Ochotné prodavačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
veverka22
2 příspěvky 22.10.13 21:14
Prodavačky

Třeba v parfumérii očekávám inteligentní a fundovaný personál, který má patřičné IQ na to, aby poznal, jestli někdo potřebuje poradit, nebo se zatím jenom chce podívat, co tam zrovna nabízejí. U nás je to zatím tak, že se na Vás vrhnou hned u vchodu aspoň dvě prodavačky, anebo vás ignorují. Co se týká vzorečků, tak já bych si je i tam ráda koupila, protože si fakt připadám jak socka, když mám nafrňenou prodavačku „obtěžovat“, byť jenom s prosbou o jediný a ještě když se k tomu dotyčná tváří, jako kdyby to dávala ze svýho, tak jsem se jí zeptala, kolik to stojí, že si ho ráda zaplatím, tak zase na mě koukala jak na blbku, takže ať se potom nikdo nediví, že si každý radši nakoupí všechno na internetu. Když si mám koupit nechutně předražený parfém za bezmála tři tisíce, tak si ho doprčic potřebuji řádně vyzkoušet, vždyť i moje vnučka ví, že parfém se musí nechat rozležet na kůži.„Dámy“ z parfumérky by si asi taky nekupovaly třeba značkové boty, nebo olečení bez řádného vyzkoušení a taky očekávají za svoje peníze 100% servis.

veverka22
2 příspěvky 22.10.13 21:37
Prodavačky

Taky mě pobavilo, že už se prodavačkám říka „asistentky, poradkyně“ a pod. Už jenom čekám, kdy budou „asistentky“ ještě i uklízečky na WC hihi. Změna názvu to opravdu nevyřeší. Pokud někdo nemá na to IQ, tak mu nic nepomůže, ani desítky kurzů. Kurz není patent na rozum, ani převýchova. Taky pracuji s lidmi a vím velmi dobře, co to obnáší. Mnohdy jsem řešila problémy zdravotní, osobní i existenční, ale klienti na nás nesmí nic poznat, proto nemám ráda omluvné řeči typu:„ona neměla svůj den, má asi problémy, oni je špatně platí“.A koho to zajímá?!Každý, i ty protivný prodavačky, když přijdou třeba do restaurace, salonu, na masáž, nebo k zubaři, taky očekávají za svoje peníze 100% plný servis, že?!

Dahllie
2222 příspěvků 22.10.13 22:27

@veverka22 asistentky úklidu už jsou ;-)

Šošanah
1224 příspěvků 23.10.13 07:03

@veverka22 Přesně tak, zákazníci nejsou povinni rozlišovat, kdy dotyčná „nemá svůj den“ a kdy zase „má své dny“ :-)

Haniccino
70 příspěvků 23.10.13 12:14
@Dahllie píše:
@veverka22 asistentky úklidu už jsou ;-)

Slyšela jsem i „kosmetička podlahových krytin“

ilnyia
57 příspěvků 24.10.13 17:20

Já mám jednu skvělou zkušenost z Vídně z Mustang jeans. Prodavačka se mnou vybírala kalhoty a vždy chtěla vidět jak v nich vypadám, i když jsem říkala, že mi nejsou. Pokaždé když se podívala, přinesla jinou velikost nebo střih. Nakonec mi vybrala 4 dokonale padnoucí kalhoty. V čechách bych takovou pomoc lecky také uvítala. Neuvěřitelně by mi to šetřilo čas u nákupů padnoucích kalhot.

kantýna
3 příspěvky 19.01.14 13:04

Ano, ano
jsem prodavačka

Radley
55 příspěvků 20.01.14 08:50

Pro mě je dost nesnesitelné chodit do obchodů, kde se prodavačky neustále mezi sebou vybavují. Naprosto mě to znechutí a už tam nejdu, protože když něco potřebuju, musím se doprošovat o pozornost a přerušovat něčí rozhovor o nemoci/matce/manželovi/nové podprsence je mi nepříjemné. Nehledě na to, že o nemoci/matce/manželovi/nové podprsence nějaké cizí osoby fakt slyšet nechci. Prodavačka by se na mě neměla vrhnout ještě než jsem udělala první krok přes práh obchodu s otázkou, jak mi může pomoct atp. Určitě by měla příjemně, nikoli servilně pozdravit. Dále by si měla dělat nějakou svojí práci, ale být naladěná na zákazníka, aby zachytila pohled, když se na ní budu chtít obrátit, nebo budu evidentně tápat.
Naprosto není nutné se zákazníkem vtipkovat a být zábavná, od toho mám přátele, mě fakt stačí, když mi „jenom“ pomůže nakoupit to, co potřebuju a nebude se mi ani za každou cenu snažit prodat cokoli, i když i já vidím, že mi to, např. nesluší.
Naprosto odstrašující je používání zdrobnělin.

catherinne
13497 příspěvků 20.01.14 12:59

Dnes ve Salamandru dvě prodavačky nevěděly, jestli mají petrolejové lodičky, které jsem nikde na regále neviděla, protože ani jedna nevěděla jak vypadá petrolejová.
Prodávají je asi rok, doufám, že je někde seženu.

Allysa
433 příspěvků 20.01.14 15:11

Já mám požadavky na prodavačky/če úplně jiné než místní většina. Nechci, aby mi nosily/i věci, skládaly/i v supermarketu nákup, pomáhaly/i cokoliv vybírat, pokud se přímo nezeptám, „small talk“ se mi z duše protiví. Jediné, co v obchodech požaduji, je adekvátní odpověď na otázku, pokud nějakou položím a co nejrychlejší vyřízení platby, tj. mého odchodu pryč.

Cupíto
49 příspěvků 20.01.14 15:33

Na úžasnou paní pokladní jsme narazili v drogerii DM na Zličíně vedle Ikey. Vlítli jsme do krámu 3 minuty před zavíračkou, rychle nabrali kočičí žrádlo a ona nám s úsměvem řekla, že je na vše 25% sleva, tak ať si toho klidně nabereme víc, že nespěchá. A že jestli kocourovi taky nevezmeme ty pamlsky, co má ozkoušené na vlastních kočkách, tak že mu to řekne.. :)

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.14 18:57

Já bych tu zmínila Tesco v Plzni na Rokycanské a úžasnou paní prodavačku, která při jejich současném slevovém masakru F&F běhala jak motorová myš, vyhledávala zákaznicím velikosti, nosila jim je do kabinek, současně stačila přeceňovat další příval oblečení, a že to tam na ní hrnuli zdatně. A ještě obsluhovat pokladnu a s každým prohodit nějaké to milé slovo.

Mylady2
12413 příspěvků 22.01.14 19:04

Dneska sem se velice nasmála :-) shop asistentka v pánském oddělení jedné značky nevěděla co je to blazer :-D
Doplnění: smála sem se až venku :-)

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 22.01.14 20:36

@Mylady2 To je spíš k pláči, tohleto.

přes-dívka
105 příspěvků 21.03.14 15:10

Slečna Bára v Douglasu v Debenhams je skvělá! Byla jsem objednaná na líčení Bobbi Brown. Milá, vyzná se, všechno mi sepsala, a ani slovo o tom, že bych si snad měla něco koupit (jsem dost nerozhodná a nejsem ten typ, co si libuje v hromadění kosmetiky); měla jsem z ní moc dobrý pocit! Už mám rozmyšleno, co si pořídím, až tam zase bude…
A i další slečna byla moc milá!

Go-lightly
3429 příspěvků 21.03.14 21:14

Prodavačky v Marionaud ve smíchovském centru. Chtěla jsem jeden konkrétní odstín stínů Art Déco v konkrétní velikosti, a seběhly se na to dvě, hledaly a hledaly, dokud nenašly. Položka za nějakých 90 Kč, rozhodně na mě nezbohatly. A byly moc milé.

Gräfin
2642 příspěvků 21.03.14 21:20

@Go-lightly s Marionnaud mám dobré zkušenosti, o Douglasu se to říct nedá.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.14 13:54

Syn zrovna přišel z mé oblíbené drogérie. Chtěl koupit pastilky do myčky a chybělo mu pár korun, tak mu to paní odpočítala na kusy tak, aby mu to vyšlo. To jsem nikdy neviděla :-)

DanielaS
4910 příspěvků 28.03.14 15:32

… jsem cetla pasticky na mysi.

top topic
967 příspěvků 16.06.14 08:48

Chtela bych pochvalit milou a ochotnou pani prodavacku z Bizuterie v Josefske (Brno). Zaridila mi u vyrobce koralku, ktere se mi moc libily, upravu na mnou pozadovanou delku. Timto ji jeste jednou moc dekuji:-)

Matmys
2314 příspěvků 16.06.14 21:42

Chválím prodavačku (mladičkou kočindu) v s. Oliver na Chodově.
Radila a nosila trička, usmívala se a to všechno v neděli po šesté hodině.
Bylo mi líto, že neměli, co jsem potřebovala, koupila bych si jen kvůli ní toho víc. Sháněla jsem bílé basic tričko a odešla jsem s mátově zeleným :)

shanimplavkynahrocha
4593 příspěvků 16.06.14 21:44

Příspěvek upraven 24.10.16 v 16:52

Xennie
187 příspěvků 16.06.14 21:49
@Mylady2 píše:
Dneska sem se velice nasmála :-) shop asistentka v pánském oddělení jedné značky nevěděla co je to blazer :-D
Doplnění: smála sem se až venku :-)

Mně se tuhle prodavačka ptala, jestli může pomociiiiiii, tak jsem řekla, že sháním trenčkot. Zírala na mě a taky nevěděla.

mulen
870 příspěvků 16.06.14 22:11

Já musím pochválit paní prodavačku z obchodu s těhotenskou módou v Galerii Orlí v Brně. Je ochotná, poradí, snese na vyzkoušení spoustu zboží a když si náhodou nic nekoupíte nevadí, je milá pořád.
(Na rozdíl od paní prodavačky v butiku Leny v pasáži omega. Ta byla trochu kyselá, když jsem odešla bez nákupu :) )

top topic
967 příspěvků 17.06.14 07:37

@mulen: Pani z Orli je super. Uz jsem to tu kdesi psala, jednou jsem se tam zdrzela do zaviracky pri nakupu kojici podprsenky, dite jiz znacne nevrle, pani me tam nechala ho v klidu nakojit po zaviracce:-)

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek