Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 Další »
RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.4.12 21:21

něco takového si na adresu ženy troufne pronést jen zakomplexovaný jedinec, nejistý sám sebou. Ach ano,ta sukně se k takovému projevu báječně hodí.

Ameline
99 příspěvků 30.4.12 22:02

Celkem se pohybuju v prostředí historického a fantasy odívání. Řeknu jednu věc - když má chlap pěknou postavu, není nic víc sexy než vypasovaný vršek (nebo jeho absence) a dlouhá suknice, případně hakamy (se v mém okolí docela rozmohly, s tím, jak jsou volné na první pohled dělají stejné linie). Zdá se mi, že jak splývají zdůrazní tvar mužských boků mnohem víc než gatě(tím kontrast oproti ramenům)a ta přímá linie ke kotníkům dělá s postavou něco úžasnýho.

Ke kratším sukním jsem rezervovanější (známí se věnujou Skotsku a občas ty kilty nosí i normálně), někomu sluší ale většinou to zazdí boty. Nevím také, zda je to neobvyklostí, ale tenhle tvar oděvu prostě táhne tu pozornost na boky a pozadí a… ajajaj. Možná podobný efekt jako u vzpomínané Marlene Dietich Takže za mě sukně jo. Já si zase náramně lámu hlavu, co dělat aby, když se přistihnu, že obdivně zírám na nějákého neobvyklého zjeva, pochopil, že se koukám protože se mi to líbí.

Mám moc ráda citát z jedné Pratchettovy knihy: „Pravidla jsou od toho, aby se člověk zamyslel než je poruší.“ (asi parafrázuji). Myslím, že k tomuhle se dá vztáhnout nádherně.

tiresias
66 příspěvků 1.5.12 06:57

Čeština má veľa pekných výrazov, ktoré vystihujú jedným slovom podstatu veci, bez toho, že by to bolo nutné opisovať. Také výrazy sú napríklad, „že se mi něco ekluje“, alebo „že mě náhle popadl hrozný chtíč“. Nemusím nikomu vysvetľovať, čo ma to popadlo, čo cítim, a každému to je hneď jasné.
Jedným z takých výrazov je, a ten by som chcel použiť teraz, že som „prozřel“. Asi sa opakujem, ale, prijmite moje ospravedlnenie, ak som vás urazil. Akceptujem, že máte iný názor, @gulietta kľudne sa rehotajte na celé námestie. Je to váš názor, už som sa stretol s takými reakciami a môžem povedať, že mi nevadili a nevadia. Každý má právo na svoj názor a na jeho prejav spôsobom jemu vlastným. Som rád, že ste sa zúčastnili tejto diskusie, pretože ja svoje sukne príležitostne nosiť neprestanem, ale cez Vás lepšie rozumiem ľuďom, ktorí nesúhlasia s mojím spôsobom obliekania. Pokiaľ niekto svojím správaním neprejde do extrému, tak že hrubým spôsobom uráža estetické či morálne cítenie väčšiny, má právo na svoj názor, bez toho aby bol zaň fyzicky napadnutý, ostrakizovaný (vylúčený zo spoločnosti), vyhodený zo zamestnania (komunistický prístup), … To je asi všetko, a môžete si klepkať prstom po čele po prečítaní týchto riadkov. Je to váš názor. :)

chekotay
411 příspěvků 1.5.12 08:03
@seznam.mih píše:
Chekotay: Tem obrázek, co ste sem teďka dal to je kilt že? Líbí se mi ten kilt, ale nehodí s emi k tomu ty boty. vypadá to, jako by zapoměl na normální boty a vlezl si do gumáků. A vidím, že to jsou nějaký ty kanady, či co to je. Já proti těm botám nic nemám a věřím, že můžou bejt docela pohodlný, ale taky se ke všemu nehodí, jak si mnozí lidé myslí a k tomu kiltu to vypadá prostě divně. A to soudím z pohledu ženy a né jako nějakej módní kritik :) ale kilt samotnej se mi líbí.

Je to kilt, ale je ze stránek nějakého gothic shopu, proto je dlouhý, spíná se těmi nic moc pásky a model má těžké boty. K sukni ještě dodám, že délka pod kolena je pro mne přijatelnější než klasický skotský kilt, jak už jsem psal, jsem stydlivý, co se stehen týče. :-) A pořád mi v hlavě zní slova „mé“ krejčí, ať se v létě stavím, že by na mě ráda ušila kilt - také proto děkuji za všechny fotky pánských sukní a za všechny reakce, pomaličku si utvářím představu, co přesně chci, aby to bylo dokonalé. :)
U kanad se trochu zastavím, sice off topic, ale nedá mi to: Víra, že kanady jsou pohodlné, mě stála pěkných pár centimetrů paty. Časem jsem pochopil, že sice existují pohodlné kanady, ale ty stojí půlku mé výplaty (což, na druhou stranu, skutčně není mnoho :-D). Původně jsou kanady odvozené od vojenské obuvi, která je odvozená od klasických kožených vycházkových šňěrovacích polobotek. V Anglii 60. let byly vojenské boty z army výprodeje mnohem levnější, než plus mínus stejně kvalitní kožené boty civilní, a proto je začali nosit mládenci sice s dělnického prostředí, nicméně nerezignující na slučné oblečení, kluci (a dívky), kteří chtěli mít sváteční oblek jiný než monterky od oleje, a tak sháněli levnou, přitom kvalitní koženou obuv, košile, kalhoty s puky na šle - skinheads.
V zásadě až někdy v devadesátých letech se objevil fenomén městských kanad, vysokých bot se širokou, mohutnou podrážkou, značka Bulldock, Gladiator (odsud náze „glády“), u nás polské KMM (dnes DDT), které se vyznačují tím, že měly brutální vzorek podrážky (pro neonacisty dokonce se vzorkem hákových křížů), víc terénnější než původní vojenské kanady, jsou vysoké (po vzoru US paragánské obuvi), někdy dokonce tak vysoké, že jejich zavazování by trvalo neúměrně dlouho, a proto jsou na boku vybaveny zdrhovadlem, (Což mi přijde strašně směšné - „podívejte, mám 22-dírkové kanady, jsem frajer! Zzzzziip!“) nu, a protože jsou určeny pro vrstvu nemajetných pankáčů, jsou tak levné, jak jen to jde, takže jsou nepohodlné a za pár měsíců nošení se rozpadnou. Pro punk, metal a gothic jsou však nepostradatelné.
Pamatuju, jak si mí kamarádi pankáči zkoušeli své kanady přesprejovat bílou barvou, aby v létě tolik nepekly, a do dvou let se z tho stal módní hit, ačkoliv to nefungovalo. Tuto úpravu (již od výroby) má také model na obrázku. Obdobně, zavazovat nějaké 14 dírkové kanady je práce na delší chvilku (u lepších kanad to jde rychleji než u polobotek, jde o tvar a umístění dírek), a tak se často nosí ležérně rozvázané (jako na obrázku), což už je v mých očích totální humus a úpadek. To je ta dnešní mládež, za mých mladých let si pankáč nedovolil, bla bla bla bla… :-)
Mě osobně kanady naučily starat se o boty, neboť byly na mé tehdejší poměry drahé a já se zařekl, že nikdy nebudou špinavé (podle hesla „Německý voják se jistě může ušpinit, ale nikdy nemůže být špinavý!“) a v době, kdy jsem neměl jinou obuv, jsem v nich jeden den zaryl hnůj do záhonu a druhý den šel do divadla v dokonale vyleštěných černých botách, že byste nepoznali co se s nimi dělo včera. Se správně dlouhými nohavicemi mne zrazovaly jen podrážky, které jsou i u vojenské obuvi trochu vyšší. :-)
Tak, to byla trocha nostalgie, jen dodám, že podle mého názoru jsou vysoké boty vojenského stylu (kanady), dobře udržované, vhodné pro příměstské procházky hlavně podzimní přírodou, a to více, než pohorky (esteticky) a více, než střevíce (funkčně - „Je, podívej, támhle na druhé straně potoka za bažinou roste viola mirabilis, tam musím jít!“). Navíc v tom vidím i určitý odraz folklóru - tady na jižní Moravě přeci ke kroji muže patří čižmy, vysoké černé boty. (Ale kanady nosím i v Beskydech, kde bych měl nosit spíš baleríny. :-D )

tiresias
66 příspěvků 1.5.12 08:04

@chekotay, už som to naznačil, a je to asi jasné, mne sa viac páčia tie „babské“ sukne. Prepracovanosť detailov sa mi páči (prvá sukňa z môjho výberu), maximálna funkčnosť mi vyhovuje. Nemá rád dlhé sukne, skôr kratšie, pretože ten pocit voľnosti je opačný pól bezpečia, aký poskytujú nohavice. Prečo by som mal so sebou nosiť nejakú pánsku minitašku či kabelku, keď tých pár vecí čo potrebujem môžem rozložiť účelne po vreckách sukne. A mám voľné ruky. Čím nechcem povedať, že dlhé dôstojné pánske sukne bez vreciek nie. Vítam každú zmenu, každú sukňu akéhokoľvek tvaru a strihu, pretože jej nositeľ pomáha búrať zažité konvencie. Za seba poviem, že sa mi nepáčia sukne, ktoré som priložil. Pánske sukne zobrazené v prílohe za mi zdajú také násilné, nefunkčné, zbytočne prezdobené, s prehnaným dôrazom na „macho“ štýl. S praktičnosťou a pohodlnosťou to nemá nič spoločné a je to skôr na ukazovanie ako na bežné denné používanie. Dámske sukne (tie moje sú všetky také :) ) sú vzdušné, pohodlné, v letných mesiacoch s nepopierateľnými výhodami aj pred krátkymi nohavicami (čo môže byť vec názoru). .

Sú ešte aj iné pánske sukne ako priložený gotický štýl. Pohodlnejšie, praktickejšie. Utilikilty. Taktiež zobrazené. .

Trochu odbočím. Mnohé ženy nenosia napríklad krátke sukne preto, že im vadia (citujem) uslintané pohľady chlapov, vulgárne a urážajúce poznámky, nepohodlie krátkej sukne, keď musia spôsobne sedieť. .

A nakoniec k mojim pocitom, ktoré občas mám, keď si sám sebe pripadám nejako nepatrične vzhľadom k okoliu. Keď by som svoje oblečenie (tú sukňu) aj rád vyzliekol, vymenil za uniformné rifle a stratil sa v šedom dave. Viem, že ten pocit spojený s vlastným oblečením mávajú aj ženy, aj tu sa to dá nájsť. Takže to hodím za hlavu a som v pohode. A zase vraciam k tomu istému, čo živí túto diskusiu, konfrontácia názorov. Nestretávam sa tak často s výraznými prejavmi nesúhlasu ktoré sa nedajú negovať. Nosenie sukní si užívam. A to je otázka na vás dámy. Priznajte si, že sa cítite v primeranom oblečení pohodlne, žensky, príťažlivo. Že sú to pre vás vzácne pocity, že vás to uspokojuje, možno sa to dá porovnať so sexuálnou (no fuj, takto verejne!) slasťou bez styku s partnerom. Čo nie je nič zahanbujúce, aj hlboká meditácia je niečo podobné, a tí ktorú ju zvládli (napr. Jožo Ráž od ktorého som si predchádzajúce prirovnanie požičal) to verejne a bez hanby deklarujú.

chekotay
411 příspěvků 1.5.12 08:13

Gothic je gothic, sukně s pásky, kůže, železo… na to nejsem dost velký frajer a neposlouchám ten správný metal. :-) Ale ten poslední obrázek, ta trojice sukní, to je úplně paráda na letní vycházky kolem Zamilovaného háje (příměstský „park“ v Brně)!

suknochlap
22 příspěvků 1.5.12 08:28
Prima na nošení :)

Mě se moc líbí kilty na - http://www.sportkilt.com/…s-Kilts.html . To je moje vlnová délka :)

suknochlap
22 příspěvků 1.5.12 08:31
dlouhá suknice
@Ameline píše:
Celkem se pohybuju v prostředí historického a fantasy odívání. Řeknu jednu věc - když má chlap pěknou postavu, není nic víc sexy než vypasovaný vršek (nebo jeho absence) a dlouhá suknice, ........

Přiznávám se, že suknice se mi tak líbí že bych je nosil hned :) :) :) Ale kdybych se objevil v Praze na ulici to by mě asi hned odvezli do Bohnic :) :) :)
Asi před měsícem se konala nějaká slavnost, památná bitva v Klánovickém lese, kde byli hoši v různých barevných suknicích jednotlivých šiků. Byla to prostě paráda !!!

Pinx
220 příspěvků 1.5.12 09:10

Asi jsem teda zastydlá konzerva, ale teda mimo nějaké ty historické a fantasy sešlosti, kde je dresscode podmíněn tématicky říkám rozhodně NE. Svýho chlapa bych v sukni rohodně vidět nechtěla, a ani u ostatních po tom moc netoužím. Stačí, že nám sebrali už skoro všechnu kosmetiku, ještě tak, aby se začali producírovat na podpatcích! Nějaká ta mužská podstata by zbýt přece jen měla, no ne?

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 09:22

Vždyť chlapi podpatky už kdysi dávno nosili, stejně jako ty sukně, líčení, punčochy. Tahle žabo-myší válka o to, co je mužské a co ženské je k ničemu, ty prvky si vzájemně kradem stále dokola už tisíciletí. Jestli je to to nebo ono je jen pouze náhled momentálního období.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 09:27

@tiresias ja by som asi v skutočnosti zachovala takú kamennú tvár,že by ste bol milo prekvapený. Moja reakcia vyjadrovala moj názor na vaše vyhlasenie,že tolerancia je o tom že sa to Lilip nebude páčiť,ale bude mlčať. A zdieľam názor,že každý si može nosiť čo sa mu páči,ak to nie je špinavé a smradľavé a neobťažuje tým svoje okolie.Asi len čo sa týka príležitosti na ktoré je potrebný dresscode som konzervatívna.Takže na mieste kde by bol vyžadovaný trebárs frak,alebo žaket by ste ma pohoršil,ináč nie.

Pinx
220 příspěvků 1.5.12 09:29

Maja: ano, souhlasím… Jenže do tohohle období to prostě podle mě nepatří. Když to vidím, zasměju se tomu jako recesi, ale nic víc.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 10:40

Z těch obrázků se mi právě líbí ty gothic sukně a i ta trojice sukní. DOkážu si to na pánovi představit. Nakládané kapsy jsou pěkné.

Maja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 10:59

Tak někdy musí být takové to přechodné období a pouze kalhoty už nosili chlapi dost dlouho:D

Mimochodem, co takový Gerard Butler, nosí sukně často a občas i recesistním sympatickým způsobem.

tiresias
66 příspěvků 1.5.12 11:01

Ak sa niekde prezentuje unisex móda, oblečenie (unisex košele, unisex spodné prádlo) tak je to vždy o tom, že o preberaní prvkov mužskej módy. Nepoznám unisex, ktorý by prebral niečo opačne.

tiresias
66 příspěvků 1.5.12 11:06

giulieta, ani tam to nemusí byť tak celkom jasné. napr. diskusia o tom, čo do divadla (Neurážejte múzy) kde pani z oboru hovorí, že hlavné je, že návštevníci prišli a že vedia oceniť umelecký výkon. Mnohí síce dress code zachovávajú, ale ich vnímanie divadelnej hry je niekde inde.

suknochlap
22 příspěvků 1.5.12 14:17
@Maja píše:
Vždyť chlapi podpatky už kdysi dávno nosili, stejně jako ty sukně, líčení, punčochy. Tahle žabo-myší válka o to, co je mužské a co ženské je k ničemu, ty prvky si vzájemně kradem stále dokola už tisíciletí. Jestli je to to nebo ono je jen pouze náhled momentálního období.

Přesně tak, dávám ti za pravdu. Tyhle žabomyší války nikam nevedou. Dnešní móda přeje i odvážným a každý si může nosit v čem se cítí fajn. Móda se tedy vrací zpět do normálu, kde se nerozlišuje pánské-dámské. Vloni jsem viděl na zahr. webu videa country tancovaček kde měli muži barevné dl. sukně jako ženy a všichni se skvěle bavili.

suknochlap
22 příspěvků 1.5.12 14:20
@tiresias píše:
Ak sa niekde prezentuje unisex móda, oblečenie (unisex košele, unisex spodné prádlo) tak je to vždy o tom, že o preberaní prvkov mužskej módy. Nepoznám unisex, ktorý by prebral niečo opačne.

Tos trefil hlavu skoby, souhlasím! Taky mě rozesměje že ženy si z pánské módy přivlastní kde co a pak nadávají že to chlapi nosí :) :) :)

suknochlap
22 příspěvků 1.5.12 14:53
@RenaLange píše:
lilip, to bylo volání admina k zákroku.Protože projev " suknochlapa" mne skutečně vyděsil. Kdyby měl 4 nohy vyvlíknu ho ven za obojek a křičím „fuj“.

Takže Lilip může kritizovat, pomlouvat a zakazovat kde co a když se někdo ozve je to špatně??? Přečtěte si laskavě názory Lilip než mě odsoudíte, možná dojdete k názoru jako já. Za svými názory stojím. Kdo má aspoň trochu smyslu pro humor tak ví že šlo o nadsázku. Kdo ne, je jeho chyba že se neumí pobavit a povznést se. Skutečně nevím co je na rozmanitosti módy špatného a co vám na tom vadí. Nevím co vám vadí a je vám protivné na správné výchově dětí. Nevím co vám vadí na vzdělávání a zálibách.

Příspěvek upraven 01.05.12 v 20:21

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 15:24

@suknochlap ja som si prečitala príspevky Lilip,aj Vaše. Vy ste ju urazil,ona vás nie.To aký ste ani náznakom nenaznačila,ale vy ste ju označil za zapšklou a 150 letou atď. Na Vašich názoroch mi vadí sposob komunikácie.A nadužívanie diakritiky a interpunkčných znamienok. A počet smajlov na jednu vetu vo Vašich príspevkoch poukazuje tiež na nevhodný sposob vyjadrovania.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 20:20

Také jsem si přečetla příspěvky obou dvou aktérů. Jen doplním, že Lilip, narozdíl od suknochlapa, nereaguje nepřiměřeně až hystericky.

@gulietta píše:
@suknochlap ja som si prečitala príspevky Lilip,aj Vaše. Vy ste ju urazil,ona vás nie.To aký ste ani náznakom nenaznačila,ale vy ste ju označil za zapšklou a 150 letou atď. Na Vašich názoroch mi vadí sposob komunikácie.A nadužívanie diakritiky a interpunkčných znamienok. A počet smajlov na jednu vetu vo Vašich príspevkoch poukazuje tiež na nevhodný sposob vyjadrovania.
tiresias
66 příspěvků 1.5.12 20:44
vzývám sílu jedinou, vzývám Adu Pekelnou

VZÝVÁM SÍLU JEDINOU, VZÝVÁM ADU PEKELNOU
@Ada Pekelná, myslím a dúfam ,že sledujete starostlivo, čo sa na MP šustne. Vo svojom svätom zápale som veľa reakcií prepískol…
Napíšte nám svojím ostrým perom a briskným jazykom názor na muža v sukni, z pohľadu historického, kontemporálneho, i futuristického ! Nešetrite ho, ale buďte kritická, zhovievavá, nemilosrdná, krutá a realistická. Zostúpte zo svojich výšin, z piedestálu tvorcu a stvoriteľa Pekla Módneho, z temných priestorov predpeklia, k nám, smrteľníkom obyčajným, a doprajte srdciam našim žízniacim po slove každom Vašom ten živý prameň prýštiaci z klávesnice Vašej.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 21:19
@suknochlap píše:
Takže Lilip může kritizovat, pomlouvat a zakazovat kde co a když se někdo ozve je to špatně??? Přečtěte si laskavě názory Lilip než mě odsoudíte, možná dojdete k názoru jako já. Za svými názory stojím. Kdo má aspoň trochu smyslu pro humor tak ví že šlo o nadsázku. Kdo ne, je jeho chyba že se neumí pobavit a povznést se. Skutečně nevím co je na rozmanitosti módy špatného a co vám na tom vadí. Nevím co vám vadí a je vám protivné na správné výchově dětí. Nevím co vám vadí na vzdělávání a zálibách.

Lilip už chvíli znám, ne vždy s ní souhlasím , ale o tom je diskuze.
V každém případě je slušný člověk.
O tom že by někdy pomlouvala nevím, a to si myslím že ji čtu pozorně.
Na správné výchově mně osobně není protivné nic, několik svých dospělých dětí jsem vychovala , všechny jsou vzdělané a profesně úspěšné.
Proti zálibám pokud nikomu neškodí a neubližují nemám nic.
Vaši zálibu nosit dámské prošívané kabáty od Vietnamců Vám neupírám, každý máme nějakého koníčka.
Ovšem co děláte v tom případě tady, kde se snažíme vypadat trochu jinak, to nechápu, ale je to Vaše věc a mně je šumafuk.

Příspěvek upraven 01.05.12 v 20:21
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 21:33

@suknochlap píše:
Dnešní móda přeje i odvážným a každý si může nosit v čem se cítí fajn. Móda se tedy vrací zpět do normálu, kde se nerozlišuje pánské-dámské.
Pochopil jste prosím smysl Módního pekla? kdyby platilo to, co píšete, nemusela by se Ada vůbec unavovat. ˇAť si každý nosí odvážně vorvaně, vyvaluje špeky, ukazuje podprsenky, kasičky, chodí postrojený jako hastroš atd., protože je přeci každého věc, co si nosí, protože zrovna v tom, se „cítí fajn“.

Promiňte, ale vy neumíte odlišit v diskusi osobní a neutrální, neosobní tón, nepoznáte urážku, pomluvu, kritiku. Děláte všechno to, co jsem si dala do profilu -a pominu, že někdy není jasné, co vlastně chcete říct. Ne všichni máme ovšem dar se jasně vyjadřovat, to nakonec pochopím. Také je mi šumafuk, jak hystericky tu vykřikujete, že máte koule. Hazíte tu takovými klišé (výchova, záliby), že to nemá cenu ani komentovat. Čest Rena Lange, že vám na to odpověděla. A ta má opravdu parádní smysl pro humor, taky ji čtu dlouho a pozorně - takže nechat se od ní vzít na vodítko by byla pro kdejakého chlapa i pocta - to mi věřte :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek