Oblekani v Opere

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.13 22:20

Jeste k obleceni - debatovali jsme na tom kdysi na Opera Plus, hodne fanousku opery se vyjadřovalo tak, ze jdou klidne v dzinach, protoze jdou hlavne poslouchat (a dívat se) a na to nepotrebuji se strojit. Ze se nejdou predvadet. Atd.

pampelína
60 příspěvků 31.1.13 22:55

@Opravdovy P.
No, a to je přesně to. Na ulici/v divadle/v kině/v kostele a kdekoli jinde by vám 90% lidí řeklo já jsem tu proto abych dělal něco praktického (nakupoval, koukal na představení…) a ne abych se předváděl.. Pak taky můžeme chodit v pytlích od brambor, že.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.13 23:02

@pampelína jistě, já se jich nezastavam. A taky jsem jim to tehdy napsal.

Lanevra
371 příspěvků 31.1.13 23:06

Jednou uspořádáme Pekelnický sraz v divadle, všichni v pytlech od brambor (koneckonců Marilyn Monroe to v něm slušelo) nebo pekelných modelech. Schválně co by říkali na takové exoty kdyby jich bylo třeba dvacet kusů. Možná by o nás poreferovala i NOVA! :-D

pampelína
60 příspěvků 31.1.13 23:14

@Opravdovy P.
určitě jsem nechtěla říct že se jich zastáváte, jen jsem se toho chytla ;)

TulaJ
254 příspěvků 31.1.13 23:16

Zaujimave, ze na golfove ihrisko vas v hocicom nepustia - plati tam prisny dress code, a za to si teda zaplatite dost aby ste si zahrali. A kazdy to dodrzuje, a keby nie, tak ma smolu. Aj ked vraj niekde aj toto uz povoluje… Do divadla bohuzial uz asi vsade na svete sa chodi vo vselicom, snad okrem gala predstaveni a premier. Akoby sa chcelo ukazat, ze kultura je pre vsetkych, nielen pre „nejakych snobov“. Co je skoda. Nejde o predvadzanie sa, ale o to, ze to jenpredsa len vynimocna prilezitost, neviem, kam sa ti ludia vyobliekaju, ked nie do divadla.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.1.13 23:24

@pampelína nebojte, ja vas pochopil, jen jsem chtel zduraznit ze jsem se jako operni nadsenec do „kolegu“ pustil. Kolegyne byly pro lepsi obleceni vsechny, pokud si. pamatuji.

Sibyla
2646 příspěvků 1.2.13 00:59

Při tom, co o poměrech v Národním vím, mě vůbec nepřekvapuje, že o nějaký dresscode neusilují - ti jsou při šílené prodělečnosti a řadou neschopných ředitelů rádi, že ještě fungují. Bayreuth? Na Festspiele je pořadník, bývají vyprodaní na několik let dopředu. To je úplně jiná liga. Jinak souhlasím, že u nás se lidi do divadla obléct neumí, ale sama jsem nic otřesného neviděla - jen při Hrách o Marii v Národním burana, který si během představení odložil sako.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 07:56

@Sibyla Bayreuth je zvlastni. Drive se tam nosil skoro vyhradne jen smoking, jeste dnes je tam casto k videni, i kdyz by asi nemel byt, nebot vetsina predstaveni zacina v 16 hodin. Priznam se ovsem, ze pred zacatkem korzujeme pred Festspielhausem a zasneme, co na sebe lide navleknou. Pripomina to karneval. Jeden rok jsem byl dokonce tak podly, ze jsem udelal par fotek, zatimco jsem predstiral, ze fotim okoli. Zkusim najit a dat na ukazku toho, co se nosi na jednu z nejprestiznejsich opernich udalosti na svete. Jinak dziny a tricka pronikly i tam. Co se striktne dodrzuje, je skutecnost, ze s poslednim zvonenim dovnitr nikoho nepusti - dokonce se sal zevnitr zamkne.
A pred predstavenim naprosta vetsina muzu sunda saka. Dela se to tak od nepameti. Barak ma hodne slabou klimatizaci (podobne jako ND nebo StD od druheho balkonu vyse)
PS: ten poradnik v Bayreuthu je mytus.

Sibyla
2646 příspěvků 1.2.13 09:20

@Opravdovy P. Vida, další iluze vzala za své! A co Met - tam by snad mohli o dresscode usilovat?

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 09:29

@Sibyla Naopak, tam už dress code není snad posledních 50 let. Právě tou ti operní fandové argumentovali (a proti nim zase jiní, že v US jsou burani). Ale známý z Kanady, který do MET občas zaletí, mi potvrdil, že džíny a svetry jsou tam normální. NAvíc je zvykem chodit v zimě až na místo v kabátech/bundách, které se jen složí pod sedadlo. Po představení je tam nepořádek, protože lidé odhazují programy a vstupenky na zem. A občerstvení včetně vína se prý podává v plastových nebo papírových kelímcích. Takže ani MET.
Ale musím říct, že Vídeňská státní nebo třeba Mnichovská st. má pořád styl, do kterého „prostě“ sem tam proniknou nějaké ty džíny a kecky. Zajímavý je posun třeba do drážďanské Semperoper, která - zejména ve vyšších patrech - mnohem více připomíná Česko (východní Německo je pořád znát). Úroveň na jevisšti je ovšem úplně jinde.

Staniela
75 příspěvků 1.2.13 11:16

Ano, je to zvrhlé. Naprosto s Vámi cítím,711990,také jsem nedávno navštívila divadlo a mnohdy jsem žasla…

Lanevra
371 příspěvků 1.2.13 12:02

Tak jsme probrali v čem chodí lidé do divadla, zase na druhou stranu mi došlo; jak se člověku v šatně postarají o jeho oblečení?
Já si pamatuji že u mého dlouhého sametového kabátu paní hledala poutko na zavěšení a když ho nenašla, tak ho pověsila na ten miniaturní háček za límec. Z čehož mě tady polil studený pot, protože dávali kabát na kabát. Po představení, při cestě z jeviště, se mi v hlavě rojili strašné scénáře toho, jak asi můj ubohý kabát bude vypadat až mi ho předají. Zmačkaně, ale díra v něm nebyla.
Mimo jiné jsem se pak dívala na své kabáty a ani jeden nemá poutko u límce, což byl asi důvod proč jsem roky žila - v nejspíš chybném - domnění že kabáty poutka nemají vůbec.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 19:56

Přidávám fotky z Bayreuther Festspiele - jednoho z vůbec nejsledovanějších operních festivalů. Zde záběr do publika vyhlížejícícho trubače ohlašující z fanfárami začátek představení. To, co drží dvě dámy vlevo, jsou skládací poštáře, které je možné zapůjčit na místě, protože sedadla ve Festspielhausu jsou tvrdá (podle mne jsou ještě trvdší opěradla), pán skoro uprostřed si jako znalec přinesl vlastní. Skupinka dam vpravo chtěla evidentně ladit.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 19:57

Ještě jedna paní - znalkyně sedadel, pán uprostřed to podle mne úplně nezvládl.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 19:58

Holá záda byla onoho roku populární, některé dámy zapomněly, že je k tomu potřeba mít pěkná záda.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 19:59

A tady si pár spletl Soumrak bohů s Veselou vdovou. Viděl jsem je tři dny po sobě, pokaždé měli nový model a pokaždé ladili.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 20:00

S kým chtěl ladit tento pán, to opravdu nevím.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 20:02

A na závěr jednu roztomilou a skvělou paní.

Robena
1257 příspěvků 1.2.13 20:08
@Opravdovy P. píše:
s poslednim zvonenim dovnitr nikoho nepusti - dokonce se sal zevnitr zamkne.

Tam snad neplati bezpecnostni predpisy? Co kdyz se nekomu v sale udela nevolno? A kdyby vypukl pozar…

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.2.13 20:28

Nevím, jak to mají vyřešené s bezpečností. Zamyká se zevnitř, dveře se otevírají ven, u dveří zůstává uvnitř uvaděčka (má tam vyhrazené místo hned u dveří, na jeviště nevidí, může jen poslouchat).

Robena
1257 příspěvků 2.2.13 11:08

Muj posledni prispevek na toto tema :-) V divadle uz jsem videla divaky opile, zvracejici, trpici inkontinenci, hadajici se…Uz jsme i menili cela sedadla, nebot to divak tak nejak nevydrzel do prestavky, rucne loupali zvykacky zpod sedadel, cistili krev z kobercu…Obleceni divaku uz tak neresim. Lepe se vychovava priklady, nez prikazy. Ja sama se oblekam do divadla „bozihodove“, dobre oblecene lidi ocenim a tem, kterym se to nepovedlo, davam pokoj.

Kiririn
95 příspěvků 2.2.13 14:24

Když už jsme u toho oblékání, v úterý jdu do Mahenky a zajímal by mě váš názor na oblečení, jestli je vhodné. (Stejné boty jsem nenašla, ty moje mají pásek přes nárt)

711990
3200 příspěvků 2.2.13 16:28

Myslim ze super:-) dala bych asi podpatky, ale vy jste relativne mlada, ze? Ja podpatky zacala nosit asi az po tanecnich…

Kiririn
95 příspěvků 2.2.13 16:52

@711990 Já jsem lodičky chtěla a hodně, ale za 1. si nejsem v podpadcích 100% jistá a za 2. mi nebylo ze strany rodiny po nákladném nákladném nákupu dovoleno dokoupit ještě pár lodiček. Ale už na tom pracuji. Mám spíše otázk, co za svetr (barvu)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek