Overlock / Coverlock

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
giuliettka
7809 příspěvků 28.2.18 12:08

@ATEH Tak ja si teda budem s vami nahovárať, že naša debata je zaujímavejšia ako to večné kuš ideš s reklamou, vo všetkých vláknach a pokecám si s vami. :-)
Vy ste tvrdila, že na overlocku sa šiju len úplety, to som vám ja vyvrátila reálnou fotkou ušitej bavlnenej košele. Vy ste tvrdila, že všitie rukáva na overlocku nie je správny technologický postup, že by to ináč už priemysel dávno využíval. To je na tej zmieňovanej rovnako viditeľné, schválne som vám odfotila aj etiketu, aby ste ma neobvinila, že to nie je priemyselne ušitý rukáv. Vy ste tvrdila, že na košeli hlavicový rukáv nie je, to som vám z oficiálnej učebnice technologie pre učnovské školy vyvrátila a vy vytiahnete argument, že existuje aj trojšvový vysokohlavicový rukáv? No tá hlavica je aj tam, takže vždy je to o všití hlavice do rukáva a je jedno či na plochom stroji, či na overlocku, alebo flatlocku a je jedno koľkými jehlami ten stroj šije.
Vy píšete o tom, že nádherne šijete, ja som svoje krajčírske schopnosti nezmienila, nechválila som sa, takže nevidím dovod prečo by som sa mala dohadovať či šijem lepšie pusou, alebo klávesnicou a niečo vám dokazovať trebárs fotkou mojho výtvoru. Vy svoje schopnosti vychvalujete až do nebies, ale nič ste neukázala, takže v disciplíne kto lepšie pusou a kto klávesnicou, vyhrávate vy. Klávesnicou sa viete chváliť perfektne.

Jordaan
9227 příspěvků 28.2.18 12:39

@giuliettka

To nema smysl, ona musi mit vzdy pravdu :-D. Ateh sice umi opravdu dobre sit, ale je na to tak nafoukana, ze ji to neda a chodi prudit na vsemozna fora, aby ukazala, jak je chytra. Pamatuju si ji treba ze Stehu, kde taky byla desne „oblibena“. Proste to nema smysl.

giuliettka
7809 příspěvků 28.2.18 12:42

@Jordaan Ach tak, tak dík, idem teda do dajakého iného vlákna robiť to kuš s reklamou. :-)

winpetra
57 příspěvků 1.3.18 19:39

Tohle snad raději ani nečíst…jediné domácí pětinitné overlockové stehy se dají udělat na kombinovaných strojích over-cover, nevyrábí se žádné běžné domácí pětinitky :-) A těch hloupostí, co se týče technologických postupů jste tu nasázela minimálně deset :-( Prosím Vás, hlavně neraďte lidem, kteří se učí šít. Vaše rady a přesvědčení jsou opravdu hodně mimo :-( Máte guláš jak v pojmech, tak v postupech. O dodržování zásad, co se týče rozdílů mezi úpletem a tkaninou asi nevíte nic :-(

Rixol
3 příspěvky 1.3.18 20:22
@Agraynel píše:
@Rixol Záleží hodně, co na něm chcete šít. Pokud jen úplety a sem tam nějaký to plátno, tak vám stačí. Pokud už chcete šít něco silnějšího jako třeba brokát, samet, kepr apod, zainvestujte do vyšší řady. Nedej bože, pokud na tom chcete šít softshell, to vám tohle zničí. Já mam tenhle brother, ale tu vyšší řadu tu 3034 a ušije to bez problému naprosto všechno, od úpletu až po silnou vlnu… Pokud máte možnost to prokonzultovat s odborníkem, tim lépe. Na fcb je mnoho skupin na toto zaměřených. nezdá se to, ale ne každej stroj ušije všechno a ne každej stroj má všechny stehy :)

Děkuji vám za radu, nakonec jsem si nechala poradit jednu z těch vyšších řad, tak snad bude vše ok :) A šiji jen jako koníček, nejsem nějaká švadlena nebo tak, takže si myslím, že by mi pravděpodobně stačil i ten nižší, ale jistota je jistota! :D

Vakris
111 příspěvků 2.3.18 08:19

@giuliettka Mám otázku k té košili HIS, a to prosím bez jakékoliv ironie, opravdu mě to zajímá. Jak poznáte, jestli je šev ušitý na pětinitném overlocku nebo ušitý nejprve na klasickém stroji a poté začištěn overlockem? Takhle šiju košile já a řekla bych, že to vypadá stejně. Děkuji

ATEH
72 příspěvků 2.3.18 08:27
@Vakris píše:
@giuliettka Mám otázku k té košili HIS, a to prosím bez jakékoliv ironie, opravdu mě to zajímá. Jak poznáte, jestli je šev ušitý na pětinitném overlocku nebo ušitý nejprve na klasickém stroji a poté začištěn overlockem? Takhle šiju košile já a řekla bych, že to vypadá stejně. Děkuji

Snad vám nebude vadit, když odpovím. Pětinitný šev je z rubu toho rovného šití tvořený řetízkem. A vážně z „malých“ domácích strojů toto dovede jen kombinace over / cover, jinak pouze průmyslová pětinitka. Ta je ale určená pouze pro zpracování tkanin. Může šít pěti nitěmi, tedy sešívat a obnitkovávat v jednom kroku, nebo při vytažení levé jehly a dvou nití pouze obnitkovávat okraje. Na šití úpletů je potřeba čtyřnitný steh, ale u pětinitného průmyslového taková přestavbe možná není :)

Příspěvek upraven 02.03.18 v 08:35

giuliettka
7809 příspěvků 2.3.18 08:28

@Vakris Zospodu toho zošivacieho stehu je retiazka.

giuliettka
7809 příspěvků 2.3.18 08:29
@ATEH píše:
Na šití úpletů je potřeba čtyřnitný steh, ale u pětinitného flat locku taková přestavbe možná není :)

Flatlock existuje 5 nitkový? Tak ten by som chcela vidieť.

ATEH
72 příspěvků 2.3.18 08:37
@giuliettka píše:
Flatlock existuje 5 nitkový? Tak ten by som chcela vidieť.

Opraveno, během psaní jsem si četla ještě něco jiného. Ale mimochodem během všech těch příspěvků jste nám stále neprozradila ani jednu značku domácí pětinitky. :)

giuliettka
7809 příspěvků 2.3.18 08:42
@ATEH píše:
Opraveno, během psaní jsem si četla ještě něco jiného. Ale mimochodem během všech těch příspěvků jste nám stále neprozradila ani jednu značku domácí pětinitky. :)

Vy ste asi čítala niečo iné aj behom celej debaty. Ak mi prezrafíte ako šije flatlock, tak vám tu značku uvediem. Podľa mňa nemáte o tom ani páru.

ATEH
72 příspěvků 2.3.18 09:13

@giuliettka Nápodobně. Narozdíl od vás jsem na původní otázku této diskuze odpověděla. Zatímco Rixol se přikláněla k overlocku, vy jste tady celou dobu jela v pětinitkách, tedy v hobby hybridu nebo průmyslovce. A máte pravdu, plochý šev nepotřebuju, prádlo ani sportovní oblečení nešiju.

giuliettka
7809 příspěvků 2.3.18 09:18
@ATEH píše:
@giuliettka Nápodobně. Narozdíl od vás jsem na původní otázku této diskuze odpověděla. Zatímco Rixol se přikláněla k overlocku, vy jste tady celou dobu jela v pětinitkách, tedy v hobby hybridu nebo průmyslovce. A máte pravdu, plochý šev nepotřebuju, prádlo ani sportovní oblečení nešiju.

Na flatlocku sa prádlo a športové oblečenie nešije. :-)
A ja som nikde nereagovala na @Rixol ani som nenapísala, že jej poradím. Zareagovala som až na vaše vyhlásenie, že overlockom sa šijú len úplety. A odvtedy veselo plevelíme obe, ani vy neradíte. :-)

Linie
2020 příspěvků 2.3.18 09:19

@ATEH @giuliettka Dámy, já bych to ukončila. Obě máte se šitím zkušenosti, ale každá na opačné straně krejčoviny.

giuliettka
7809 příspěvků 2.3.18 09:20

@Linie Ale ja to urobím len kvoli vám, namojdušu spasenú. :-)

ATEH
72 příspěvků 2.3.18 09:29

@giuliettka stoprocentně máte větší pravdu než výrobce.
@Linie Sohlasím, opravdu už stačilo :)

Blasterka
4 příspěvky 18.7.18 15:58

ahoj, tak po zkušnostech s novým přírůstkem do rodiny - coverlockem - mohu stoprocentně alespoň sama za sebe poradit - pokud máte jen trochu víc peněz a místa, pořiďte si ke klasickému šicímu stroji jak overlock, tak coverlock. Zjistíte, že máte na stole všechny tři a přebíháte od jednoho ke druhému. Když máte overlock, určitě ráda zapomenete na šití entlem - na overu to zkrátka vypadá profi. No a co se týče coverlocku, můžete šít všechny úplety, které na normálním stroji neušijete a můžete je štepovat. Testovala jsem to dokonce i na kraťasech džínového stylu a po vyšroubování střední jehly jsem použila dvojjehlu ob na dvojštep. Vypadá to jako z obchodu. Pak jsem šila i ze strečové látky šaty a přebíhala jsem z overlocku ke coverlocku. Nedovedu si představit, že bych pokaždé montovala něco na stroji. Tak přeji šťastný nákup. Já šla do Janome 2000CPX. Váhala jsem mezi Brotherem 5550, který má i vrchní krycí steh, ale pak jsem si uvědomila, k čemu mi vlastně bude, a zvolila jsem radši osvědčený Janome, od kterého mám doma 2 stroje. Zatím perfektní a v porovnání s Brotherem má silnější motor, větší přítlak a především váží asi o tři kila víc, což hovoří za vše - lehký stroj prostě dobrý být principielně nemůže, jeikož nemá všechny součástky z bytelného materiálu. Držím palce při koupi, mě se to povedlo.

Blasterka
4 příspěvky 18.7.18 16:02

Ještě jak se tu hádají dvě švadlenky, tak jen pro informaci - slečna ATEH má pravdu, coverlock není jen na úplet… dá se použít jako kvalitní stroj třeba pro štepování dvoj či trojjehlou. Šila jsem jak píšu v jiném příspěvku, kraťasy se štepováním, výsledek super. Je ale možné, jak ta druhá slečna preferuje šití jen úpletu, že jí to třeba látku nevezme - mě ho vzal, právě proto, že je to Janome a ty mají hodně silný přítlak na látku. Není to asi o charakteru stehu, ale spíš o síle motoru stroje, o přítlaku na patku, jednoduše řečeno aby to ten stroj prošil. Pak na tom lze šít plátno a teoreticky i kůži, igelit, prostě cokoliv, kde potřebujete dva nebo tři stehy vedle sebe.

Blasterka
4 příspěvky 23.7.18 12:30

.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek