Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
tiresius
5 příspěvků 7.5.12 20:51

@Lola
Diskuse, -5. strana, diskusia OBLEČENÍ, PO KTERÉM V HLOUBI DUŠE TOUŽÍME ALE NOSIT BYCHOM TO … 70 prikladov

shmt
117 příspěvků 19.11.12 23:17
protřelý sukňař

Co byste řekli tomuhle?

Na fotce je má maličkost na skalním ostrohu za horkého italského srpnového odpoledne. V tomto outfitu jsem se cítil skvěle a vzhledem k odlehlosti lokace jsem nevylekal jiné domorodce, nežli stádo divokých koz. Dlužno říci, že jsem takto strávil podstatnou část dvoutýdenní dovolené, častěji ještě zcela bos.

yanulienka
382 příspěvků 20.11.12 14:38

@shmt Že se mi nelíbí váš klobouček. A že doufám, vzhledem k rozparku, že pod tou sukní něco máte…:-)

shmt
117 příspěvků 20.11.12 19:15

@yanulienka

černá noční můra skutečností… na sukni není rozparek, je totiž zavinovací a pod ní… není nic. Alespoň, co se oblečení týče…myslíte, že je to nemístně provoktivní? že bych to stáhl?

yanulienka
382 příspěvků 20.11.12 19:23

@shmt Tak teda doufám, že je dobře zavinutá :-) Noční můry bych z toho asi neměla, kdybyste odhalil něco navíc, ale každopádně bych to nepovažovala za vhodné. Ale jo, beru na vědomí, že, jak píšete, to bylá odlehlá lokace ;-)

yourcandy
477 příspěvků 20.11.12 20:31

@shmt hezkýmu chlapovi sluší vše :-),ale doufám, že se tato moda moc nerozšíří :-D!

chekotay
411 příspěvků 8.3.13 18:29

Česká variace na kilt
http://www.kiltpocesku.cz/
a český oficiální tartan
http://www.tartanregister.gov.uk/…Details.aspx?…
Teď už jenom tyhle dvě věci spojit do jedné nositelné. :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 8.3.13 18:49

@shmt
Já tomu fandím, sluší Vám to! A klidně i na méně odlehlé lokace bych to brala. A pod kiltem se také nenosí nic, takže to je ok :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 8.3.13 19:32

Náhodou, mě se chlapi v kiltu docela líbí :-) měla jsem co do činění s jedním skotským plukem, ti nosili ten úbor, do kterého se oblečete tak, že si lehnete a okolí vás do toho zabalí :D a klidně bych s klukem v tomto úboru neměla problém jít třeba do kina. pokud by přežil omdlévající okolí.

akorát nutně musí mít „něco pod to“, ne jak zavilí skoti :-)

modny guru
280 příspěvků 8.3.13 22:57

Na ulici som to este v zivote nevidela, iba raz, ked sme mali v skole ruzovy den, niektory chlapci si z recesie obliekli ruzove baletne suknicky:)v televizii som to videla len v serialy krok za krokom, kde dotycny vyhlasoval, ze tym vyjadruje, ze v kazdom je cast muza aj zeny, a on to nebude skryvat:) Neviem, asi by sa mi to v normalnom zivote ani nepacilo. Aj ked, neviem si to celkom predstavit.

stric
762 příspěvků 8.3.13 23:07

Viděla jsem nějaký francouzský dost divný film, hrál tam Jean Reno a ještě jeden chlapík, co jsem zapomněla, jak se jmenuje, bylo to takové postapokalyptické cosi, kde se vůbec nemluvilo, a ten druhý chlápek tam celou dobu chodil v dlouhé sukni. A vypadal v ní strašně sexy.
Ale ve skutečnosti jsem to taky neviděla a nějak po tom netoužím.

Ziriath
46 příspěvků 8.3.13 23:39

Občas vidím v Brně nějakého metaláka v dlouhé černé sukni se šrákama, je to pro něj evidentně součást stylu. Jinak znám chlápka, který v čr docela běžně nosí britský battledress s kravatkou a s kiltem, má k tomu i autentickou brašnu, vojenskou čepici a pouzdro na masku- a hodně mu to sekne. Ale musím poznamenat, že pod tím kiltem fakt nic nenosí, jak jsem si, zcela náhodou, povšimla. Samozřejmě záleží na tom, jak to ten který chlap umí nosit (nicméně když už nějaký tu sukni má, tak si na celkovém vzhledu dává záležet, takže se ráda ohlédnu). Když je řeč na tohle téma, to si tak vzpomenu na jednu moc pěknou část v zeměploše Hrrr na ně!, kde lord Vetinari běží s pozvednutým rouchem po chodbě- což by byl určitě pohled, který bych si nenechala ujít.

Co se praktičnosti týče, vzpomínám si na případ řidiče pražské (nebo brněnské?) MHD, který nebyl spokojen s faktem, že kraťasy nejsou součástí uniformy, tak si vzal sukni od dámské uniformy- dokonce se mu dostalo článku v novinách.

marmota-b
532 příspěvků 9.3.13 12:10
@tiresias píše:
Mimochodom, krátke nohavice sa začali v ženskej móde objavovať až začiatkom 90-tych rokov.

Tak tohle vím bezpečně, že není pravda. Přinejmenším ve sportovním / turistickém odění byly kraťasy normální už v letech třicátých - stačí trochu zagooglit.

stric
762 příspěvků 9.3.13 12:33

@marmota-b Už slečna Marplová se nechala pohoršeně slyšet, jak si mnohé mladé dívky neuvědomují, že krátké kalhoty jim nesluší, pokud ovšem nejsou velice štíhlé.

marmota-b
532 příspěvků 9.3.13 12:59

@stric Vidíte, to už jsem zapomněla.

Jinak se svou slabostí pro historické kostýmy… taková ta přepásaná roucha se mi děsně líbí a svým způsobem mě děsně štve, že se to dneska nenosí. Takže se mi často líbí mniši. :P Což už tu někdo zmiňoval. Pak taky existuje talár… nejen akademický, ale i farářský. Tam teda myslím dost záleží, jak se udělá to nabírání na prsou - takový detail, který ale docela mění celkovou siluetu.
Sukně jako takové… ale jo, proč ne, ne vždycky se mi ten který model na tom kterém člověku líbí, ale na druhou stranu to platí i o jiných kusech oděvu. Jak už tu někdo psal, muž, který si něco takového vezme na sebe, většinou má jasnou představu, jak v tom chce vypadat, a v tomhle smyslu je to myslím praktické v tom, že svým oděvem vyjadřuje svou osobnost. Takže když se mi nelíbí jeho osobnost, aspoň to vím. Což vyzní trochu povrchně, stylem „hodnotím lidi podle oblečení“ - ale spíš to vnímám jako takový přirozený výběr, který může třeba i usnadnit komunikaci, když vím, na čem jsem… protože koneckonců o něco podobného se (aspoň někdy) snažím sama svým oblečením.
S kiltem vidím trochu problém ten, že je to kroj. Se svými regionálními specifiky a tak. A ne vždycky se povede skloubit tuhle specifičnost s tou běžnější situací, ve které je použitý.

stric
762 příspěvků 9.3.13 13:24

Historicky, regionálně nebo jako součást nějaké uniformy s tím nemám nejmenší problém, nikdy mě nenapadlo považovat to za nepřirozené, ono taky není.
Koukala bych dost divně, kdybych potkala tuctově vyhlížejícího chlápka v triku, sandálech, ponožkách a místo riflí sukni. To jako teda radši ne. Ale to jsem taky nikdy ve skutečnosti neviděla a je možné, že se to ani nevyskytuje.

brontos
8 příspěvků 16.4.13 12:55

@chekotay zdravím - Všechno je to o hlavě. Málokdo je ochoten měnit zažité zvyky a(staro)nové věci nepřijímá. Je pohodlnější a pro mnohé líbivější, v zákrytu uniformního davu kritizovat, či posouvat hladinu pohledu do roviny úchylek. Pod tlakem těchto „kritiků“ někteří míň odvážnější používají „pomocné berličky“ stylu odkazů na slavné osobnosti, nebo snaha o kombinaci skotského a „českého“ stylu. Ale skotský kilt je národním krojem, tak jako jsou kroje slovenské, moravské, nebo české. Kroje, jako takové, patří ke kultuře příslušného národa. Proč se tedy v česku oblékat do skotského kiltu? Sukně a suknice byly od nepaměti součástí pánského šatníku. V osmnáctém století převážila uniformní společnost a příklad a výchova se do generací hluboko zaryly. Tak hluboko, že většina společnosti dnes odmítá nové věci přijmout bez problémů. Proto jsou propagátory používány ony „berličky“. A přitom by bylo pro muže normálnější a mnohem zdravější nošení jakékoliv sukně. Protože prosazování pouze kiltu je zase jen směr k normalizaci a uniformitě. Ženy si z „pánského“ šatníku osvojily téměř vše. Také ony měly ze začátky problémy, že si např. oblékly kalhoty, kravatu… Ale postupně si společnost zvykla. Je paradox, že vzhledem k fiziologii, jsou kalhoty pro ženy mnohem logičtější oblečení, než pro muže. Kalhoty v místě největšího vrstvení a prošití, přece vytváří potencionální „lis na křapky“. Naštěstí se na módních přehlídkách stále více objevují na mužských modelech normálně nositelné sukně - od max po mini. Můj názor: Sukně pro muže ano. 100%. A nečeřím jen vodu - sám nosím midi i mini na veřejnosti. Není nad pohodlí. A „vtipálkové“?? V podstatě mi posilují odolnost a sebevědomí. Jsou to jen výkřiky z pralesa.

Caralina
916 příspěvků 16.4.13 15:47

Celkem se mi to líbí, takové ty různé metalové nebo goth variace nebo kilty, proč ne, ale chce to chlapa, co to umí nosit. Pak to může být fakt sexy.

Jirkátor
1570 příspěvků 17.4.13 07:08

Sukně ženám závidím každé léto, když je více než 30°C ( pánové ví o čem mluvím ), leč nosit je mi nepřijde zrovna to pravé ;) Nějak si neumím ( nebo spíš umím ) představit poznámky kolegů, kdybych ráno dorazil v sukni :D. Kilt je kapitola sama pro sebe - je to v podstatě kroj, a když ho má našinec, vypadá to stejně nepatřičně jako skot v chodském kroji.

brontos
8 příspěvků 17.4.13 11:39

@Jirkátor pěkný den - ano, Skot v chodském kroji uprostřed Václaváku je opravdu pro někoho bizardní představa (i když se asi těžko pozná, že je to Skot, pokud nepromluví a kolemjdoucí by čekali nějaké folklorní představení).
A poznámky kolegů? Pouze zakrývají vlastní stud a nedostatek sebevědomí. Ale v hloubi jejich duše se pohnou ledy. Existují (bohužel ne u nás) i kiltům podobné pracovní oděvy se spoustou kapes na drobné pracovní předměty a pohodlnost a volnost v nich je při většině činností netušená. Samozřejmě se nehodí pro všechny práce, proto také vznikly v minulosti kalhoty, aby chránily nohy. Ale třeba pro práci v kanceláři by sukně byla určitě mnohem pohodlnější, než zapařené kalhoty. Šťouralové hned namítnou „to by byl ozón“, ale děsně se pletou. Pokud pokožka může dýchat, nemůže se zapařit a při rozkladu potu „ozonovat“. Ale nemyslím si, že by „kravaťáci“ teď hned navlíkli sukně. Na to je ještě doba příliš mladá.
Je jasné, že jakákoliv odlišnost od stereotypu láká pohledy a někdy i poznámky.
Bohužel křiklouni, sukni na muži, posouvají do úrovně travesti a homosexuálů. A to je jejich nejsilnější zbraň, protože toto spojení většina populace chápe jako něco negativního. Přitom je to nesmysl. Staly se snad z žen lesby, když si oblékly kalhoty? Nebo mužatky? Pěkně tvarovaná ženská postava ve slim jeans je hodně sexy. No a pánové si mají obléci pouze kalhoty? Muž v riflové kapsáčové sukni není přece nahý, aby vzbuzoval nějaké pohoršení. V midi a maxi délce má na sobě stejně nebo víc textilu než v nějakých bermudách. I v mini je plocha „pokrytí“ větší, nebo adekvátní kraťasům.
Všechno je to opravdu jen o myšlení. Nejde o život. Představte si třeba někoho slavného, jak na něj lidé „čumí“ a obtěžují ho. A žije.

Jirkátor
1570 příspěvků 18.4.13 05:35

Nemyslel jsem ani tak skota na Václavském náměstí, ale ve Skotsku, kde by byl ten chodský kroj stejně nepatřičný, jako kilt tady. Se zbytkem naprosto souhlasím.

Goku
411 příspěvků 18.4.13 12:00

Já mužským sukním říkám ano. Jeden můj spolustudent z univerzity ji nosil i na přednášky, byla dlouhá, černá, jednoduchá a jak mu seděla. Chlap v kiltu se mi též líbí a je mi jedno, jestli je to Skot nebo Rus. Před několika lety jsem dělala recitátorku na svatbách (práce za všechny prachy XD) a jednou tam byla skotská svatba - všichni chlapi na sobě měli skotskej kroj. Mohla jsem na nich oči nechat a sama jsem zrovna měla na sobě podobnou sukni jako oni:-). Nedávno jsem byla na metalovým koncertě, kde byla skupina chlapců v kiltech s odhalenou hrudí, ááách… Přítel mě musel skoro odvléct:-). Takže jo, jen to noste, čím víc, tím líp, aspoň si na to lidi zvyknou.

NicoleK
107 příspěvků 18.4.13 12:26

.

Příspěvek upraven 19.04.13 v 10:08

brontos
8 příspěvků 19.4.13 08:18

@Jirkátor To je pravda s tím Václavákem. I když si myslím, že chodský kroj ve Skotsku by nevyvolal tak záporné reakce, jako jsou postoje českých lidí na pány v sukních.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 19.4.13 08:26

Pánové by mohli nosit sukně a venčit tohle:
http://www.super.cz/…jehlach.html

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek