Oilily - osobitá móda neby kýč?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
top topic
967 příspěvků 28.6.13 21:08

Ty detske saticky jsou moc hezke, ale nedovedu si predstavit, ze bych kamkoliv vyrazila s jakoukoliv jejich taskou nebo kabelkou.

666mahu
1490 příspěvků 28.6.13 21:24

@Lettie, ale ja to vsem malym i vetsim slecnam preju, myslim, ze to je styl presne pro ne. A kdo na to ma, proc by svym detem nedopral. ;-)
Ja si tedy obcas neco infantilniho koupim, vetsinou tricko s obrazkem, a nosim si je na doma a na zahradu - nektera se mi tak libi, ze se neudrzim /mozna i proto, ze v detskem veku jsme to nemeli/, a to nejsem diblik. :-)

arpa
1250 příspěvků 30.6.13 14:15

Pamatuju si, že tak cca 7 let zpátky jsem nějakou kabelku od Oilily strašně chtěla. Dnes bych si ji už nekoupila. Řekla bych, že to s nimi dopadlo podobně jako s kabelkami GUESS, tj. i když se v obou značkách dají najít pěkné modely, už mají špatnou pověst. Nemyslím to tak, že by byly nekvalitní, ale že se setkávám spíš s negativními reakcemi na ně (kýč, prvoplánově „sexy“, atd.), navíc už je má kde kdo (to by mi asi u jiných věcí zase tak moc nevadilo, ale ony se navíc kvůli výraznému a snadno zapamatovatelnému designu rychle okoukají).

noemi
1645 příspěvků 30.6.13 15:33

Jako kýč to na mně nepůsobí, prostě je to takové hodně květinové a záleží, jestli se to někomu líbí nebo ne. Já bych si od nich pořídila nanejvýš asi nějaký střízlivější deštník, protože jak jsem to tak prozkoumávala, tak ty vypadaly docela zajímavě a když je zamračeno, hnusně a nad hlavou máte kytky, myslím, že to může být docela fajn :)Když jsem se dívala na netu na kabelky, tak mě docela zarazilo, že u kabelky skoro za dva tisíce jsou ty nejobyčejnější plastové karabinky. V tom případě je to docela nepoměr kvality a ceny. Naživo jsem si je neprohlížela, takže vycházím jen z toho, co lze poznat z fotek.

arpa
1250 příspěvků 30.6.13 17:30

Já bych asi taky neřekla, že je to infantilní anebo kýč, spíš vidím problém v tom, jak jsem psala, že se rychle okoukají. Dále bych se dnes asi bála i toho, že se budou špatně kombinovat, nejen barevně a vzorově, ale že budou v podstatě nekombinovatelné s formálnějším oblečením. Ne, že by se mě to zase až tak moc týkalo, dress code v práci naštěstí nemáme, ale mít ho, tak je ta kabelka pro mě totálně pasé, ledaže by se mi chtělo/mohla bych uvalit tolik peněz za něco jen pro volný čas… to už je na uvažování a možnostech každého z nás.

Coraline
1980 příspěvků 30.6.13 18:55

Mám od Oilily peněženku a jsem z ní nadšená. Kvalitou je naprosto skvělá a ještě se mi za rok a půl ani trochu neomrzela. Placení je najednou alespoň trochu příjemnější, hehe :D. Nicméně kabelku bych od téhle značky nechtěla, asi by se mi nechtělo pořád přemýšlet, jestli jsem nepřekombinovala.

Lettie
426 příspěvků 30.6.13 20:23

@noemi Schvalne jsem se byla ted podivat dceri na ty jeji kabelky a je to normalne kov s nastrikanym lakem, ktery se neodira. Kvalitou bych rekla, ze je to celkem slusne zpracovane, alespon ty modely, co mame doma. Usi jsou kozene, ne z kozenky, prositi rovne. Myslim, ze nektere levnejsi maji misto kuze kozenku, ale s temi nemam osobni zkusenost. Dcera do nich cpe kdeco, rozhodne neni po mne minimalistka, presto kabelky drzi tvar.
Samozrejme to nejsou kabelky vhodne k formalnimu obleceni, ale pro mlade holky, proc ne?

noemi
1645 příspěvků 30.6.13 21:30

@Lettie, tak já jsem to zkoumala jen na fotkách, tam to opravdu na jedné z nich vypadalo, že je to plastové, tak to asi tak jen působí na pohled, nevím. A jasně, pokud to někomu udělá radost, mít něco tak hodně květinového, tak je to fajn. Všechno je relativní, v nějaké jiné kultuře by možná vůbec nechápali, co tady řešíme, že jo :)

Lettie
426 příspěvků 30.6.13 22:29

@noemi Urcite bych to nenazvala modou pro masy, ale pro male holcicky ci mlade slecny se mi to libi. Oni maji i mene napadne kousky, ale to pak, podle mne, postrada smysl, proc to kupovat. Proste Oilily mam spojeny s divokyma kombinacema barev a s kvetinovymi vzory, s kabelkama s aplikacemi zviratek, muchomurek a podobnych kycu a kdyz je jdu koupit, pocitam s timto. Kdyz budu chtit podobny material i kvalitu, ale nenapadnost, koupim Pliage od Longchamp.

Zebra33
2038 příspěvků 30.6.13 22:46

@noemi - už jsem psala někde výš, že minimálně ta moje kabelka (http://www. amazon. de/Oilily-Winter-Forest-Office-O-CLY-2111/dp/B0019TVSSY) je kvalitní, tzn. kování z kvalitního kovu, ucha myslím koženka, ale drží, kvalitní šití, materiál nějaké plátno, ale v podstatě nezničitelné. Takové tři roky jsem v ní pravidelně tahala notebook + kabel k němu, lahev s vodou a různé pomůcky do školy (plus standard jako peněženka, doklady…) a ta taška je v podstatě jenom lehce opotřebovaná na rozích. Za mě - respect.

ElleAlice
14 příspěvků 30.6.13 22:47
Kýč, který není kýčem :)

Jde o to co ještě kýč je, co není a kde je jednoduše hranice mezi kýčem respektive tím, co už je tak kýčovité naschvál, že to kýč už vlastně ani není.. :)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek