Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 10:04

@tiresias termín tolerancia sa chápe ako duchovný postoj (individuálny alebo kolektívny), ktorý každému dáva slobodu vyjadrovať názory a postoje, odlišné od názorov druhých. Tolerancia znamená že sa mi to nebude páčiť,ale mlčať nemusím. Akurát Vás v tej vašej sukni nechám a nebudem nasilu vyzliekať.A možem si pritom klopať aj významným gestom po čele,alebo sa rehotať na celé námestie.

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 10:14
@gulietta píše:
A možem si pritom klopať aj významným gestom po čele,alebo sa rehotať na celé námestie.

Myslím, že každý chápeme toleranciu ináč.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 10:21

@tiresias určite ju každý chápeme ináč. Pretože podľa Vás ja musím mlčky tolerovať Vaše oblečenie,ale vy nemusíte tolerovať moju reakciu. Odomňa sa tolerancia vyžaduje,od Vás nie.

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 10:24
@lilip píše:
K dobrým mravům Pekla patřilo to, že si vykáme. Tykali jsme si jen po vzájemné dohodě.

Asi som niečo prehliadol, ale bežne na diskusných fórach, ktoré navštevujem, si ľudia tykajú (babinet, doktorka). Ale akceptujem túto pripomienku a odteraz Vám budem vykať.

S Vašim posledným príspevkom v princípe súhlasím. Nemal som v úmysle sa do Vás navážať, necítim sa urazený proti akémukoľvek slušne citovanému názoru. Nečakám, že každý mi bude tlieskať, pretože „mám koule“. Ak som Vás urazil, ospravedlňujem sa, nemal som to v úmysle a je mi ľúto, že to tak vyznelo.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 10:42

@tiresias

Páni, teď jste to děvčatům nandal, je vidět, že na to máte koule!

Baví Vás vytrhávat věty z kontextu(obvzláště komentáře lilip), překroutit je a pak na ně odpovídat???

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 10:54
@gulietta píše:
@tiresias určite ju každý chápeme ináč. Pretože podľa Vás ja musím mlčky tolerovať Vaše oblečenie,ale vy nemusíte tolerovať moju reakciu. Odomňa sa tolerancia vyžaduje,od Vás nie.

Rád by som videl, ako sa mlčky budete rehotať na celé námestie. Ak sa budete rehotať na celé námestie a zároveň sa pokladať za tolerantnú osobu potom už nemôžem k tomu nič dodať.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 11:08

@tiresias
vypada to, ze prece jen nemate az takove „koule“. Vyzadujete opravdu extra zachazeni… Pokud si budu myslet, ze vypadate smesne, tak se Vam klidne budu smat na cele namesti (spis teda jen teoreticky, ale i tak) - nereknu ale ani slovo ve smyslu, ze byste si mel natahnout neco jineho. A kdyz se do Vas nekdo neveze, tak Vas budu branit. To je tolerance. To, co vyzadujete Vy, je bezbrehy obdiv za to, ze jste „jiny“ (at uz to znamena cokoliv).

V tehle diskusi jsem odpovidala jako prvni a to veskrze tolerantne, skutecne si myslim, ze si kazdy muze nosit co chce. Kdyz ale ctu ty nabubrele a pseudointelektualni komentare, tak si zacinam myslet, ze typci v suknich jsou spis nez cool, jen uslapnute chudinky, ktere se neustale sebeanalyzuji a vyzaduji uctivou pozornost okoli.

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 11:35

@GreatSusan
Nepovažujem sa za intelektuála. Ak mi niekto napíše, že som pseudointelektuál, zamyslím sa nad sebou, aj nad pôvodcom výroku.
Nevyžadujem žiadny obdiv, ani bezbrehý. Navštívil som niekoľko miest v Európe (Londýn, Paríž, pár miestn Nemecku av Holandsku) a môžem povedať, že muž v sukni ani tam nie je bežný zjav. Všade som budil pozornosť. Nikde som nestretol iného muža v sukni. Muži mi pozerali do tváre, ženy hodnotili moju sukňu (pri prvom pohľade spredu, čo sa dialo za mojim chrbtom netuším). Keby ste navštívili blog „SkirtCafe“ zistili by ste, že miera predsudkov voči mužom v sukni je vo svete rovnomerne rozdelená. Čo mi už ako druhá podsúvate, je že vyžadujem bezbrehý obdiv, …
Nevyžadujem. Hovorím to druhý krát. Čakal som že ma niekto označí nejakou nelichotivou nálepkou, ale tie,ktoré som čakal, som nedostal. A tie, ktoré som nečakal, som dostal.
Skôr, než som sa zapojil do diskusie som si niečo prečítal aj z iných tém a nadobudol som dojem, že obsah je o niečom a ľudia diskutujú vecne, inteligentne a zaujímavo. V čom som sa nemýlil.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 11:42
Opravdu si zde vykáme

a musím říct, že to chápu jako kulturní způsob - vím, že se všude jinde tyká, ale tady mi to k obsahu Pekla sedí. Tykáme se vážně jen když už se nějak dobře známe a po dohodě.
@GreatSusan @Andrássy @gulietta naprosto souhlasím.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 11:53

@tiresias

co jste cekal? nelichotive nalepky? jako ze treba ve smyslu sexualni orientace nebo tak neco? mozna byste se Vy mel zamyslet ned tim, co ocekavate od okoli, to totiz dost vypovida i o Vas. Rekla bych, ze vetsine lidi muzete byt proste a jednoduse ukradeny, nemyslim to nijak zle (pro me to plati take), pokud na neco nejak okate reaguji, tak proto, ze je to prekvapi. Ve vetsine ty reakce nejsou minene zle, je to proste atraktivita neobvykleho. Nekoho to treba privede do rozpaku a neadekvatne zareaguje, treba se zacne smat. No a nekdy se muze stat, ze skutecne ve svem stylingu neco neodhadnete a treba i vypadate trochu legracne. Myslim, ze je nefer podsouvat lidem netolerantnost jen proto, ze se otaceji za neobvyklym zjevem, nic to totiz neznamena. U lidi, kteri maji neustalou potrebu oduvodnovani se vetsinou neco nesedi, vetsinou to ma neco spolecneho s nejistotou a ty duvody jsou spis pro ne, nez pro okoli - okoli se ve vetsine totiz o duvody moc nezajima.

chekotay
411 příspěvků 30.4.12 11:54

Tak jsem doufal, že tady dneska prodrbeme varianty dlouhého kiltu, a zatím jsem našel klasický flame muž vs. žena, kdy obě strany používají sice stejná slova, ale každá s jinými významy.
A protože toto není moje fórum, abych vás mohl rozsadit, a protože vedete válku, na jejímž konci mohou zůstat jen a pouze poražení, raději sem hodím něco, co mne včera večer zaujalo - pro potěchu oka a pro inspiraci.
http://www.redraven.cz/…81-image.jpg

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 12:09

@GreatSusan
Toto je pekne napísané. Ďakujem za názor i poučenie.

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 12:11

@chekotay
Nechcel som vyvolať vojnu a mrzí ma, že to tak vyzerá.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 12:33

@tiresias píšete:Ak sa budete rehotať na celé námestie a zároveň sa pokladať za tolerantnú osobu potom už nemôžem k tomu nič dodať. Ja by som predsa len k tomu dodala,aj tak budem tolerantná. Budem netaktná ale s toleranciou to nemá nič spoločné. A vojnu ste nevyvolal. Vojna nie je len vyjadrenie opačného názoru.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 12:55
@tiresias píše:
@chekotay
Nechcel som vyvolať vojnu a mrzí ma, že to tak vyzerá.

zas tak moc Vas to mrzet nemusi, z tech „valek“ to tady zije :-)

mozna jsem to napsala prilis tvrde, ale stojim si za tim - ja jsem napadna osoba sama o sobe, kdyz se jeste napadne obleknu, tak si muzu byt jista, ze na me budou lidi zirat. Neberu to jako netoleranci, ja taky koukam na napadne zjevy na ulici, ciste proto, ze jsou napadne a o toleranci, proc na ne koukam, proc oni vypadaji jak vypadaji atd. vubec nepremyslim. Taky se tim trochu bavim, prijde mi to uzasne a skvele, kolik ruznych lidi a jejich „provedeni“ existuje. Zaroven ale neocekavam, ze oni budou premyslet o mne. Proc by taky meli - vubec nic o mne nevedi, jen to, jak vypadam a z toho se taky odviji jejich reakce na me.
Na zaver jedna otazka - bylo by Vam prijemnejsi, kdyby se na Vas nikdo ani nepodival? Nikdo na Vasi sukni nereagoval, proste by se vsichni chovali uplne „normalne“?

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 13:23

áno, jo, ja, yes. :)

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 13:38

Tieresias, chápu vaši touhu po větší toleranci ne zcela standartího způsobu oblékání, které jste si oblíbil, ale změny ve společenském myšlení nebo větší společenské toleranci sukní na mužích jen tak lehce nedosáhnete (a rozhodně ne skz jednu internetovou diskuzi).

Šaty dělají člověka - lidé vždy hodnotili a budou hodnotit ostatní podle jejich oblečení (popř. účesu, makeupu). To je prostý fakt, s kterým nikdo nic nenadělá.

V dnešní době je sukeň (kromě skotského kiltu, a podobných tradičních lidových úborů) ženský kousek oblečení. A jestliže si vy - jako muž - obléknete sukni, musíte se vyrovnat se skutečností, že budete středem pozornosti - dle Vás - netolerantního okolí.
Nedivte se, že se na vás lidé na ulici dívají divně, berte to jako daň za vaši výjimečnost. Toužíte-li nosit sukně, noste je. Ale taky se naučte ignorovat reakce okolí. A jestli na to nemáte koule, pak holt sukně nenoste.

A pro pó, víte jakou dlouhou dobu trvalo, než si ženy vydobyly právo (toleranci chcet-li)na kalhoty? Vy byste si to samé představoval ze dne na den. Ale takhle to bohužel nefunguje. Společnosti si na podobné změny zvyká velmi pomalu.

Lkaním v internetové diskuzi si možná ulevíte (nebo naopak), ale bohužel ničeho nedosáhnete.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 14:36
@suknochlap píše:
Jak vidno, lilip je zapšklá, se zamrzlým myšlením někde v hlubokém míru a je proti všemu a všem. Dost dobře nechápu co je na rozmanitosti špatného. Lilip hádám že jí je kolem 150 let nebo žije v 19 století…
Admin ! Admin! Admin !
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 15:38

RL - já jen doufám, že jsem zamrzla v tom „hlubokém míru“, který snad pořád ještě je,ne? Neděste mě! Mírovatěji nikdy v minulosti nebylo a věřím, že mír, …pravda a láska… vydrží i dál.

@Andrássy krásně jste to zformulovala. i @GreatSusan . To je kultivované počtení, chlapi, co?

@tiresias - vůbec se mě to nedotýká, do jisté míry je to srandovní - akorát je otravné a ztrácím trpělivost, když čtu pořád stejná diskusní klišé - jaké jste tu chlapi předvedli. Nebo jeden, už nevím…
@RenaLange píše:
@suknochlap píše:
Jak vidno, lilip je zapšklá, se zamrzlým myšlením někde v hlubokém míru a je proti všemu a všem. Dost dobře nechápu co je na rozmanitosti špatného. Lilip hádám že jí je kolem 150 let nebo žije v 19 století…
Admin ! Admin! Admin !
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 15:58

Já se stejně divím, že tahkle diskuze, kterou jsem založila a byla zapomenuta, se díky „redesignu“ MP se diskuze znovu otevřela a že je to pro mě počteníčko :)) A taky to, že s etohle téma tady tak uchytí :)

Chekotay: Tem obrázek, co ste sem teďka dal to je kilt že? Líbí se mi ten kilt, ale nehodí s emi k tomu ty boty. vypadá to, jako by zapoměl na normální boty a vlezl si do gumáků. A vidím, že to jsou nějaký ty kanady, či co to je. Já proti těm botám nic nemám a věřím, že můžou bejt docela pohodlný, ale taky se ke všemu nehodí, jak si mnozí lidé myslí a k tomu kiltu to vypadá prostě divně. A to soudím z pohledu ženy a né jako nějakej módní kritik :) ale kilt samotnej se mi líbí.

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 20:16

@Andrássy
Prvá mediálne známa žena, ktorá začala nosiť nohavice bola Marlene Dietrich (1901 - 1992). V roku 1931 ju parížsky starosta požiadal, aby opustila mesto tak rýchlo, ako je to len možné (pretože mala nohavice). V jednom hoteli v Paríži ju odmietli vpustiť hlavným vchodom, musela ísť ved?ajším. Nohy Marlene Dietrich boli považované v tom čase za najpeknejšie v Európe, a tento názor pretrvával 20, možno 30 rokov. Okrem nej nosila nohavice aj Audrey Hepburn …
Masovo začali ženy nosiť nohavice v Amerike, keď počas druhej svetovej vojny pracovali v zbrojných továrňach. Pretože to bolo v tom prostredí praktické. Nohavicový kostým sa začal nosiť v sedemdesiatych rokoch. Ženské nohavice v 60-tych rokoch mali zásadne zips na ľavom boku, ako sukňa. Prvky prebraté z pánskych nohavíc - zips vpredu, putká na opasok, vrecká, rozmanitosť strihov, prišli asi až v 90-tyc rokoch. Asi pred 3 rokmi sa predávali sukne s kšandami (slov. traky) ale tento prvok sa neujal. BTW, pokladníčky v Carrefoure musia nosiť rovnošatu, súčasťou ktorej je kravata.

@chekotay
ten dlhý kilt je dobrý, aj keď ja mám radšej niečo kratšie. Trochu mi na tej fotografii vadí tá nedbalosť, model by mal mať tie topánky zašnurované. Marc Jacobs nosí k sukni vysoké topánky často, aj keď nie výhradne.

@lilip
Zober to športovo. Chekotayovi by bolo ľúto, a mne (úprimne) tiež.:( Je to ako hovoríš, rýchle reakcie.

tiresias
66 příspěvků 30.4.12 20:38

Čo sa týka výsmechu. Stretávam sa s tým, že sa mi niekto priamo do tváre nahlas smeje, ale je to veeeľmi zriedkavé. Úškrny áno, občas. V podstatnej väčšine sa ľudia snažia nereagovať. Za mojim chrbtom, neviem. Neobzerám sa. Už som to tu písal,ženy si pozorne prezerajú sukňu.
BTW. Dnes som bol s dcérou a ženou na nákupe. Kúpili sme, okrem iného, pár kabeliek (značka Theron - skvelý výber, koženka, primerané ceny). Prvá otázka každej z nich, skôr tak sama pre seba, bola „a k čomu to budem nosiť?“. Ženy sú z Venuše. Mňa by to predtým nikdy nenapadlo. Pod vplyvom tejto diskusie tomu začínam rozumieť.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 20:57

lilip, to bylo volání admina k zákroku.Protože projev " suknochlapa" mne skutečně vyděsil. Kdyby měl 4 nohy vyvlíknu ho ven za obojek a křičím „fuj“.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 21:04

@RenaLange , a nenecháte ho očurávat patníky :-) předpokládám.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 21:19
@tiresias píše: Ženy sú z Venuše. Mňa by to predtým nikdy nenapadlo. Pod vplyvom tejto diskusie tomu začínam rozumieť.

Však áno, a muži jsou z Marsu :-))

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek