Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Fotoalbum tématu (25) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Gothic

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
tiresias
66 příspěvků 1.5.12 21:41

Gerard Buttler je škót, takže nemusí mať koule na to, čo je súčasťou tradície jeho rodného kraja. A pre úplnosť, nosí kilt. Sympatický chlapík.

Příspěvek upraven 01.05.12 v 21:44

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.12 21:43

@tiresias no ještě ke všemu, to mu to ale sluší. Ale vy Skot nejste,že?

tiresias
66 příspěvků 2.5.12 06:18
@lilip píše:
@tiresias no ještě ke všemu, to mu to ale sluší. Ale vy Skot nejste,že?

Bohužiaľ … Aj keď, tradičný škótsky kilt je ušitý z 8 metrov kvalitnej látky a stojí plus mínus 800 libier. Takže nielen národnosť je to, čo by mi chýbalo. :( A keď si to porovnám so svojím výberom sukní, tak v tradičnej škótskej verzii … Škoda mlčať.

Petr Obr
8 příspěvků 2.5.12 10:33

Tuto diskusi jsem přečetl jen velmi zběžně. Pánové, sorry, ale ty vaše sáhodlouhé traktáty o tak banální věci ( Ada by napsala o hovínku) se fakt číst nedaj. Poměrně dost mě vytáčejí nářky, jak v dnešní době se chlap nemůže v oblasti odívání odvázat. Když si vezme sukni, tak na něho lidi " blbě koukaj". A tak vůbec je to celé tak trapně svázané. Jo, a může za to socialismus. ( Častá výmluva, 20 let po sametu dost směšná)
No, v těchto horkých dnech jsou mé pocity úplně někde jinde. Čeští chlapi nosí sukně, ne že ne. Pravda, jsou to sukně kalhotového typu. Nevím, jak jinak mám nazvat ty handry plandající okolo stehen, které se tak hromadně vyrojily. Nemám vůbec nic proti šortkám ve městě, ale musi to proboha trochu vypadat. Rozhodně se v tom neleze do slušné restaurace na večeři, zvlášť když partnerka je celkem hezky upravená. Nikdo ho z té restaurace nevyhodil, takže ten večer se svobodně vyjádřil. Džínová sukénka z dámské konfekce, kterou tady jeden chlap s koulema propaguje jako výraz odvahy a vizionářských přístupǔ v odívání, spadá pro mě úplně do stejné kategorie.
Aby nedošlo mýlce, i mně je myšlenka ústupu klasického obleku s kravatou k něčemu, co třeba představuje Gareth Pugh (byl tady o něm článek) více než sympatická.On, Marc Jacobs a další, to je ale jiná liga. Pro normálního chlapa zatím celkem nepoužitelná. Spíš než vymýšlet blbosti jsem pro návrat ke kvalitním základům - dobré boty, pěkná košile. Jo, až Zegna nebo Boss bude mít kolekci doplněnou o mužskou sukni, jdu do toho. Přiznávám, nemám zatím ty koule. Na druhou stranu, dnes si připadám v dlouhých kalhotech, normálnich botech a košili s ohrnutým rukávem mezi těmi trekovkami a „kalhotovými sukýnkami“ extravagantně až až.

suknochlap
22 příspěvků 2.5.12 18:36

@lilip Děkuji Vám za Vaše reakce, je vidět že máte nadhled a smysl pro humor. Má reakce byla odpovědí na Váš příspěvek kde jste uvedla Stejné pánské dámské jsem myslel z hlediska historického - sukně, suknice, punčocháče, punčochy. Ovšem musím reagovat na věty které jsem nepsal - nikde jsem nepsal o podprsnkách, nikde jsem nepsal o koulích, nikde jsem nepsal o špekách, že mají lidi chodit jako otrhanci atd.

Citace - Lidi nemají sebekritiku, sebereflexi, moderní doba je taková cochcárna, až je z toho ouvej. Už jsem to jednou psala – je to následek ztráty vlastního JÁ – člověk je v krizi, neví čí je, co se sebou a hledá berličky,náhražky, je lehce manipulovatelný a přijme kde co. Jsme rozptylováni od miminka tak, že si nevybudujeme vědomí vlastní osobnosti, nežijeme sami v sobě a se sebou, ale prostřednictvím okolí. — Vážená paní Lilip, to skutečně myslíte vážně? Prosím věřte, že drtivá většina národa je pravý opak toho co je v citaci. Prosím nedivte se pak že má reakce byla přehnaná, dle Vás histerická. Nu, mě zavádějící připadal Váš příspěvek, konkrétně citované věty.

Pokud jsem se Vás dotkl a všech dam které nesouhlasí s mým názorem tak prosím přijměte mou omluvu. Děkuji.

RE - RenaLange - psal jsem o UNI prošívaných kabátech a d. kabátech páského střihu. Nic jsem nepsal o mé zálibě v nošení proš. dám. kabátů. Nevytrhávejte věty z kontextu a nedávejte jim jiný význam než bylo uvedeno. Děkuji.

chekotay
411 příspěvků 2.5.12 19:55

Pokud by to tady ještě někoho zajímalo, nejčerstvější postřeh ohledně nošení sukní muži: Včerejšek jsem strávil kocháním se krásami vlasti (možná by se tomu dalo říkat i čundr, kdyby to nebylo po turistických stezkách), celý den v sukni. Dnešek, po návratu a sprše, v lněných oblekových kalhotách návštěvou města. Komparace pocitů se vzhledem ke stejnému počasí nabízela a sukně vychází mnohem lépe, ačkoliv se jednalo o silné, málo prodyšné vojenské sukno.
http://www.earmyshop.cz/…e-vz-85.html
Taková světlá sukně z prodyšné lněné tkaniny (samozřejmě až ke kotníkům), případně podšitá chladivým acetátem či snad i hedvábím, možná představuje šanci, jak spasit muže termofytika z pekla rozkroků vařících se ve vlastní šťávě.
Mimochodem, jak vnímáte rozdíl mezi taštičkou na kiltu a ledvinkou („játrem“, jak jsem slyšel vystižnější pojmenování)?

tiresias
66 příspěvků 2.5.12 20:32
@Petr Obr píše:
Jo, a může za to socialismus. ( Častá výmluva, 20 let po sametu dost směšná). .Džínová sukénka z dámské konfekce, kterou tady jeden chlap s koulema propaguje jako výraz odvahy a vizionářských přístupǔ v odívání, spadá pro mě úplně do stejné kategorie.

S týmto problémom nemá socializmus vôbec nič, a môžem povedať, že tento argument čítam prvý krát. Ten problém je niekde úplne inde. Opakujem sa, keď píšem že v európskych metropolách muž v sukni nie je bežný zjav a púta pozornosť.
A pretože džínové sukne som tu prezentoval iba ja, tak odmietam, že by som sa prezentoval „že mám koule“. Nikde som ani nenaznačil, že som odvážny a že to je moja vízia budúcnosti. Keby ste to prečítal poctivo a nie len zbežne nespadol by ste do pasce vlastných predsudkov a unáhlených výrokov. :( .

A čo sa týka výrobcov ako Hugo Boss - bol som pred niekoľkými rokmi v Bratislave v značkovej predajni (nedal by som ruku do ohňa že to nebola práve táto značka) a mali tam pánsku sukňu, autorom ktorej bol Jean Paul Gaultier. Jediné, čo na nej bolo výnimočné, bola cena - 30 000 Sk. Takže bol by som opatrný prehlasovať, čo by bolo keby bolo. :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.12 20:39

@tiresias

Gaultier je tema suknema znamy, nosi je i osobne. Boss je konfekce (za 30.000 korun koupite dva kompletni obleky), kdezto Gaultier je designer, ktery je znamy svou vystrednosti. Az bude Boss produkovat sukne, tak se pravdepodobne probudej i blanicti rytiri.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.12 20:40
@Petr Obr píše:
Na druhou stranu, dnes si připadám v dlouhých kalhotech, normálnich botech a košili s ohrnutým rukávem mezi těmi trekovkami a „kalhotovými sukýnkami“ extravagantně až až.

ježišmarjá - z takového muže se mi podlamují kolena. Když navíc voní Fahrenheitem od Diora, tak se otáčím jako slunečnice za sluncem. Kdyby řekl Pojď - jdu, opustím muže a děti. (na sako a košili mě taky můj manžel uhnal před 22 lety) Ne, vážně… na takhle oblečeného muže je lahodný pohled. Díky bohu za takové chlapy.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.12 20:50

@suknochlap věřte, že jsem načetla dost odborných analýz, esejů a rozborů, výsledků výzkumů k tomu, abych věděla, co píšu. Ale bohužel ano, myslím to vážně a moc mě to netěší. Už proto, jak moc musí člověk působit na své děti, aby si uchovaly to své a jednou se v životě neztratily, nenechaly převálcovat, věděly kdo jsou a co mohou a musí.

Příspěvek upraven 03.05.12 v 12:02

tiresias
66 příspěvků 2.5.12 20:59

@ GreatSusan ďakujem. poznám aj značku aj návrhára. On bol v tej predajni za seba, bola náhoda, že sa tam stretli. Nedal by som ruku do ohňa za toho Bossa, možno to bola nejaká iná luxusná pánska značka.

tiresias
66 příspěvků 2.5.12 21:01

@chekotay, ani po usilovnom pátraní som nezistil, kto je muž termofytik.
Na www som našiel 2 vety, kde je tento výraz použitý, ale múdry z toho nie som, skôr naopak.
1. veta = Na xerotermních lokalitách, zejména pak v termofytiku, jsme pak mohli být svědky působení déletrvajícího sucha a relativně vysokého tepla na vegetaci.
2. veta = Celková situace lokality, bezlesé území nad šipkami představuje „stepní“ území, „stepní“ je v uvozovkách proto, že jde o lokalitu v sudetském mezofytiku, tedy její druhové složení je zcela odlišné od toho, které známe ze stepí termofytik. .

Pretože exotické výrazy na seba reťazovo naväzujú, vzdal som to. Napriek tomu som asi ( :) )pochopil, čo tou vetou chcete povedať. Nechcem byť sprostý, ale akú šťavu v rozkroku ste mal na mysli ? . Čo sa týka sukne z armyshopu, je to dokonalé mimikry. S podobne farebným tričkom v prírode splývate s prostredím, čiže v našich končinách dokonalá sukňa. :) .

A napokon, kilt je sympatický kus odevu, ale tej taštičkeo nerozumiem. Je to asi nejaká vylepšená verzia funkčného prvku z minulosti, podobne nepraktická ako naša kravata. Mne sa teda tá taštička ekluje.

chekotay
411 příspěvků 2.5.12 21:13

Uch, pardon, to je profesionální deformace - naše území je z hlediska rozložení teplot a srážek (a jejich vlivu na botaniku) děleno na termofytikum (teplo), mezofytikum (normálně) a oreofytikum (chladné hory). Hranice mezi termofytikem a mezofytikem probíhá právě severním okrajem Brna. Když jsem se sem přestěhoval, udeřil mne do očí ten rozdíl v přírodních podmínkách, včetně pro mě nezvyklého brutálního tepla v létě. Ještě jednou se omlouvám, měl jsem použít výraz jako „v nejteplejších oblastech žijící“ muži.
A i přes svátek lásky (mimochodem, zavinovací sukně ze silnější látky je šikovnější než ona pověstná študentská halenka ;-) ) jsem měl tím tělesně poetickým výrazem*) na mysli toliko pot; nesnáším pot a pocení, už aby byla zima! Mínus dvacet a metr sněhu. :-D
*) Berme to jako drobnou poctu Egonu Bondymu, jakkoliv ho nemám rád. :-)

tiresias
66 příspěvků 2.5.12 21:48
@lilip píše:
na sako a košili mě taky můj manžel uhnal před 22 lety
Žiadna zbierka známok? :)
tiresias
66 příspěvků 2.5.12 21:54
@chekotay píše:
Uch, pardon, to je profesionální deformace

Meteorológia či Botanika?
A čo sa týka telesne poetického výrazu, myslel som si to. Ale - istota je istota.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.5.12 22:29

Mít na něco koule, pekla rozkroků vařících se ve vlastní šťávě, čůrek potu, pot a pocení… Pořád přemýšlím, jak to dělali muži po staletí, když museli nosit dlouhé kalhoty, v létě snad možná světlé a z jiných látek. A zda se o svých tělesných pochodech bavili veřejně a těmito slovy (tedy jinde než někde na záchodku). Úžasná představa: Newland Archer (z The Age of Innocence, přeloženo i do češtiny jako Věk nevinnosti, ve filmu ho hrál Daniel Day Lewis) diskutující na večírku s Ellen Olenskou o tom, že se mu v létě „potí koule jako prase“ a ona se zase svěřuje přítomnému kroužku, že když „má menses, tak si taky radši bere tmavou sukni, protože někdy to z ní…“ Je úplně jedno, když se člověk umí obléct a když ví (si myslí), že bílé doplňky jsou příliš slavností, když se zároveň chová/vyjadřuje jako primitiv. Tím neříkám, že někdo primitiv je, ale že se tak chová/vyjadřuje. Snad jsem smyšlenými citacemi nikoho nepohoršil, ale chtěl jsem si také vyzkoušet, jestli umím diskutovat na úrovni čtvrté cenové. Ještě jeden citát: „Adina palba do mužských řad mi nevadí, pokud poslouží ke kultivaci mužského plémě a pomůže mu vrátit se zpátky na patřičnou úroveň.“ Tak jsem to vzal za Adu.

Jan Valtr
5 příspěvků 2.5.12 22:39

Nejprve mi představa pánské sukně přišla hodně zvláštní(samozřejmě kromě kiltu na Skotech), pak jsem si ovšem uvědomil, že v dětství a dospívání jsem taktéž pravidelně navlékal sukni a nosil ji na veřejnosti - ba při příležitostech, které mnozí vnímají jako ty vůbec nejslavnostnější. Té sukni, co jsem nosíval, se říká komže.
http://files.spolcolb.webnode.cz/…istranti.JPG
http://www.sacrum.cz/komze.html

suknochlap
22 příspěvků 2.5.12 23:30
RE : Kalhoty

@Opravdovy P. - kalhoty dříve byly spíše jekési punčochy, později kalhoty sloužily hlavně mužům pro boj a lepší posed na koni. Arabové nosili při jízdě na koních kalhoty dosti vzdušné a světlé. V podobě jaké známe kalhoty dnes se dá hovořit o desítkách let, zhruba od Francouzské revoluce. Takže se pařili vojáci a také první propagátoři moderních kalhot.
Viz např. http://historicky.blog.cz/…orie-odivani
http://cs.wikipedia.org/…_Evrop%C4%9B

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.12 07:35

No nebyť príspevkov od @Opravdovy P. a @Jan Valtr tak sa v tomto vlákne skutočne cítim ako v reklame na vložky. Už to nie je ani zábavné,len dookola sa obhajujuce a vysvetľujúce prečo sukňu áno. @Jan Valtr ale pod tú komži idú predsa aj čierne nohavice,alebo sa mýlim? Ja mám pocit že u kňaza som tie nohavice pod komžou videla.

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.12 07:50

@suknochlap - ale to víte, že mne to napadlo, o těch punčochách atd. Ale myslíte si, že v cullotes se jim nepotily? Na druhou stranu za regenství (doba mládí Ludvíka XV.) si takovou debatu dokážu představit ve Francii i na veřejnosti, to máte pravdu. Nakonec jsem v příspěvku nezměnil, že mám na mysli spíš poslední dvě století. Uváděl jsem i Věk nevinnosti (odehrává se v 70. letech 19. stol., kdy se kalhoty nosily) jako typický příklad, kdy by tento styl ve slušných kruzích nebyl ani myslitelný. A ano, vím, že onen román je kritikou té společnosti.

tiresias
66 příspěvků 3.5.12 08:14
@gulietta píše:
Už to nie je ani zábavné,len dookola sa obhajujuce a vysvetľujúce prečo sukňu áno.

To zas nie je tak zložité. Dosť podstatná časť ženskej populácie mala na sebe sukňu jediný raz v živote - keď sa vydávali. Teda slobodné ani raz. Stačí, aby sa taká zapojila do diskusie a hneď vieme, aké sú nohavice fajm a sukňa nepraktické oblečenie. .

A zase otázka na vás dámy! Lilip, Gulieta, Great Susan, Rena Lange, seznam.mih, Janiiv, Andrássy, …
Nosíte častejšie sukňu ? PREČO ?
Nosíte častejšie nohavice ? PREČO ?

chekotay
411 příspěvků 3.5.12 08:55

No pokud si myslíte, že si takhle po obědě vyjdu na Náměstí svobody, rozcapím se na lavičku a všem naokolo vykládám, jak a kde se potím, jste na omylu. To řeším toliko na jistém serveru specializovaném na odívání, a i zde jen v jednom, úzce vymezeném topicu. Do kterého jste vy, ostatně, nepřinesl nic k tématu, jen útok, jako by zde již nebylo dost hádek a nesvárů. A hádám, že i v těch dřevních dobách (kdy muži i ženy prostě smrděli a častým zvířátkem v zahlédnutí byly muňky) se u krejčího řešilo „na ktrerou stranu ponášíte“, tedy praktické problémy vznikající na pomezí módy a fyziologie.
No, tak jste prokázal, že diskusi na úrovni klasické české hospodské zvládáte. Objevné zjištění, zde, v topicu o sukních. Asi bych radši uvítal zase ty vaše vložky.
@tiresias Botanika. Celý svět je kytka. :-)
@gulietta Já bych také raději přešel k inspiracím, k materiálům a střihům, k řešení, zda klasický rozporek ano nebo ne, či zamyšlení nad zdrhovadlem po straně. :-/

Opravdovy P.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.12 10:04

@chekotay Místo na náměstí Svobody se „rozcapujete“ tady, v tom není velký rozdíl. Tento server se povětšinou vyznačoval relativně kultivovaným stylem. I tyhle věci se dají říci méně nechutným způsobem, např. že sukně je v létě pro muže příjemnější, protože větrá. K tématu jsem, myslím, přinesl tolik, že je jedno, co má člověk na sobě (kalhoty nebo sukni), když se chová/vyjadřuje jako primitiv. Rozhovor u krejčího, na záchodku a na veřejnosti (byť virtuální) jsou různé věci, vy vážně necítíte rozdíl mezi otázkou „na kterou stranu ponášíte?“ pronesenou u krejčího a veřejným výrokem o „rozkroku vařícím se ve vlastní šťávě“? O vložkách jsem nic nepsal. A nebojte, do této – nyní již „opravdu“ přínosné - diskuse další příspěvky vkládat nebudu.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.12 11:08

@Opravdovy P.
kdyz on se chekotay tak rad posloucha a tak rad se vyjadruje nabubrele a radobyucene, ze je dost mozne, ze ho v normalnim zivote nikdo moc neposloucha (z duvodu zachovani dusevniho zdravi). Tady ho nikdo neposila do haje, tak vyuziva prilezitosti troubit svoje nekultivovana a castecne i vulgarni moudra do sveta. Meli bychom k nemu byt mirni, on za to nemuze.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.5.12 11:10

@tiresias
nosim radeji kalhoty, protoze je to (pro me) pohodlnejsi. Na druhem miste jsou saty. Na tretim sukne.

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek