Oblékání vs. partner - mluví vám do oblékání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
fiesta
104 příspěvků 16.6.12 02:26

@lilip Ale podľa mňa sa to vôbec nevylučuje, čo píšete! Súhlasím s tým, že predovšetkm si treba zamiesť pred vlastným prahom, ale v podstate sa dostaneme plynule k tomu, že to ani je potrebné, pretože s diametrálne odlišným partnerom by som si nemohla rozumieť - doviedlo sa to do krajnosti so smrdením a neviem čím iným, ale tak, ako sa podobajú pán a jeho pes (či to platí aj u mačiek, to neviem:-)) fyzicky aj psychicky, aj partneri sa po čase začínajú podobať. Samozrejme, že každý ma niečo, čo nemá na tom druhom rád (ako tie sandále v prípade Barbuchy) ale vo väčšine prípadov (zas to nie je zovšeobecňovanie) dlhodobí partneri v zásade spolu „ladia“.

Jituliina ja sa tiež snažím ako Barbucha povzbudiť a nie kritizovať - samozrejme pri vhodnej príležitosti - nebudeme rozoberať, kto má byť ako oblečený, na chate v lese.

drENT
593 příspěvků 16.6.12 09:30
@MP Barbucha píše:
Všechna nářečí jsou hezčí než taková ta vulgární pražština, zvlášť jihomoravské, to je lahoda pro uši.

Mno, já jsem rodilá Zlíňačka (nářečí žádné, v podstatě se mluví absolutně spisovnou češtinou), s kořeny na Slovácku a ve východních Čechách, nějakou dobu jsem žila v Praze a mám tam i rodinu, manžel je z Plzně a teď žiju v Ostravě. Momentálně jsem tudíž ve stavu totální nářeční a přízvukové rozpolcenosti, kdy mě za uši tahá úplně všechno - od pražštiny po jihomoravštinu :D

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 09:41

@fiesta rozhodně souhlasím - samozřejmě, že si vybíráme partnery na stejné vlnové délce(úrovni) jako jsme sami. Takže takový extrém, jaký jsem uvedla, byl jen obrazný příklad. S mýma chlapama nemáme problémy a konflikty kvůli odívání, ale zároveň si všímám a záleží mi na jejich zevnějšku. Tož takhle.

MUDr.Lant
389 příspěvků 16.6.12 09:59

K mluvení partnera do oblékání mám ještě jednu pro mě poměrně vtipnou a pro aktéry poučnou historku, která se stala víc jak před 5 lety. Mamka se chystala na ples (vesnický) se svým novým manželem, v úvahu připadaly asi troje šaty, ukázala se mu v nich (chtěla znát jeho názor), nad všemi kroutil hlavou (1. moc odvážné - neměly rukávy, jen široká ramínka, 2. moc krátké - končily těsně nad koleny, 3. divná barva - červené myslím byly), všechny byly ale adekvátní situaci a mamce slušely. Samozřejmě mamku toto popudilo a řekla, že se převlékne ještě jednou, vzala si mé šaty - byly vínové, měly široká ramínka a byly asymetrické, jenda noha byla více odhalena, když je viděl zbledl, ale už neměl odvahu nic dalšího říct, asi se bál, co by vytáhla. V těchto šatech absolvovala celou plesovou sezónu, perfektně se v nich tančilo, nakonec si je i oblíbil.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.6.12 10:44

@MUDr.Lant u nás to bolo naopak. Mama raz otca presviedčala aby si na pohreb zobral k obleku pod sako aj vestu ktorá k obleku patrila. Oco odmietol s tým,že je horúco a na cintoríne to aj tak nikto neuvidí. Avšak po pohrebe boli pozvaní nečakane aj na kar a tam si všetci prítomní páni sako dali dole. Miestnosť kde sa kar konal nebola klimatizovaná a všetci vesty mali. Oco ktorý bol vychovávaný v duchu hesla „ak si v spoločnosti da muž v prítomnosti ženy dole sako,tak je to rovnaký prehrešok ako keby si dal dole nohavice“,celý kar strávil v saku. A už nikdy nikam bez vesty pod sakom nešiel a ak mu mama niečo občas pri oblečení navrhla,tak už to tak rezolutne neodmietal.

Harmonika
244 příspěvků 16.6.12 15:19

K tématu diskuze: Partner mi do oblékání nemluví a ani nemusí. Po letech hledání a všemožných experimentů už vím, co mi sluší, co si vzhledem k typu postavy můžu dovolit a co ne, co zdůraznit a co naopak šikovně zamaskovat, tak nějak už vím, jak se vhodně obléci, našla jsem rovnováhu, i když někdy mám slabší chvilky, asi jako každá žena, ale k peklu či prvoplánové vyzývavosti nikdy nesklouznu. :-)
Naopak mi často říká, že mi to sluší a když jsme třeba na mejdanu, úplně cítím, jak je pyšný, že právě on je mým partnerem. Umím se obléci a všímám si, zrovna tak jako on, že po mě ostatní kluci pokukují. Někdy opravdu z jeho chování cítím, jako by ostatním klukům říkal: „Tak bacha, tahle kočka je moje, závidíte co?“ ALe přitom nejsem jen jeho módní doplněk, ale rovnocenná partnerka. Sebevědomý chlap je dle mého rád, pokud partnerka po jeho boku vypadá dobře. S trochou nadsázky bych to přirovnala k egu a ješitnosti ze strany mužů, kteří se předhánějí, kdo má lepší auto nebo mobil, to je taková ta vrozená soutěživost mezi muži. ;) Upřímně, i já jsem ráda, když vidím, jak mu to dělá dobře, ty nenápadné komentáře jeho přátel ve smylu „Máš super babu, vypadá skvěle a k tomu je zábavná a inteligentní“. ;)
Stylem oblékání jsme totiž poněkud nesourodý pár, on dredař, co se rád obléká ležérně (nezaměňovat s ušmudlaností) a já, která ráda nosí podpatky a má blíž spíš k eleganci. A ač máme oblišný styl oblékání, zatím jsem se za něj v tomhle směru nestyděla (ale jsme spolu zatím krátce, takže to třeba ještě přijde).

Diankenstein
1895 příspěvků 16.6.12 15:24
@Harmonika píše:
Sebevědomý chlap je dle mého rád, pokud partnerka po jeho boku vypadá dobře. S trochou nadsázky bych to přirovnala k egu a ješitnosti ze strany mužů, kteří se předhánějí, kdo má lepší auto nebo mobil, to je taková ta vrozená soutěživost mezi muži. ;

to mi připomnělo " Ale my máme hezčí milenku…" :D

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.12 14:06

My máme v podstatě dost podobný vkus - mně se líbí, co nosí partner, jemu se zase líbí, co nosím já. Vím, že je radši, když nosím sukně (kterých mám stejně víc než kalhot) a tak když vím, že jdeme někam společně, obléknu se podle toho, co vím, že má z mého oblečení radši. Mluví mi do toho jen tak, že když mu napíšu/řeknu do telefonu, že dnes mi to nesluší a že jsem nic lepšího neměla, jakmile se sejdeme, první větou bývá „A zase jsi lhala… Člověk ti už skoro nemůže věřit!“ ;). Ale já se oblíkám (ač studentka gymnázia teprve) v podstatě formálně stále, pokud nejdu k vodě/do lesa atp. - většinou se pohybuji ve městě, kde žiji :).
Mně u něj vadí tak dva svetry, které jsou snad starší než já :D, ale on nerad utrácí peníze za oblečení a tak mi stačí, když se mnou nosí ty, které jsou ok :)… Krom toho mi občas dovolí mu něco vybrat a koupí si to, nebo mě nechá něco fakt strašnýho hodit do koše a neohne se pro to :D.

sarinka.v
426 příspěvků 25.6.12 14:55

Vůbec mi do oblečení nemluví a naopak se pokaždé, než odejde z domu ptá, zda tak může jít :) Je zastáncem myšlenky, že tak jak odejde z domu není vizitka jeho ale jeho ženy (zda má vypráno a dobře vyžehlenou košili)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.6.12 15:28

Ještě jsem si vzpomněla na svého bývalého přítele - to byla tragédie. Seprané, otrhané džíny, sto let staré svetry a k tomu podivné barevné (kostkované atp.) košile s krátkým rukávem. Navíc všechno tak o dvě velikosti větší (byl dost hubený a zřejmě si nelámal hlavu se sháněním adekvátní velikosti oblečení). Jakákoli moje poznámka, ač dobře míněná, byla odměněna uražením se a naschválem (když se mi tenhle svetr nelíbí, bude ho nosit celý týden…). A zároveň neustále kritizoval mě - styl oblékání (moc slavnostní na všední dny prý), ale také to, kolik mám bot/sukní/šperků/kabelek. A to podotýkám, že nejvyšší počet mých párů bot byl 10 a kabelek taktéž, takže rozhodně nejsem maniak.

Jetthro
1130 příspěvků 26.6.12 13:06

Pritel mi do obleceni mluvi vetsinou jen kdyz se zeptam, pripadne pokud ma nejake poznamky tak zalezi jestli si ja myslim ze mi dana vec slusi - pokud ano, ignoruju, pokud si nejsem jista, dam na nej. Opacne to funguje tak, ze nakupovat obleceni pro nej chodime spolu a nebrani se tomu co mu vyberu nebo poradim. Vetsinou kdyz ho donutim zkusit si neco co by jeho samotnyho nenapadlo tak se mu to nakonec libi…holt mam vycviceno :D

petaTom
29 příspěvků 8.7.12 00:26
Proč?
@MP Barbucha píše:
@seznam.mih
Patří do mluvené češtiny. V té psané tahá za oči. Jsi fajn holka, ale nad svým psaným projevem se zamysli. Jak jsi psala, že jsi líná to kontrolovat…no, všichni tu tak trochu prokrastinujeme, ne? Tak proč to nevyužít aspoň ke kultivování psaného projevu?
Nářečí je ještě to poslední, co by mi vadilo, to beru jako Tvůj lokální patriotismus. Ale ty hrubky v každém příspěvku Ti dobrou vizitku nedělají, věř mi.

Paní Barbucho jevíte se jako poměrně inteligentní žena a tak nechápu proč máte potřebu poučovat ostatní, když sama chyby děláte. Vynadáte někomu za to, že použije nářeční výraz ve psané formě. Přičemž slečna/paní ho použila v nepřímé řeči, pokud se nemýlím, a snažila se tím přiblížit celkový přístup té kamarádky. Na druhou stranu Vy hned v několika dalších příspěvcích začínáte větu: „no já…“ Já prosím pěkně také nepíšu vždy gramaticky korektní příspěvky, ale toto mě tedy rozčílilo. Začínat větu bez velkého písmena „frází“ NO, která se používá výhradně, ale opravdu výhradně v mluveném nepřipravovaném projevu a pak se s někým handrkovat o „tuty,“ to se na mě nezlobte, to mi připadá poněkud hloupé.
Nelíbí se mi, že musím přispívat mimo téma, ale vypadáte jako rozumná osoba, která by se nad tím mohla alespoň zamyslet.

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.7.12 23:17

@petaTom
Nehrajme si na nějakou paní Barbuchu a klidně si tykejme :-).
Seznam. mih je moje oblíbená pekelnice a můj příspěvek nebyl kritika, ale spíš vysvětlení, proč někomu plzeňské nářečí v psané formě vadí a myslím, že jsem to napsala slušně a neútočně.
Nikde jsem neřekla, že sama nedělám chyby, dělám. Dokonce celkem dost, nejen v psaném projevu. Ale prostě ten můj příspěvek byl v kontextu té diskuse, kterou vedla seznam. mih s GreatSusan. Seznam. mih psala něco ve smyslu „pokud tuty nepatří do češtiny, tak tam nepatří celé plzeňské nářečí“. Tak jsem pouze velmi smířlivě napsala, proč to některé lidi tahá za oči. Dokonce tam píšu, že mně osobně to nevadí.
Já jsem opravdu ta poslední, kdo by se navážel do seznam. mih, naopak.
No a k tomu mému no. Začínám tím větu, když chci vyjádřit určitou míru nerozhodnosti a trochu změkčit celé vyznění věty.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.7.12 23:35

@petaTom
Barbucha nikomu nenadavala, naopak se snazila seznam. mih zastat. Celou diskusi o urcitem vyrazivu v prispevkach seznam. mih, ve ktere nejde jen o pouziti lokalnich vyrazu v prime reci, ale o celkovy projev, jsem zacala ja - takze jestli se chcete do nekoho oprit, tak prosim do mne.

A nez mi zacnete nadavat kvuli mym chybam, tak si prosim uvedomte, ze ja jsem, na rozdil od seznam. mih, skutecny dysgrafik (i kdyz jen mirny) :-)

petaTom
29 příspěvků 9.7.12 02:29

Mě se teda vynadání za tuty také dotklo protože plzeňské nářečí je krásné. :) To že jste dysgrafik vás neomlouvá, když máte potřebu komandovat ostatní :)
Já tedy nevidím do vašich dlouhodobých vztahů a poctivě jsem přečetla celou diskuzi a opravdu mi to od Barbuchy vyznělo zbytečně útočné. Jinak já osobně zastávám názor, že obvzlášť v diskuzích a na chatu si může každý psát jak chce, pokud je tomu rozumět. Takže možná i proto ta má reakce. :D
K tématu: Občas mě trochu zaráželo, že když jsem se ho ptala co si mám vzít na sebe a chtěla jsem po něm jedno oblečení, které si myslí že mi opravdu sluší, nebyl schopný nic říct, jenom že mi sluší tak nějak všechno. Trošku ve mě hlodal červík, jestli se mu teda nelíbí vůbec nic a všechno jenom tak nějak jde. Teď už se hlavně přiklání k těm „praktickým“ věcem jako šaty apod. Takže se mu samozřejmě snažím vyjít vstříc, ale když si chci vzít nějakou novou kombinaci tak si ji prostě vezmu a řídím se spíš tím jak se v tom cítím a jak na to reaguje okolí, než že bych se řídila podle něj. Sama mu šatník nevybírám, ale spíš jenom naznačuju a chválím věci, které se mi na něm líbí. A jak tak tu diskuzi pročítám máme z tohoto hlediska docela všední vztah. :)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 10:12
@petaTom píše:K tématu: Občas mě trochu zaráželo, že když jsem se ho ptala co si mám vzít na sebe a chtěla jsem po něm jedno oblečení, které si myslí že mi opravdu sluší, nebyl schopný nic říct, jenom že mi sluší tak nějak všechno. Trošku ve mě hlodal červík, jestli se mu teda nelíbí vůbec nic a všechno jenom tak nějak jde.

Můj současný přítel si po více než roce pamatuje asi tři kusy mého oblečení. Mikinu, kalhoty (u jejichž koupě byl) a jedny krátké šaty :) :D.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 10:13

Ještě jsem si vzpomněla, že pokud chci například vědět, co by se mi k tomu hodilo, občas si to kreslí na notebooku a vymýšlí mi barevné kombinace… :)

modra_kocka
903 příspěvků 9.7.12 10:27

Ano, dysgrafie jako porucha grafické podoby písemného projevu se při psaní na klávesnici určitě projeví :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 10:50

@modra_kocka za jedno to byl tak trochu zert (ne uplne nejpovedenejsi, uznavam), seznam. mih byla jakasi dys porucha „diagnostikovana“ jinou uzivatelkou a seznam. mih se proti tomu branila. Za druhe porucha graficke podoby pisemneho projevu se muze projevit i pri psani na klavesnici, napr. delanim chyb. Kdyz Vam totiz dela problem napsat svoje vlastni jmeno a veskerou energii vydate na to, aby to bylo citelne, tak snadno nejakou tu chybu prehlednete a nemate to bezchybne psani tak zazite, jako nekdo, kdo rukou pise „normalne“.

modra_kocka
903 příspěvků 9.7.12 11:02

@GreatSusan : dysgrafie je porucha psaní, kdy je pro člověka obtížné psát úhledně nebo správně vykreslovat písmena. S vynechávám písmen na klávesnici to nemá nic moc společného. Naopak, psaní na klávesnici se lidem s touto poruchou doporučuje právě proto, že nemusí věnovat tolik pozornosti tomu, jak mají napsat které písmeno.

„Lehká dysgrafie“ znamená, že někdo prostě píše (rukou) jako prase. To není nic proti tobě, to je prostě fakt. Dneska je strašně in všechno svalovat na nějakou poruchu; případy skutečných „dys“ poruch (dyslexie, dysgrafie, dysorthografie, dysmúzie apod.) jsou ve skutečnosti dost vzácné.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 11:05

Jéé a já už myslela, že debata o mých hrubkách a nevhodnosti plzeňského (či jiného) nářečí zde do diskuze je už ukončena. A mě by zajímalo lidi, jestli mě naschvál píšete jako seznam. mih nebo tu mezeru za tečkou dělá automaticky? Protože tohle je to, co tahá za oči mě a fakt se mi to nelíbí. Říkala jsem o tom i Adminovi a zdá se, že má na starosti důležitější věci…

modra_kocka
903 příspěvků 9.7.12 11:05

To je samozřejmě offtopic, už to nebudu rozvádět. Jenom mě pobavilo, že se někdo vymlouvá na dysgrafii na itnernetovém foru, kam určitě nepíše roukou, ale na klávesnici :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 11:08

@modra_kocka
dneska je to mozna in, pred skroro 30 lety, kdyz jsem zacala chodit do skoly, to moc in nebylo a nebyly ani klavesnice. K pricine urcitych problemu jsem se dopatrala az mnohem pozdeji, kdyz uz to v podstate bylo jedno, protoze jsem nasla metody, jak s tim zachazet (metody platne pro me, ne vseobecne platne).

Btw., kdyz te to pobavilo, tak to zas az tak nepovedeny zert nebyl…

Příspěvek upraven 09.07.12 v 11:28

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 11:08

@modra_kocka Možná se spletla a myslela dyslexii. Podle Wikipedie se dysgrafie projevuje křečovitým a neúhledným písmem. Jestli tomu tak je, tak tu dysgrafii mám taky, protože psacím písmem píšu jak prasátko a jen pár vyvolených to po mě přečte :D :D
pro mě za mě já se OT tématům vůbec nebráním. Naopak kdybych mohla, bych je rozvíjela dál a dál ale pravidla jsou pravidla :D

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.7.12 11:14

@seznam.mih
o Vase hrubky nejde, ty tu nejsou tematem, bavime se o jinych vecech. Ta mezera tam (v mem pripade) vznika tim, ze za znamenky se bezne nechava mezera, takze ji tam proste automaticky delam - to neni nic proti Vam. Pokusim se na to myslet, pokud budu nekdy zase psat Vas nick.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek