Palety doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
fany.cz
38 příspěvků 3.9.12 15:30

Dá se z toho vyrobit celkem slušný a útulný bydlení, ale musí to mít nápad a vyžaduje to i manuální zručnost. V opačném případě to působí jako provizor ve skladišti. Některý ty pelíšky na fotkách svádějí ihned k zavrtání. Já bych do toho ale nešla.

Já_a_Kačí
60 příspěvků 5.9.12 17:39

To se mi teda ale opravdu nelíbí :( Nevím, možná jsem měla na baráku sto špatných palet, ale představa, že každou brousím, lakuju a bůhví co, to fakt ne :( A nové, kvalitní palety nebudou za hubičku. A ta dětská postýlka je vyloženě odporná. To fakt ne. Navíc jsem se už kolikrát přesvědčila, že nejhorší způsob, jak ušetřit, je chtít ušetřit.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 1.11.13 00:37

Když koupíte pár ohoblovaných prken, tak vás to vyjde lacinějc, líp to vypadá a není s tím tolik práce.

Doudou
1387 příspěvků 1.11.13 11:59

Když je to pěkně udělané, tak se mi to líbí. Ale považuju to za takovou nouzovku nebo provizorku. Studentské bydlení pro mlaďochy dobrý. Jen mi přijde, že to je teď velká móda, ale proč ne.
Kamarád (takový alternativec) to vyrábí a celkem slušné peníze si za to vydělá.

nanjua
1153 příspěvků 1.11.13 12:12

Líbilo si mi to v době, když to ještě bylo originální. Použiju ten nápad ale ne doma, palety půjdou na chatu protože tam je masivního nábytku škoda a dřevotříska by tam vlhla.

Bagheera
344 příspěvků 3.11.13 08:37

@BEZDOMOVEC @nanjua No právě! Teď je to všude, děsně cool, truhlář si řekne za postel z palet přes 2000-, no to je levnější IKEA. I na Designbloku to bylo. A je to mizerné dřevo, pěkně děkuju! Jako dokud to byla alternativa, dobrý, ale jako trend je to aušusové. Jo viděla jsem interiér bydlenky-tvořilky-bílenky, co doma všechno natírala nabílo, měla ta na stěně nabílenou bedýnku od pomerančů, takovou tu tenkou laťovou, jakože je to polička prováns. To je zas to zapr… kutilkovství.

Grossularia
3204 příspěvků 3.11.13 10:11

Vzhledově se mi to někdy i líbí, ale domů bych si takovou věc nikdy nedala. Natož do konstrukce dětské postýlky, jak je zde zmíněno. Palety mohou být kontaminovány naprosto kdečím, co na nich bylo složeno, také bývají kontaminovány plísněmi (jsou skladovány v místech, kde se normální nábytek volně a na zemi fakt nenechává, jelikož kdyby zplesnivěl, byl by neprodejný) a plísňové spory rozhodně nejsou něco, co by bylo záhodno mít doma.
Navíc řada palet obsahuje kadmium (kvůli tomu např. jsou problémem i pro pěstování rostlin - řešila jsem to na jaře s lidmi v jedné komunitní zahradě).

Takže jediné, co by bylo použitelné, jsou nově čerstvě vyrobené palety bez kadmia. A to není ani levné, ani recyklující, to je jednoduše ujeté, jak píše bezdomovec, je to pak absurdní náhražka nových prken.

Bedýnky od ovoce jsou jiná věc, jelikož obaly na ovoce těžké kovy neobsahují a ani se neskladují v plísňových prostorách, prootže by plesnivělo to ovoce. Tj. potravinové obaly na recyklaci doma jsou OK.

mikita.miki
1935 příspěvků 3.11.13 18:46

@Grossularia mi sme kupovali čerstvě vyrobené, jště nedoschlé, ale kazovky

Grossularia
3204 příspěvků 3.11.13 18:50

@mikita.miki Aha, tak to je asi jediná logická a rozumná situace, kdy použít palety doma v bytě (pokud samozřejmě jsou bez těžkých kovů).

mihaf
1 příspěvek 30.12.13 23:49

Tak to je nesmysl, to kde se uchovávají potraviny a hlavně jak, o to m by se dalo dlouze diskutovat. Možná ty palety budou v lepším stavu, než potravinové bedýnky. Ale určitě bude obojí bez plísně. Snad by jsme se měli zaměřit na to, v čem žijem a ne to co si přinášíme do obydlí. V každé druhé domácnosti se ojevuje v kuchyni, koupelně ale i všude kolem plíseň, ale to je v pořádku, to je jen užíváním bytu a potom budeme dělat povyk kvůli pár kouskům dřeva?? Náhodou je to fajn nápad!! Mám 16leteho syna a právě pracuje na své posteli z palet. Neříkám, že je to hitparáda, ale pořád lepší, než aby seděl v hospodě a nebo ještě hůř…

bety90
3 příspěvky 6.7.17 15:00

Mně osobně se to nelíbí, vždyť nábytek z obchodu není až tak drahý a vypadá mnohem lépe, my jsme kupovali nábytek v Jysk, kouknete
https://www.letakomat.cz/…-vyprodej-1/?…

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek