Oblečenie do divadla

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Tebah
4257 příspěvků 9.1.14 11:22

@lioncity Tak hlavně není možné, aby VŠICHNI přijeli do divadla taxíkem nebo divadlem už čistě z kapacitních důvodů parkovišť a taxíků.

Taxíkem jezdím v zásadě jen kvůli bezpečnosti = když se potřebuju v noci dostat domů a jsem sama. Jinak po Praze mi přijde lepší MHD - už třeba proto, že přes den je to většinou rychlejší než taxíkem.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 11:27

@RenaLange Ale nevlastním řidičák a nejsem z Prahy

Mylady2
12413 příspěvků 9.1.14 11:33

@Tebah ekologické bude až budou v centru smět jezdit jen ti co si to zaplatí, MHD a taxi!!! Tak jako v jiných evropských městech. Doufám že už se to blíží.

Mylady2
12413 příspěvků 9.1.14 11:33

@ionicera to je blbé :-( tak ať vám tedy nesněží.

Tebah
4257 příspěvků 9.1.14 11:36

@Mylady2 Nevím, jestli bych tomu říkala zrovna ekologické, ale zpoplatnění vjezdu do centra podporuji. Jen doufám, že to nastaví nějak rozumně (aka poplatek bude dost vysoký na to, aby od vjezdu odrazoval) a ne že bude 1 000 Kč / rok, jak jsem někde četla.

Mylady2
12413 příspěvků 9.1.14 11:42

@Tebah poplatek by se měl odvíjet od míry škody které vůz zpusobí. Tak jako je to např v Německu.

Tebah
4257 příspěvků 9.1.14 11:44

@Mylady2 Myslíte emise? S tím snad nemůže mít nikdo rozumný problém.

Mylady2
12413 příspěvků 9.1.14 11:46

@Tebah ano…s tím počítám. Snad si vezmou za vzor umwelt plakette a nebudou vymýšlet něco speciálního českého :-D aby to zas nedopadlo jako opencard

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 11:49
@Tebah píše:
@lioncity Tak hlavně není možné, aby VŠICHNI přijeli do divadla taxíkem nebo divadlem už čistě z kapacitních důvodů parkovišť a taxíků.

Jsem klidna, to se NIKDY stejne nestane a (skoro) VSICHNI budou vytahovat prezuti v satne z igelitek :D

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 11:49
@birkin píše:
@Dahllie Obávám se, že Špaček není pro mne autorita, co si on myslí, je mi jedno. Ale odpovím tak, že je zvláštní, že muži to nedělají! Proč asi? A jak by se Vám to líbilo?

Možná proto, že mají plnější boty bez podpatku a ještě k tomu fusekle :-)
Nelíbí se mi to taky, desítky balancujících žen a vystrčené zadnice.
Ale děje se to, nejen v našem českém rybníčku.

Tebah
4257 příspěvků 9.1.14 11:50

@lioncity Já jezdím v lodičkách i MHD :-) A ty igelitky taky nechápu, proč ne aspoň papírová taška?

Tebah
4257 příspěvků 9.1.14 11:52

@stes Tak hlavně když už bych se přezouvala, očekávám asistenci partnera - minimálně v tom, že mě přidrží a bude mě krýt vlastním tělem. To tuším zmiňuje i Špaček. Cětšina mužů na to však celkem kašle.

Dahllie
2222 příspěvků 9.1.14 12:03

Hlavně i to přezouvání lze dělat důstojně a ne s nohama do praku a sukní vyhrnutou až na stehna.

adelaide k.
286 příspěvků 9.1.14 12:16
@Tebah píše:
@stes Tak hlavně když už bych se přezouvala, očekávám asistenci partnera - minimálně v tom, že mě přidrží a bude mě krýt vlastním tělem. To tuším zmiňuje i Špaček. Cětšina mužů na to však celkem kašle.

Tak to by mělo být automatické :-)

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 12:23

@adelaide k. Ale není. Věřím tomu, že se najdou i takoví machři, co paní plácnou po té vystrčené zadnici :-)

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 12:25

Metrem jsem v centru za 10 minut, autem nebo taxi se tam tahnu minimalne 30 minut a nekdy taky 1,5 hodiny, kdyz je na Sparte fotbal. Prezouvani se mi ale taky prici. Pak taky radeji volim taxi nebo auto.

birkin
1862 příspěvků 9.1.14 16:24

Nevím, co vám poradit, 2km chůze je už dost. A nemohl by vás někdo dovézt alespoň k tomu autobusu? Jinak jsem si říkala, že elegantní oblečení přece není jen o šatech a lodičkách. Lze se obléct elegantně v pánském stylu nebo si vzít černé kalhoty a halenku s bohatou vázačkou anebo k těm kalhotám něco černého jednoduchého a na to několik šňůr perel. Prostě tu eleganci vyřešit tím, že odpoutáte pozornost od bot a budete moci ty kilometry „šlapat“ v jiných, pohodlnějších, třeba „pánského“ stylu. S tím bych na koncert či do divadla neměla vůbec problém, u opery už ano, i když se obávám, že tam stejně natrefíte na zájezd Italů, co tam budou ve svetrech a džínách…:-)

@ionicera píše:
@birkin No nejprve půjdu na autobus cca 2km, teprve ten mi zaveze před metro.Ale jo, jestli bude takhle, tak budou lodičky. Jen mi dneska někdo říkal, že příští týden má sněžit
birkin
1862 příspěvků 9.1.14 16:43

No, fusekle mají, to ano, ale ženské přece nechodí na boso, mají punčochy či punčocháče, já klidně i silnější. Uzavřená dámská lodička má odhalený nárt, ano, ale jinak pánské boty se nějak moc neliší. Pokud tedy mluvíme o opravdu elegantní klasické pánské oblekové botě a ne těch „traktorech“, co občas čeští muži nosí. Klasické pánské boty s koženou podrážkou kloužou úplně stejně jako dámské, dámské lodičky také nemusí mít vysoký podpatek, lze přece jít s nižším. Opravdu nevidím rozdíl v pohodlnosti dámské a pánské boty na společenskou příležitost. Dokážu si představit ty debaty tady na pekle, kdyby to muži v těch divadlech dělali místo žen, svlékali se do ponožek, které by vypadaly všelijak, nosili si lžíce na boty, aby se jim boty lépe obouvaly a tak podobně. To by bylo: my jsme dámy, to my nic takového…Já si prostě myslím, že my jako Češi jsme machři v hledání důvodů, proč něco nejde a pohodlnost je nám nade vše. Ale věřím vám, že to není jen u nás:-)

Teď ještě obecně, já se opravdu musím pousmát nad argumentem, že třeba na severu ve městě je půl metru sněhu a mrzne a proto si nemohu vzít společenské boty. No a? Tak mrzne, a copak zrovna já prošlapávám stezku zasněženými ulicemi, kde nikde nikdo není, silnice a chodníky jsou zaváté, nikde nic nikdo neproházel, MHD neexistuje, auto nevlastním, byť bývá divadlo v centru, tak parkoviště je míle daleko, před divadlem jsou závěje atd. Musím se asi v duchu omluvit všem těm, na jejichž nohy, ponožky, punčochy, igelitky a vystrčené zadky v tom Rudolfinu s odporem hledím, neboť asi chudáci pochodovali míle daleko, silnice a chodníky pokrýval led a ještě k tomu se prodili závějemi…

@stes píše:
Možná proto, že mají plnější boty bez podpatku a ještě k tomu fusekle :-)
Nelíbí se mi to taky, desítky balancujících žen a vystrčené zadnice.
Ale děje se to, nejen v našem českém rybníčku.
stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 16:59

@birkin určitý menší důvod než dvacetistup'nový mráz a nepřekonatelnou vzdálenost metra od Rudolfina nebo Opery bych viděla naopak v počasí realtivně teplém, kdy je břečka, bláto nebo mokro, protože potom i po ujití několika desítek metrů ty boty nemusejí vypadat zrovna reprezentativně a ano, sníh se odklízí nebo sype, ale čvachtanice ne.
Ovšem momentálně nějak není co řešit, protože ze zimní obuvi hrozí spíš přehřátí než z lodiček prostydnutí.

z_dediny
1127 příspěvků 9.1.14 17:07

Rozumím tomu dobře? Jako nepříliš dobře situovaná důchodkyně, která bydlí deset minut od nejbližší autobusové zastávky v kopcovitém terénu, bych neměla v zimě chodit do divadla a na koncerty, abych útlocitné dámy nepobuřovala, když se přezouvám z kozaček bez podpatku do lodiček. Hmmmm.

merunka89
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 17:13

@birkin treba to nedelaji proto, ze nechodi v lodickach :-)
Jinak sama za sebe si myslim, ze pokud nemam auto a musim jit bud pesky, nehlede na fakt, ze to nemusi byt v zime, staci kdyz leje jak z konve, taky jit v lodickach treba pres cele mesto po nerovnem chodniku plnych ruznych skvir, kocici hlavy jsou taky zazitek pro chozeni v lodickach atd. tak bych to resila stejne, kozacky a nebo boty a lodicky do tasky a balancovat pri verejnem odhalovani noh.

birkin
1862 příspěvků 9.1.14 17:16

@z_dediny Ale… jako již „důchodkyně“ máte určitě ještě něco ze „staré“ školy a tudíž víte, že pokud se potřebujete přezout, tak to jako dáma uděláte nikoliv na veřejném místě a odejdete třeba na toaletu anebo to uděláte v blízkém parku u divadla, aby Vás nikdo neviděl:-) Nevím, kdy jste v divadle byla naposledy, ale třeba v tom Rudolfinu to veřejně dělá mnoho žen.

Příspěvek upraven 09.01.14 v 18:55

Tebah
4257 příspěvků 9.1.14 17:19

@z_dediny Problém je spíš v tom, jak to přezouvání často probíhá. Stejně tak así nebude nejlepší nápad dát si lodičky do největší igelitky Kaufland, co doma najdete.

Pak mě ještě fascinuje, v čem některé dámy dorazí - za takovéhohle počasí, tedy relativně teplo a sucho, vídám dámy, co se přezouvají z kožešinových sněhulí - v podobných normálně jezdím na hory a za poslední dva roky jsem je na sobě měla dvakrát, protože prostě nebyla dost velká zima. Nechápu.

birkin
1862 příspěvků 9.1.14 17:29

@merunka89 To, že někdo není zvyklý chodit v lodičkách na vysokém podpatku chápu, ale to přece nejsou jediné boty… já už nevím jak jinak to vysvětlit, omlouvám se. V těch botech na fotce, nenašla jsem rychle lepší, prošla Dagmar Havlová celý průvod za rakví na Hrad, a dala to… v prosinci… a pak v nich byla ve studené katedrále…je to prostě o tom, zda tu formu je dotyčná ochotna udržet i za cenu jistého nepohodlí…

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.1.14 17:45

Já bych teda taky řekla, že když vím, že se budu muset přezout, tak se budu aspoň snažit, aby to technicky proběhlo co nejrychleji a v podstatě šlo jen o nenápadné přendání nohy z jedné boty do druhé. Zrovna ty kozačky jsou příšerně nešikovné boty, ale vyměnit dejme tomu vycházkové lodičky za večerní, to by snad mělo jít bez zvláštních potíží

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek