Oči hnědé nebo zelené?

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Lidalove
1 příspěvek 16.11.14 15:27
Moje oči

Ahoj taky nevím jakou mám barvu očí někdo říká že zelenou a někdo že hnědou a mě by to celkem zajímalo..Jakou mám barvu očí já?

Morže
1094 příspěvků 17.11.14 13:38

@Lidalove Mě připadají spíš zelené. Věřím tomu, že v jiném úhlu zase budou vypadat jako oříškově hnědé.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.14 22:29

@Lidalove hnědozelenou

take_five
532 příspěvků 17.11.14 23:21

Zelené oči jsou v podstatě oči modré, v kterých je různý poměr různě rozmístěného hnědého pigmentu. To, kolik toho pigmentu bude, ovlivňuje několik genů. Navíc se ten poměr ještě může věkem měnit.

jinak vaše oči se mi zdají spíše zelené

Sépia
426 příspěvků 17.11.14 23:21

Proste máte oči viacfarebné, veď to nie je tak neobvyklé. Ja v nich vidím dokonca aj iné farby ako je zelená a hnedá. Šedú aj modrú.

Eden_Prime
3472 příspěvků 18.11.14 09:29

@take_five to plati i pro modre oci, to s tim hnedym pigmentem, v lidskych ocich se vyskytuje jen a pouze hnedy pigment, tyka se to vsech barev oci. Barva je dana spis strukturou, kterou ten pigment vytvari, nerozumim tomu, co myslite tim pomerem. Kazda barva oci je v podstate hneda, to, ze nektere vidime jinak zbarvene zpusobuje tzv. Rayleghuv rozptyl, ten samy jev, ktery zpusobuje, ze vidime modrou oblohu.

take_five
532 příspěvků 18.11.14 12:05

@Eden_Prime jojo, máte samozřejmě pravdu. Já jsem viděla kdysi jeden dokument zrovna o tomhle a asi jsem si to blbě zapamatovala nebo se mi to prostě časem v hlavě domotalo :)

Eden_Prime
3472 příspěvků 18.11.14 12:14

@take_five podle me jste to napsala docela dobre, akorat jste omylem zamenila slova mnozstvi a pomer a me to zmatlo, po nejake dobe jsem pochopila, jak jste to myslela;-)
Ono je to slozitejsi, neni jen jeden hnedy pigment, v pripade oci jsou dva, eumelanin a pheomelanin (mozna je to jeste komplikovanejsi, neznam to z prirodovedy, ale z fyziky prave v souvislosti s tim rozptylem). Ten eumelanin je hnedocerny a pheomelanin je do zluta a do cervena. Zelenooci lide by meli mit vic toho zluteho melaninu, takze vysledna barva je pak zelena (zluta plus modra). Teoreticky muze mit clovek s temne modryma ocima stejne mnozstvi pigmentu jako clovek s oriskovyma ocima.

Edit hrubka

UniKaja
1 příspěvek 17.6.17 22:40
Taky

Taky más skoro stejné ale druhé oko jiné???? ale taky nevím zda je to hnědá či zelená???? ale ta hnědá se zdá mojí kamarádce že ju mam trochu rudou

Nikolaaronova
1 příspěvek 16.12.18 00:32

Přesně, mám stejný problém. Otec má modré a mamka hnědé, v matčiných kořenech je hodně hnedookych a v otcovo zase modrých členů. Navíc mám v očích černé flíčky.

Andy_Andreas
1 příspěvek 1.7.19 14:35
Co je to za zbarvení?

Dobrý den mohl by mi někdo sdělit co je to za zbarvení?

Kryptozoo
343 příspěvků 1.7.19 21:44

@Andy_Andreas To asi ne, váš obrázek má všehovšudy tak 3 pixely.
(jestli je to vůbec fotka :) )

Mishalen
1 příspěvek 11.7.19 17:16

Mám podobné : D a dost by mě zajímalo, jestli jsem letní typ nebo jarní… jedno z toho urcite jsem. Tez se moc neopaluji a mám v obliceji cervenejsi mista : D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek