Olympijský úbor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
modra_kocka
903 příspěvků 13.5.12 19:53

Však v pohodě, mě to pobavilo :) Proto jsem to taky v postu nechala přeškrtnuté a nemazala :)

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 22:02

@modra_kocka Tak jo, čiči, beru zpátky, já si googloval jen obrázky a nic společenského jsem nenarazil. A teda tu eleganci bude taky dělat Alpine Pro?

modra_kocka
903 příspěvků 13.5.12 22:13

@Opravdovy P.: to netuším. Já jsem to vygooglila v tomhle článku http://tn.nova.cz/…londyne.html

Ann-Marie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 23:45
lindiste
348 příspěvků 15.5.12 06:35

@Polsko - sportovní kolekce je fajn, ne, že by to bylo něco unikátního, ale jak říkám, fajn, neurazí, do kolen taky nesrazí. Zato společenská kolekce se mi líbí, je docela odvážná - bílý oblek + červené boty - to je úlet, ale v pozitivním slova smyslu, i když ten státní znak by možná chtělo vyřešit trochu elegantněji, takhle to působí trochu humpolácky. Ale celkově u mě bod za invenci!

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.12 08:09

Pokusím se vzkřísit tuto diskusi - co říkáte (údajnému - asi jak u koho) úspěchu olympijské kolekce? Viz dnešní (30.8.) článek/rozhovor na Novinkách.

Diankenstein
1895 příspěvků 30.7.12 08:41

@Opravdovy P.
Já se v tom stále snažím najít sarkasmus.
Humor ocením v KAŽDÉ situaci, ale v té hrůze, ať se snažím sebevíc, ho najít nemůžu.

Sibyla
2646 příspěvků 30.7.12 08:50

No, myslím, že Britové ocenili vtip holinek, ale velký úspěch jsme si z toho udělali my sami. Vždycky to tak děláme, sebemenší zdvořilou poznámku považujeme za vrcholnou chválu (po 1. světové válce se nám jen tak-tak povedlo prosadit stát se Slováky, a následné diplomatické chvály jsme si vykládali tak, že se s námi velmoci chtějí rozdělit o rakouské kolonie! Po sametové revoluci jsme docela vážně čekali nobelovku pro Havla, Mečiara a kdovíkoho.) Asi by to chtělo číst plné zpravodajství v angličtině.

Diankenstein
1895 příspěvků 30.7.12 09:02

@Sibyl S tou zdvořilostí jste to trefila. Tady je zdvořilá poznámka spíš raritou. Někoho pochválíte a on si myslí, že jste do něj blázen, nebo ho chcete okrást. :D

blacken
2464 příspěvků 30.7.12 09:02

Největší sranda je to, že kdokoliv to kritizuje jen závidí… ti co to nepochopili nemají smysl pro britský humor atd. Ale to, že se nám opět směje celej svět si nikdo nepřipustí :-D Přitom motiv Kupky je fajn, ono i ty holiny mohly být brané opravdu jako vtip, ale to by musel zbytek nějak vypadat… Jenže když někdo zprzní obraz jednoho z nejuznávanějších českých malířů, pak reprezentaci navleče do nepadnoucích hnusných sak a dá jim k tomu holiny, zatímco všichni ostatní mají vycházkovou obuv… příští Olympiádu popliveme vlajku, aby to bylo originální?

Ophelie
1284 příspěvků 30.7.12 09:08

Doporučuji přečíst na seznamu rozhovor s e. daniely.
Je tam ona v u nás snad všudypřítomná klauzule „komu se to nelíbí, závidí“ :o)

Příspěvek upraven 30.07.12 v 10:45

Diankenstein
1895 příspěvků 30.7.12 09:10

A ješte je to vlastně urážka.
V té vaší zemi je hnusné počasí, tak my si rači vemem gumáky, ať to tu nějak přečkáme."
Vtipné je to jako německý pokus okiller joke.

Sibyla
2646 příspěvků 30.7.12 09:49

@Diankenstein A jelikož Britové mají vysoce vypěstovaný smysl pro zakrývání pocitu urážky, propadneme snadno omylu, že jsou do nás blázni. To je prostě rozdíl kulturní úrovně.

Holka_Hnědooká
84 příspěvků 30.7.12 09:56

V podobném tónu je i tenhle rozhovor: http://www.novinky.cz/…y-ohlas.html

Hlavně mě pobavil „Svárovský kámen“ :-)

Jinak ale k těm oblečkům, ty na sport mi přijdou fajn, vzor se mi líbí. U těch nástupních by mi ani nevadily ty holínky, dalo by se to vzít jako vtip, ale proč je k tomu ten zbytek?! Proč je ten zbytek tak krátký? A proč jsou to legíny? A proč, proboha, jsou v jiném odstínu než boty?!

Na druhou stranu, aspoň to máme v národních barvách. Němci a jejich bundičky jsou podle mě taky děs…

Manolka
3 příspěvky 30.7.12 11:49

Oblečení českých sportovců na slavnostním zahájení mi přišlo nevhodné. Vtipné? Ano, ale za jiných okolností. Oblečení by mělo reprezentovat naši zemi, ne narážet na zemi pořadatelskou. Zkuste se ve svém okolí zeptat, kdo je to Kupka… Gumáky budou vždy jen gumáky a podle mého názoru nemají své místo na slavnostních ceremoniálech.
Celou dobu u televize jsem si říkala, že snad nakonec změní názor…ale chlupaté nohy v gumácích se sakem a leginy naplnili mé nejhorší noční můry.
Motiv sám o sobě se mi líbí a věřím, že bude mít úspěch.

Katastrofa
22 příspěvků 30.7.12 12:28
Jaký?

Jaký úbor by jste jim vymysleli vy?

Malina jahodová
175 příspěvků 30.7.12 12:43

To oblečení na sport mi nevadí. Prostě sportovní hadříky v národních barvách. Co se týče zahajovacího oblečení, tak gumáky a deštníky mě nepobuřovaly. Beru to jako neškodný pokus o vtípek, ale zbytek byla tragédie. Legíny, neladící volánová sukně, sako, kapuce. Takhle vypadají ženy, kteřé si večer vzpomenou, že musí ještě se psem a k noční košili si rychle navlečou tepláky, první bundu z věšáku a jdou venčit.

Viktorie H.
664 příspěvků 30.7.12 13:04

No, v ohledu módy je to dle mého názoru úplně mimo. Dříve jsem se na olympiádu nekoukala, takže nemůžu porovnat. Myslela jsem, že se to bere jako slavnostní údalost a oblečení by mělo být formální, ale jak vidím, asi je to jedno. Docela mě zajímalo, co si o tom budu myslet „ve světě“. Pokud jim to přišlo vtipné a originální, možná obrátím kartu, ale stejně se mi to moc nelíbí. Toť můj názor.

chinin
2788 příspěvků 30.7.12 13:11
@Malina jahodová píše:
To oblečení na sport mi nevadí. Prostě sportovní hadříky v národních barvách. Co se týče zahajovacího oblečení, tak gumáky a deštníky mě nepobuřovaly. Beru to jako neškodný pokus o vtípek, ale zbytek byla tragédie. Legíny, neladící volánová sukně, sako, kapuce. Takhle vypadají ženy, kteřé si večer vzpomenou, že musí ještě se psem a k noční košili si rychle navlečou tepláky, první bundu z věšáku a jdou venčit.

Souhlasím.
Ten motiv - variace na Kupkův obraz - mi přijde skvělý, přitom je v národních barvách. Nápad s gumáky a deštníky mi přijde originální, i když diskutabilní, a zejm. urážlivý k pořadalelům (viz výše příspěvky od Sybil, s nimiž se plně ztotožňuji). Ale kombinace celku veškerý potenciál jednotlivých dílů shodila. Legíny (v odlišném odstínu, než gumáky) - sukýnka - sako (které je nevkusné samo o sobě - detaily hezky popsala Ada v článku). O něco lépe je na tom podle mě pánský úbor, kraťasy - (chlupaté nohy) - gumáky, lze při hromadě dobré vůle považovat za vtipné; saka a taštičky jsou ovšem opět výkvět nevkusu.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.12 13:39

Taky jsem si prvně pomyslela, že je to děs… Ale když jsem viděla celou zahajovací show a oblečení dalších výprav, už s nejsem tak jistá. Některá kritika a poznámky typu „směje se nám celý svět“ zavání typickou českou malostí a vztahovačností. Myslím, že většině toho světa je to jedno, možná se trochu pousměje nad českým pokusem zaujmout… To jen my si to bereme hned osobně. Já jsem v zahraničních médiích viděla i spoustu pozitivních reakcií na české oblečení. Naopak Američané byli ze svého Ralpha celkem zklamáni, kritizoval to i NY Times, že to vypadá moc jako uniforma a evokuje to armádu..
Italové nebo další - sice společenské, ale nuda. Nepoznáte, jestli jdou do divadla nebo na olympiádu.
Osobně mě nejvíc uchvátilo pestré oblečení některých afrických či pacifických zemí. Tradiční oděvy, šperky, v národních barvách atd. Je to přece show, ale ne módní přehlídka a nemusí to být všechno v tlumených barvách a strohých střizích…
Tady mi to přijde, že to někteří považují za národní tragédii…

Malina jahodová
175 příspěvků 30.7.12 13:59

Ale jo, zahájení je show a událost, kde jednotlivé výpravy chtějí zaujmout, a když se to aspoň trochu povede, tak budiž jim přáno. Proto mě netrápily deštníky s holínkama, a kdyby měli ještě i pláštěnky, tak proč ne. Je vidět, že jde o vtip. Může mě pobavit nebo ne, ale je jasné, že holínky se nemají brát vážně. Zato romantická sukýnka s neromantickým sakem a sportovníma legínama prostě vypadaly blbě a žádný nadhled a vtip tam nevidím. Nejde o to, co si pomyslí celý svět, protože ten si o tom nemyslí vůbec, ale vůbec nic. Jde jen o to, že mě osobně ta kombinace přijde jednoduše ošklivá.

modra_kocka
903 příspěvků 30.7.12 15:11

@smrtonoška díky za napsání příspěvku. Mám totiž podobné pocity - české oblečení, které původně vypadalo jako málem největší hrůza století, hodně získalo zasazením do „kontextu“, tzn. během vlastního ceremoniálu.
Nakonec byly výrazné a zapamatovatelné právě ty holinky, které zaujaly, a „kupkovy“ křivky - a přesně o to šlo. Zbytek oblečení postavy jaksi „unifikoval“, takže nerozptylovaly pozornost a umožnili oku všimnout si přesně toho, čeho si všimnout mělo (a mozek si to měl zamatovat).
Vlastně si myslím, že to nakonec nebylo tak strašné, a že vytyčené cíle byly splněny. Návrhářka nejspíš docela přesně vědědla, co dělá, a viděla o něco dál, než my všichni tady.

Akitaken
4960 příspěvků 29.8.12 21:49

Mě přitom akorát napadlo, jestli jestli je to opravdu ještě o lidských hranicích nebo spíš už o té technice.. blesklo mi to hlavou u lukostřelby a u střelby… :)

Jinak obecně z kolekce bych si na sebe vzala na lítačku asi bundu a celkem se mi líbí i to triko, ale ne za ty peníze. Celkově je to ovšem nevkus.. kraťasy, holinky a sako může kombinovat a tvrdit, že je to „kůl“ jenom šílenec..

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.12 22:04

Zahajeni olympiady jsem sledovala v jedne hospode v Amsterodamu a mela jsem dojem, ze holinky prisly smesne (smesne, ne vtipne) vetsi casti mezinarodniho osazenstva. Komentar v tv byl taky spis posmesny. Mne osobne prislo obleceni ceske vypravy, v porovnani s ostatnima vypravama, dost desne.

Sibyla
2646 příspěvků 30.8.12 08:53

Jak jsem pročítala anglické reakce, většinou jsme se nelíbili, někdo nás označil za nejhorší, někdo za špatné, někdo ani nezmínil/nevyfotil.
Jedna reakce: Now if you know me, you'll know that I'm normally a huge fan of Czech Republic fashion.
But these rain outfits—including umbrellas and full rubber-bootie galoshes—are just plain mean to the British hosts.
You could almost hear Prince Harry saying, „Aye, we know it rains a lot here. Thanks for the reminder, Czech Republic!“
Ovšem Rusové se taky vyznamenali: The Russian kit is called Putin's revenge, Lose and you will wear it every day for the rest of your life.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek