Oblečení v těhotenství

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Barbyl
1472 příspěvků 1.4.13 15:05

@Brindik jeste me napadlo par postrehu: dite budete mit na leto, -saty jsou idealni strihu empiroveho (at uz vystrihem ci rukavky nebo jen trojuhelniky pres prsa),nebo s zabickovym rasenim pres prsa a pod nimy volne ( v podstate take empir, ale muzete takoveto saty "vyrobit z jakekoli sukne vetsi velikosti - projdete second handy a uvidite, jestli nenajdete peknou sukni, co by se dala premeni) a oboji potom vyuzijete i na kojeni.
Tuniky jsou fajn, nehodi se na kazdou prilezitost, jak zde jiz bylo zminovano, ja pod ne casto nosila i tilko v doplnkove barve, ktere me stahlo a melo vsitou podprsenku typu lambada (opet bude se hodit i na kojeni). Kalhoty s volnym, elastickym pasem mel pekne Next, Mexx, Marc and Spencer nebo Pumpkin Patch, maji vetsi vyber nez jen dziny.
Vetsi vyber a vetsinou levnejsi je i tehotenske volnocasove obleceni, ale opet se da vybrat i obleceni, ktere je univerzalni a vyuzijete ho minimalne na kojeni, dobu po porodu ci i mimo toto obdobi, zalezi na strihu a kvalite materialu (elasticnost)- ja hodne vyuzila a dodnes na litani s detmi nosim hippie sortky s kytkama ci vzdusny overal
A je pravda, ze nekdy se clovek, jen musi premoci, aby chtel vypadat pekne:)
Pridavam par fotek, co jsem nosila ja 2-3 roky zpatky - pridala jsem narychlo vetsi mnozstvi fotek, snad vas neznechutim, nechtelo se mi priklady strihu vyhledavat na netu, sahla jsem jen do slozky tak sel cas s brichem a je to hned:)(foceno v rozpeti 6-9mesic)

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.13 15:41

@Barbyl Pěkná móda. Můžete nosit i bez pupíku:-)

andy266
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.13 17:42

@Barbyl

taky se mi moc líbí!

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.4.13 19:32

@Barbyl Ty námořnické s červenými doplňky jsou nádherné!!!

Barbyl
1472 příspěvků 2.4.13 01:17

@ještěřička A prave o to jde:) bohuzel treba cerne spolecenske kalhoty jsem shanela dlouho, staly kolem tri tisic a ja je mela na sobe parkrat. Za to vsechny saty jsou univerzal…

Barbyl
1472 příspěvků 2.4.13 01:19

@edge Jsou to Ty same, co jsem dala na " co jsem mela dnes na sobe", ta roura prouhata drzi tvar jiz nekolik let a prizpusobuje se objemu az neuveritelne:)

continuity
5853 příspěvků 2.4.13 08:53

Holky pro info, docela slusne cerne „spolecenske“ kalhoty s puky jsem sehnala v CA tusim. zadna zavratna kvalita, ale do prace urcite lepsi nez leginy. vlastne nevim jaka zivotni situace by mne donutila jit mezi lidi v leginach.

mne se upletove veci nosene v tehotenstvi hrozne vytahly a nesli uz pak nosit normalne.

Khajka
506 příspěvků 2.4.13 09:14

Já teď zrovna těhotenské oblečení řeším, v leginách a delších trikách rozhodně chodit nechci (zažila jsem na jednání kolegyni v teplákách a popravdě mi z toho šla hlava dost kolem). Zatím jsem zaúkolovalá maminku ušitím společenských kalhot a sukně do práce, předpokládám, že vršky a volnočasové věci se mi seženou snáz.
Na léto se taky těším na šaty a popravdě, já těhotenství v létě z tohoto hlediska beru docela jako výhodu. Jak to bude zdravotně, nemohu teď posudit, je to přeci jen u každé ženy jiné.

zwedavka
1044 příspěvků 2.4.13 09:27

Začátek těhotenství jsem řešila gumičkou mezi knoflíkem a dírkou a delším vrškem (a prádlem v barvě kalhot)
Pak už jsem samozřejmě chodila těhotenském oblečení.

allinka
88 příspěvků 7.5.13 16:23

Zdravím, neměla byste některá tip, kde sehnat těhotenské sukně v kratší délce? Jsem zvyklá nosit sukně nad kolena (jsem malinká, 155 cm) - to si ale musím koupit minisukni pro normální výšku :) V obchodech jsem nenarazila krom sukní na gumu v H&M na nic, v e-shopech jsou všechny sukně hrozně dlouhé. Zkracovat radši nechci, u sukní se mi to zná divné, jakoby se změnil tvar. Ty na gumu jsou fajn, ale jsou takové na jedno brdo..
Těhotenské kalhoty jsem sehnala v H&M a zkrátila, u těch je to jednodušší. Je to mnohem pohodlnější než obyč kalhoty a kupovat si věci ve větším čísle nechci, plandalo by to..

ProfZav
103 příspěvků 8.5.13 09:29

Minisukně na gumu jsem viděla v CA, jsou takový trochu „krojový“ (svrchní vrstva je u lemu jakoby krajková, připomíná mi to vyvrtávaný kraslice :-) ) a nejsou na tělo, mají jen bílou a světle modrou, jinak dlouhý. Pak taky něco je v Takko (byla jsem tam včera), ale já měřím 159 a přišlo mi to na mě už dlouhý. Jak tak chodím kolem vietnamských stánků, jsou k dostání zase dlouhé volné sukně v pase na gumičky, tak asi pohledám, jestli nemají i krátký. Na jedno těhotné léto to bude stačit. Jinak kdybyste něco našla, dejte sem tip a hodně štěstí.

stephora
14 příspěvků 11.5.13 11:38

Já zrovna těhotenské oblečení aktuálně řeším - jsem na ve čtvrtém měsíci a své džíny neoblékám už od začátku druhého - nesnesla jsem je na břiše. Rodit budu na začátku listopadu, takže se vyhnu zimě a léto si užiju s ještě relativně malým bříškem - za to jsem vděčná :)

Měřím 159cm, mám docela štíhlé nohy (kromě stehen), velká prsa (co se ještě zvětšila - 70H aktuálně), silné paže a špekatá záda. Před otěhotněním jsem měla takovou tu pneu kolem bříška dole nad stydkou kostí, zvětšující se děloha mi tenhle „tuk“ vytlačila dopředu a nahoru, takže vypadám víc těhotnější, než jsem :)

nosím džíny z HaM, co mi dala kamarádka, která je nosit nemohla (tlačily), jen jsem je zkrátila - mají elastický pás, zatím mi sahá pod prsa a aby se neodroloval, zastrkávám ho pod spodní lem podprsenky). Mám ještě černé společenské kalhoty z CaA - jsou „papundeklové“, ale strečové a pohodlné a chvíli se v nich vydržet dá. Letní šaty se teď dají koupit v New Yorkeru - kolem 500 Kč mají empírové střihy i pouzdrové roury, vše elastické. V CaA jsem nakoupila pár tunik - teď mají ve všech možných barvách a střizích cca od 200 do 600 Kč (podle zdobnosti), vše z bavlny.

V CaA jsem koupila i ve slevě o číslo větší těhu džíny, ale zatím jsou hrozně velké, třeba do nich dorostu:) Spoustu prodloužených triček a letních plátěných kalhot mají v HaM v těhu sekci, stejně tak pásy na břicho (prodávají po dvou asi za 400, ale mají aktuálně jen pruhované), sukně na gumu, košile s místem pro bříško, těhotnské punčochy a legíny…

Obecně mám problémy s těmi elastickými pásy, co jsou všité do těhu kalhot - jsou strašně tlusté, dvojité - má to smysl, větší bříško pěkně vytvarují, ale u kalhot v mém čísle a v čísle menším je ten pás na mě zatím moc velký. U darovaných džín to kamarádka vyřešila tak, že jednu vrstvu odstřihla - pás je tenčí a líp sedí na bříšku.

Taky nedám dopustit na elastická barevná tílka z HaM - mám je už z loňska, jsou dlouhé a tak je nosím skoro pod každé oblečení - hezky mě vytvarují a bříško také, navíc ono zatím není moc teplo, takže mi vlastně slouží i jako košilky - termoregulace se u mě nezměnila :)

poslední, co mě trápí, jsou stehna - v létě si je třu o sebe a šaty/sukně bez silonek nepadají v úvahu. Na loňské léto jsem si koupila v HaM takové nohavičkové tenké kalhotky, co můj stehenní problém vyřešily, ale jako těhotné mi budou malé - nemají vůli na bříško, tak netuším, kde seženu alternativu, protože jinak můžu na léto sukně a šaty odepsat a nebo je nosit se silonkami (a upéct se zaživa) :)

Lettie
426 příspěvků 11.5.13 12:17

@stephora Muzete zkusit na leto vzit tehotenske silonky a ustrihnout jim nohavice na koleny - nohy dole zustanou hole, ale stehna se nebudou odirat.

stephora
14 příspěvků 11.5.13 13:02
@Lettie píše:
@stephora Muzete zkusit na leto vzit tehotenske silonky a ustrihnout jim nohavice na koleny - nohy dole zustanou hole, ale stehna se nebudou odirat.

taky mě to napadlo, ale nebudou se konce ustřižených silonek rolovat nahoru? Nenapadá mě totiž nijaký fígl, jak ustřižené konce zpevnit…

Zarran
41 příspěvků 3.8.13 15:31

Kamarádka je těhotná, shání těhotenské oblečení, ale v nadměrné velikosi, napadá vás nějaký obchod, který byste měly vyzkoušený? Prošly jsme klasiky jako C&A, Tesco apod., ale marně. Díky

v2e2rka
477 příspěvků 3.8.13 17:10

Aktuálně jsem v osmém měsíci a kromě bříška a prsou se mi nezvětšilo nic (novou podprsenku už jsem si kupovala 2×), přibrala jsem jenom 4 kila, takže nosím normální oblečení, letní šaty střižené pod prsama, jenom jedny lepší pláťáky jsem si koupila těhotenské, k nim nosím tuniky. Všechno oblečení nosím pod pupkem, kromě dlouhých zavinovaček, které neškrtí nikde, ale i tak je nosím v podstatě v pase. Mám ráda, když oblečení zvýrazňuje bříško(ne obtahuje nebo odhaluje). A dokopala jsem se konečně k ušití letních šatů =)
Na doma či se psem to taky řeším stylem tričko a legíny, ale když jdu „za lepším“, třeba i do města na nákupy nebo na tanečky, tak se ráda obleču hezky a ukážu všem, že i těhotná žena může chodit pěkně oblečená.
Jo a ještě se mě každý ptá, proč jsem si nekoupila těhotenské džíny, vždyť je má každá…Já rifle nenosím už 2 roky (kromě cvičáku se psem a to ještě v zimě, jinak mám pláťáky), není nic lepšího než dlouhá volná vlající sukně =)

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.8.13 17:18

@v2e2rka To je moc hezké. Líbí se mi, když těhotné ženy vypadají skutečně žensky a necpou se do lacláčů a podobných hrůz.

continuity
5853 příspěvků 3.8.13 19:34

@stephora tehu dziny jsem si kupovala sve normalni velikosti, ono se s tim pocita, ze brisko bude rust a vetsina tehotnych zas tolik kolem boku nepribyva (to cislo pojme ten elasticky matros, ze ktereho je to site.)

adelaide k.
286 příspěvků 3.8.13 19:36
@continuity píše:
@stephora tehu dziny jsem si kupovala sve normalni velikosti, ono se s tim pocita, ze brisko bude rust a vetsina tehotnych zas tolik kolem boku nepribyva (to cislo pojme ten elasticky matros, ze ktereho je to site.)

ja dokonce pravidelně o cislo menší, výrobci těhotenské ho oblečení maji často pocit že se těhotné automaticky mění ve slonice.

Khajka
506 příspěvků 3.8.13 20:36

@adelaide k. Džíny mám 38 (tedy svou běžnou velikost), ale s halenkami a šaty byl problém - musela jsem si koupit XXL, tak to bylo naopak poddimenzované…

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.8.13 13:59

@Zarran nevim, zda je to jeste aktualni. Pokud jste z Prahy, doporucuji Mammina na Hradcanske (www. mammina. cz). Maji i nadmerne velikosti.

VeronikK
1169 příspěvků 9.8.13 14:02

@MP Ava já jsem si zrovna letní sukně na šnurku dávala pod břicho.

VeronikK
1169 příspěvků 9.8.13 15:14

@chinin ale některým to zase připadá sexy - z vlastní zkušenosti :-)

VeronikK
1169 příspěvků 9.8.13 15:24

@stephora mě když bylo v těch pružných pasech horko, tak jsem je ohrnula pod pupík

VeronikK
1169 příspěvků 9.8.13 15:36

Tuhle diskusi jsem si našla, protože jsem těhotná potřetí, teď mám prázdniny, takže do domácích šatů se vejdu. Jinak jedno dítě mám v prosinci jedno v květnu. Ale zásadní rozdíl při řešení oblečení jsem v tom neměla. U prvního mě hned v 2. měs. tlačilo břicho, takže jsem si musela koupit těh. kalhoty do práce. Pak jsem si pořídila jěstě obyč větší tepláky na doma. koupila jsem si větší vel. slabých kalho t na léto, další vel. už těhotenské. Takže všehovšudy jsem si nakoupila spíše kalhoty a jednu sukni - v HaM s pásem. Jinak jsem si koupila trička o číslo větší, hlavně v HaM, kde jsou trička hodně dlouhá a jsou pěkně přes pupík. A využila jsem ze stávajícího šatníku co šlo, pružné svetry, volné halenky empírového střihu, některé šaty…
Nemáme teda putovní tašku, ale s kamarádkami jsme si popůjčovaly některé kousky.
Obecně je těh. moda spíše drahá, pokud člověk shání něco krásného, tak neúnosně drahá (pro mě). Taky jsem leccos sehnala v rúzných internetových bazarech.
Doporučení - místo drahých těhotenských punčocháčů lze koupit obyčejné, jen velkou velikost, aby měly na zadku klín a ten se pak umístí na břicho.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek