Oholená dámská hlava. Ano? Ne?

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Chany
928 příspěvků 8.8.12 21:10

To Linden: Je mi líto, já už vidím „jinou“ ženu…

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 21:11

@Linden Osobně neznám žádnou ženu s oholenou hlavou, takže si asi nemůžu udělat správný názor, ale přesto mi přijde jako velký nesmysl takhle paušalizovat.

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 21:14

Účes podobný E. Watson nosím a neměnila bych. Stejně se stříhá i moje mamina. Na dlouhé vlasy prostě nemáme tvar obličeje. Dříve (14+) jsem nosila hodně delší vlasy, ale rozhodně jsem se v nich necítila tak dobře jako nyní. Zkracovala jsem postupně. Vlasy po zadek, po lokty, po ramena… Až jsem od kadeřníka vyšla s krátkým účesem :).
Přítel chodí ostříhaný taky hodně nakrátko (6 mm), od 15 let má dost vysoké „kouty“. Ale kdyby si mohl vybrat, nosil by delší vlasy
Přijde mi lepší nosit krátké a upravené vlasy než dlouhé a roztřepené jenom proto, že je to „ženské“.

anniette
159 příspěvků 8.8.12 21:36

Znám dvě holky (no holky, obě už jsou vdané.. :D), které mají úplně kratičké vlasy. Pamatuju je i s dlouhými vlasy a můžu říct, že v těch krátkých se mi líbí daleko víc. Obě jsou tmavší výrazné typy (jedna napůl arabka) s velkýma očima, malým nosem a výraznými rty, obě sebevědomé, extravertní, prostě to k nim jde. :) Jsou na první pohled krásné, když měly dlouhé vlasy, byly krásné až na pohled druhý - ty vlasy tomu pohledu nějak bránily. :) Ale na takový účes fakt člověk musí mít obličej, já bych si na to netroufla.

Jetthro
1130 příspěvků 8.8.12 21:40

Jezis, tak pro vsechny co tu chtej placat o cernobilem videni sveta :D To ze se pri pohledu na urcitou vec cloveku neco vybavi neni cernobile vnimani sveta, tomu se, mile damy, rika asociace. Je to uplne stejny jako to, ze nekdo treba neji rajskou, protoze se z ni kdysi ve skolce poblil a tedy mu asociuje neco neprijemneho. To svoje cernobile si strcte za klobouk. Ja fakt nemuzu za to, ze se nekdo snazi najit v subjektivnim vyjadreni nazoru a ASOCIACE neco, co tam vubec neni a fakt kvuli takovejm idiotum nehodlam kazdej svuj prispevek korektne opisovat a doplnovat o vsuvky o tom, ze tim nikoho neodsuzuju a nehazim do jednoho pytle a blaaablaaablaaa. Chytrej clovek to pochopi a rekne si ze nekdo to holt vidi jinak, idiot to musi rozmazavat jak kakani po zdi a citit se u toho hrozne chytre a na vysi. Asi si radsi dam do podpisu „VSECHNO CO RIKAM JE MUJ SUBJEKTIVNI POHLED NA VEC A NIKOHO NEODSUZUJU“ aby to pochopili i ti nejblbejsi. Hawk.

Mimochodem, kdo nevi jak vypada moje military lesba, predstavte si soucasnou Sinead O'Conor v maskacich a necem sitovanem.

bc2
323 příspěvků 8.8.12 21:52
@Linden píše:
Služobníček dámy a slečny, ale tu sa v rukavičkách zabalené do pekných slovíčok odtoleruje hádam už totálne všetko! Holá hlava ježko sú útrapy chemo, história koncentráku a k zdravej povabnej civilizovanej žene nepatrí a to z toho prostého dovodu, že je to v 21.storočí neprirodzené! ledaže ste neurotička, bushman, masai a ak som vám zas rozhodila sandál, tak hurá dobré ráno v realite
V 21. storoci neprirodzene? Odkedy prirodzenost a priroda zavisi od dnesneho datumu a sucasneho stavu spolocnosti? Toto je mismas, to sa ani neda nazvat nezmysel, to je zmysluprazdne. Sama pisete, ze to podla vas patri k civilizovanosti, ktora je socialne a kulturne podlozena - teda nejde u ziadnu objektivnu realitu. Vari nechapete, ze medzi prirodou a civilizaciou je velmi znacny rozdiel? A odkedy ste vy arbitrom civilizovanosti?
Holenie vlasov sa da nazvat neprirodzenym, kedze vlasy prirodzene rastu a hlava neostava hola. Ale to nie je ziadny platny argument proti holeniu hlavy.

Civilizacia 21.storocia je taka, ze jej sucastou su aj lahko dostupne holiace strojceky a rastuca vseobecna tolerancia k najroznejsim ucesom, aj takym, ake boli v predoslych storociach spolocensky neprijatelne.

Inak je vas prispevok hrubost a povysenost voci vsetkym zenam s oholenymi hlavami.

eveK
334 příspěvků 8.8.12 21:55

No, dlouhé vlasy jsem měla ve školce a pak asi až v cca 18ti jsem nechávala růst. V období mezi tím jsem měla krátké vlasy, začalo to tehdy módní „helmou“, pak byl ježek a jednu dobu dokonce mašinkou zkrácené vlasy asi na 5mm. Bylo to asi před 15ti lety a 15ti kily a myslím, že mi to slušelo, mám hezký tvar hlavy, velké oči, tehdy velmi výrazně namalované a nosila jsem velké náušnice. Rozhodně jsem poutala pozornost, což bylo tehdy žádoucí :-) a s negativní reakcí jsem se mimo mého otce nesetkala, mamince se to líbilo. Někomu to prostě sluší a jako součást image to může vypadat dobře. Byla to součást rebelie a do našeho punkového období to zapadlo dobře. Teď už bych do toho nešla, ale hlavně proto, že jsem teď mírně obézní a určitě by to nevypadalo dobře. Ale ráda na to vzpomínám, bylo to hezké období.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 21:56

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:50

z_dediny
1108 příspěvků 8.8.12 21:56

Když je žena krásná, je krásná i s vyholenou hlavou. Když je tuctovka, musí se něčím „dodělat“. Většina žen jsou tuctovky. Když mají štěstí a mají krásné vlasy, mohou to zakrýt právě jimi. Když mají smůlu jako já a vlasy mají tenoučké, pomalu rostoucí, tak dlouhé vlasy tu nedostatečnost ještě zvýrazní. Když jsem byla skoro dítě, skončil diktát načesaných hlav a začalo se experimentovat s účesy. Marta Kubišová měla tenkrát kratší vlasy než Václav Neckář. Nadchlo mě to, přestala jsem se snažit o rusalku a ostříhala jsem se na kluka. (O ctitele jsem v žádném případě nouzi neměla.) Pak jsem párkrát ještě udělala pokus o delší účes, ale prostě to ke mně nejde.
Nemám žádné předsudky spojené s účesy, experimenty se mi líbí a je mi líto, že jsem vyrůstala v prostředí, kde mě ani nenapadlo, že bych mohla být nápadná. Prostě jsem byla vychovaná jako zodpovědná nejstarší sestra. Dnes už bych se neoholila, ale být mladá dnes, určitě to vyzkouším. Kdyby pro nic jiného, tak abych věděla, že to pro mě není stejně jako pro mě nebyly dlouhé vlasy.

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 21:59

Ale asociace „nelíbí se mi to“ a asociace „je to určitě ošklivá lesba“, to je něco úplně jiného. :D Stejně jako tu někdo naznačoval, že ženy s oholenou hlavou musí mít nutně psychické problémy. Já můžu taky o někom napsat, že je to šeredný homosexuální pitomec a odvolávat se na to, že mám přece právo na svůj subjektivní pohled na věc. :D Ale tohle už prostě odsouzení je. Já nemám nic proti vyjádření názoru (to asi nikdo, vždyť je to diskuze :-)), ale tohle bylo zbytečně ošklivé.

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 22:04

No jo, já vím, nenáviděná politická korektnost. :D

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 22:07

@bc2 myslím, že ty ženy s oholenými hlavami to přežijí.
Jinak Evropa a celá západní civilizace nikdy neměla v kultuře holení lebek žen. Vždy se nosila ženskost a dlouhé vlasy. Ty si ženy ustřihly poprvé až v době secese a byl to velký milník.
Tak máme v sobě zakódované i vnímání druhého pohlaví. Takže v naší kultuře úplně vyholená lebka ženy je opravdu hodně divné ale každý ať se hyzdí podle svého gusta. Ježek nebo velmi krátké je něco jiného a na to fakt musí být obličej - jemný, drobný, výrazně hezký (sinead byla jako panenka, s dlouhými jako andělíček). Neznamená, že když máme svobodu a demokracii a bla bla bla, že se nebudeme vyjadřovat k estetice, vkusu, pěstovat krásu a ohrazovat se proti ošklivosti, vědomě páchané lidmi na sobě samých. Proč by jinak existovalo MP, kdyby nechtělo kultivovat?

(zcela na okraj, co to asociuje zase mně: je zaznamená v psychiatrii, že když si najednou člověk oholí lebku (tedy u ženy je to spíše), je to jistý projev nelásky k sobě, akt sebepoškození, projev agrese vůči sobě, deprese přiznaná či nepřiznaná.) Teď se mi vybavuje, Sinead vlastně trpí těžkou maniodepresivní poruchou - chuděra, to je úděl.

Příspěvek upraven 08.08.12 v 22:13

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 22:09

@Loki13 to nebude tou korektnosťou, ale homosexualny pitomec na základe čoho? Vlasov? Holej lebky? Teplákov? Psychické problémy boli priradené k viditeľnej veci: holej hlave. Vy ste homosexuala označila za pitomca len preto že je homosexuál?

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 22:16

@gulietta Nee to měl být jen náhodný podobný příklad „subjektivního pohledu na věc“ jako byla ta ošklivá military lesba. Ne že bych já tak doopravdy někoho chtěla označovat. Když už jsou ženy s oholenými hlavami lesby, mohl by se třeba najít nějaký chytrý člověk, který by označil třeba.. co já vím muže s dlouhými vlasy automaticky za homosexuála. Stejný primitivní pohled na věc. Stejně absurdní jako braní homosexuality za nadávku a ano, pořád ještě existují lidi, kteří jsou schopní brát „homosexuál“ jako nadávku.

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 22:18

A ano, je možné, že v psychiatrii znamená náhlé oholení hlavy nějaký vážný problém, ale nemůžeme přeci tvrdit, že všechny ženy, které někdy napadlo, že by jim slušela holá hlava jsou vážně psychicky nemocné.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 22:26
To samozřejmě nikdo netvrdí! Třeba jen chtějí být vidět a potrpí si na extravaganci. OK, všimnu si jich, účel splněn, je mi to fuk, hlavně, že si jich všimnou samečci, protože dlouhé vlasy jsou známkou dostatečné tvorby ženského hormonu, tedy plodnosti a samec v říji si prostě takovou ženu vybírá na elementární pudové bázi aniž by to vůbec věděl.
Např. nás nepřitahují z valné většiny Asiaté, protože mají méně testosteronu než naši muži a připadají nám málo mužní. To je zkrátka věda, nejde ji oblafnout. :-)
@Loki13
@Loki13 píše:
A ano, je možné, že v psychiatrii znamená náhlé oholení hlavy nějaký vážný problém, ale nemůžeme přeci tvrdit, že všechny ženy, které někdy napadlo, že by jim slušela holá hlava jsou vážně psychicky nemocné.
uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 22:35

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:50

Jetthro
1130 příspěvků 8.8.12 22:38

@Loki13 Tak to mi fakt neda ale..jste blba nebo navedena? Ukazte mi vetu, kde rikam, ze kazda zena s holou lebkou je lesba..to, ze mi hola lebka lesby pripomina, je neco uplne jinyho..ty vole, koukam ze problem s interpretaci textu ma cim dal vic lidi. Boze.

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 22:39

@lilip A pročpak asiatkám nedostatek testosteronu nevadí? :D Nerýpám, tohle by mě vážně docela zajímalo, protože na tom, že asiati mají méně testosteronu nejspíš něco bude. Ale s významem vlasů bych to asi nepřeháněla, lesklé a zdravě vypadající vlasy jsou bezpochyby plus, ale samec si na elementární pudové bázi vybere spíš podle jiných, těsněji s pohlavím souvisejících atributů, které ovlivňuje hladina ženských hormonů. Ono těm mužům rostou vlasy úplně stejně, zato rozdíl mezi pasem a boky třeba takový nemají. Anebo hrudník. :D Nepopírám, že mužům v naší kultuře většinou připadají delší vlasy atraktivnější (alespoň těm co znám já), ale spíš to bude o té kultuře než o přímé biologické souvislosti, třeba u těch afrických kmenů (někde tu byl i obrázek) ženy dlouhé vlasy vůbec nenosí, a to si nemyslím, že by jejich muži nějak potlačovali svoje přirozené pudy.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 22:40

-

Příspěvek upraven 08.08.12 v 22:48

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.8.12 22:43

@Loki13 ježiš, no protože různé rasy jsou zase naprogramované na jejich muže ne? Mají to jinak geneticky založené mezi sebou, aby se přitahovali a udrželi život, to dá rozum. :-)

bc2
323 příspěvků 8.8.12 22:45
@uu píše: @bc2: A jééé, tady měl někdo na výšce semestr sociologie a musí se vyžívat v chytání za slovíčko.

Rozdiel medzi prirodzenostou a civilizaciou pochopitelny aj pre ludi bez VS vzdelania, myslim, ze sa to uci aj na strednych skolach na nauke o spolocnosti. Je to o dost vacsi rozdiel nez medzi lesklymi a matnymi pancuchami, alebo medzi nude, tan, taupe a beige (pripadne sand, ecru a greige) - tam sa jedna o slovicka.
Lindenin argument je nielen hlupy, ale aj arogantny a znevazujuci voci zenam s oholenymi hlavami. To druhe mi vadi viac ako to prve.

K tej ucitelke: odpoved je ano, a to slovo nie je prototyp, ale stereotyp.

Loki13, ja s vami suhlasim. Politicka korektnost je zrazu nadavka, a to aj vtedy, ked sa jedna o proste neurazanie bliznych. Teda o spravanie civilizovane a kultivovane…

Lilip, ano tie zeny to preziju, takze je ok ich zhadzovat? A k tomu, ano, zapadna civilizacia sa meni. Takze co sa snazite povedat? Dnesna zapadna civilizacia uz nie je zapadna civilizacia?

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 22:46

@Jetthro Ale vy jste milá. :D Tak jasněji, to že vám připomíná holá hlava lesby (militaristické, ošklivé,..) mi přijde extrémně hloupé, to je zas můj subjektivní dojem, ale už to nebudu rozebírat nebojte. :D

Dahllie
2222 příspěvků 8.8.12 22:48

Mám známou, která šla dohola poté, co se rozhodla sundat dredy. Nosila pak na hlavě obrovskou kytku. Vždy inklinovala k alternativním kulturám (hlavně takové to hippie) a i s holou hlavou měla šmrnc a ženskost jí vlastní.
Ale vyloženě krátké vlasy asi fakt sluší málokteré.

Loki13
94 příspěvků 8.8.12 23:03

Opravdu se omlouvám za trochu vyhrocenou diskuzi. Opravdu mi přišlo, že odsouzení korektnosti a právo na jakýkoli názor leckdo využívá jako možnost zahodit slušnost a urážet lidi s jiným životním/módním stylem. Ale jestli to tak tady není, omlouvám se.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek