Oblékáte psy?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
ariesek67
277 příspěvků 31.8.12 09:31

Nechápu to příjde mě to jako trápení psů je to hloupá móda.

Chari
541 příspěvků 31.8.12 10:58

@jumbee To ale už není o módě, ale o tom ulevit nemocnému psu. U mě je to ok důvod a pokud by se tomu někdo posmíval, ingnorovala bych to.

saryvary
681 příspěvků 31.8.12 11:03

Přesně, když je to oblečení funkční (nemoc, velké mrazy), nevidím na tom nic špatného. Letos oblékali i psy v útulcích, aby nezmrzli.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 11:03

@Chari No právě. A k té mašli… Víte, ono dívat se, jak vám postupně chřadne pes (protože cukrovka není jediná věc, co má - ale nic ji nebolí)… Mně ta mašle dodává optimismus a radost a ačkoli je to jen pro můj pocit, nevidím na tom nic špatného.

Woey
135 příspěvků 31.8.12 11:06

U psů, kteří žijí vevnitř, oblečky (funkční!) chápu. U venkovních psů je to zbytečné, ti mají srst přizpůsobenou. Sama mám pro psa jednu nepromokavou bundu (černou jako jeho srst, aby byla nenápadná) a nosí ji, když jsou hodně velké mrazy (tak od -15 níž). Přeci jen on není zrovna nejakčnější a když vyleze z postele rovnou do -20, musí to být pro tělo dost šok. Jinak obojky s vodítky neladím, ale mám to všechno v takových neutrálních barvách, že se to nebije :)

misty87
9 příspěvků 31.8.12 11:26

Ano, svého 2,5 kg krysaříka v zimě oblékám. Je hnědá, takže má béžovohnědý svetr s rolákem a do mírnějších mrazů má hnědý kabátek. Prostě jsem chtěla něco v neutrálních barvách. Stejně má v mrazech největší problém s ušima, ale na to jsem zatím nic oblečkového nevymyslela. Čepku jí cpát nebudu, takže jí špičky uší mažu vazelínou nebo nějakým hodně mastným krémem, bohužel i tak se drobné následky velkých mrazů na uších projevily.

Coraline
1980 příspěvků 31.8.12 11:30

Já jsem čekala, kdy to přijde po té diskuzi o barvě pro koně, a on to dokonce založil stejný člověk, ne?

K tématu - NE!!! Psí obleček chápu pouze u přešlechtěných neduživých, v bytě chovaných jedinců, kteří by v mraze prochladli. Jinak je to podle mne akorát zesměšňování, pes nemá možnost volby, musí prostě snést to, co mu člověk,,uštědří". Už svoje roucho má (srst) a je mu to tak přirozené. Lidi by si fakt měli uvědomit, že pes není hračka, ale živá bytost, která si taky zasluhuje svoji důstojnost.

ifoun
338 příspěvků 31.8.12 11:44

Myslím, že to je naprosto neplodná debata. Je přece rozdíl:

- mám vlčáka venku na zahradě X naháče v bytě
- oblékám psa funkčně a potřebně kvůli jeho zdraví X oblékám psa, protože si s ním hraju jako s panenkou

Snad každý soudný člověk pochopí, kdy je oblékání ok, kdy je to úlet.

Stejně tak ladění obojků a vodítek, když to nepovažuju za nutné, tak to nedělám. Když mě to baví a mám tu možnost, tak to dělám. Ani jednu variantu není nutné odsuzovat.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 11:47

@Coraline Podle mne například pes nemá ani rozum, takže je mu mašle ukradená :D.

elliss
133 příspěvků 31.8.12 11:56

Mám psa celoročně venku v kotci, takže je na zimu zvyklý, a přece ho, pokud jsou velké mrazy, na procházku oblékám. Je to čistě ze zdravotních důvodů, měl před čase problémy s plotýnkama, tak proto. Plemeno dlouhosrstý jezevčík..

Coraline
1980 příspěvků 31.8.12 11:56

@jumbee Tak to je věc názoru, ale už jsem si zvykla, že mám ke zvířatům trochu jiný přístup, než většina lidí, takže chápu, že zde budu nepochopena.

saryvary
681 příspěvků 31.8.12 11:59
@Coraline píše:
@jumbee Tak to je věc názoru, ale už jsem si zvykla, že mám ke zvířatům trochu jiný přístup, než většina lidí, takže chápu, že zde budu nepochopena.

Běžte se v mrazech podívat do útulku - možná těm pejskům začnete svetry sama štrikovat.

waw
336 příspěvků 31.8.12 12:01

Co se týče barvy výstroje (obojky, vodítka), tak na speciální akce bývají tyto věci předepsané. Služební zkoušky - jednořaný stahovák zapnutý na nestahování, lovecké zkoušky - nejlépe kožené nebo zelené, do vody jde pes bez obojku, výstavy - co nejtitěrnější vodítko (často spojené s obojkem v jeden kus), apod.
Je to vlastně stejné jako u lidí.

Coraline
1980 příspěvků 31.8.12 12:04

@saryvary Tak to jsme se evidentně nepochopily - píšu, že obleček chápu u těch psů, kteří by v mraze prochladli. Sice jsem zmínila neduživé, v bytě chované atd., ale samozřejmě v případě, že by jakémukoliv psovi měla být zima (což takovému, který je chudák zavřený celý den v kotci, asi bude), oblek naprosto chápu. Já kritizuju oblékání pro radost majitele, ne to funkční. A ten můj přístup opravdu neznamená, že jsou to pro mě,,jen zvířata", podřízená lidem, bez duše a bez rozumu, která tu jsou jen pro naši potěchu a zábavu, právě naopak. Věřte, že nad psy z útulku mi tím spíš srdce usedá.

saryvary
681 příspěvků 31.8.12 12:07
@Coraline píše:
@saryvary Tak to jsme se evidentně nepochopily - píšu, že obleček chápu u těch psů, kteří by v mraze prochladli. Sice jsem zmínila neduživé, v bytě chované atd., ale samozřejmě v případě, že by jakémukoliv psovi měla být zima (což takovému, který je chudák zavřený celý den v kotci, asi bude), oblek naprosto chápu. Já kritizuju oblékání pro radost majitele, ne to funkční. A ten můj přístup opravdu neznamená, že jsou to pro mě,,jen zvířata", podřízená lidem, bez duše a bez rozumu, která tu jsou jen pro naši potěchu a zábavu, právě naopak. Věřte, že nad psy z útulku mi tím spíš srdce usedá.

Aaaa, tak to jsem Vás opravdu špatně pochopila. Omlouvám se tedy.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 12:09

@Coraline Duši samozřejmě mají, ale… Ne, nebudu se pouštět do těchto debat. Pardon, už budu hodná! :)

chinin
2788 příspěvků 31.8.12 14:43

Myslím, že jste to vystihla naprosto přesně.

@ifoun píše:

- oblékám psa funkčně a potřebně kvůli jeho zdraví X oblékám psa, protože si s ním hraju jako s panenkou

Stejně tak ladění obojků a vodítek, když to nepovažuju za nutné, tak to nedělám. Když mě to baví a mám tu možnost, tak to dělám. Ani jednu variantu není nutné odsuzovat.
chinin
2788 příspěvků 31.8.12 14:43

Myslím, že jste to vystihla naprosto přesně.

@ifoun píše:

fany.cz
38 příspěvků 31.8.12 14:51

Musím přiznat, že jsem mu pár svetříků, který se hodí k něčemu mojemu už upletla. Mám dlouhosrstýho jezevčíka, tak mu je dávám, když je špatný počasí, aby se moc neucoural.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 22:29
@jumbee píše:
@Chari No právě. A k té mašli… Víte, ono dívat se, jak vám postupně chřadne pes (protože cukrovka není jediná věc, co má - ale nic ji nebolí)… Mně ta mašle dodává optimismus a radost a ačkoli je to jen pro můj pocit, nevidím na tom nic špatného.

Když mi dneska v náručí naposledy usnula na veterině, tak jsem pořád byla za tu mašli ráda.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 22:33
@jumbee píše:
Když mi dneska v náručí naposledy usnula na veterině, tak jsem pořád byla za tu mašli ráda.

Jumbíčku cítím s Vámi. Jste úžasná že jste ji nenechala trápit a že jste ji vyprovodila mezi pejsky, tam kde už nic nebolí.
Jste opravdu velmi statečná, držte se. Myslím na Vás a máte můj obdiv.

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 23:05

@RenaLange Díky! Mamka mě ještě přemlouvala, abych u toho nezůstávala a šla radši ven, ale já jsem ji tam prostě nemohla nechat. Byla u mě v náručí až do posledního výdechu. Teď tu už pár hodin brečím a nemůžu se vzpamatovat, ale stejně vím, že to bylo nejlepší a jediné správné řešení.

Mylady2
12413 příspěvků 6.9.12 23:13

@jumbee Ach jo chudáček! Snad bude dobře ve psím nebi:-)
Jste fakt statečná! Já bych to nezvládla…

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.9.12 23:14
@jumbee píše:
@RenaLange Díky! Mamka mě ještě přemlouvala, abych u toho nezůstávala a šla radši ven, ale já jsem ji tam prostě nemohla nechat. Byla u mě v náručí až do posledního výdechu. Teď tu už pár hodin brečím a nemůžu se vzpamatovat, ale stejně vím, že to bylo nejlepší a jediné správné řešení.

Jste neuvěřitelně statečná a máte můj obdiv. Dopřála jste jí důstojný odchod ze světa. Tohle mi kdysi řekl jeden starý veterinář a pořád si to připomínám, kéž by tohle bylo dopřáno i nám lidem, odejít do klidu v náruči toho koho nejvíc milujeme…

Coraline
1980 příspěvků 7.9.12 06:55

@jumbee Mašle nemašle, vím, že jsme se neshodly, ale ráda bych Vám vyjádřila upřímnou soustrast, je mi to moc líto :(

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek