Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
chekotay
411 příspěvků 29.4.12 10:49
@tiresias píše:
Môže muž v našich krajoch nosiť v lete sukňu „volnou, rozevlátou a z lehkého materiálu“ ?

To je otázka, jejíž zodpovězení čeká na nás! :-)

@Sibyla: No, arabské hábity (hlavně černé) prý vytvářejí pod sebou komíny, které nasávají chladnější vzduch u země, proženou jej kolem ochlazovaného člověka a vyfouknou nahoře (a přitom chrání před přímými slunečními paprsky). To u sukně asi nebude fungovat.
@Sibyla píše:
Jinak, zpět k tématu: kolem nás často prochází průvod Hare Krišna v budhistických rouších, a ti mně tedy sympatičtí nebo přitažliví nepřipadají. I když spíš kvůli tomu halekání.
Navíc, mám ten dojem, to čeští buddhisté a pseudobuddhisté moc neumějí nosit. Když se podívám na fotky nějakých těch thajských mnihců, tam to vypadá lépe. @tiresias Lepší než džíny nebo těsné kraťasy - nevznikají kapsy zapařeného mikroklimatu na místech s nejcitlivější kůží, ani se nikde nic neodírá. @tiresias Protože zvýrazňují boky (což je velmi erotické), a neumožňují útěk (což je také velmi erotické). (Obojí u žen, u mužů snad ani ne. ;-) )
@tiresias No, kdyby byla společnost naprosto otevřená, tak bych nenosil vůbec nic, a to, jak jistě uznáš, by nebylo moc společenské (spousta chlapů by záviděla, a tak… :-D ) Prostě mi přijde dobře, že se na ulici neobjevují ty největší extravagance.
@tiresias píše:
@chekotay - čakal si asi niečo iné. Myslím, že každý sme na inej lodi.
Může být. Je to každopádně osvěžující.
@janiiiv píše:
@gulietta Jo, a pod tím oteploucha :D

Nééééééééééééééééé!!! :-D :-D To je strašlivý vynález. :-D

chekotay
411 příspěvků 29.4.12 11:14
@Sibyla píše:
Zlatá slova, jen je do mramoru tesat! Proč to nenapadne ty uvařené dámy, nadité v letním parnu v džínech? Pracuji v historické části Prahy a vždycky v létě si říkám: „Proč si ty turistky nevezmou sukni? Předválečné dámy, cestující s Cookem, měly nesrovnatelně menší výběr materiálů, techniky (pračky-sušičky v každém hotelu) a přesto sukně nosily. Proč?“

A nepřipadají si ty turistky v sukních více bezbranné? V době krize důvěry, kdy gentlemani takřka vymřeli, v cizí zemi… asi chtějí vypadat a cítit se jistěji.
poslední dva dny koukám v rámci práce na ulici a chce se mi křičet: Ženské, noste sukně! Kalhoty jsou nudné a pěkných žen je pro ně škoda. :-)

suknochlap
22 příspěvků 29.4.12 11:22
@seznam.mih píše:
Co si myslíte o chlapech, co si vemou sukni, nebo kilt? Podíváte se na ně s obdivem, nebo s odporem? Líbí se vám to, ......

Co se týče pánských sukní,nosím své modely viz - http://panskesukne.webnode.cz/ .
Muži si dělají tak trochu sami že si neumí prosadit svou. Stačí když se na ně někdo podívá s úsměškem je dle jiných diskusí sebevědomí mužů pryč. Nechápu. Ať se lidé baví a mě rozesměje že někteří neví jak se tvářit když viděj chlapa v pánské sukni. Chce to jen trochu odvahy a být svůj. Lidi si zvyknou na všechno. To samé platí u punčochových kalhot, punčoch, šatů, nočních košil (dnešní dámské šaty se podobají pánským suknicím), které nosili obě pohlaví a ženy si je přivlastnily a na muže v silonkách se dívají divně ač je to pro muže přirozené, nehledě na zdravotní hledisko. Což teprve kdyby si muž vzal šaty - suknici viz http://www.google.cz/search?… . Je načase, aby se muži osmělili. Dnešní móda je rozmanitá a přeje každému aby nosil to co mu vyhovuje.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 12:12
@chekotay píše:
Dnešní společnost je naštěstí nastavena tak, že sukni si dovolí obléci jen chlap, který na to má fakt koule. :)

Tomuto výroku dosť dobre nerozumiem. Čo je na tom šťastného ???
Alebo preklep ?

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 13:00

Ne a ne - to je prostě nějaká krize mužského pohlavíne? Proč ženy houfně nosí těsné džíny, když sukně jsou podle chlapů tak děěěěsně pohodlné? Nějaká záměna rolí?

Dlouhý plášť přepásaný je podobný jako dlouhý projmutý kabát - např. i toho Sherlocka, co mám v ikonce a ten je v košili a kalhotách rozhodně sexi až až, ale rozhodně je to naprosto něco jiného než chlap, co si koupil nabíranou ženskou džínovou sukni. Součásti tradičních krojů nechme stranou, to je něco zcela jiného.

Tolerance neznamená, že se mi to musí líbit a budu mlčet, když o tom bude řeč - naopak: budu hlásat proč je to divné. Tolerance znamená, že nebudu psát petice za zákaz a nebudu na chlapa v sukni pokřikovat na ulici. Moji chlapi by mi v něčem takovém nepřešli přes práh.
Ale chlapi v sukni ne. I kvůli těm křivkám - ano, siluleta chlapa je do V. Ne nadarmo moderní doba chlapa zbavila sukní, punčoch a vysokých podpatků a oblékla ho do kalhot, sak, košil. Proč asi?

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 13:40

Ne, nemůže.

@tiresias píše:
Môže muž v našich krajoch nosiť v lete sukňu „volnou, rozevlátou a z lehkého materiálu“ ?
chekotay
411 příspěvků 29.4.12 13:48
@lilip „Proč ženy houfně nosí těsné džíny, když sukně jsou podle chlapů tak děěěěsně pohodlné?“
No tak to také nechápu. Některé ženy mají pěkné nohy, kterým těsné kalhoty sluší. Ale proč je nosí ty ostatní… nu, o tom, je zde na MP nejeden článek (a jeden přesně o tom, pokud si dobře pamatuji).
A njinak, můj názor je ten, že kroje stranou dávat nemusíme, právě naopak, můžeme se jimi inspirovat pro novou, moderní českou módu.
@tiresias píše:
Tomuto výroku dosť dobre nerozumiem. Čo je na tom šťastného ???
Alebo preklep ?

Jak už jsem psal, nějaké mantinely by společnost mít měla. A ty divočejší kousky oděvu by měl nosit jen člověk, který se nad nimi napřed trochu (trochu více) zamyslí. (Dobře, teď jsem si trochu naplival na vlastní práh. :-D )

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 14:18

@chekotay on je průšvih dnešní doby, že neexistují prakticky konvence, žádné mantinely a možné je všechno - napříč všemi oblastmi života. Stavebnictví, móda - ujme se kdejaká blbost (létání miminek, angličtina pro kojence od 3 měsíců) Lidi nemají sebekritiku, sebereflexi, moderní doba je taková cochcárna, až je z toho ouvej. Už jsem to jednou psala - je to následek ztráty vlastního JÁ - člověk je v krizi, neví čí je, co se sebou a hledá berličky,náhražky, je lehce manipulovatelný a přijme kde co. Jsme rozptylováni od miminka tak, že si nevybudujeme vědomí vlastní osobnosti, nežijeme sami v sobě a se sebou, ale prostřednictvím okolí. Je to zmatek a projevuje se to bláznivinami, kdy si lidé pak nevědí rady ani s banálními věcmi. A nošení divokých kousků oblečení se považuje za odvahu, mít koule, projev vlastního názoru, ukázka individuality. obávám se, že pravý opak je pravdou: je to nedostatek výše uvedeného.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 14:45

@lilip
Tak ako ty rozmýšľa možno 10 percent spoločnosti. Ak vôbec.
2 roky som ako zástupca vlastníkov v dome s 57 bojoval proti mocnému predsedovu bytového družstva, aby sme si mohli sami vybrať dodávateľa na zateplenie domu (zákazka za 260 000 Euro). Za ten čas ma nikto nepodporil, ľudia sa podpísali pod to čo som napísal, tých dokumentov bolo snáď 20 za tú dobu a schôdzí 10. Nakoniec sme to zateplili s dotáciou, ku ktorej ten človek pristúpil zo strachu potom čo 2 roky porušoval neustále zákon a ja som to zverejnil až na 3 ministerstvá, úrad vlády, prezidentovi, Amnestie International. A po zateplení si 4/5 ľudí myslí, že by som to nerobil, keby som z toho niečo nemal. A tak sa voči mne aj správajú. Dnes by som to už nerobil. Je jednoduchšie strčiť hlavu do piesku.
To je obraz dnešnej spoločnosti. Socializmus prerušil prirodzenú kontinuitu tradícií a morálky. Čo sa mňa týka dosť rozumiem tomu, čo si ľudia myslia (aspoň myslím, že). Určite si nemyslia to, čo ty. Takže tu „nabíranou ženskou džínovou sukni“ sa snažím nosiť niekde mimo bydliska. Keby tí ľudia, ktorí to odsudzujú mali tvoj názor, bolo by to jednoduchšie.

janiiiv
781 příspěvků 29.4.12 14:46
@suknochlap píše:
Mimochodem, jste mi moc sympatická.

Tou fotkou, nebo těmi kecy tady?

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 15:11

@tiresias teď teda ale vůbec nevím, jak jste to myslel. to je jako poklona nebo odsudek? :-)Taky sedím ve výboru SVJ a vidím, jak jsou lidé manipulovatelní a hlasují o návrhu podle toho, jak jim je prezentován a vysvětlen, aniž by chápali jádro věci a rozhodovali se podle faktů a za sebe. Zrovna jsme měli plénum a ukázkový příklad zoufalství.
Jinak nevím, s jakým „mých názorem by to bylo jednodušší“. :-)

suknochlap
22 příspěvků 29.4.12 15:17
LILIP

Jak vidno, lilip je zapšklá, se zamrzlým myšlením někde v hlubokém míru a je proti všemu a všem. Dost dobře nechápu co je na rozmanitosti špatného. Lilip hádám že jí je kolem 150 let nebo žije v 19 století… Záleží na každém člověku - kdo se nechá manipulovat - jeho věc, kdo chce krást - musí vědět že bude potrestán, proto žijeme ve svobodné společnosti aby mohl pracovat každý na sobě. Osobnost se tvoří v rodině. Když rodina kašle na výchovu svých dětí, tak dítě nemá osobnost a co z něj vyroste je jasné. Klíčem ke správnému člověku který si všeho dokáže cenit, má úctu k bližnímu svému i vzdálenému atd. je láska. Pokud Lilip víte o nějaké nepravosti napište na správná místa, víte-li o lumpárně ve stavebnictví - podejte stížnost a trestní oznámení. Nikdo vám to nezakazuje. Svoboda je o svobodě rozhodování, seberealizace, tvoření. Bohužel si mnoho lidí svobodu plete s tím že mohou krást, vraždit a páchat jiné svinstva. Takže nevidím jako padesátník nic na tom, když si mladí lidé vezmou na sebe extravaganci, mají např. fialovožluté vlasy s cůpky a nevím co ještě. Nádherně se tak vydovádí a ve většině případů jsou z nich potom výborní rodiče a již neexperimentují, protože si vyzkoušeli co chtěli.

suknochlap
22 příspěvků 29.4.12 15:19
@janiiiv píše:
Tou fotkou, nebo těmi kecy tady?

Jednoznačně fotkou :) ovšem vaše názory jsou mi velmi blízké a děkuji za ně :)

chekotay
411 příspěvků 29.4.12 15:38

Já jsem Lilip za její příspěvky vděčný. Sice s nimi nesouhlasím, ale jsou to čitelně vyjádřené myšlenky a názory, které mne mohou naučit, co vše mé oblečení vyjadřuje, ačkoliv mne by to samotného ani nenapadlo.

janiiiv
781 příspěvků 29.4.12 16:07
@lilip píše:
A nošení divokých kousků oblečení se považuje za odvahu, mít koule, projev vlastního názoru, ukázka individuality. obávám se, že pravý opak je pravdou: je to nedostatek výše uvedeného.

Podle Vás, když mě baví nosit oblečení na dnešní „modromorové“ poměry výstřední, jsem vlastně člověk bez vlastní osobnosti, bez názoru atd.? Co pankáči a satanisti, ti taky? Mně tohle přijde jako absurdní tvrzení. Vím, kdo jsem teď a kdo jsem byla někdy v šestnácti, ten posun je znát ve všem, v názorech i v jejich prezentaci na veřejnosti. Pro mě jsou lidé, kterým na oblečení nezáleží, neřeší ho a navlíknou na sebe cokoli, co jim přijde pod ruku, jako ta manipulovatelná masa, to bezhlavé stádo. Fakt, že má chlap sukni, je pro mě především znamením, že se nebojí vystoupit z davu a být sám za sebe, má dostatečně velké sebevědomí a silnou páteř na to, aby snesl divné pohledy a poznámky.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 16:13

@lilip - Udrela si mi na citlivú strunu. Myslím ale, že tvoje rozhorčenie je ale trochu mimo misu.
Pripadám si mravnejší, ako väčšina našich spoluobčanov, ktorá na ceste z kostola rozkradne tovar z havarovaného kamióna v dedine. Nekradnem, neohováram. Keď vidím opitého na zemi, tak ho zdvihnem. A div sa svete, niekedy to nie je opitý, ale človek s vážnym zdravotným handicapom, ktorý ide k lekárovi, a ľudia ho obchádzajú, ako menejcenného. Prišiel som vtedy o pol hodinu neskôr do práce. Existujú tisícky mužov, ktorí by radi tú sukňu obliekli, ale vedia, že riskujú, že by ich to mohlo v mnohých ohľadoch zničiť či skomplikovať život.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 16:30

Čistě teoreticky zní pánská sukně velmi alternativně, stylově zajímavě, cool, atd. Mne osobně však děsí představa parného letního dne, kdy se v MHD na sedadle naproti mně pohodlně rozcapí upocenej strejc s nohama od sebe v úválené sukni. Má fantazie pracuje na plné obrátky při představě jeho obuvy… ponožky v sandálech X crocsy X tenisky X nějaká alternativní obuv? A kde má dotyčný osobní věci (peněženka, klíče, mobil)… v kapse sukně X pánské kabelkce X baťohu?

Nu co, jsou-li pánové v sukni blízká budouctnost, alespoň bude spousta meteriálu pro Módní peklo.

Příspěvek upraven 29.04.12 v 16:40

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 16:37
@Andrássy píše:
upocenej strejc s nohama od sebe v úválené sukni.

Upotené tetky s podobným popisom sú realita dňa.

tiresias
66 příspěvků 29.4.12 16:40
@lilip píše: …chlap, co si koupil nabíranou ženskou džínovou sukni.
Čakal som, kedy niekto skritizuje môj výber. :)
chekotay
411 příspěvků 29.4.12 16:55
@janiiiv píše:
Fakt, že má chlap sukni, je pro mě především znamením, že se nebojí vystoupit z davu a být sám za sebe, má dostatečně velké sebevědomí a silnou páteř na to, aby snesl divné pohledy a poznámky.
Přesně to jsem chtěl říct tím „musí na to mít koule“.
@Andrássy píše:
na sedadle naproti mně pohodlně rozcapí upocenej strejc s nohama od sebe v úválené sukni.

A tohle jsem chtěl naznačit tím „dobře, že dnes sukni oblíkne jen… atd.“

Ad osobní majetek: Klíč od domu, stovku na pivko, občanku, šalinkartu, zavírací nůž a mobil lze bez problémů umístit i do poměrně malých kapes sukně. Pokud sukně kapsy nemá, lze vzít zavděk pánskou kabelkou - před pár lety to byl trend, který následně selhal, neboť muž v saku nepotřebuje kabelku. Pro větší objemy zde jsou kufříky, tašky přes rameno.
V případě, že tahám takové hmoty, že potřebuji obléci batoh, potřebuji současně lepší pohyblivost, a proto si neberu sukni.

Mužský šatník zná předepsané vzory - sport, casual, semi-formal, buissiness, formal, white tie - jejichž dodržením není lze možno udělat chybu. Současně však jsou docela nudné, to znamená, že rezignují na referenci nálad a postojů nostiele. Snaha vyjádřit oblečením svou osobnost ovšem hrozí překročením tenkých, neviditelných, obtížně jen tušitelných hranic slušnosti a přiměřenosti. Nicméně za snahu to stojí.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 18:52

proč ženy rády nosí kalhoty? No já někdy volím kalhoty, pač se mi dost otírají stehna o sebe, tím pádem mám rozedřená stehna apak můžu chodit jak pos*anej kačer. Dále tipuju, že pak dámy můžou mít rozcapený nohy jak chtějí, a nic jim vidět není.

Jinej důvod mě nenapadá.

janiiiv
781 příspěvků 29.4.12 19:27

Ženy a kalhoty - pohodlnost. Můžu si sednout kam chci a jak chci. Sukně vyžaduje disciplínu, je potřeba ji uhladit, nadzvednout do schodů, … K sukni se nosí punčochy, ty se můžou zatrhnout. Sukně se může nadzvednout ve větru nebo zachytit za pasem či v punčochách (takhle jsem jednou na tančírně startovala k jedné paní před šatnou, sundala si kabát a pochlubila se kalhotkami :) ).

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.4.12 20:53

pánové - miluju psychoanalýzu na dálku - však jsem si to taky dala do profilu :-) Přesně jak jsem čekala - něco napíšu(a fakt nejsem nijak rozhořčená, na to jsou důležitější věci) a hned je poznat JAKÁ jsem, KOLIK mi je, jAKÝ mám světonázor, . Miluju vás.Bez debat.
@janiiiv anebo mu ty pohledy a poznámky dělají právě dobře, proto hledá způsob, jak si je zajistit - chce být středem pozornosti, být výjimečný, protože to POTŘEBUJE (důvody mohou být různé, nespekuluji). Tím nemluvím k nikomu osobně, jen OBECNĚ - tak si to prosím nevztahujte na sebe.

Proč se tolik lidí dává k nejrůznějším sektám, sebevražedným hnutím, leze do nejneuvěřitelnějších spolků, subkultur, propichuje si části těla, chodí jako satan nebo Kršňovec (jejich kuchyni teda zbožňuju)? Každý psycholog vám tohle rozebere a až na poslední šroubek. A odvaha „vyjádřit vlastní názor“ je bohužel až ta poslední možnost. Vyjádřovat názory jde i úplně jinak, aniž bych byl za exota s dredy a mrtvolně pomalovaným obličejem - popř. je lze přetavit v něco užitečného. A nebo nemusím mít vůbec potřebuje je křičet do světa. Prostě je mám a chovám se podle nich - např. zvednu bezvědomého a nechám ujet několik tramvají, dokud si nejsem jistá, že odejde po svých. Sundám si triko a zavážu otevřenou zlomenitu poraženému cyklistovi, odhrabu sídlištní parkoviště od sněhu (vlastní zážitky)
Jde o to PROČ DEMONSTROVAT s velkou pompou.

Nebudu říkat, jak se oblékám - to je mimo mísu se obhajovat. Ale rozhodně to není buď stádo nebo chlapská sukně. Peklo je celé o tom MEZI -slušně, precizně, elegantně, vtipně, neotřele - ale pořád v mezích našich konvencí.
Nosím klobouky - mám jich několik, a je mi fuk, co si o tom myslí ten dav v manželově rodné vesničce na Slovensku, který si to špacírujeí s kancionálem do kostela a cestou stačí zdrbat kde koho :-)
@chekotay - je mi ctí :-)

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 03:32
@lilip
… anebo mu ty pohledy a poznámky dělají právě dobře, proto hledá způsob, jak si je zajistit - chce být středem pozornosti, být výjimečný, protože to POTŘEBUJE

Pravda je niekde inde. nechápeš. :)

Nebudu říkat, jak se oblékám - to je mimo mísu se obhajovat. Ale rozhodně to není buď stádo nebo chlapská sukně.

Nechápem, ako si žena môže zistiť pozornosť tým, že si obliekne chlapskú sukňu. Sukňa na žene je vždy ženská. Aj na mužovi je DNES každá sukňa len ženská. O tom je celá táto diskusia.

Tolerance neznamená, že se mi to musí líbit a budu mlčet, když o tom bude řeč  – naopak: budu hlásat proč je to divné. …Moji chlapi by mi v něčem takovém nepřešli přes práh.

V jednej vete hovoríš o tolerancii, aby si ju hneď v tej istej vete poprela.
Tolerance (z latinského slovesa tolerare, snášet, strpět) znamená česky snášenlivost, tj. ochotu, schopnost případně možnost přijímat či snášet něco samo o sobě spíše nežádoucího nebo nepříjemného. Obecně lze rozlišit

2.toleranci subjektivní, tj. schopnost či ochotu organismu, člověka nebo určité společnosti snášet a přijímat … odlišné lidské povahy a zejména odlišné kulturní zvyklosti.

- pozri http://cs.wikipedia.org/wiki/Tolerance

TOLERANCIA, milá lilip, ZNAMENÁ ŽE SA TI TO NEBUDE PÁČIŤ A BUDEŠ MLCAŤ.

Ale chlapi v sukni ne.

A o tom to celé je. Stačilo by, keby si napísala len túto jednu vetu.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 09:55

@tiresias mám hubu, milý tiresias - tak mluvím. A chlapi by mi nevešli přes práh, protože si oblečení nekupují - oblékám je já. Že existují chlapi v sukni neměli ani jeden ponětí. K dobrým mravům Pekla patřilo to, že si vykáme. Tykali jsme si jen po vzájemné dohodě.
Nezaškodilo by vám spolu se suknochlapem doplnit si, jak se chovat v diskusích - nenavážet se do osobnosti, nehodnotit člověka, nerozebírat kdo je jaký - protože houby víte. Z jedné anonymní, neosobní, okleštěné internetové diskuse bez možnosti vnímat neverbální signály. Nepřesnosti ve vyjádření vyplývají z toho, že píšeme jak myslíme, kdybych psala článek, tak ho píšu den, všechno pečlivě formuluji, rediguji, všechno by navazovalo logicky a nevyvolávalo nejasnosti. Což se tady neděje, protože prostě o nic nejde. Tlacháme. Je s podivem, že tohle není jasné.
A to si ještě troufám tvrdit, že, nehledě na nepřesnosti, jsou moje příspěvky ještě dost celistvé a jasně formulované. Odcházím ke kloboukům a zanechávám vás vašim sukním.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek