Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
tiresias
66 příspěvků 28.4.12 15:28
moje sukne

@chekotay
Trochu si ma zaskočil. Trochu som pohľadal na internete, aby som našiel svoje sukne alebo im podobné. V princípe, nenakupujem v čínskych či vietnamských obchodoch.

01-som si nechal poslať z Espritu. Toto je i-obchod, v ktorom, čo si objednám, to dostanem. Dĺžka 40 cm. 02-podobnú mám z Kenvela. Veľké vrecká vpredu aj vzadu. Pôvodná cena 1000, ja som kúpil po zľave za 400 Sk (pred 3 rokmi). 03-táto je fajn, pretože s v nej pohodlne chodí aj v prírode. Tie sklady dole umožňujú aj veľký krok. Tú som kúpil v Peacocks v Londýne. 04-temer taká istá ako mám, ale tá moja má biele prúžky. Vyzerá podobne ako oblekovka pre našich starých otcov, niekde z 20-tych rokov minulého storočia. Vyzerá veľmi dobre a stála ma len 90 Kč. Kúpil som ju v Takko. 05-je podobná mojej, ktorá je tmavšia. 06-sa mi páči, ale musela by byť dlhšia 07-vyhýbam sa sukniam, ktoré majú doplňujúce ozdobné prvky 08-páči sa mi laclová sukňa z denimu, ale také sa pekné predávajú len pre deti.
Niektoré sukne som kúpil skutočne lacno, dve sukne som si kúpil v Nemecku, a stáli ma asi 60 E každá. Skúšal som aj iné, veľké i-obchody , ale vždy som to vrátil, pretože to čo som dostal sa výrazne líšilo od vyobrazenia na internete – farbou, kvalitou. Málokedy nájdem niečo, čo sa mi skutočne páči a je cenove primerané. V princípe som ochotný dať za sukňu viac než 1000 Kč, ale sú výnimky, keď sa jedná skutočne o kvalitu čo sa týka materiálu aj vzoru. Všetky sukne som si kúpil nové, žiadnu zo second-handu. Ešte musím dodať, že medzi cenou a kvalitou nie je vždy rovný vzťah. Videl som v drahých obchodoch obyčajné džínsové sukne za neobyčajné ceny. A dajú sa nájsť v bežných značkových obchodoch pekné a kvalitné sukne za prístupné ceny. Môj problém je veľkosť. Mám číslo 42-44. Väčšina sukní je v menších veľkostiach. Na záver som zaradil niečo, čo vypovedá o mojom vkuse
Priznávam, že je to vášeň. Bezpochyby mám džínsových sukní viac, než ktorákoľvek čitateľka toho blogu.

tiresias
66 příspěvků 28.4.12 15:33
moje sukne

Pre vysvetlenie - v prvom odstavci som mal popisy každý na novom riadku, ale tu sa to spojilo. Čísla označujú poradie sukne v zobrazení.

chekotay
411 příspěvků 28.4.12 16:12
@DanielaS píše:
Mne pripada, ze ta dlouha ackova sukne naopak vytvari velmi nemuzskou siluetu X. Stejne tak pan s burinkou vypada jako oznaceni damskych toalet. (A to ma nejake sako do pasu?)
Spis dumam, jak muzne vypadaji gesta se sukni spjata, ktera prece jen uz par generaci patri vyhradne zenam. Nadzvednuti lemu na schodisti, uhlazeni pri usedani…
A hadam spravne, ze muzi nosi (zatim) sukne v lete, tedy bez puncoh?

Ten člověk má strašlivá ramena, kdyby byly takto označeny dámské toalety… oh! To by bylo téma ke konverzaci při rande naslepo, stáčející se k zálibě v hororech. :-D Nicméně…hm, že ženská silueta má vytvářet tvar přesýpacích hodin, to vím. Jaký tvar by podle vás měla vytvářet mužná mužská silueta?
A přijde mi, že to má sako přepnuté tou sukní a vypadá to docela dobře. Nebo možná něco na způsob bolerka, nebo jak se říká té věci s dlouhými rukávy, co začíná až v pase.
Nadzvednutí lemu na schodišti je otrava, ale zvedám vysoko nohy a ono se to vynese na koleni. Ze začátku tedy došlo k pár případům, kdy by ani ten nejzdvořilejší gentleman nebyl schopen říci, že podélná osa mé postavy svírá s rovinou chůze pravý úhel… od té doby jsem se naučil dílem zvedat sukni, dílem se vyhýbat schodům. :)
Uhlazení při usedání - pokud myslíte pod zadkem - je stejné, jako při usedání v tříčtvrtečním kabátu. A ano, je to výrazně ženské gesto, podle vzoru: Chlap se svalí a rozvalí, žena se spůsobně usadí a upraví.
Sukni jsem nosil někdy i v zimě, po Brně to není problém, zvláště když sukně chrání před větrem. To se pak nohy musí vypořádat jen s obyčejným chladem a protože za poslední tři roky v Brně pamatuju jen letošních cca 10 dní, kdy byla zima, jinak je vždy jen mírně chladno, tak to není problém. V případě, že by to problém byl, by patrně nastoupil jiný výběr spodního prádla, totiž podvlékačky (ty jsem nosil pod lehkými oblekovými kalhotami během těch deseti dnů zimy).
Au propos: Podvlékačky, stejně jako nátělník, jsou vytlačované součástky mužského šatníku, patrně proto, že ve městech dnes není zima (člověk se pohybuje klimatizovaná místnost - tramvaj/vůz - klimatizovaná místnost) a na hory si jeden nakoupí funkční termoprádlo s miliónem X v názvu, pokud by je některý mládenec se staromilskými sklony toužil vyzkoušet, směle do army store, kde mají bavlněné podvlékačky za stovku. A teď už úplně od věci: Nevím, kolik stojí silné bavlněné punčocháče ženy, ale zvláště pro ty, jejichž nádherná slovanská pozadí se cítí v běžné produkci dle západních střihů utiskována, by mohly být pánské podvlékačky zajímavou alternativou. :-)

chekotay
411 příspěvků 28.4.12 16:29

@tiresias
Děkuji! Spíše než nosit sukni je pro mě těžké odhodlat se ukázat lýtka. V kraťasech ne - krátké maskáče vz.95 po kolena, na zádech bágl a ve tváři výraz „mě si nešímejte, jen procházím, stopuju támhletoho mamuta“ - to je v pohodě. Ale sukni jsem si zvykl považovat za civilizované oblečení. :) Takže třeba ani velké nebo výrazné kapsy se mi nelíbí. Chce to nějakou kabelu, kožená aktovka taky není úplně ono a taška na gasmasku je za těch 40 let, co je nošena, již poněkud jetá. :-D Malé nenápadné kapsičky jo…
Vau, džínové street sukně… vau.

tiresias
66 příspěvků 28.4.12 17:56

@chekotay - čakal si asi niečo iné. Myslím, že každý sme na inej lodi.

Příspěvek upraven 28.04.12 v 23:07

rice
356 příspěvků 28.4.12 23:03

chekotay: mužná mužská silueta se přece odnepaměti zužuje od ramen dolů :-) takže je jasné, že áčková sukně, která rozšíří boky, jí úplně potlačí. a to je ženský prvek, který se nám, heterosexuálním samičkám nikdy nebude zdát vzrušující. to je ale smůla, co? zase jednou zvítězila příroda… ;)

janiiiv
781 příspěvků 28.4.12 23:18

Já bych ale preferovala sukni áčkovou před úzkou (možná proto, že mi připomíná sukni pouzdrovou, a tu bych na chlapovi nerozdejchala). A džínovou sukni teda taky moc ne-e, nikdy jsem ji nevlastnila a nechtěla bych v ní doma ani chlapa, ani slečnu. Vím, že na fleru je někdo prodával, ale nepodařilo se mi je najít. Byly v tomhle stylu , hladké, bez ozdob, z látky od pohledu spíš těžké, tuším že to celé vypadalo jako Matrix, s černým koženým kabátem asi ke kolenům a brýlemi. Slint.
Možná tohle bude ono - tenhle střih mi evokuje různé filmové akční hrdiny a toužím být jimi unesena (i unešena) ;)

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.12 23:28

rice: Ale notak, nemluvte za všechny heterosexuální samičky:D

Ty správné sukně se mi na chlapech líbí a to hodně, ale je asi daleko těžší zvolit ten správný typ a daleko snažší udělat přešlap než u ženských. Zvášť ráda budu na ulici vídat více kiltů a dlouhých černých (něco jako tady ). Vždy jsem měla v pohádkách a filmech slabost pro padouchy než pro rytíře, protože právě nosili dlouhé přepásané pláště a kabáty -siluetu sukně připomínající-:)

Mimochodem
http://chzsetphaserstolol.files.wordpress.com/…-weaving.jpg

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.4.12 23:39

chlap v sukni,za mňa jedine takejto. http://www.piperscove.com/…ges/KT-T.jpg

janiiiv
781 příspěvků 28.4.12 23:45

@gulietta Jo, a pod tím oteploucha :D

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 00:30

@chekotay
Dlhé sukne pôsobia vznešeným dojmom ale myslím, že nie sú moc praktické. Skús v dlhej sukni napr. utekať. :)
Asi je pre teba nosenie dreva do lesa dávať ti linky na mužov v sukni na internete. Marc Jacobs je mediálne známy muž, ktorý nosí sukňu - a všetky sú po kolená a žiadna nie je až po zem. Stačí si vygúgliť „Marc Jacobs in skirt“. A mimochodom, špecializované internetové obchody na webe predávajú pánske sukne za VEĽMI veľké peniaze. A keď tú sukňu mám na sebe, tak stejne si každý myslí, že je ženská (čo je pravda :) ). Inými slovami, málokto, ak vôbec niekto, by uhádol že tá sukňa je šitá špeciálne pre muža.
Takže tie odkazy - skôr „pre širokú verejnosť“:
http://www.bobclops.co.uk/
http://hommes.jupe-skirt.info/…en-jupe.html
http://www.amok.ch/en/product.php - veľmi drahé
http://rokvoormannen.nl/foto.html - miniatúry, prevažujú krátke
http://myweb.tiscali.co.uk/…r/links.html#… - veľa odkazov
http://northwestweb.co/…ts/index.php?… - obrázky sú úplne dole
http://www.elle.com/…-and-Others/(imageIndex)/2/(play)/false#mode=base;slide=2;

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 00:34

@janiiiv - palec hore.

suknochlap
22 příspěvků 29.4.12 06:20
@janiiiv píše:
@suknochlap Když jako u kalhot, tak to ji tedy na schodech nezvedáte??? A kolikrát už jste si nabil obličej?

Nevím jak u jiných modelů, ale když nosím mé modely dlouhých pánských sukní a to i se záhyby tak se skutečně nepřerazím ani na schodech protože je mám ke kotníkům. A tak mi sukně nijak nepřekáží ani když běžím. Pokud někdo nosí modely dlouhé až na zem,pak je jasné že se může přerazit když si je nepřidrží a špatně se v nich asi i běhá. Mimochodem, jste mi moc sympatická.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 08:34
@chekotay 17.04.12 16:54 píše:

Dnešní společnost je naštěstí nastavena tak, že sukni si dovolí obléci jen chlap, který na to má fakt koule. :)

Tomuto výroku dosť dobre nerozumiem. Čo je na tom šťastného ???

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 08:42
@janiiiv píše:
Já bych ale preferovala sukni áčkovou před úzkou (možná proto, že mi připomíná sukni pouzdrovou, a tu bych na chlapovi nerozdejchala).

Súhlasím, len nerozumiem, prečo ženy nosia dlhé puzdrové sukne ?
Krátke už nie sú také obmedzujúce.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 08:46
@suknochlap píše: … protože je mám ke kotníkům.

Blíži sa leto. Len som zvedavý … Ako sa nosí sukňa až ku kotníkom, keď sa teplota pohybuje okolo 30 stupňov?

Sibyla
2646 příspěvků 29.4.12 08:48
@chekotay píše:
Co mne osobně vedlo k požadavku na sukni? Čůrek potu stékající po nohách v parném letním dni ve městě.

Zlatá slova, jen je do mramoru tesat! Proč to nenapadne ty uvařené dámy, nadité v letním parnu v džínech? Pracuji v historické části Prahy a vždycky v létě si říkám: „Proč si ty turistky nevezmou sukni? Předválečné dámy, cestující s Cookem, měly nesrovnatelně menší výběr materiálů, techniky (pračky-sušičky v každém hotelu) a přesto sukně nosily. Proč?“
Jinak, zpět k tématu: kolem nás často prochází průvod Hare Krišna v budhistických rouších, a ti mně tedy sympatičtí nebo přitažliví nepřipadají. I když spíš kvůli tomu halekání.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 08:55

Já teda když kouknu do ulic v tutěch parnech, tak vídám čím dál více sukní a - hlavně - lehkých šatů! Skálopevných džínařek se zužilo … aspoň tady v Plzni tomu tak je.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 08:55

Ale teda pány v sukni jsem tu letos ještě neviděla. Doufám, že nějakýho zahlídnu.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 09:14
@chekotay píše:
Sukni jsem nosil někdy i v zimě, po Brně to není problém, zvláště když sukně chrání před větrem. To se pak nohy musí vypořádat jen s obyčejným chladem

Nedávno som objavil v Marks&Spencer hrubšie dámske punčochové nohavice (v decentných tmavých farbách) a veľkosť L (pozor, nie XL - to je pre nižšie a širšie) je dobrá i mne - výška 184.

Sibyla
2646 příspěvků 29.4.12 09:26

Sukně ke kotníkům jsou v létě příjemnější než mini, pokud jsou volné, rozevláté a z lehkého materiálu - chrání před sluncem a vytvářejí ovívající větřík. Však Arabové dobře vědí, proč nosí dlouhé volné hazuky, kryjící celé tělo.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 09:52
@Sibyla píše:
Sukně ke kotníkům jsou v létě příjemnější než mini, pokud jsou volné, rozevláté a z lehkého materiálu

Môže muž v našich krajoch nosiť v lete sukňu „volnou, rozevlátou a z lehkého materiálu“ ?

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 10:07

@tiresias može, ak je to Arab,ale nesmie si k tomu vybrať pančuchové nohavice v dámskom odelení Marks&Spencer.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 10:20

@gulietta môže si vybrať pančuchové nohavice v dámskom odddlení Marks&Spencer ale musí byť zima ako ročné obdobie aj ako poveternostný stav - pretože v zime zima nemusí byť, ako iste všetci vieme. :)

suknochlap
22 příspěvků 29.4.12 10:31
@tiresias píše:
Blíži sa leto. Len som zvedavý … Ako sa nosí sukňa až ku kotníkom, keď sa teplota pohybuje okolo 30 stupňov?

Mám to takhle - když je chladněji tak nosím dlouhé sukně, když je nad 20°C nosím sukně ke kolenům. Ale jak vidno z jiných příspěvků letní dlouhá sukně z lehkých materiálů je zřejmě příjemná. Vyzkoušej si sám co ti bude nejlépe vyhovovat. Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného.

Re tiresias - podle mého názoru bude-li pánská sukně střídmých barev nevidím důvod proč ne. Je pouze Tvá věc a každý ať si myslí co chce. Mě docela baví že někteří lidi nevědí jak se mají tvářit :) Co se týče barev tak určině ne z látky které mají např. konvalinky - tyto a podobné ponechme ženám :) :) :)
Sukni v zimě jsem měl asi 2×. Když nebyl vítr tak to šlo ale při studeném větru mi bylo zima na nohy i při teplých spodkách. V TAKKO (nebo nějak podobně) též prodávají punčochové kalhoty i velikosti XL a na mých 185 padnou skvěle. Kam se hrabou boxerky, aspoň nářadí nevypadává ven :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek