Pánské oblečení na státnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lukass11
1 příspěvek 12.05.18 17:59
pánské oblečení na státnice

Ahoj, potřeboval bych poradit(v módě se moc nevyznám), všude slýchám, že na státnice se musí obléct formálně, tedy vzít si klasický oblek. S tím problém nemám, ale přijde mi, že v dnešní době se to už tak moc neřeší (nevím, zda jsou státnice zas tak slavnostní událost, asi záleží na konkrétní vš, případně fakultě)…i některé učitele jsem viděl například v džínech. Také slýchám, že sako od obleku se nesmí brát k džínům a k oblekovým botám, že je to něco příšerného. Ale proč to píšu, zjistil jsem, že mi klasický oblek vůbec nesedí. Mám dva a potřeboval bych poradit, co je menší „prohřešek“. Klasický černý, kde mi skoro perfektně padne sako, v ramenou, délka rukávu apod. všechno padne…je slim fit, ale kalhoty k tomu jsou hrozný pytle, jako bych měl na sobě tepláky, ale délkově jsou taky v pořádku, nad podpatek a vepředu jednou přeložené. Potom oblek takový šedý, ten je celkově uplejší a cítím se v něm lépe, akorát sako má trochu delší rukávy, že není vidět cm košile. Košile mám jak černé, tak bílé a boty mám černé takové klasické, ale pěkný tvar, takový jakoby oxford mi to přijde, nejsou lesklé. Proto jsem se chtěl zeptat, byl by prohřešek, kdybych si k tomu černému saku vzal nějaké nové černé slim kalhoty nebo i černé džíny, které by ale nevypadaly jako džíny, protože by byly opravdu hodně tmavé a k tomu ty černé boty? Nepřipadá mi to nějaké ošklivé. K tomu bych volil bílou košili s dlouhým rukávem bez kravaty. K šedému obleku jsem chtěl černou košili. Poradíte? Díky moc

Reklama

Reklama

Reakce:

Jordaan
7806 příspěvků 13.05.18 15:21

@lukass11

U statnic je dobre neprovokovat. Takze bych rozhodne vzala oblek, ne sako a dziny. Zaroven je fajn, kdyz se clovek neciti nejiste kvuli nepadnoucimu obleceni. Zkuste zajit do nejakeho krejcovstvi a zeptat se, jestli by Vam nezkratili rukavy u toho sedeho obleku, pokud myslite, ze jsou opravdu moc dlouhe. Nejdriv si ale nechte poradit, tj. predvedte to sako vice lidem, nejlip nekomu, kdo oblek sam nosi nebo se mezi oblekari pohybuje. Druha varianta je, vzit to cerne sako a jit do obchodu a hledat Vam i k saku padnouci kalhoty. V cerne barve by to nemusel byt velky problem. Hodne stesti u statnic!

Váš příspěvek

Královská svatba: Zářící Meghan a nervózní Harry

Mottem „V jednoduchosti je krása se při výběru šatů řídila asi... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Královská svatba: Jaké šaty měly nevěsty před Meghan?

Autor: Janča

Svatba prince Harryho a Meghan Markle je za dveřmi! Podívejte se,... Celý článek

Reklama