Oblékáte psy?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 09:21

@Pirek Poslední dobou můj nejoblíbenější eshop. Hlavně jejich doprava zdarma nad 500,– a večerní doručení mi extrémně vyhovuje.

@LCH Plovací vestu doma máme - sjížeděli jsme se psem řeku a docela se hodila, když pes při koukání přes bok lodi to neustál a najednou do vody spadl. Ne že by plavat neuměl, ale byl z toho chvíli v šoku a hlavně za „držátko“ na vestě jsem ho rychle vytáhla zpátky do lodi. Botičky taky, i když teď je už nepoužívám. Kvůli soli je to docela fajn věc, pokud bydlíte v místě kde nasypou kilo soli metr čtvereční chodníku. Zarudlé packy, které si pes byl schopný i přes umytí a namazání následně rozlízat do krve mi za to nestojí. A na dogtreking jsou dokonce botky v povinné výbavě - představte si, že máte 50ti kilového psa, jdete s ním dogtrek třeba i těch 100km a pes si rozřízne někde uprostřed lesa packu. Já nevím, jak vy, ale já psa bych takového psa neunesla. Nechat ho otevřenou ránou jít dalších x kilometrů, než se dojde někam, kam přijede případně už auto? Nebo vyčistit, zavázat a dát botičku a klidně závod i dojít?

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 09:26

@Lightshadow Tak viděl jsem paní táhnoucí Ridgebacka po pilíři na Mt. Blanc, helmu neměl, ale je fakt otázkou, jestli zvířata potřebují výškové lezení a dogtrek…nebo si jen někdo na nich mastí ego…

Pirek
7062 příspěvků 4.12.14 09:28

@LCH
Tak pes pohyb potřebuje, jestli rád chodí na dlouhé procházky, proč by nemohl na výšlap? Na svých čtyřech tlapách je možná stabilnější než člověk :)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 09:32

@Pirek přesně, pes je šťasný když je s pánem a všeobecně pejsci výlety milují.

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 09:36

@LCH Já se nebavila o výškovém lezení. Dogtreking je většinou po normálním terénu například u nás. Tady žádné extrémní lezení nemáme, ale to neznamená, že pes si tu packu rozříznou nemůže ;) A víte, jak je pes šťastný už jen když ho vytáhnu na 20km celodenní výlet? A to i Ti moji gaučáci! Takže to je pro psa to nejlepší, je pak jedno, jestli se jde výlet jen tak, nebo to člověk pojme jako závod. Jde o to, že se psem něco dělá. Ty jo a teď mě ještě napadlo, co teprve taková rozlišovací trička na coursingu nebo límce na dog racingu, to musí být opravdu chudáci Ti psi :D

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 4.12.14 09:38

@Lightshadow @Pirek Spokojený pes, jo? :-D

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 10:02

@Potrefenáhusa hezké, díky :-).

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 4.12.14 10:10

Spokojeného psa máme samozřejmě taky, ale je obrostlý tak šílenou houní, že ho oblékat fakt nemusím, horko snáší ale taky docela dobře, přijde mi, že ho ten kožich před horkem docela dobře chrání. Houně je taky docela voděodolná, takže drobnej deštík nepronikne skrz ke kůži, naopak ve vlhku ještě zvětší svůj objem :-)

Pirek
7062 příspěvků 4.12.14 13:15

@Potrefenáhusa
U vás jedna krabice udělá dvojitou radost :D

bosorkáňa
215 příspěvků 4.12.14 13:26

@LCH já když tyhle botičky (a jakékoliv jiné psí botičky) vidím, představím si lidskou i psí silly walk a zlepší mi to den :D

valery
1587 příspěvků 4.12.14 14:40

@álainn
na Amy byl obdivuhodný její hlas, jinak se strojila většinou děsně, o jejím životním stylu nemluvě- v tom mi vzorem rozhodně není a nebyla.

strojení psů jakž takž chápu u plemen naháčů, i když nechápu proč takové chudinky někdo vyšlechtil- asi aby se vyšlo vstříc páníčkům co mají alergii na psí chlupy?

pes má jako přirozenou ochranu proti chladu svou srst a jestli ho i přesto navlíkáte do oblečků, svetříků, oteplováků, botiček a bůhví čeho ještě, pak ho pouze zchoulostivíte a chytne rýmu i z průvanu. Že se klepe zimou, když venku mrzne? No a co, tak tomu přizpůsobím délku vycházky- koneckonců i páníčkovi je občas venku zima a neznamená to, že okamžitě ulehne s chřipkou když ho trochu zebou nohy.
Mně to ze všeho nejvíc přijde, že jste se v dětství asi málo vyřádily s panenkama a jejich šatičkama- ale teď už jste velký holky, ne?

Pirek
7062 příspěvků 4.12.14 14:50

@valery
Pes oblečky jako ponížení nebere, v takových intencích psi vůbec neuvažují. Jemu je obleček pouze příjemný nebo nepříjemný.

Oděv u nich plní funkci stejnou, jako u lidí - ano, taky se nazí v mrazu fyzickou aktivitou zahřejeme, ale v hadrech je to lepší a z dlouhodobého hlediska předejdou onemocněním, jako jsou revma apod. Mám-li svého psa ráda, udělám vše pro to, aby na stará kolena netrpěl bolestmi. To není o zchoulostivění, psi vydrží v zimě venku při hraní a cvičení daleko více, než lidi.

Tebah
4257 příspěvků 4.12.14 14:53

@valery Když jdete ven, tak taky vyrazíte jen tak nahatá? Asi ne, že. Tak si představte, jak se musí cítit chudák pes, co je 90 % času vevnitř, když ho najednou vyšoupnete ven - a stačí i deset minut.

Naši mají čuvače a tomu fakt nikdo bundu necpe - ale taky je skoro pořád venku a má pořádnej kožich. Předtím měli boloňáka, co byl hlavně na mazlení a bydlel v domě - ten kdyby neměl svetr nebo kombinézku, tak by zmrzl.

Takže to Vaše paušalizování je úplně nesmyslný, vždycky záleží na konkrétním psovi.

álainn
288 příspěvků 4.12.14 14:57

@valery
To jste mě i rozesmála.. kdybych se málo vyřádila s panenkami tak si koupím panenku Barbie a ne psa, o kterého se člověk musí starat. Na oblečky jsou různé názory ale vesměs se publikace shodují, že malá plemena prochladnou venku hodně rychle tak proč tomu nepředcházet. Jak už jsem psala naši čivava váží 1,2 kg to je podle Vás bez oblečku na jak dlouhou procházku v teplotě okolo nuly nebo méně? Pokud bych dala na Vaši radu a ignorovala její klepání, tak s takovým zodpovědným přístupem bych si opravdu mohla pořídit nanejvýše tu panenku Barbie. Jestli je obleček barevný, černý, chlupatý, s motivem zvířátka je snad moje věc, hlavně že plní svůj účel. Já Vám také neříkám co máte nosit.. A pevně doufám že Vy psa nemáte :)

anarch
256 příspěvků 4.12.14 14:57
@RenaLange píše:
Edit : ten vámi zmiňovaný rotvajler je chytrý pes a nechá se obout bez problémů.
Znala jsem jednoho co i když se mu tlapka zahojila dožadoval se ponožky :-).Příspěvek upraven 04.12.14 v 09:22

Možná se pletu, ale tak nějak předpokládám, že ne všichni rotvajleři na světě mají zcela identickou povahu…

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 14:59

@valery Jak jsem psala výše - naháč je hodně staré plemeno a myslím, že před dvěma tisíci lety, kdy jsou první zmínky o naháčích, asi nikdo alergii neřešil ;) ono to vyšlechtěno nějak uměle nebylo. Prostě se objevil pes s takovým genem a jelikož je to gen dominantní, tak i jeho potomci byli nahatí někteří atd.

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 15:00

@Giulietta Tu jsem pro hafana měla, dokud z ní nevyrostl :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.14 15:03

@Lightshadow Panebože, fakt? Asi frčím do ineho tematu.

bestia
2300 příspěvků 4.12.14 15:04

@LCH tak tie vibram boticky by sa mi pred par rokmi neuveritelne hodili. z bezneho psieho sortimentu sme likvidovali 2-3 kusy tyzdenne, jak sa okamzite predrali

Lightshadow
993 příspěvků 4.12.14 15:19

@Giulietta Fakt a ještě měla fosforeskující nápis(netuším, k čemu byl dobrý, ale bylo to „cool“) :D

valery
1587 příspěvků 4.12.14 15:24

@álainn
to vás zklamu- psa mám - hladkosrstýho jezevčíka- je jí 5 let a nachlazená fakt ještě nebyla, přestože tráví dost času mimo dům na zahradě za jakýhokoliv počasí a teploty, a to tak dlouho, jak si to přeje- většinou ji ale domů musím zahánět. Miluje válení ve sněhu, mokro moc nemusí, protože ví, že pak bude muset podstoupit očistu zablácených tlapek.
Já si jen myslím, že tím oblíkáním prokazujete svým miláčkům medvědí službu- místo abyste je, pochopitelně přiměřeně rase, věku a stavu pejska otužovali, tak ho prostě jen víc zchoulostivíte a nastydne pak raz dva.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 4.12.14 15:52

@valery Možná ty svetry taky oceníte, až budete mít jednou doma jezevčičí babičku, ty dlouhý záda a tak, nemyslím, že by to bylo o zchoulostivění, no, však uvidíte sama.
Ještě jsem zapomněla dodat, že se s tim kožichem asi akorát docela blbě plave, záda zůstávaj suchý, ale můj pes plave opravdu nerad a stylem paní radová dává sedací lázeň :-))

valery
1587 příspěvků 4.12.14 16:13

@Potrefenáhusa
tohle je už můj druhý jezevčík, ta předchozí jezevčice i přes celoživotní zdravotni komplikaci - epilepsii od jejích 3 let- se dožila 15 let, a to až do svých 12 let celou tu dobu chodila do 4.patra bez výtahu- dolů jsme ji tedy nosili; k stáru, pravda, měla problémy s chůzí, ale stačilo dát dietu a shodit 2 kg a bylo po problému.

álainn
288 příspěvků 4.12.14 16:27

@valery
Zkuste se zamyslet o trochu víc, pokud poukazujete na přiměřenou rase, věk a stav pejska zřejmě chápete že každý pes je jiný. Možná by pomohlo načíst pár dalších článků na webech o psech, ale to že otužujete jezevčíka automaticky neznamená že se tak dá činit s každým psem potažmo i každým jezevčíkem..

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek