:57

@Giulietta, překrásné. Na šatech chybí jen ty bílé chlupy a sliny - viz diskuse POKEC (včera a dnes). :D Takže elegance jen pro zvané návštěvníky, jinak obvykle džíny s halenkou apod. :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 14:00

@divkavmodrem Snad už toho nechte. Sama paní Sternbergová volí oděv vždy vhodný pro příležitost, takže na kolo asi neleze v kostýmu. A kdyby měla cestou hlad a žízeň, určitě by nevybalila z cyklobrašny koktejlky. Fakt stačilo.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.8.13 14:02

@666mahu Asi ma vykopnu za OT, ale takto? :-D Schválne som hľadala bieleho psa a čierne oblečenie a idem pozrieť ten pokec, nech pochopím sliny.
http://media-cache-ec0.pinimg.com/…98504bb5.jpg

666mahu
1490 příspěvků 23.8.13 14:10

@Giulietta, téměř jste trefila, výborné, jste vědma. ;-) Akorát pes černobílá doga (na bílém jsou vidět černé chlupy, na černé bílé, nesmírně praktické), a já nejsem tmavovláska. :D

Admin Módnípeklo.cz
1139 příspěvků 26.8.13 12:55

Diskuze byla zamknuta z důvodu nediskutování k původní otázce zakladatelky tématu.

Adminka Maruška

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek