Kalhoty - ohrnout nebo založit?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Matmys
2447 příspěvků 29.12.12 09:58
Ohrnout nebo založit?

Listovala jsem starší (ale stále letošní) Elle, kde jsem narazila na článek s tématem „ ohrnujte džíny“.
To je téma, které se mně dotýká, neb při svých necelých 160 cm jsem snad všechny zakoupené kalhoty v životě, džíny nevyjímaje, musela nechat založit. Zde se konečně naskýtá možnost ušetřit čas i peníze věnované na úpravu, ale nějak mi tento trend nesedne. Možná na vysoké holce se to snese, ale myslím, že malou postavu to musí ještě nutně useknout – nebo ne? Jaký máte názor – ohrnovat, či zakládat? A hodí se to podle vás jen pro vyšší lidi nebo i pro ty „podměrečné“?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
llolla
2102 příspěvků 29.12.12 10:04

Já mám 165 cm a jedny džíny nosím ohrnuté (mají tvar jako chinos, nevím, jak to jinak popsat) a k tomu oxfordky, aby byl viděl kotník. Nemám pocit, že by mě to nějak extra zmenšovalo, ale já jsem se tím nikdy moc nezabývala.
edit: překlep

Sarka.ste
45 příspěvků 29.12.12 10:08

Slušivě ohrnuté džíny jsem viděla jen na modelkách v časopisech. Pokud si nejste jistá a necítíte se v tom, ohrnutí pro vás nebude to pravé i kdyby psali v Elle co chtěli. Jsem pro zkracovat.

Matmys
2447 příspěvků 29.12.12 10:37

@Sarka.ste
Přesně takto to cítím - beru módu jako zábavu, nikoli jako dogma.

valery
1587 příspěvků 29.12.12 10:45
@Matmys píše:
Listovala jsem starší (ale stále letošní) Elle, kde jsem narazila na článek s tématem „ ohrnujte džíny“.
To je téma, které se mně dotýká, neb při svých necelých 160 cm jsem snad všechny zakoupené kalhoty v životě, džíny nevyjímaje, musela nechat založit. Zde se konečně naskýtá možnost ušetřit čas i peníze věnované na úpravu, ale nějak mi tento trend nesedne. Možná na vysoké holce se to snese, ale myslím, že malou postavu to musí ještě nutně useknout – nebo ne? Jaký máte názor – ohrnovat, či zakládat? A hodí se to podle vás jen pro vyšší lidi nebo i pro ty „podměrečné“?

mám 162 cm, takže nohavice zkracuju odjakživa a od té doby, co jsem objevila zažehlovací pásky, odpadlo i šití. U všech materiálů tahle metoda zkracování nejde použít - u příliš jemného nebo naopak příliš tuhého materiálu jako džínovina např. Ale s nohavicemi džín vlastně nic nedělám - nosím stejně jenom slimky a ty ani nestříhám ani neohrnuju, prostě je nosím trochu " nakrčený" nad botou a podle mne to vypadá docela zajímavě, ale samozřejmě nesmí tam těch vln být moc - jen tak " umělecky nedbale narolované"…

Lanevra
371 příspěvků 29.12.12 10:49

Vyzkoušet to? Džíny ohrnout, obléct co k nim budete chtít nosit včetně bot a podívat se na sebe do velkého zrcadla. Nebo se vyfotit a ukázat to tady nám na pekle, pokud si nejste jistá jestli to dost „fundovaně“ posoudíte.
Samotnou by mě zajímalo, jak to na malé postavě vypadá.

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 11:58

@Lanevra já měřím také 160 cm a v ohrnutých kalhotách si připadám jako bych měla nohy ještě kratší..zkoušela jsem to..s nízkýma botama.. no ale uznejte, že to fakt nejde, alespoň v mém případě.. spíš nosím nohavice přetažené trochu na boty s podpatkem..

Audrey.Piper
412 příspěvků 29.12.12 12:52

Já mám 160 cm a nemám problém sehnat kalhoty, které by nebylo potřeba zkracovat. A to nemám nijak extra dlouhé nohy - normálně přiměřené k tělu. Jinak jednou jsem viděla holku (cca 17 let) přibližně stejně vysokou jako já. Měla malinový top s dlouhým rukávem, kalhoty se zvýšeným pasem v šedomodré barvě a měla ohrnuté nohavice. K tomu si vzala baleríny ve stejné barvě jako top a vypadalo to skvěle. Nohy jí to nezkracovalo - možná kvůli tomu vysokému pasu u kalhot.

Audrey.Piper
412 příspěvků 29.12.12 13:01

Třeba tahle holka taky nebude vysoká a sluší jí to: http://lookbook.nu/…y-the-ankles

aailyyn
807 příspěvků 29.12.12 13:43

Všechny kalhoty mám ustřižené a založené, neb měřím 157 cm.

coralline
835 příspěvků 29.12.12 17:44

Já jsem taky prcek a všechny kalhoty si nechávám zkracovat. Ohrnuté kalhoty vypadají dobře málokdy a musí se to umět nosit, třeba jako v odkazu od @Audrey.Piper. Ovšem většina toho, co potkávám na ulici, jsou prostě z nouze ohrnuté příliš dlouhé kalhoty a je to poznat. Od určitého věku to vypadá vyloženě trapně.

kappa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 18:23

Ja som za skracovanie, ohrnute nohavice sa mi pacia len vtedy, ak ukazuju clenky a je jasne, ze je to zamer. a to sa da aj s nohavicami skratenymi na „normalnu“ dlzku.

Robena
1257 příspěvků 30.12.12 01:45

Mam 172 cm a velky zadek, siroka stehna. Temer vsechny kalhoty jsou mi dlouhe. Nemam vlastne nadvahu, ale podvysku! A tak zkracuji…Proti ohrnovani nic nemam, ale pro mne se nehodi.

catherinne
13500 příspěvků 30.12.12 02:05

@sekaclady chi,chi, no, to fakt nejde… chi, chi až mně to pobavilo. Doufám, že se na mně nebudete zlobit, prosím…

catherinne
13500 příspěvků 30.12.12 02:08

Já myslím, že to ani nejde posoudit tak či onak. Vždy jde o určitou osobu a postavu v určitých džínách, určité barvy, délky, střihu.

Barr.b
143 příspěvků 30.12.12 16:21

@sekaclady Vypadá to divně, to máte pravdu. Nicméně - kalhoty přetažené přes podpatek? To je podle mě taky dost děs.

Audrey.Piper
412 příspěvků 30.12.12 21:54
@Barr.b píše:
Nicméně - kalhoty přetažené přes podpatek? To je podle mě taky dost děs.

Podle mě to nemusí být tak hrozné, pokud je outfit laděný do 70. let. Teda zvonáče, halenka, klínový podpatek + třeba slamák. Příklad: http://www.refinery29.com/…ed-jeans.jpg

editace: chyba v odkazu

Barr.b
143 příspěvků 31.12.12 14:53

@Audrey.Piper Celý outfit vypadá dobře, ale když si představím, že to vidím ze strany při chůzi, jak se kalhoty vyhrnují a kouká podpatek, působí to na mě skoro tak, jako by nositelka chodila po špičkách jen kvůli tomu, že je líná zkrátit si kalhoty…

DRW
2039 příspěvků 4.1.13 14:02

Na malych postavach to nevypada dobre, zkracuje to nohy. Neohrnovat, zakratit!

Atlacoya
2740 příspěvků 4.1.13 17:39

Já jsem záprtek a taky jsem měla pár ohrnutých kalhot. A jestli jsem místo na 158cm díky tomu vypadala na 154cm mě netrápilo. Trápilo mě, že jsem si za založením nosila domů a potažmo od pračky kamínky.

Kappah
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 01:13

Nevypada to vubec dobre a nehodi se to

Příspěvek upraven 04.04.13 v 21:17

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 09:02
@sekaclady píše:
@Lanevra já měřím také 160 cm a v ohrnutých kalhotách si připadám jako bych měla nohy ještě kratší..zkoušela jsem to..s nízkýma botama.. no ale uznejte, že to fakt nejde, alespoň v mém případě.. spíš nosím nohavice přetažené trochu na boty s podpatkem..

tohle je vážně pekelný :-(, ale já myslela, že se tady diskutuje o ohrnutí tak max. 3 cm a ne o 30 cm :-) podle mě je malé ohrnutí snesitelné a u některých typů džín a správných boty dokonce hezké

Guinea Pig
1190 příspěvků 21.3.13 09:05

Já některé kalhoty ohrnuju (rovné střihy- roury), zvonáče krátím :-) Jsem docela malá, asi 164 cm a vůbec nechápu tu posedlost „zkracuje mě to“, „dělá mi to kratší nohy“…vždyť každý vidí, že nemám dva metry…Já jsem hrdá na to, že jsem malá a vůbec by mě nenapadlo se oblékat tak, abych vypadala větší, proč bych to dělala…Takže u kalhot prostě koukám jen na to, jak to vypadá celkově, viz. ohrnuté zvonáče by asi byly fakt pecka. Jinak budu ráda, když se vyjádří někdo, kdo má problém s tím zkracováním postavy a vysvětlí mi to, já to opravdu nechápu. dík.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek