Oblékáte psy?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.14 10:48

@Jindrason Můj kadeřník má jorka- fenku a když jela na kastraci, tak ji nabalil k veterinářce i kabelu s hračkami a pyžámkem :-)

Lightshadow
993 příspěvků 1.12.14 11:10

@Jindrason Jestli to bylo na mne, tak to není oblečen doma, ale jen fotky byly doma dělané. A jinak doma má občas i tričko. Je prostě nahatý a pokud se klepe, tak mu tričko obleču, například když hodně větráme nebo je doma chladněji. V noci si zaleze pod deku, když je mu zima, přes den do ložnice nechodí.

Jindrason
288 příspěvků 3.12.14 09:36

Já neříkám nikomu nic. Jakože neber to jako útok… jen jsem říkal, že prostě nevím, co si o tom myslet :) já pejska asi oblíkat nikdy nebudu… pokud opravdu nebude potřeba.

Lightshadow
993 příspěvků 3.12.14 10:15

@Jindrason Jako útok jsem to fakt nebrala, jen jsem vysvětlila. Píšeš, pokud nebude potřeba - no, u nahatého psa bez chlupů to potřeba je :D

Oldyn
6401 příspěvků 3.12.14 10:17

Polidšťovat zvíře oblékáním, vožením v kočárku, považuji za peklo. :D

álainn
288 příspěvků 3.12.14 12:14

Já mám doma čivavku 1,2 kg a tu oblékáme i v létě. Klepe se každou chvíli a v tomhle počasí i na krátké venčení po ránu bez kombinézy ven nevyleze(někdy nechce ani s ní). A co se týče oblečků - vesměs objednávám přes eBay nebo Aliexpress, kde to vyjde na cca 10-15 dolarů. Ve zverimexu najít cokoliv co není růžové, nebo červené a chlupaté za normální peníz je umění(alespoň u nás). Naposled jsem koukala na klasickou černou kombinézu, která po slevě vyšla na pouhých 1299,–Kč!

Lightshadow
993 příspěvků 3.12.14 12:20

@álainn Taky objednávám z ebay a aliexpress, některé ty oblečky (zvlášť třeba po zimě mají velké slevy) vyjdou i na 5 dolarů. No a mikiny nebo softshellové kombinézy si šiji sama. Ale vzhledem k ceně látek se to ani už nevyplatí (oproti oblečkům z ebay).

álainn
288 příspěvků 3.12.14 12:33

@Lightshadow
Cenově rozhodně a i vzhledově jsou některé oblečky neodolatelné, a je to i trochu úchylka no :) Šít jsem zkoušela taky, jenže na tak malý model jak potřebuji, jsem neměla dostatek trpělivosti a po pár pokusech jsem to vzdala.

valery
1587 příspěvků 3.12.14 22:49

@álainn
takhle bych tedy svýho psa nikdy neponížila- strojit ho do takových praštěných kostýmů, dělat z něj kašpara

álainn
288 příspěvků 4.12.14 07:29

@valery
Pokud mi tohle píše někdo, kdo má jako avatar Amy Winehouse, tak je to úsměvné.. Můj pes obleček potřebuje, protože je to prcek s pár centimetry nad zemí. A nemyslím si, že když mu nekoupím černou „vestičku“ ale něco barevného, že se cítí jako ponížený kašpar.. Ale můžete se jí na to zkusit zeptat :)

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 08:01

@valery Ponížit psa? Pes to fakt nevnímá, co má na sobě. Jestli je to černé, modré nebo jestli má obleček ala kravička. A ani jiní psi to opravdu nevnímají, že by se mu pak třeba posmívali :D V tomhle souhlasím s @álainn můj pes obleček mít musí a tak už (pokud to plní funkci stejně) nevidím rozdíl v tom, jestli je vtipný a pro mne roztomilý nebo nudně černý.

Bara06
2039 příspěvků 4.12.14 08:12

Nakoukla jsem jen ze zvědavosti. Kdy a jak došlo k tomu, že zvíře najednou potřebuje bundu? Šlechtili až přešlechtili?
Není to smutný?
(a ne, nejsem žádná velká bojovnice za práva zvířat, nevadí mi cirkus ani zoologická, ale když člověk tak moc zasáhne do přírody - natolik, že udělá z šelmy chudáčka, kterej potřebuje svetr, to mi přijde strašný).

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 08:24

@Bara06 Konkrétně u mého plemene už před tisícem let Číně a v jiné variante (Peruánský naháč) opět před tisícem let v Jižní Americe ;)

a ještě dodám - šelma? Ok, ale psi se rozdělují do několika FCI skupin, právě podle typu/zaměření. Takže ano, jsou tu honácká/ovčácká plemena, teriéři, honiči, slídiči… ale pak je také skupina plemena společenská a tam spadají psi, kteří už od pradávna byli šlechtěni k tomu, aby dělali pouze společníky. Však vezměte si šlechtu a jejich na polštářích se povalující ala maltézáky s mašličkami ;) A myslím, že jediný důvod proč teď je vidět oblečených psů a psů s mašličkou víc a víc je to, že si více lidí může dovolit mít psa jen jako mazlíka a domácího miláčka a není to již výsadou jen těch nejbohatších.

Příspěvek upraven 04.12.14 v 08:39

Bara06
2039 příspěvků 4.12.14 08:38

.

Příspěvek upraven 27.06.15 v 12:39

Pirek
7062 příspěvků 4.12.14 08:42

@Bara06
No formě psa před domestikací se říká vlk, žije to i dnes, můžete se s ním seznámit třeba v té zoo.
Současné druhy psů jsou výsledkem dlouhodobého šlechtění, kdy mají řidší či žádnou srst (samozřejmě ne všechna plemena!), a to se netýká jen tzv. gaučáků, ale i psů loveských apod. Proto by od lidí bylo šlechetné, když je takto vypěstovali, aby se o ně také nálěžitě postarali, tj. nenechali prochladnout.

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 08:44

@Bara06 Ještě jsem to editovala. Ti psi nežili volně, teď koukám, že jsem to neuvedla úplně přesně a první známka je již 200 let př. n.l., kdy konkrétně Ti nahatí psi byli chování jako svatyňoví psi. Tedy někde, kde asi nebyla zima, žili s lidmi v příbytcích, ale pořád - byla to výsada těch bohatých. U Peruánského naháče Ti psi žili i volně, také je to plemeno méně domestikované stále, ale tam zase nedojdeme k zimě, jaká je běžně u nás. Ti psi žili ve smečkách, takže když byla zima, někam si zalezli a hřáli se vzájemně, navíc také běhali na volno a pohybem se pes zahřeje. A také ten rozdíl, že i pokud se ochladilo, ochladilo se postupně. Kdežto dnes je pes v bytě většinu dne, kde je 22°C a pak vyjde ven, kde je pod 0°C, tam je ten teplotní šok veliký. Pak také většinu času jdou třeba Ti moji na vodítku, tedy jen jdou, neběhají si jak potřebují, aby se zahřáli. Mám vysledováno, že pokud jsou na volno, tak když je zima, lítají klidně do kolečka, ale běhají rychleji, aby se zahřáli.

Bara06
2039 příspěvků 4.12.14 08:50

@Lightshadow však já to dodávám. Oblečme je, aby jim nebyla zima. Když už jim naši předci pro vlastní potěchu sebrali tu hřejivou smečku a přirozenost, dali jim aspoň obleček. Padám pryč.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 08:55

@Bara06 není to strašné, u některých plemen je to naopak velmi rozumné. Uklidním Vás, ještě jsem neviděla majitele středoasijce který by pejskovi nutil kabátek a čepičku. Zato jsem minulý týden opět šokovala párek idiotů, kteří se velmi podivovali, že i pes může dostat zápal plic!
To si blbec koupí ohaře, protože je takový elegantní doplněk rodiny, a protože " naši měli vždycky psa a jen na dvoře, do baráku nesměl " udělají mu na načančané zahrádce boudičku jen jako, nezateplenou, protože proč, psa rozmazlovat, že jo. Štěně se baví, je tam samo, na zahradě hrabe a okusuje, tak si blbec jde k veterináři " dejte mu něco na zklidnění", protože chovatelka jim řekla že ohaři stačí procházka 10 minut denně a vůbec, naši se psem taky nikdy na procházky nechodili a jak poslouchal!
A vy jim vysvětlujete a je to marný.
Občas potkávám nakupující paní s kočárkem, v kterém má yorkshira a čivavu. Paní má asi 80, špatně chodí, kočárek je pro ni pohodlnější než chodit s holí. Dojede k psímu hřišti a tam pejsky nechá proběhnout. Paní by s holí tak dlouhou trasu neušla a pejsci taky ne, takhle jsou v pohodě všichni tři.
Já to považuji za rozumné.

Pirek
7062 příspěvků 4.12.14 09:03

Když už jsem se tedy zapojila, ráda bych si nechala doporučit nějakou zimní pláštěnku. Nemusí se jednat o nic designového, máme jen štěně, takže je to prozatím na tuto zimu. Ale aby to hřálo. (Až vyroste, pořídíme jí něco hezčejšího.)

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 09:05

@RenaLange Jak já s Vámi souhlasím. Rodiče mají voříška z útulku, fena si sama vybrala, že chce být přes den venku (pokud zůstala v baráku, otevřela si a byla stejně celý den na zahradě), ale má hustou huňatou srst, zima jí není a když, tak má zateplenou boudu, přes noc spí doma, protože sama chce (rodiče jsou v tomhle hodně benevolentní, takže dveře se nezamykají a ona si otevře kdy chce a jde ven, to že se mamka vzbudí zimou jí nevadí :D ). Té bych fakt obleček necpala, není proč. Možná, až bude stará a bude mít případné problémy se zády.

Ale nechápu pak lidi, co mají něco jako yorkšíra, bišonka apod. Psa stříhají, protože jinak je se srstí práce. Stříhají ho i na zimu a pak ho nechají tak jak je. Pes se klepe, je vidět, že je mu opravdu zima (bodejť ne, když nemá srst, kterou mu milí páníčci ostříhali). Nejsem proti ostříhání, ať si psa okudlají, ale ať mu pak sakra něco dají na sebe. Samozřejmě druhý extrém je, když potkávám chlupatého pudla, kterému panička v +5°C narve kombinézu, jakou nosí můj nahatý pes až když opravdu mrzne… Vše je o přístupu a logice lidí.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 09:08

@Lightshadow přesně.

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 09:08

@Pirek Jestli si pamatuji, tak máte něco jako labradora, že ano? Na štěňátko bych doporučila asi něco takového: http://www.spokojenypes.cz/…ecek-m-45-cm?… (asi menší velikost, nevím, kolik teď měří, ale klidně vemte větší, rychle do toho doroste). A pro dospělého si myslím, že není potřeba nic, pokud má klasickou labradoří srst, ale pokud bude hluboko pod nulou, tak něčím takovýmhle nic nezkazíte :)

Pirek
7062 příspěvků 4.12.14 09:14

@Lightshadow
Super, děkuji mnohokrát! :) Doma ji změřím (pokud mi přitom nestihne rozkousat metr :D ) a ne že bych neměla do spokojenéhopsa cestu dneska :D

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 09:16

Důležité je používat i plovací vestu pro canyoning a vibramky do skalnatého terénu…neznáte dress code pro psa do restaurace? :):):) Tahle to vypadá, když někdo včas nezabrzdí…někdy je pro mne těžké obouvat při zkoušení otrávenou 14 letou puberťačku, natož Rotvajlera.:)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 09:20

@LCH ne. Někdy si pejsek způsobí úraz a je potřeba tlapku i obvaz chránit před nečistotami, obzvlášť v zimě, k tomu to slouží. Pejsek tak nějak nemůže dodržovat klidový režim a zajít si na wc v bytě.
Edit : ten vámi zmiňovaný rotvajler je chytrý pes a nechá se obout bez problémů.
Znala jsem jednoho co i když se mu tlapka zahojila dožadoval se ponožky :-).

Příspěvek upraven 04.12.14 v 09:22

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek