Overlock - pomůžete s rozhodováním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SilvaSakasi
2 příspěvky 1.3.21 17:01
Overlock - pomůžete s rozhodováním?

Dobrý den, vybírám si svůj první overlock. Uvažovala jsem o Brother: 2104D, M343D a 3034D; Merrylock MK480, MK4030 a MK4035. Z ještě širšího výběru jsem vyřadila všechny overlocky bez volného ramene.
Máte někdo zkušenosti s některým z vypsaných strojů? O Brotherech se toho nechá najít docela dost v diskuzích, ale hodnocení Merrylock jsem našla jen na Heurece. Podle jednoho prodejce se 2104D a M343D liší pouze vzhledem. Merrylock MK4035 jsem zařadila kvůli automatickému napětí nití, ale našla jsem, že dolaďují ručně, protože automatické napětí dělá příliš volné stehy a cenový rozdíl s/bez (MK4030) je 2.000 Kč (hádám, že to tedy zbytečné), navíc je i rozdíl v příkonu motoru: MK4030 - 120W/MK4035 - 90W (nevím, nakolik je tento parametr vypovídající, ale logicky vyšší číslo = silnější stroj?), U Merrylock MK480 mě zaujalo, že je asi taky stejný jako MK4030.
Ke strojům Brother se zase přikláním podle diskuzí, použití klasických jehel, protože Brother (mám už od nich šicí stroj). Více se od této značky přikláním k 3034D (když si k těm levnějším dvěma přikoupím přihrádku na odřezky a patky, jsem prakticky na stejné ceně).
Máte někdo zkušenosti s některým z těchto strojů? Případně jestli mi můžete nějak poradit - třeba i vypsáním negativ, protože co je na kterém stroji dobré, je vypsáno v každém e-shopu a mě zajímají i mínusy.
Ještě doplním, že hodlám šít hlavně úplet, teplákovinu, svetrovinu (ano, vím, že tupí nože, ale miluju kardigany) a do toho i riflovinu (i když ne v hojné míře, přeci na ni dojde), šiju pro sebe a rodinu, finanční strop je 11.000 Kč.
Děkuji všem.

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek