Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 14:00

@Amigdala jasně… :D a co je „s rozumem“ o tom rozhodujete vy, že? :D a já jsem demagog LOL :D

To jste hodná… :D

@vlm no… to máte štěstí… já jich pár znám… a taky znám pár fajn „alternativních“ párů… kteří jsou naprosto v pohodě… myslím… že je to o nečem jiném, než o tom, zda táto nosí sukni, či máma kalhoty… ale jsou tu tací, kteří si myslí… že jakmile to někdo nemá tak jako oni, tak je to rovnou špatně…

Abych to nějak uzavřel…

Nerad bych, aby to někdo bral nějak zvlášť negativně…

Nicméně… naprosto nehodlám polemizovat ohledně vkusu… tzn. každý má svaté a přirozené právo, aby se mu něco nelíbilo… s něčím nesouhlasil… proto také nemám rád různé gay-parade a jiné různé „organizace“ které určují „co je ten správnej, progresivní směr“… nezlobím se na nikoho, komu se to nelíbí a nevadí mi, když se tak i vyjadřuje…

Ale ohánět se tradicemi, to není ani bruslení na tenkém ledě… to je průzkum dna ledového rybníku s bruslema na nohou…

Jenom shrnu historická fakta… sukně, stejně jako třeba dlouhé vlasy, náušnice, nebo make-up, krajky… jsou „tradičně“ unisex… punčochy a boty na podpatku (lodičky) jsou původně mužské oděvní „vynálezy“…

To, že Vy máte nějakou Vaši utkvělou představu, jak by to mělo vypadat (protože jste v něčem vyrůstali) neznamená… že tak musí vypadat všichni. Nemám naprosto žádné tendence určovat něco společnosti, nějak ji měnit.. nebo chraň bůh… po ní něco požadovat… mám právo nosit si co chci… a to mi bohatě stačí…

Pro Vaši vlastní sebereflexi (a zejména, pokud se jedná o ženy) bych silně popřemýšlel o tom, co pro ženy znamenalo společenské uznání a tolerance k nošení kalhot… a zda náhodou takový věty jako „ženská má nosit sukně, co to je za alternativní zvrácené rodiny, kde ženy v kalhotách vychovávaj děti“ který tehdy padaly… nejsou podobné myšlenkovým pochodům, které spojují muže v sukni s „genderově hypervybalancovaném přístupu k dítěti, oslovovat ho do doby než si svou identitu a pohlaví uvědomí, oslovovat ho „neutrálně“, střední rod asi, nevím, děsný“

S pozdravem a přáním hezkého dne…
http://68.media.tumblr.com/…5o1_1280.jpg

Příspěvek upraven 03.01.17 v 14:24

DRW
2039 příspěvků 3.1.17 14:23

@Muaddib
paradni nohy pokud jsou vase, ale ty lodicky jsou des :D

Ale ted vazne, chlap v sukni nevadi, ale je to nezvyk. Stejne jako byl nezvyk zena v kalhotech pred 2WW. Jde o zvyk a vyvoj. A kamase ci puncochy nosili muzi pomerne dlouho. Tak nad tim premyslim, ze cca od 18. stoleti nosi muzi to cemu se rika z dnesniho pohledu kalhoty, ale nektere by si ani dnes neoblekli, protoze by si mysleli, ze je to obleceni pro gaye. No nic vse se vyviji a v budoucnu uvidime. Jen to oslovovani ditete strednim rodem je sileny ulet.

Mimochodem takovy dobre urostly (osvaleny a vysportovany) chlap ve skotskem kiltu ma neco do sebe a historicky to byli velmi obavani bojovnici.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 14:24

@Muaddib Jsem hluboce přesvědčená, že zde bojujete s větrnými mlýny, obecně si noste sukni ke šteklím, jen se připravte na krajní nepochopení okolí. Vracíte a odvoláváte se na situaci desítky až stovky let zpátky, ten boj už je dobojován, to že někdo uznává tradice neznamená, že chce narvat všechny ženský do sukní, sebrat jim volební právo a postavit k plotně, viz. ten rozum na který jsem apelovala. Možná máte trpkou zkušenost, když jako tradiční archetypální rozdělení rolí vidíte alkoholika a frustrovanou megeru, pochopila bych že pak tíhnete k alternativě, ale zbytečně zabředáváte do extravagence a extrému, tím se předsudky spíš prohlubují než odstraňují.

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 14:34

@DRW už bych se v tom nerad babral…

nezvyk to zcela určitě je… a je zcela pochopitelné a přirozené, že to vyvolá údiv… někdy možná posměch… nebo… že se to prostě nelíbí… (na druhou stranu funguje to i obráceně… koukněme se na některý 30 let starý fotky… ) to je vcelku zdravá reakce…

je zcela iracionální ovšem na základě takové reakce vynášet rychlý soudy „jako to teda nee (ale to jsme jako jinak hroznej liberál)… to je stejný jako ty superkoretkní výchovy bezpohlavních dětí“… ne-li přímo hloupé… i pán na fotce (nejsem to já) může mít bezva ženu, výbornej vztah, kvanta veselých a milovaných lidí… uplně v pohodě může pracovat a být respektovaným odborníkem a zároveň mužem se ctí, an kterého je možno se spolehnout a co drží slovo.

Na druhé straně můžete mít vystylovaného hipstera, ulízanýho metrouše nebo jakkoli jinak podle vizuální stránky ideálně vypadajícího muže, který bude ovšem charakterově naprostý sráč.

ve zkratce… soudit knihu podle obalu (a často jen proto, že je ten obal „netradiční“) je sice přirozené… ale iracionální.

BTW to samé co o kiltech, platí i o balkáncích a fustanelách.

Ale z potřeby se ospravedlňovat (Nosit pouze zavinovací sukně ála skoti) jsem už vyrost. Dnes už mě jen vytáčí (přirozená) lidská hloupost, která spojuje odlišnost se zvráceností.

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 14:48

@Amigdala osobní trpkou zkušenost přímo nemám… ale zase k tomu přistupuju tak, že ten váš „archetypální vzor“ vlastně není „arcyhtepální“ a vlastně by mě docela zajímalo… (když už jste asi ten atropolog) jaký ten vzor asi je.

Pochopila jste to naprosto špatně… já k ničemu netíhnu za základě nějaké mé životní zkušenosti… ale kvůli tomu, že se mi to prostě líbí. (ale Jinak také obdivuje vaši schopnost poznávat charakter a motivace lidí na základě dvou příspěvků na anonymním fóru, možná to bude souviset s vaším šalamounovým syndromem… co dokáže rozeznávat špatné a rozumné tradice.. křišťálová koule?)

Zakončil bych to asi tím… že vývoj (společenský i emancipační) se nezastavil se sufražetkama ze začátku 20. století. Ten vývoj jde dopředu ať se to Vaší konzervativnímu egu líbí nebo ne.

PS: Na krajní nepochopení jsem si zvykl… díky za „upozornění“… Lidi jsou ovšem zvláštní a popravdě… asi bych si nemohl vážit sebe sama, když bych vyžadoval racionální myšlení od živočišného druhu, který vede války o majetek… dokázal zvolit Hitlera v 33 v roce 48 Gottwalda a v roce 2013 Babiše, nebo Sobotku… A raději než žít tak, abych náhodou někoho (jako Vás) nepobouřil (nebo uvedl v nepochopení) a hlavně „tak abych byl trendy muž dle Amigdaly“… tak žít tak… jak chci já (nikomu tím neubližuju, drřím se hesel: carpe diem a žij a nech žít)… koneckonců… jsem tady jen jednou… ;)

Naposledy hezký den ;)

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 15:06

@Muaddib Podsouváte mi nesmysly, pamatujte si, že většinou ti co si o sobě myslí, jak jsou strašně jiní a extra, jsou obvykle právě to šedé stádo, podobné přesvědčení je jejich jediná arcyhhtepální atropologická zajímavost, hezký den i vám a vaší jedinečnosti ;-)

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 15:53

@Amigdala Opravdu? Podsouvám? no třeba jsem se to od vás naučil…

No nic… já si o sobě nemyslím že jsem něco extra (že by nějaké to kritizované „podsouvání“?), já bych byl nejraději… když by to bylo tak běžné aby se nad tím nikdo nepozastavoval…

Vy jste šedé stádo, nebo něco extra?

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 16:04

@Muaddib Co mi podsouváte? Tak jedem - to že si hraju na antropologa například. Kde prosím vás?
Soudím váš charakter a motivace, zase kdepak? Kde řeším „trendy“ muže když se oháníte, že byste jím měl tedy nejspíš podle Amigdaly být, nebýt tak jedinečný samozřejmě?
Znovu opakuji, choďte si v čem chcete, ale vynechte tu filozofii a předpoklad, že komu připadá chlap v lodičkách jako blázen, ten musí být zpátečnický kretén, třeba se mu to pouze obyčejně nelíbí a nechápe důvod.

Giuli
2931 příspěvků 3.1.17 16:41
@vlm píše: … a flustrovaná matka…

Ja viem, že je to preklep, sama mám milion chýb, ale táto ma pobavila. :-D

vlm
4835 příspěvků 3.1.17 16:43

@Giuli asi má k tomu ještě,,platfus,, :-D, směju se sama sobě…plakat bych měla

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 17:24

@Amigdala Opravdu? no počítám, že když někdo začne žonglovat s termíny jako archetypální v souvislosti s rodinnými vzory… tak má nějakou průpravu a znalosti v této oblasti… takže má i zkušenosti s tím, jak se rodiny vyvíjeli (a vyvíjí).

Ne, opravdu? „máte trpkou zkušenost… pak tíhnete k alternativě“… „to už je mooc“

nebojte se, já v tom chodit dále budu to se nebojte… filosofii sem netahám… jde mi čistě o racionalitu… mě je uplně volný abych debatoval o nějakém hlubším významu s někým, kdo o to evidetně nemá zájema pouze má potřebu projekotva svůj úhel životního světonázoru na celý okolní svět a jeho historii… co jediné rozporuji… je ten Váš nesebekritický pocit toho, že dokážete rozlišovat dobré a špatné tradice a že ten, kdo z Vašeho pohledu ty dobré tradice „porušuje“ je rovnou nějaké extremista (v jakémkoli slova smyslu). A zvláště komické mi to příjde z pohledu příslušnice pohlaví které ještě (z historického hlediska) dostávalo nehoráznou čočku, když nedrželo „hubu a krok“ (v překladu „dobré tradice“)… opakuji se… zcela respektuju to, že se to někomu nelíbí… ale co respektovat nemůžu jsou ty (navíc nepravdivé) kidy o tom, že je to divné proto, že to nesedí z pohledu nějakých Vašich dobrých tradic.

Vám asi uchází o co tu jde… nejde zdaleka o nějaký sukně… jde o to, že z vašeho (zabedněného) pohledu je „dobojováno“ ženy (a muži) mají stejná práva… žena si může vzít libovolné kalhoty a tenisky (ok) ale když si muž veme sukni (nebo nedej bože něco jiného než kilt!) nebo boty na podpatku, tak je určitě tak šílenej, že svoje děti neslovuje rodově a kdovícojestěfuj!

Vy nejste zpátečnickej kretén proto, že by se Vám to nelíbilo… vy jste (doplňte si sama) proto, že o sobě tvrdíte, jak jste liberální a jak je Vám to všechno jedno… ale když dojde na lámání chleba tak máte potřebu vystupovat z role arbitra, kterej rozhoduje co je ještě normální (vy) a co už je, sice tolerované, ale z vašeho pohledu zcela nepřirozené, pomalu zvrácené a špatné (Muži „v sukni a na štěklích“) proto, že to neodpovídá vašim představám o (ideálním) muži.

Stejnou optikou se muži (a i mnohé ženy) dívaly na svoje kolegyně před sto lety (a proto to k tomu přirovnávám)… nešlo zdaleka jen o podělaný kalhoty… ale o to, že byla naprosto nepředstavitelné, aby se o sebe žena starala (o svůj osud) sama, že si nosila co chce… ano, dnes Vám to příjde jako dobojovaný boj… ale.. on fakt není… To samé za komárů „máničky“ a dluhé vlasy u kluků… u starší generace zvrácenost, Náušnice v uších (u mužů)… mohl bych pokračovat do nekonečna…

Vývoj v (nejen) této oblasti se (díky bohu) posouvá neustále dále. Sice si nemyslím… že bych měl nastavovat nějaké nové laťky, ani si nemyslím… že by takto muži měli chodit oblékaní… já jsem na rozdíl od Vás, liberál skutečný… nemyslím si, že moje kamarádka, která si krom maturáku nikdy neoblékla šaty (a sukni asi nikdy) byla méněcená žena.

Nejpřirozeněji jste se vyjádřila ve svém prvním příspěvku…

Máte pocit že po společnosti něco žádám… proč?

fakt opravdu nee… a hnedka zdůvodněné tím.. že tohle je podobné tendenci dělat z dětí bezpohlavní bytosti… proč?

Tradice (samozřejmě jen ty dobré, které vybíráte Vy) by jste respektovala… Proč? Komu vadí porušení nějaké tradice? Je to snad neúcta k předkům, když si vezmu podpatky? Zničím tím něčí život? Mě to příjde srovnatelný jako když se koukám na ti videa žen v nikábech, které jsou vlastně spokojené s tím, že je jejich muž mlátí a že nemaj žádný práva, proto, že to jsou podle nich dobrý tradice. Pokud tak chtěj žít (a pokud dle vašich dobrých fradic © chcete žít vy) OK. Ale to že tak chcete žít vy, nemůže být argumentem proto, aby tak žili ostatní.

Já do toho žádnou filosofii netahám… opravdu ne… ne že by to nešlo… ale… jde jen o to, že mi vadí, když si člověk nechce zamést před vlastním prahem. P. Koukolík sice tvrdí a já myslím… že má pravdu… že Váš názor nezměním, protože Vy budete, stejně jako já prezentovat svoje superego stále stejně, alespoň po nějakou dobu. Pokud se nad tím alespoň zamyslíte (jakože nad tím proč Vám osobně vlastně muži v sukni a podpatcích příjdou divní a proč se na to společnost dívá negativně, když jí ženy v kalhotách a teniskách nevadí a oprostíte se od „tradic“ protože Váš táta (ani nikdo koho znáte) v tom nechodil) tak to bude malinkaté plus pro svět…

Svého času každej kdo prohlásil, že země je kulatá… byl prohlášen za blázna a když to šlo… tak i upálen… je snad tím „dobojováno“? Myslíte, že tím byla lidská omezenost poražena?

Ano, ne každý je zpátečnický kretén, protože ctí svoje tradice… ale každý, kdo nadsazuje svoje tradice (a přesvědčení) nad hodnoty jiných… je (opět si dosaďťe sama).

hezký večer…

Jordaan
8869 příspěvků 3.1.17 17:40

@Muaddib

Vy normalne trpite slovnim prujmem :-D

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 17:47

@Muaddib Tak si říkám, to vám to fakticky stojí za to, plýtvat časem a energií na sepisování takových nesmyslných litanii.

dagino
811 příspěvků 3.1.17 17:47

Takéto čižmy považujem za elegantné pre chlapa. Voľakedy som tiež diskutoval, a presviedčal ľudí na internete, že chlap s podpätkami je v poriadku. Dnes už to nerobím a proste ich nosím.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 17:49

@dagino To jste vy na té poslední fotce?
Nejste, dohledala jsem to. Ty jsou dámské pokud se nepletu.

dagino
811 příspěvků 3.1.17 18:13

@KoraKora Na fotke nie, ale mám ich v EU46. A otázka je len to. prečo ich nazývate dámske. Aj tie prvé a druhé som kupoval v dámskom oddelení. V pánskom také majú, ale tak od 900,– EUR vyššie.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 18:35

@dagino Tak nějak pocitove je vidím jako dámské. Ale vlastne proč ne, i když osobně mi to přijde na muži strašně nepritazlive. Zajímalo by mě, co k nim nosite.

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 18:42
@Jordaan píše:
@MuaddibVy normalne trpite slovnim prujmem :-D

No… dá se tak říct… při čekání v práci je času dost…

@KoraKora píše:
@Muaddib Tak si říkám, to vám to fakticky stojí za to, plýtvat časem a energií na sepisování takových nesmyslných litanii.

Ale jo… jednak se tím procvičuje práce s textem, jednak si tím přídím argumentaci… a při čekání, když u sebe nemám nějaké slušné čtivo… to není zas až taková ztráta času…

Jordaan
8869 příspěvků 3.1.17 18:46

@Muaddib

Mozna byste si mohl procvicit i gramatiku. S textem jste toho napracoval az dost.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 19:09

Hergot MP Boys, to je matriál!!

dagino
811 příspěvků 3.1.17 19:31

@KoraKora Hlavne dôstojné, slušné a galantné správanie sa. Inak slimky košeľu, rolák, sako, sveter, kožák… samozrejme nie všetko naraz.

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 19:37
@Jordaan píše:
@MuaddibMozna byste si mohl procvicit i gramatiku. S textem jste toho napracoval az dost.

Nápodobně…

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.1.17 19:39

@Muaddib Ty tři tečky všude jsou super, co to znamená? Nebo jenom na efekt? Intelektuál přemýšlí?

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 19:46

@Amigdala Nic… jen tak… něco jako mezera v projevu.

Muaddib
12 příspěvků 3.1.17 20:25

@Jordaan A když koukám na těch 6k postů.. možná lepší trpět slovním průjmem, než slovní inkontinencí…

No k tématu asi nic nemáte, už jste se probojovali na ad-hominem úroveň, tak vám ji, odborníkům, přenechám a dám si zase pár let pauzu… :D

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek