Oblečení pro dívku pro první třídu základní školy

Fotoalbum tématu (12) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Hupetra
66 příspěvků 4.4.15 19:02

Dcera také nechtěla džíny, tak jsem nakupovala v angických eshopech ty jejich školní kalhoty, třeba od George, má je také Next. Jsou vhodné i např. do divadla. Poslední dobou jsem jí ale začala kupovat i džíny, nechají se sehnat i měkkoučké slimky nebo z pevné bavlny s elastanem, např. Tesco nemá špatné věci, a cenově dostupné (dcera si nikdy nestěžovala, že by jí byly kalhoty nepohodlné, i když je ve škole do odpoledne). Když mám cestu, vždycky nakouknu. Ono se nevyplatí do školních věcí moc investovat, přeci jen to děti můžou snáz zničit. V naší škole chodí často na školní zahradu, takže to podle toho vypadá. Sukně také nechce nosit, tak to přes teplejší měsíce řeším 3/4 legínami, a tričkem nebo tunikou. Jediné, co se mi špatně shání, je něco inteligentního do divadla, škola jezdí minim. jednou ročně, a sháním nějaký top s douhým rukávem ve vel.134, a nemůžu sehnat. Máte nějaký tip?

Garfie
4456 příspěvků 8.4.15 09:34

Vy jste mě trochu vyděsily, koukám na ty větší velikosti a je to vážně dost katastrofa, to mě vůbec nenapadlo…dcera půjde taky v září do školy, ale zatím jsem nad oblečením moc nepřemýšlela. Jen mě všichni straší, že je oblečení velká spotřeba, nejen kvůli různým kroužkům, tělocvikům, družinám, ale taky se dost ničí rukávy o lavici…

Liesel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.15 09:45

@Garfie Za své dcery musím říct, že měly zničená především kolena na kalhotech. Lezení po kolenou buď ve třídě na parketách nebo na koberci ve družině, hlavně v první třídě, takže jsem to řešila nášivkama na kolena.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 8.4.15 09:49

@Garfie @Liesel jj kolena, hrozný, zvlášť co zavedli ty koberce ve třídách, to bych zakázala;-)) jednu dobu jsem synkovi kupovala kalhoty co měsíc, mezitím babička vyráběla záplaty, který ovšem vydržely tak týden…

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.4.15 10:09

@Garfie
Nám zas tolik spotřeba nestoupla, nevypratelně zašmudlané konce rukávů a stopy výtvarných činností byly už ve školce. Kluci a kalhoty - potvrzuji - oblíbený sport - klouzání po kolenou po chodbách a všude kde to jde.
Na tělocvik dotahá letní věci, trička, kraťasy/legíny/tepláky. Na přezutí někdo dává místo bačkor sportovní sandály.
V některých školách vyžadují venkovní převlečení do družiny.

Garfie
4456 příspěvků 8.4.15 10:20

Samé dobré zprávy :-D Ve školce jsem si zatím zvykla na zničená kolena, uvidíme, co bude dál…

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 8.4.15 10:27

@Garfie no jenže ve školce to byly tepláky/punčocháče/leginy, tzn stokorunová záležitost a univerzální velikost, kalhoty to je horší - je potřeba zkoušet, takže nakupovat s dítětem… uf. no a to převlíkání do družiny bych bývala spíš uvítala, protože v zimě bylo na výběr akorát to, že dítě bude buď sedět ve škole v oteplovačkách, nebo se bude válet ve sněhu odpoledne jen v kalhotách, ve kterých pak půjde domů, nic mezi tím:-(

Pavlena
841 příspěvků 8.4.15 11:31

Dámy, přiživím se. V čem se vlastně dnes chodí ve škole na tělocvik? Sama (husákovo dítě) pamatuji slušivé modré „kalhotky“ pro dívky a červené trencle pro hochy. Plus cvičky zvané jarmilky. Nic jiného neexistovalo. (Teda sama jsem cca v 5.třídě začala svévolně nosit modré tepláčky ze svého batolecího období - vytvořily legíny po kolena (v té době zcela neznámé). Barva souhlasila, nic nešlo namítat.)

Můžou dnes vůbec být do tělocvičny kecky s barevnou podrážkou? A pak asi spíš teplákovku, ne? Nebo?

Hupetra
66 příspěvků 8.4.15 11:46

@Pavlena Dcera nosí klasické tepláky a tričko, k tomu cvičky. Nikdo nám neříkal, co mají mít nebo nesmí…v dnešní době je výběr široký, ať už legíny, krátké, dlouhé…kvůli odřeným kolenům dávám radši dlouhé tepláky. Jakékoliv barvy, i cvičky se vyrábí v různých barvách - a paradoxně chtěla dcera ty bílé :-D, tak jsem jí říkala, co my bysme za to dali, mít květované nebo modré, žluté, červené, růžové…

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 8.4.15 12:02

@Pavlena specifický požadavek na obuv není, jen někde vyžadují světlou podrážku, kvůli čárám na parketách, sama teda cvičky/jarmilky z duše nenávidím, takže pravidelně sháním tenisky, obvykle ty na sálové sporty
jinak jakékoliv tepláky/kraťasy a tričko

Ophelie
1049 příspěvků 8.4.15 12:35

@Garfie vyděsit jsme určitě nechtěly:o) Aspoň můžete orientačně obhlížet věšáky s většími velikostmi. Budete tak v obraze, třeba objevíte nějakou výjimku potvrzující pravidlo a budete ji moct koupit do zásoby:o)

Otázku věcí do tělocviku (pokud odhlédnu od problematiky nošení věcí na vyprání a nutnosti připomínání, zda jsou bez ztráty doneseny zpět) za směšně jednoduchou v porovnání s krutou otázkou CO vybrat (nechci-li dětem dopřávat „sportovní elegance“).

mischelinmisa
326 příspěvků 16.4.15 22:40

Holky, děkuju všem za připomínky :)

Lauris6
12 příspěvků 1.7.20 21:42

Holky prosím dotaz, co jste první den dávaly dětem s sebou do školy? Aktovku, penál..?

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek