Oblečení na výstavu psů

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kettu
45 příspěvků 11.3.15 09:34
Oblečení na výstavu psů

Ano, trochu absurdní dotaz, ale čeká mě moje první výstava se psem a přemýšlím co si mám vzít do výstavního kruhu na sebe. Je tady nějaká pekelnice, která tento problém taky občas řeší a co si tedy bere na sebe?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Papla
516 příspěvků 11.3.15 09:40

Pokud jdete na okresní, krajskou, atp., stačí pohodlné oblečení vycházkového typu, tj. např. rovné kalhoty, pohodlné boty, košile. Počítejte s nutností ohýbání, nic nemá vylézat, v kruhu chodíte i pobíháte. Kapsa výhodou. Vhodné je mít pásek s pouzdrem na číslo (nosí se nad loktem na ruce), dá se na výstavách většinou i koupit, ale když nebudete mít, číslo si nalepíte na oděv. Máte-li delší vlasy, doporučuji stažení - pokud budete ukazovat rozhodčímu zuby psa, skloníte se a volnými vlasy můžete rozhodčímu bránit ve výhledu.
Většina ostatních bude mít i džíny a mikyny nebo i horší. Oblečení by nemělo splývat s barvou srsti psa, ani mu příliš kontrastovat. Hlavní hvězda je pes, ten má být vidět.
Jde-li o speciál loveckých psů, často se vidí myslivecký oděv.
Na národních a hlavně mezinárodních výstavách je vhodné, aby oblečení mělo společenský ráz, nosí se klidně kostýmek či šaty a pohodlné lodičky nebo baleríny.

Příspěvek upraven 11.03.15 v 09:48

Mirt
445 příspěvků 11.3.15 09:45

Ideálně ne nic zváleného nebo špinavého, pokud chcete udělat dobrý dojem. Taky samozřejmě záleží, o jak velkou výstavu jde, jak moc slavnostně to pojmout. Barevně by oblečení nemělo přebíjet psa, ale spíš k němu tak nějak ladit. A ještě je asi dobré přizpůsobit styl plemenu, totiž zda je to plemeno lovecké, společenské… Ale mám s tím jen velmi malou zkušenost, zkuste se podívat na internetu třeba na nějaké galerie fotek z výstav a můžete se inspirovat.

v2e2rka
477 příspěvků 11.3.15 10:03

Jak už bylo napsáno, záleží na velikosti výstavy a hlavně prostor, kde se odehrává. Ven určitě pohodlně, ale čistě a nepříliš sportovně, dovnitř klidně více společensky. Určitě nic nezkazíte kalhotami a košilí. Číslo se dá připnout i spínacím špendlíkem. Já zlatého kokra vystavuju v šedých „kancelářských“ šatech po kolena. U šatů a sukní platí pozor na výstřih a na délku.

Go-lightly
3429 příspěvků 11.3.15 10:09

Že se ptáte? Přece podle české klasiky Jáchyme, hoď ho do stroje!

Lightshadow
993 příspěvků 11.3.15 13:36

Vystavuji docela dlouho. Já osobně bych si ani na krajskou nevzala džíny a mikinu. Většinou vystavuji v šatech nebo kostýmku. Mělo by to být něco společenstějšího a pes by měl kontrastovat. Takže k černému psu černé kalhoty fakt ne. Záleží na plemeni a jeho velikosti. Pokud se k němu nebudete ohýbat, tak třeba černé sako pak jde, ale pokud u něj klečíte, tak opět černé sako ne-e. Mně osobně vyhovuje například modrá, červená, zelená a podobné barvy, ale já mám hnědého/černého psa, tedy k němu kontrastovat musím. Šaty minimálně pod kolena a pak se nikdy neohýbám, ale vždy si sednu do dřepu, i když psa zvedám na stůl. Určitě jen prosím ne žádné podpatky. I v případě, že na tom zvládnete běhat vy, tak to prostě strašně dupe. Váš pes si na to třeba zvykne, ale je to nefér k ostatním. Tedy nejlépe nějaké placaté boty, ve kterých se vám bude dobře běhat. Baleríny se mi neosvědčily, jelikož mi z nich při běhu vypadávala noha. Takže v létě mám sandálky bez podpatku, v zimě pak polobotky na tkaničky. Moc to k šatům sice neladí, normálně bych v tom nešla, ale na tohle je to ideální. Kapsička na číslo jak je psáno výš je fajn, bez ní bych už nešla, jelikož nalepená čísla nedrží, padají, připíchnout špendlíkem to lze, ale pak jsou dírky v oblečení, atd.

Katka2305
135 příspěvků 11.3.15 18:30

Jak jsem si přečetla dotaz, chtěla jsem napsat skoro to co Lightshadow. Kontrast psa proti oblečení je strašně důležitý pro posouzení. Většina barev psů výborně kontrastuje proti tyrkysové, červené, světlejší psi třeba i proti královské modři. Ale co se týká oblečení, Lightshadow má čínské chocholaté psy, k nim se skutečně hodí šaty. Pokud ale máte rotvajlera, je to spíš na ty džíny (ani tak tedy žádnou oválenou mikinu, ale slušnější svetřík to spraví). Majitelé loveckých plemen typu fousků, setrů, mají často myslivecké uniformy nebo oblečení laděné do mysliveckých barev (není to ale povinnost). Hlavně něco v čem se cítíte dobře a pohodlně, zejména na první výstavě budete hrozně nervózní a pokud Vás ještě víc znervózní starost o to, jestli Vám nevylézá lem šatů, nebo se nemůžete k psovi pohodlně ohnout, tak to bude problém - pes vnímá nervozitu pána velmi silně, zpanikaří a nebude možné ho předvést. Počítejte s tím, že budete běhat (pohodlné boty, jak bylo řečeno výše, jsou strašně důležité, pes se Vám může táhnout za jiným, jemu sympatickým nebo nesympatickým psem, nebo se Vám přimotat pod nohy, zmatou Vás povely rozhodčího,…), pak psovi otvírat tlamu a ukazovat zuby, stavět jej do postoje, možná i běhat dál podle dalších instrukcí rozhodčího. I když se samozřejmě hodnotí hlavně pes, i oblečení majitele hraje určitou roli - velkou z hlediska kontrastu, ale mimo to může být i poslední troškou, která vychýlí názor rozhodčího ve prospěch Vašeho psa, i to, že jste slušně a adekvátně oblečená.
Jestli se jedná o výstavu, na které bude soutěž Mladý vystavovatel, tak doporučuju počkat si na začátek odpoledních soutěží, kdy by měli soutěžit 3 nejlepší vždy v každé ze dvou věkových kategorií. Uvidíte jak správné oblečení k různým typům psů, tak i velmi správné předvedení.

verulenka
3336 příspěvků 11.3.15 18:45

@Go-lightly A co USA klasika Sex and the City http://3.bp.blogspot.com/…Dog_Show.jpg

Go-lightly
3429 příspěvků 11.3.15 18:47

@Katka2305 Jo, to mě taky napadlo, že záleží na rase psa. Jinak přidávám inspiraci ze Sex And The City (taky mám cavaliera, a nan výstavu bych se klidně oblékla podobně.) http://cdn.buzznet.com/…89968658.jpg

Go-lightly
3429 příspěvků 11.3.15 18:47

@verulenka Tak je to možné? My jsme zřejmě telepatky!

verulenka
3336 příspěvků 11.3.15 18:51

@Go-lightly Asi magie MP.

Kettu
45 příspěvků 13.3.15 09:07

Děkuju za reakce, pes je rezavý a výstava je krajská. Sice je typicky myslivecký, ale do mysliveckýho mě nikdo nedostane. :D Takže to spíš budu řešit černými kalhotami a halenkou.

Lightshadow
993 příspěvků 13.3.15 09:32

@Kettu Černé kalhoty a halenka k loveckému psu budou určitě ok. Šla by i jednoduchá sukně a k ní třeba sako. Klidně i v té myslivecké zelené. Ale pokud nemáte extra výstavní ambice, tak si s tímto určitě vystačíte a nemusíte nakupovat nic nového.

v2e2rka
477 příspěvků 13.3.15 10:26

@Kettu inspirovat se můžete na www.cockerclub.cz v záložce Výsledky výstav, dala bych odkaz, ale jsem na mobilu. Např. kokry v loveckém vystavuje málokdo, pokud není opravdu myslivec, u špringlů je to podobné. Spíš vídám myslivce s jezevčíky nebo ohaři.

Go-lightly
3429 příspěvků 13.3.15 13:06

Já bych tedy s kokrem šla v něčem anglickém: tvíd, vlna, přírodní kůže, podzimní odstíny. Ručně tkané sako s koženými záplatami, tartanová sukně… Blbnu samozřejmě.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 13:35

Koho z Vás uvidím v Budějovicích, Praze a v Litoměřicích? :-)

bestia
2300 příspěvků 13.3.15 13:38

@RenaLange idete vystavovat prcka?

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 13:43

@bestia jj :-).
Vapadá nadějně ale znáte to, je to živý organizmus, nemusí mít náladu atd.
Byla jsem počátkem roku v Norimberku, normálně má rozhodčí míry v oku a metr si bere jen ve sporných případech, tenhle pošuk mával metrem u každého zvířete jako mažoretka, někteří byli dost vyděšení. Ale zas dle mého názoru rozhodoval spravedlivě ( stejně jako já:-).

Příspěvek upraven 13.03.15 v 13:48

bestia
2300 příspěvků 13.3.15 13:45

@RenaLange drzim palce. planujem skocit na nejake nakupy a pokukat CC a ND, mozno sa uvidime :)

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 13:55
@Kettu píše:
Děkuju za reakce, pes je rezavý a výstava je krajská. Sice je typicky myslivecký, ale do mysliveckýho mě nikdo nedostane. :D Takže to spíš budu řešit černými kalhotami a halenkou.

To je škoda, že máte odpor k mysliveckému. Dle barvy tipuji na irského teriéra, setra, jezevčíka nebo bordíka?
Když nechcete tpicky myslivecký oblek, doporučuji alespoň oblečení v mysliveckých barvách. Tj. tmavší odstíny zelené, olivové, khaki, béžové nebo zelenohnědé. Rozhodně k loveckému plemenu nic červeného, fialového, oranžového, apod. Materiál spíš přírodní než syntetický a bez lesku. Asi bych si vzala nějaké pohodlné kalhoty v zemitých barvách, košili a třeba vlněnou vestičku nebo tvídové či manšestrové sako.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 13:56

@uživatel bordíka? To je co?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 13.3.15 13:56

@RenaLange takový malý… nepořádek?;-)

uživatel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 13:58
@RenaLange píše:
@uživatel bordíka? To je co?
:)
Border teriér
RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.3.15 13:58

@uživatel O.K.

v2e2rka
477 příspěvků 13.3.15 13:59

@RenaLange tipuju border teriéra. Ale zkusila jsem ho hodit do gůglu a on je to ustálený název bordík

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek