Oblečenie do divadla

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
vias
532 příspěvků 29.1.15 21:09

@Myldret Ten kostýmek je mnohem lepší, byť by sako mohlo být vypasovanější. Ale neberte si ty lesklé punčochy, už se nenosí, nejsou společenské a dělají silnější nohy. Vezměte si normální tělové.

Iv_Sm
1588 příspěvků 30.1.15 10:11

@vias Otázka je stará jeden rok - skoro by som si tipla, že @Myldret už v divadle bola…

krťouch
236 příspěvků 30.1.15 10:40

Sice je to ještě daleko, ale když už jsem náhodou na toto vlákno narazila… Máte někdo zkušenost s Karlínským divadlem? Jdeme v dubnu na muzikál, odpolední představení. Jsem zvyklá chodit na takové akce spíš v šatech (mám jedny z lehce lesklé látky - asi jako satén?, černý podklad, fialové a bílé kytky nebo listy nebo co to je, výrazný fialový pásek, delší rukáv, délka šatů lehce pod kolena, nejsou to klasické „malé černé“, jsou trošku výraznější, na běžné nošení mi přijdou tak na hraně, do kanceláře bych v nich asi nešla), ale často si pak připadám poněkud „moc“. Tak abych tam nevypadala nepatřičně mezi lidmi v džínách (i když to snad ne?). Potom připadá v úvahu kombinace černé kalhoty nebo nějaká sukně cca ke kolenům plus halenka, svetřík (ale to mi právě přijde takový „kancelářský“).

lanete
109 příspěvků 2.2.15 18:42

Do divadla jednoznačně dávám přednost černým (tmavé) dlouhým šatům s krátkým rukámkem + botky na podpatku.

vias
532 příspěvků 2.2.15 21:21

@krťouch Já jdu na odpolední muzikálové představení v únoru (do jiného divadla v Praze, ale asi podobného typu), tak dám pak echo. Tipuju to ale na směsici všeho druhu.

krťouch
236 příspěvků 4.2.15 20:38

@vias To by bylo fajn, děkuji.

krťouch
236 příspěvků 4.2.15 20:43

Ha, tak jsem tu dokonce něco k tomu Karlínu i našla, stačí vyhledat „divadlo Karlín“. Třeba tady: http://www.modnipeklo.cz/…e-zkusenost/ popravdě bych měla docela radost, kdyby se tam chodila běžně v „lepším“, já mám těch příležitostí vzít si něco hezčího poslední dobou tak strašně málo…

Eitak
60 příspěvků 17.8.15 01:53

Jedna z hlavních myšlenek Pekla je, že se Češi neumí obléct do divadla. Četla jsem si ale turistický průvodce pro Českou republiku a narazila jsem na velmi zvláštní věc:

„When attending a classical music concert, an opera performance or even the cinema, most Czechs will dress formally - you can usually spot the tourists by their casual clothes.“

Tedy, že dokonce i do kina se většina Čechů obléká společensky. Tak nevím, co si o tom mám myslet.:-)

Bara06
2039 příspěvků 3.9.16 15:51

.

Příspěvek upraven 01.10.16 v 12:13

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.16 15:54

@Bara06 Muž v klasickém obleku snad nevypadá nepatřičně při žádné aktivitě konané ve městě, ne?

Bara06
2039 příspěvků 3.9.16 15:56

@stricc Dobře. Doufám, že tam nebude jediný, když tak se alespoň budeme naparovat, jak nám to sluší :D.
Děkuji.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.16 16:06

@Bara06 Jak říká moje vnouče: a kdyby byl? :-) můj otec (učitel)je teda asi jiná generace, ale v obleku s kravatou chodil celý život normálně do práce, vyřizovat běžné pochůzky a například i ke mně na návštěvu. Do divadla by ho vůbec nenapadlo jít v čemkoliv jiném a nikoho nikdy nenapadlo, že vypadá nepatřičně

Bara06
2039 příspěvků 3.9.16 16:11

@stricc Inu, dám na vás, dobře. No a jo, škoda, že muži už nechodí v oblecích běžně, vypadali celkově mnohem líp.

Kartra
5 příspěvků 2.1.17 19:40

Vhodnost těchto šatů do divadla?

DRW
2040 příspěvků 2.1.17 19:50
@Kartra píše:
Vhodnost těchto šatů do divadla?

Uf, ja bych v tom nesla ani v pripade, ze by mi za to zaplatili, to chlupate na ramenou a pod tim zlatym pruhem by mne desilo jeste dlouho. Ten zlaty pruh? Ceho je moc toho je obcas prilis. Rozhodne to nezestihli. Ale ja jsem stara konzerva, mne doma vzdycky rikali, ze do divadla se ma chodit velmi pekne oblecene, svatecne. Dneska tam je videt mnohe, takze se snese, ale pokud jste ve fazi rozhodovani kupte si neco jineho.

Kartra
5 příspěvků 2.1.17 20:02

@DRW díky za názor. Jsem ve fázi rozhodování. Dvě ženské v krámě z nich byly nadšené, ale mě se to zdálo již moc, leda na párty ve stylu 30tých let…
Prosím, co by jste řekla na tyto?
http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.html

Mám je jako favoritky, jen si je dojít vyzkoušet, ale nejsem si jistá, zda jsou vhodné na večer do divadla.

DRW
2040 příspěvků 2.1.17 20:06
@Kartra píše:
@DRW díky za názor. Jsem ve fázi rozhodování. Dvě ženské v krámě z nich byly nadšené, ale mě se to zdálo již moc, leda na párty ve stylu 30tých let…
Prosím, co by jste řekla na tyto?
http://www.pietro-filipi.com/…ke-saty.htmlMám je jako favoritky, jen si je dojít vyzkoušet, ale nejsem si jistá, zda jsou vhodné na večer do divadla.

Ano, tyhle bych si koupila, doplnila vyraznymi nausnicemi a decentni kabelkou.

Giuli
2931 příspěvků 2.1.17 20:08

@Kartra Tiež som za tie druhé šaty. Tie s tým pruhom mi príšerne pripomínajú katolického farára so sviatočnou štólou na pohrebe.

RenataRen
512 příspěvků 2.1.17 21:03

Já chodím do divadla celkem často (no - asi pětkrát - šestkrát za sezonu), ale zdá se mi, že opravdu převládají diváci ve formálním oblečením. Samozřejmě, občas se objeví někdo v džínách a svetru, ale jsou většinou studentíci na „bidýlku“, kteří možná vyrazili neplánovaně, nebo si to tak neberou.
Jestli jim nevadí, jak chodím oblékaná já, tak mě ani oni nevadí.
Nedávno jsem byla v Rudolfinu na koncertu hudby ze Star Treku. Bylo to krásné, ale samozřejmě jsem si taky všimla, jak jsou oblečení diváci. Ačkoliv bych čekala různé typy uniforem, drtivá většina diváků (takový podíl mladých mužů jsem na kocertě symfonického orchestru nezažila;-)) měla klasický oblek a nanejvýš decentní komunikátor jako doplněk:-) Jen pár ultrafandů dorazila v kapitánských uniformách. Ženy a dívky se vesměs halily do kombinace blůz, sukní různých délek nebo šatů. Ale zklamalo mě, že nikdo neměl Spockovy uši.

Jako6
365 příspěvků 2.1.17 21:31

Ty PF, určitě

VeronikK
1310 příspěvků 2.1.17 23:26
@Mylady2 píše:
Taxi? Nebo je autem?

Třeba u nás ani taxík nejezdí, a kdybych neřídila, jako někteří, které znám, musela bych i na vlak cca kilometr a pěkně bahnem. Třeba to má někdo taky tak. Navíc já osobně, když už utratím za divadlo si nemůžu dovolit utrácet za taxík…

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.1.17 08:43

@brokas.cz OK, nakoupím u vás, když mi sem hodíte z vaší nabídky návrh v čem bych mohla vyrazit do divadla…a nesmáli se mi!

jaksitaksi
85 příspěvků 5.1.17 15:34

Tak to je opravdu brutál, ty Vaše stránky, sekáč nejhoršího kalibru.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek