Oblékání postavy typu jablko

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
bubun
83 příspěvků 11.07.12 10:44

@Olinka
He he he, tak to je síla…:)

anniette
159 příspěvků 11.07.12 10:54

Hrozně se mi líbí, jak ten svůj „problém“ s postavou berete s humorem. :) Že z toho neděláte žádnou tragédii. Ono když je člověk optimista a dokáže si udělat srandu i sám ze sebe, tak všechno nějak jde líp, i to hubnutí. Všimla jsem si, že když myslím na to, že bych měla zhubnout (jsem celkem štíhlá, ale chtěla bych být štíhlejší :) ), tak akorát myslím na jídlo a samozřejmě když se myslí na jídlo, člověk si prostě musí něco dát, že jo? :D

Sekhmet
1918 příspěvků 11.07.12 11:35

Já jsem taky stále nezařazená. Odjakživa jsem si myslela, že jsem jablko. Mám hodně dlouhé nohy, krátký trup, velká prsa, široká záda, úzká ramena a břicho. Jenže s tou postavou, která je jako jablko vyfocená v odkazu od taisao, nemám nic společného ani rámcově. Nejpodobnější je mi asi postava přesýpacích hodin, jen jsem štíhlejší - nebo vázy, jen jsem tlustší
Nejužším místem mého těla není pas, ale tam, kde se měříte, když chcete zjistit obvod podprsenky (takže všechny pásky mi po deseti minutách skončí narvané pod prsy). Mám krásné nohy. Když jsem štíhlá, jsou krásné celé, když nejsem štíhlá, jsou krásné od poloviny stehen dolů. V horní půlce stehen se mi ukládá tuk (z vnitřní strany, bohužel, což při chůzi dost bolí). Mám samozřejmě muffiny a při pohledu zezadu moje postava postrádá vyznačení pasu (alespoň myslím, zezadu se nevidím). Moje míry jsou cca 100 - 80 - 110 plus mínus (spíš mínus, za posledního půl roku jsem zhubla 10kg) nějaké centimetry, dlouho jsem se neměřila.
Když zatáhnu břicho, mám je dokonale ploché a skoro i vyrýsované. Když je povolím, vypadám jak v osmém měsíci. Tuk se mi neukládá do podkoží na břiše, nýbrž v té nebezpečné verzi kolem orgánů -daň stresujícímu povolání.
V oblečení, které doporučili jablku, bych vypadala velmi, velmi, velmi těhotně. Zatímco nejvíce mi sluší oblečení, které doporučili přesýpacím hodinám. Tak fakt nevím…

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 12:03

@Sekhmet vitejte do skupiny jablecnych presypacich hodin.. mely bychom si asi udelat vlastni tema na foru:D:D:D

Sekhmet
1918 příspěvků 11.07.12 12:12

@razorblade Zírám, že je nás tolik. A přitom pro nás neexistuje samostatná skupina? Ještě dodám, že mám na „slovanku“ zcela neobvyklé pozadí - kulaté jako mají jihoameričanky. Zcela nedávno mou postavu v plavkách šokovaně komentoval kamarád slovy: „jé, ty vůbec nemáš zadkovou rýhu,“ což by údajně měl být ohyb kůže pod hýžďovým svalem, tam, kde začínají stehna. No, tak ten teda fakt nemám a to dokonce ani s nohou v zákroku :)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 12:18

@Sekhmet @Sekhmet jsem si kvuli vam ted musela jit prohlednout do zrcadla zadek:D

Sekhmet
1918 příspěvků 11.07.12 12:20

@razorblade Tak to si umíte představit, jak jsem se po tomhle kamarádově výroku před zrcadlem nakrucovala já :) mne do té doby absolutně nenapadlo, že by můj zadek byl nějak nenormální. Jenže kamarád byl tak vyjevenej… A já pak před zrcadlem vypadala, jak voříšek co si honí vlastní ocásek :D

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 13:21

@Sekhmet
Máte sakra štěstí s tím vaším zadečkem. Možná jste jediná v Evropě.
Při pobytech v Jižní Americe jsem strašně jejich postavy obdivovala, neb jejich zadek vypadá úžasně i ve stáří. Jestli máte i takové držení těla, jako je tam norma / tady jsem ještě nikoho takového nezažila/ tak jste krásná s jakoukoli postavou. Poohlídla bych se, být vámi, tím pádem po předcích i po těch utajených.
A k věci. Jsem sice štíhlá a známí mají pocit, že si mohu obléknout vše a bude to ok, ale NEMAJÍ pravdu, jsem asi také jakási mutace jablka a přesýpacích hodin a možná ještě něčeho, jen nevím čeho. Naštěstí nějakým citem dokážu odhadnout, co mi sluší a celkem úspěšně své vady skrývám. Nejvíc mi asi vadí, že s přibývajícími lety je postava i přes cvičení taková měkčí a prádlo se tím pádem proznačuje. Konečně chápu, proč mi babička říkala, že na prádle nejvíc záleží, ale pochopím to až někdy. No tak už je to tady. A je to dámy hnusné a nedá se s tím nic dělat.

Sekhmet
1918 příspěvků 11.07.12 13:26

@cibetka 1 Nejsem jediná, minimálně moje maminka je druhá. Ani při velikosti 48 a věku 59 let jí zadek nevisí, nepovadl a je stále pěkně pevný a kulatý. Geny, no… A k těm předkům - Z jedné strany Švédi a z druhé Poláci. Na mně se to hodně projevilo, všichni jsme sice světloocí, ale jediná já jsem švédská Valkýra jak vyšitá.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 13:39

Ja chci taky skupinu pro moji postavu a bavit se o tom, co nam nejvic slusi. Jenze se v tech skupinach vubec nepoznavam, nepatrim nikam…

Sekhmet
1918 příspěvků 11.07.12 13:41

@GreatSusan: Že by další jablečné hodiny?

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.12 13:47

@Sekhmet
na mne je vsechno dlouhe a stihle, presto mam prsa a zadek, pres prsa stejne jako pres zadek, v pase o ca. 25cm mene. Bricho ani muffiny moc nemam, ramena rovna a trochu sirsi, nez boky. Hodne stihla, vetsinou o me ale nikdo nerekne, ze jsem hubena nebo vyzabla, mam svoje „masicko“. Vsechny ty vzorove modely na me maji moc „materialu“. A ted babo rad, cim dyl na ne ziram, tim vic mi pripadaji vsechny stejne :-)

Olinka
2582 příspěvků 11.07.12 15:14

@Sekhmet To by mě zajímalo, jak ten „zadek bez rýhy“ má vypadat - nechcete mi to nakreslit? :-D Jinak podle toho, co tady poslouchám, jsem taky přesýpací jablko - zezadu vypadám v pohodě, zepředu taky (nejsem bezpasová!) a z boku vyvalený špek… Ale uklidňuju se tím, že vídám i horší. Jen ta záda mám štíhlá. Říkám si, že kdybych zhubla, asi budu vypdat i relativně dobře, ale jak říkám - jsem pohodlná, dokud mi váha neleze nahoru, nebudu na to šahat, nebo se ještě víc rozhodím. Jen bych potřebovala zas trochu přidat kondičku, teď ve zkouškovém se takřka nehýbu a už to na sobě cítím…

taisao
69 příspěvků 11.07.12 17:17

@Sibyl Není zač:).
Ten popis je podle mě moc hezký, ale sama se tam furt nemůžu najít! Mám svalnaté ruce, nohy. Navíc jsem majitelkou velkých prsou (jako líbí se mi, ale jak jsem k tomu malá, tak mi připadají k tělu nepatřičná a cítím se tlustěji). Achjo… Dumala jsem taky nad tím, kdybych hodně zhubla, jestli bych vypadala jako má lízátková sestra…

Konvalinka
244 příspěvků 11.07.12 17:46

@Olinka S tím popisem svojí postavy zepředu versus z boku jste mě předběhla, mám to nějak podobně jako vy. Zepředu jsem takřka ukázková kočka se siluetou přesýpacích hodin, štíhlá, s výrazným ač nevelkým poprsím, pasem i boky, postava vypadá tak, jak by měla vypadat, ani se mi nedělají na bocích muffiny. Otočím se z boku a z kočky je rázem obludka :) Je vidět velké vyklenuté břicho, zadek pro změnu není vyklenutý vůbec, spíš menší, placatý, stehna naopak vypadají mnohem mohutnější než zepředu, zvlášť vůči hubeným lýtkům. Vlastně ani nevím, jestli se taková postava nazývá jablko.
To je právě nedostatek té typologie, že ženy nejsou vyfoceny i z boku, nepočítá se tam s výškou postavy, tvarem končetin, prsou a zadku. To všechno jsou faktory, které musí být při sestavování šatníku brány v potaz. Pěkně všechny dohromady a to se do žádné typologie nevejde.

Bugatti
4086 příspěvků 12.07.12 11:47

Vždycky jsem si myslela, že jsem jablko. Dneska jsem stříhala nové šaty a při přeměřování zjistila, že jsem sloup narvaný do přesýpacích hodin… a co s tím… babo raď…

azavina
27 příspěvků 12.07.12 13:09

Já jsem jako jablko zjistila, že mi celkově prospívají dobře střižené šaty a vysoké kalhoty a sáčka. Nezbytným doplňkem se pro mě také staly elegantnější boty, než jsou zrovna botasky. Stačí takový klínek a hned se člověk cítí ženštější. (Což mi pomohlo, protože pokud nemáte rovnou podrážku, automaticky se tělo chce vyrovnávat - zatáhne břicho, nehrbí se a zdůrazní zadek, takže člověk zas tak nevypadá jako „kámoš od vedle z pivnice“, ale působí trochu víc žensky. Takže stručně, pro jablko je dobré vynechat unisex módu, protože ta vám nepřidá a uvidíte, že pak to s tou „hroznou“ jablko postavou tak strašné nebude.

Bugatti
4086 příspěvků 12.07.12 13:18

@azavina Nemohu tak úplně souhlasit, mně vysloveně sluší kalhotový kostým. Ale musí se to „změkčit“ něčím ženským… botama na podpatku, broží, rudou rtěnkou.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.07.12 13:32

@Bugatti Mně zas saka vyloženě nesednou. Kvůli velkým prsům v nich vypadám tlustá. Zato mi svědčí pouzdrové šaty, sukně nasazené na bocích a lehce do A, halenky s výstřihy, ideálně do V, chtěla bych zkusit upnutější sukně do pasu, ale netroufám si zatím ani v kabince vyzkoušet

Bugatti
4086 příspěvků 12.07.12 13:37

@Sekhmet Letní pouzdrovou sukni z krajkoviny jsem si právě došila. Večer budu ladit, co k ní. Určitou představu mám, ale musím to nejprve vyzkoušet nanečisto.

Sekhmet
1918 příspěvků 12.07.12 13:44

@Bugatti A jakou barvu? Já (jakožto krysa kancelářská) bych kombinovala s jednoduchou halenkou klasického střihu v kontrastní barvě. Šperků minimum, krajka je sama o sobě dost výrazná.

Bugatti
4086 příspěvků 12.07.12 13:51

@Sekhmet Moji oblíbenou tmavěmodrou. (Ono také jakou barvu zvolit pro velikost 44… že…) Předpokládám, že se k tomu bude hodit bílé tričko a možná tmavě modré letní sako. Dělala jsem si šitý modromodrý náhrdelník, ale nevím, zda k tomu půjde. Abych nepřemodřila. Já pracuji z domu, u PC mohu sedět klidně v tříčtvrťákách… haha… když mám jednání nebo akci venku, musím dodržet drescode, takže počítám spíš na chození do města, do kavárny.

MP vilemina
47 příspěvků 12.07.12 13:57

@Konvalinka @Olinka Stejný problém: pohled zepředu i zezadu (relativně) v pohodě - je vidět pas, ovšem z boku výrazný špek pod pupíkem. Nad pupíkem, když se tedy narovnám, je břicho relativně placaté. V typologii jsem se tedy nenašla (ale já jsem v tomto dosti nemožná). Ty jablečné přesýpací hodiny jsou dost dobrý :-)

Lennita
145 příspěvků 27.09.12 08:57

Je to uz sice davnejsia diskusia ale musim sa pridat lebo mam rovnaky problem. Definicia mojej postavy by sa tiez dala prirovnat k jablcnym presypacim hodinam a kedze som v ziadnej typologii nenasla navody ako postavu tohto typu obliect chcem Vas poprosit o radu. Kedze vidim ze nas je tu s podobnym problemom viac mate nejake dalsie konkretne tipy v com vyzerate naozaj dobre? ( Okrem toho co uz tu bolo popisane). Alebo existuje tu uz niekde v diskusii vlakno venovane konkretne tomuto problemu? Ak ano prosim nasmerujte ma. Dakujem.

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.12 09:48

@taisao tak tohle je opravdu dobrý a názorný tip!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek