Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
brontos
8 příspěvků 19.4.13 09:42

@žahavá kopřiva - opravdu zajímavý odkaz na bulvár. Čím víc lidí, tím víc myšlenek a také hňupovin, které dokáží vymyslet. Číňanům se to asi líbí.
Ale zde opět klasická ukázka toho, jak se odpůrci snaží spojováním našeho tématu s nesouvisejícím a z našeho českého pohledu úchylným jednáním, zesměšnit naši snahu.
Homo sapiens si díky svému „rozumu“ vymyslel spoustu různých úchylek a deviací, přinášejících svému „majiteli“ rozličné druhy uspokojení. Naprostá většina z nich však s kulturou odívání nemá nic společného.
Nikomu nic nevnucuji a nemám patent na rozum. Avšak každý má nárok na svůj názor. Ale podobné spojování témat nesvědčí o kvalitních myšlenkových pochodech autora.

brontos
8 příspěvků 19.4.13 10:03

@NicoleK - pěkný den, chlapec na fotu má pěkný styl (i když některé detaily nejsou vidět). Vypadá to, že má v sobě zakořeněny i jiné kulturní pohledy, než jen místní české… -Pozor na souhlas se zveřejněním bez korekce od všech osob na fotce-

suknochlap
22 příspěvků 19.4.13 10:09
@Jirkátor píše:
Sukně ženám závidím každé léto, když je více než 30°C ( pánové ví o čem mluvím ), leč nosit je mi nepřijde zrovna to pravé ;) Nějak si neumím ( nebo spíš umím ) představit poznámky kolegů, kdybych ráno dorazil v sukni :D. Kilt je kapitola sama pro sebe - je to v podstatě kroj, a když ho má našinec, vypadá to stejně nepatřičně jako skot v chodském kroji.

Neboj, klidně začni ze sukněmi. Protože o nezvyk jde pouze první den max dva dny a pak si již kolegové zvyknou. Zkrátka chce to jen jedno - být svůj.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 19.4.13 11:02

@brontos Berte to jako žert. Nic víc. Odpůrce nejsem, je mi to jedno.

brontos
8 příspěvků 19.4.13 11:11

@žahavá kopřiva - OK - ne všechny žerty a jejich dopady jsou pouze úsměvné. pěkný den.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 19.4.13 11:41

@brontos Ok, omlouvám se.

brontos
8 příspěvků 19.4.13 12:23

@žahavá kopřiva - omluvu beru - ne jen pro sebe, já jsem zvyklý, ale hlavně pro ostatní zmatené dušičky, které se mohly houpat na vážkách pochybností. END.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 19.4.13 13:04

@brontos Jinak ale k tématu, ač diskuzi jsem celou nepročítala (v budoucnu napravím), sukním na mužích bych fandila. Bylo by to něco jiného, bylo by to zábavné (nemyslím to výsměšně, ale jako určité osvěžení od stereotypu) a možná i pro někoho pohodlnější. Jen upozorňuju, že silnějším postavám hrozí „vlk“.
Ještě pohodlnější by bylo něco jako hábit, nebo laicky řečeno ala šaty. Sama nosím šaty ráda zejména pod plášť do laboratoře, protože pak nejsem přiškrcená páskem jako u sukně nebo kalhot.
Jeden známý ze střední chodíval občas v zavinovací dlouhé sukni (měla etno vzor a byla zřejmě z nějaké bavlněné lehčí tkaniny), k tomu míval obyč vroubkovaná užší trika a vypadalo to dost sexy.
A možná mě tu někdo opraví v terminologii, ale některé slovenské mužské kroje mají jakousi zástěru, vypadá jako sukně. Viděla jsem to u nějakého lidového souboru a pánům to seklo. Rozhodně víc než otahané špinavé kapsáče apod.

brontos
8 příspěvků 19.4.13 18:06

@žahavá kopřiva - Změna od stereotypu je určitě žádoucí. Poněkud nechápu souvislost s „vlkem“. Intertrigo se vyskytuje převážně v místech zapaření, což právě díky volné sukni nevzniká v takové míře, jako v uzavřených kalhotách. Samozřejmě silnější lidé s převislými kožními záhyby budou mít problémy i kdyby chodili nazí. U žen můžou těsné kalhoty být posléze příčinou nepříjemné jeansitis. A k hábitu - společnost není zatím srovnaná se sukněmi, takže hábity určitě příjdou, ale mnohem později.

Isca
960 příspěvků 19.4.13 19:06

Vzpomněla jsem si u této diskuse na knihu G:K. Chestertona „Návrat dona Quijota“..jeden z hlavních hrdinů (knihovník )se po účinkování v divadelní hře odehrávající se v době křižáckých válek odmítl vrátit k oblečení 19. století(oblek, kravata) a chodil stále v něčem jako tunika s kapucí a kamaše, což obhajoval praktičností a účelností.

Tomáš 7
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.13 22:04

Muži dělaj ze sukní zbytečně vědu. Taky jsem dříve v létě záviděl ženám sukně, tak jsem si vyrobil vlastní a nosím už rok naprosto v pohodě. Sukně je zkrátka oblečení pro skutečný chlapy.

tiresias
66 příspěvků 8.1.14 14:17
@marmota-b píše:
Tak tohle vím bezpečně, že není pravda. Přinejmenším ve sportovním / turistickém odění byly kraťasy normální už v letech třicátých - stačí trochu zagooglit.

Súhlasím. Mal som na mysli krátke nohavice ako bežnú súčasť denného oblečenia. Dnes sú bežné krátke nohavice (s manžetou, čo je tiež prvok prebratý z mužskej módy) a elegantné pančuchové nohavice. Dámske krátke nohavice sú tiež nosené ako spoločenské oblečenie na slávnostné príležitosti, čo prv nebolo vôbec.

dagino
812 příspěvků 8.1.14 19:35

Na dovolenke na Srí Lanke sme boli na trhu, kde nás nejaký veselí chlapík presvedčil aby sme si vyskúšali také dlhé košelo-šaty bolo to z nejakej priedušnej látky a bolo to veľmi pohodlné a vzdušné ( bolo tam 32 stupňov vo dne v noci) nosili sme to všetci (17 mužov) a dostali nás z toho až vo Viedni na letisku. Na leto idálny odev.

Buglezz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.14 09:53

Zdar nosím turecké kalhoty s rozkrokem pár čísel nad kotníky. Sukně to není, ale jsem z nich nadšený. Nejlepší je to naostro. Nedávno mi přišly turky z Indie, ty nosím běžně třeba na delší procházky a výlety. Mám přes dva metry a tři děti, myslím, že u mne nikdo nemůže hledat nějakou zženštilost. Je tedy pravda, že jsem byl ve čtvrtek v Dobrušce a vzal si ty dlouhé. Sice jsem si vykasal rozkrok „až“ ke kolenům, ale náměstí se na chvilku zastavilo. Ale jak říkám, pohodlí je to naprosté a jedinečné!!! Pokud chcete fotku, dejte vědět, nevím jak ji sem připíchnout…?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.14 10:07

@Buglezz Dajte foto, som zvedavá.:-) V pravom hornom rohu, pri písani príspevku, máte kolonku přidat fotky.

Muaddib
12 příspěvků 19.12.14 15:46

Petr Obr:

Je strašně jednoduché skrýt se za anonymním nickem a psát o sobě, jak jsem skvěle oblečený a jak tomu všemu rozumím. Realita bývá často úplně jiná. Vždy je lepší ze zbytečně neodhalovat a nepsat podrobnosti z osobního života.

;)

navíc, když k tomu má člověk vlastní fan-klub, že…? :)

benyka
7907 příspěvků 16.12.16 11:56

@Giuli Je sukně a sukně. Nejpohodlnější je mi mírně rozšířená sukně pod kolena (ale nesluší mi). Sukně až na zem už je pro běžný provoz nepohodlná (když ovšem do nepohodlí zahrnu i fakt, že musím mít minimálně jednu ruku volnou na její poponášení při chůzi po schodech).
A jsou kalhoty a kalhoty. Upnuté bokové slimky jsou mi nepohodlné naprosto příšerně, zatímco kalhoty do pasu od boků dolů volnějšího rovného střihu jsou mi pohodlné maximálně.

Evženie
201 příspěvků 3.1.17 00:42

Chlapi v sukni: Podle mě aby muž „unesl“ sukni, musí být fakt chlap. To je skoro jako s růžovou a fialkovou barvou, i když ty už se trošku zajely a po několikaleté vlně, kdy to byla módní záležitost do obleku, odváží se je nosit mainstreamová populace.

Proto sukně zpravidla nejlíp vynosí vousatí, vlasatí, ramenatí chlápci, a nosí kilt, goth sukni plnou hřebů, přezek a kovových oček, kaftan, hábit, tógu, historizující tuniky nebo něco na ten způsob. Znám i muže, který občas nosí sárí, a protože je to takový ten hábitovitý typ oblečení, vypadá to dobře a stále mužně.

Holt v druhu oblečení to tak úplně není. Stejně jako jsou ženy, které se mohou zabalit do volánků a nebudou v nich působit ženštěji - naopak jejich ženskost vynikne v puristických liniích nebo pánském stylu, jsou muži, kteří nepotřebují kalhoty, aby působili mužně.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 07:30

@Evženie Byť bych s vámi i v podstatě souhlasila, jak čtu slovo „vynosit“…

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 09:18

@Evženie Jako názor chápu a respektuju…

Otázkou druhou pak je… co z muže dělá muže a co to ten muž vlastně je… pokud jde jen o to „vypadaj jako muž“ pak asi záleží na tom… co mainstream považuje za mužský obraz (což se skutečným mužem může (a má) máloco společného)… a pokud jde o to co to ten muž vlastně má být…

Tak by mě zajímalo… kdo je arbitrem toho, co by „pravý chlap“ a „správná žena“ mělo být… tím chci říct… že ono to nezačíná ani nekončí nějakou „mužností“ ve smyslu „když jsou v tý sukni cvoky a pán má plnovou, tak je to chlap“ ale… proč by muž v jakékoli sukni (a klidně botech na podpatku) měl být považován za „zženštilou modelínu“ a proč má „zženštilá modelína“ nějakou menší cenu, než „pořádnej kur*va“ chlap…

Protože přistoupíme-li na hru… že muž musí vypadat drsně a mužně… pak logicky musíme přistoupit na hru… „žena musí mít sukni a patří ke sporáku“… o tom, zda takové škatulkování patří do 21. století… nechť si každej rozhodne sám.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 09:42

@Muaddib Tomu, co byste (zřejmě) od společnosti žádala, škodí právě extrémní názory jako je ten váš, chlap v sukni a podpatky? Při vší úctě a liberálnosti mně vlastní, to už fakt opravdu nee. To je jak jsem někde četla o „výchovném“ a genderově hypervybalancovaném přístupu k dítěti, oslovovat ho do doby než si svou identitu a pohlaví uvědomí, oslovovat ho „neutrálně“, střední rod asi, nevím, děsný. Tradice bych zkrátka s rozumem respektovala ;-)

macko.pu
791 příspěvků 3.1.17 09:58
@Amigdala píše:
@Muaddib Tomu, co byste (zřejmě) od společnosti žádala, škodí právě extrémní názory jako je ten váš, chlap v sukni a podpatky? Při vší úctě a liberálnosti mně vlastní, to už fakt opravdu nee. To je jak jsem někde četla o „výchovném“ a genderově hypervybalancovaném přístupu k dítěti, oslovovat ho do doby než si svou identitu a pohlaví uvědomí, oslovovat ho „neutrálně“, střední rod asi, nevím, děsný. Tradice bych zkrátka s rozumem respektovala ;-)
… výborný príspevok, máš pochvalu,(úprimnú) http://icons.iconarchive.com/…-up-icon.png
Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 10:38

@Amigdala

Jsem rád, že existují lidí, co ví… co je extrémní názor a co škodí :D

je hezké zmiňovat liberální přístup a pak to zakopat větou „to jako fakt ne“ :D (asi jako prohlásit, „jsem opravdovej nácek, ale hitlera nemám rád“)

Já po společnosti nic nechci… (je mi u zádale) a o hyperbalanované výchově… no snad asi radši takovou než „tradiční“ (otec vysedávač u piva, matka frustrovaná vševědkyně) doplněnou o „tradiční“ prvky násilí… ale to nechám na vkusu každého.

Tak respektujte tradice, a vzdejte se svého hlasovacího práva a práva vyjadřovat se veřejně… ;) oh wait…

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 10:43

@Muaddib Jste mimoň…eeee, pardon, demagog, nemá to smysl, když píšu „s rozumem“, zřejmě to nebude varianta pro vás, ale jako liberál bych ani vám hlasovací právo neupřela!

vlm
4836 příspěvků 3.1.17 11:02

@Muaddib asi mám a vždycky jsem kolem sebe měla netradiční rodiny…nepamatuju, že by v mém okolí byl otec - vysedávač u piva a flustrovaná matka…

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek