Parádo trp nebo pohoda jazz?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
pixie
232 příspěvků 27.11.11 19:23
Snažím se oblékat se hezky a pohodlně zároveň, ale když si s sebou do školy musím vzít notebook (a neberu si ho s sebou, abych mohla hrát hry nebo brouzdat na netu o přednášce) a beru si boty na podpatku, tak ustoupím pohodlí a vezmu si brašnu přes rameno, i když se pak mírně kácim na jednu stranu. Ale než si vzít batoh, tak se radši budu klátit. Ostatně batoh si beru jen když jedu na víkend domů, protože bych si jinak věci nepobrala.
Ale vyloženě oblečení asi nepohodlné nemám žádné, boty na podpatku, na kterém neumím chodit si nekupuji, a na těch, které mám, chodit umím (nebo si to alespoň myslim).
Snad jen v práci dávám naprostou přednost pohodlí před tím, jak vypadám, ale ono když vim, že budu celý den venku za jakéhokoliv počasí, a vím, že je dost pravděpodobný, že na konci dne budu špinavá jak prase, tak je mi to celkem jedno.
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 19:30

Moncicanda: doporucila bych Vam rozhodnout se pro nejakou cinnost a pak nazout boty pro tuto cinnost vhodne, napr. kdyz jdu behat, nosim zasadne sportovni obuv urcenou na behani (v mem pripade zn. Adidas), kdyz oblekam sukni typu „do kancelare“, nosim k ni lodicky nebo velice elegantni kozacky, kdyz oblekam sukni typu „casual“, tak k ni nosim (ja osobne, vy nemusite) momentalne modni kotnickove boty na klinovem podpatku nebo ruzne boots (podle toho, jak ma vysledne obleceni celkove pusobit). Boty, ktere by splnovaly vsechny popsane kvality, mi nejsou zname (myslim, ze nejsou zname nikomu).

Moncicanda
46 příspěvků 27.11.11 19:38
Děkuji, ovšem to je právě to, co nemám ráda. Chodím i běhat jako běhat a na to pak obléknu jako na běh. Jenže osobně prostě nemám ráda, když mě oblečení omezuje, když neco nestihám jen proto, že jsem nevhodně oblečená. Ne vždy je možné vyrazit dřív, nebo čas ušetřit nějak jinak, než urychlit přesun. Navíc studuji, nepracuji, nemusím dodržovat žádný dress code a tak si chci užít ještě ten čas, co mi zbývá, než se budu muset "nějak " oblékát. A jak už jsem psala, kabáty ani bundy moc ráda nemám, takže hýbat se musím rychle, jinak bych asi zmrzla :) Já vím, že je to asi trochu zvláštní, byl to spíše příspěvek tématu krása versus pohodlí a dotaz, kdyby někoho nějaké takové botky znal.
A.C.
153 příspěvků 27.11.11 20:05

Mončičando, pro běhací slečnu bych doporučila něco jako tohle
http://www.mirapodo.de/skechers-bikers-ballerinas-1037235.html#color=silber
http://www.mirapodo.de/clarks-wave-echo-bar-ballerinas-1031990.html#color=hellblau
http://www.mirapodo.de/josef-seibel-mary-ballerinas-1032361.html#color=blau-kombi
Hledej pod názvem „sportovní balerinky“. Loni jsem o nějaké takové obuvi vážně uvažovala, taky jsem hledala něco na rychlé chození v běžném, ne vždy pevném terénu k sukni. Vyhrály to nakonec (zavřete oči) trekovky od Sketchers :))))))

A.C.
153 příspěvků 27.11.11 20:06
Mončičando, pro běhací slečnu bych doporučila něco jako tohlehttp://www.mirapodo.de/skechers-bikers-ballerinas-1037235.html#color=silberhttp://www.mirapodo.de/clarks-wave-echo-bar-ballerinas-1031990.html#color=hellblauhttp://www.mirapodo.de/josef-seibel-mary-ballerinas-1032361.html#color=blau-kombiHledej pod názvem „sportovní balerinky“. Loni jsem o nějaké takové obuvi vážně uvažovala, taky jsem hledala něco na rychlé chození v běžném, ne vždy pevném terénu k sukni. Vyhrály to nakonec (zavřete oči) trekovky od Sketchers :))))))
Ale teplo v balerínkách nebude.
A.C.
153 příspěvků 27.11.11 20:07
Mončičando, pro běhací slečnu bych doporučila něco jako tohle
http://www.mirapodo.de/skechers-bikers-ballerinas-1037235.html#color=silber
http://www.mirapodo.de/clarks-wave-echo-bar-ballerinas-1031990.html#color=hellblau
http://www.mirapodo.de/josef-seibel-mary-ballerinas-1032361.html#color=blau-kombi
Hledej pod názvem „sportovní balerinky“. Loni jsem o nějaké takové obuvi vážně uvažovala, taky jsem hledala něco na rychlé chození v běžném, ne vždy pevném terénu k sukni. Vyhrály to nakonec (zavřete oči) trekovky od Sketchers :))))))
Ale teplo v balerínkách nebude.
A.C.
153 příspěvků 27.11.11 20:07

eek? co jsem to vyvedla??

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 20:08
Moncicanda ha detto :
Děkuji, ovšem to je právě to, co nemám ráda. Chodím i běhat jako běhat a na to pak obléknu jako na běh. Jenže osobně prostě nemám ráda, když mě oblečení omezuje, když neco nestihám jen proto, že jsem nevhodně oblečená. Ne vždy je možné vyrazit dřív, nebo čas ušetřit nějak jinak, než urychlit přesun. Navíc studuji, nepracuji, nemusím dodržovat žádný dress code a tak si chci užít ještě ten čas, co mi zbývá, než se budu muset "nějak " oblékát. A jak už jsem psala, kabáty ani bundy moc ráda nemám, takže hýbat se musím rychle, jinak bych asi zmrzla :) Já vím, že je to asi trochu zvláštní, byl to spíše příspěvek tématu krása versus pohodlí a dotaz, kdyby někoho nějaké takové botky znal.nejak se nedokazu rozhodnout, jestli jsou Vase dotazy minene vazne nebo jestli sedam na lep nejakeho trolla…
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.11 21:09
Proč by nebyly vážné? Já to chápu.
Extrémně nesnáším pomalou chůzi, všude chodím rychle. Proto je pro mě nepředstavitelné mít boty na jehlovém vysokém podpatku. V lodičkách na nízkém podpatku už jsem se to naučila :) i když je otázka, jak to vypadá.
Jedna věc je, že mi vadí pomalá chůze, druhá, že chodím všude s přítelem, tak bych se cítila blbě, kdyby kvůli mně musel chodit pomalejš i on.
A nedoběhnout tramvaj je taky blbý ;)
Takže Mončičandu plně chápu. Aspoň tu tramvaj se snažím dobíhat i s podpatky, kabátem a kabelkou. Ale jak jsem běhávala do školy, to už je asi minulost. I když vlastně ne úplná, nedávno jsem taky něco důležitého nestíhala a cca 500m na zstávku běžela.
Taky nechci být otrokem oblečení. Vyparáděná panička co ani nemůže popoběhnout aniž by se zabila. To fakt ne.
billie
374 příspěvků 27.11.11 21:13

Ja tiež chodím často veľmi rýchlo, prípadne si aj pobehnem, ale nevidím dôvod, prečo by ma to malo obmedzovať v tom, že nemôžem nosiť kabát alebo topánky na opätku. Mne kabát úplne vyhovuje, pretože je tenký a napriek tomu hreje. A správne topánky sú podľa mňa tie, ktoré keď prvý krát obujem, tak si moja noha povie „toto je ono“. A potom už nezáleží, či majú opätok alebo nie - minule som bežala asi 500m do kopca na 8cm opätkoch a nemala som s tým nejaký väčší problém. (Viem, že správne dámy by nemali bežať kvôli autobusu, ale ja som chronický nestíhač, ktorý mešká, kde sa dá). Podľa mňa neexistuje nepohodlné oblečenie, ale len také, ktoré človeku nesadne - takže skúšať a skúšať :)

Moncicanda
46 příspěvků 27.11.11 22:02

Nechci tu začínat nějakou hádku :) Byl to jen příspěvek k tomu, zda pěkné, nebo pohodlné. Mám na to asi prostě jen jiný názor, v botech na podpadku se opravdu rychle chodit nedá, alespoň já to nedovedu a myslím, že pokud to někdo zvládne, ještě to neznamená, že je to pro nohu zdravé. Ano, párkrát, když je to nutné, ale dělat to tak cíleně každý den, to brzy zničím boty a časem i nohy. Já mám tyto boty: http://shop.fare.cz/…121821_1.jpg, ale jak říkám, k některým sukním moc zkracují nohy. Na kabátu je pro mě omezující právě to, že je v něm teplo. Když jdu rychle, tak je mi horko a spotím se v něm. A jelikož někdy rychle chodit prostě chci, tak pro mě vyhrává varianta méně oblečení a chodit rychle vždy, než více a nikdy - protože horko ráda nemám a nechci být uřícená.
Jinak nevidím důvod, proč přesuny během dne nevyužít ke zdravému pohybu. Nechce se mi celý den chodit pomalu a pak večer nedostatek pohybu nahánět cvičením. Nikomu nechci svůj názor vnucovat a netvrdím, že to tak musí přijít všem…

MP Meri
1323 příspěvků 27.11.11 22:28

Ad punčocháče: V pase mám nějakých 65 cm, punčocháče kupuju myslím ve správné velikosti a pořád mě neskutečně škrtí. Asi mám divnou postavu já, jinak by je nejspíš šili jinak, no ne? Takže to řeším tak, že je „stáhnu“ na boky, kde je to trochu snesitelnější, ale to zase hrozí muffin, takže musim dávat pozor abych ho nějak „zatlačila“ sukní. Upozorňuju, že mimo těch 65 cm v pase mám 50 kg, takže váhou to (snad) nebude. Je to pro mě záhada, přitom jak řikám - sukně jako takové mám ráda moc.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.11 02:31

Meri: Já většinou mívám punčocháče někam pod pas, sukně mi vždy končí nad nimi (většina mých sukní je do pasu nebo jen mírně boková). V pase mám jen o kousíček méně než ty a neškrtí. Ještě mě napadá, že pokud se vršek strká do sukně, při určité délce by jím mohl jít vypodložit i ten lem punčocháčů?

MP Ava
248 příspěvků 28.11.11 02:47
Já Moncicandu castecne chapu. Pravidelne jsem zacala nosit podpatky az od chvile, co jezdim autem. Dokud jsem byla nucena behat s kabelkou, notebookem, popr. dalšími věcmi pešky či MHD, tak jsem chodila výhradně bez podpatků. Ovšem na druhou stranu, do pohorek by mě nedostal ve městě nikdo, protoze jsem i s absenci steklu chtěla vypadat dobře. Takže jsem to řešila balerinami, oxfordkami a jinými placatými botami. Ty ovšem nejsou pro nohu zdravé stejně jako jehly.
Jinak jsem si všimla, že v NY lítá spousta žen v elegantním či casual stylu, ale k tomu mají běžecké boty nebo ty „zadkové“ reeboky. A přezutí mají v kabelce nebo v office.
anicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.11 09:11
@Moncicanda - ja mam momentalne ako „vychadzkove topanky“ tieto - http://www.elnaturalista.com/…rganico/N073 , a myslim, ze od El Naturalista sa da odporucit snad vsetko :-)

@Meri - riesila som vzdy podobny problem, v pase mam asi 63, ale niekedy ma dokonca bolelo cele brucho z toho, ze sa mi zarezavali pancuchy do tela :-/ Zacala som to riesit tak, ze hlavne obycajne tenke silonky si proste v pase vpredu a vzadu nastrihnem. Je to pomerne razne riesenie, ale nic ine som zatial neobjavila. Jo, a tie obycajne silonky Bellinda su u mna v pohode aj bez strihania :-)
MP Barbucha
3716 příspěvků 28.11.11 09:31

Na večírku jedné japonské firmy byli všichni chlapi v obleku a k tomu měli adidasky…

zelitschko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.11 12:52

já punčocháče nosím pravidelně, většinou barevné, a i když mám velikost oblečení s - m, tak punčocháče nosím L, protože mám hodně dlouhé nohy - zabiju víc much jednou ranou - délku, abych neměla přiškrcený palečky u nohou, abych neměla sed u kolen a šířku - aby to netlačilo. Takže tak, a to mám nějakých 55 kg

MP Meri
1323 příspěvků 28.11.11 13:32

Nejspíš zkusím začít kupovat ještě o něco větší, třeba to pomůže, nějak mě dřív nenapadlo si na svojí postavu koupit třeba Lka. V rámci výzkumu mám dnes pasovou sukni a punchocháče a musím říct, že už po hodině sezení mám žaludek celý zmuchlaný. Ale pro ty krásné fuchsiové punčocháče to holt pro jendou vydržím:)

kurzatko
230 příspěvků 28.11.11 13:35

Mám to s punčocháčemi podobně jako zelitschko, taky nosím o velikost větší, než odpovídá mé váze. Za prvé mám relativně dlouhé nohy a za druhé dlouhé palce, takže mě kratší punčocháče škrtí na palcích :-)) V pase mám momentálně asi 69 (jsem ostuda…), ale přesto mě nic neškrtí. Do punčocháčů ještě zastrčím košilku a nefouká mi na záda.
Jinak se spíš kloním k variantě „pohoda jazz“. Nepadnoucí boty bych si vůbec nekoupila a podpatky nenosím - hlavně teda z toho důvodu, že jsem zatím nenašla boty na podpatku, které by se mi líbily a přitom mi seděly. Mám dost úzkou nohu, takže vždycky v botě dojedu až do špičky a vzadu mám centimetr místa. A co úplně nesnáším, to je sukně vyjíždějící nahoru - v kabince tohle bohužel nejde moc odhalit :-( Pak si taky asi nikdy nezvyknu na tašky přes jedno rameno, jednu jsem si nedávno pořídila a pořád ji musím přidržovat a divně se kroutím, načež mě samozřejmě bolí záda. Sice si uvědomuju, že můj sportovní batůžek ke kabátu a sukni může někoho rozčilovat, ale každý den s sebou tahám tolik věcí, že bych chodila za chvíli ohnutá jak paragraf. Chci si pořídit aspoň nějakou tašku s popruhem přes tělo, do které by se mi vešla litrová termoska a A4 sešity, do té doby budu doufat, že se můj batůžek neobjeví s jízlivou poznámkou o Himalájích na blogu ;-)

Moncicanda
46 příspěvků 28.11.11 19:41
Ty jsou půvabné :) kde se u nás prodávají? Máte s nimi nějaké delší zkušenosti, jako jestli vydrží déle než jednu dezónu? Měla jsem jedny pěkné botky Josef Seibel a po týdnu jsem byla nucela reklamovat, vrátili mi peníze, oboum botám praskla podrážka :(
Moncicanda
46 příspěvků 28.11.11 19:42
Moncicanda ha detto :
anicka: Ty jsou půvabné :) kde se u nás prodávají? Máte s nimi nějaké delší zkušenosti, jako jestli vydrží déle než jednu dezónu? Měla jsem jedny pěkné botky Josef Seibel a po týdnu jsem byla nucela reklamovat, vrátili mi peníze, oboum botám praskla podrážka :(
anicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.11 21:08
Ak myslis (myslite? :-D) tie El Naturalista, tak ja ich mam z Fashion Areny (v Prahe), tam ich mali za pomerne slusnu cenu (tusim 1800), ale inac som tuto znacku videla aj v niektorych predajniach Bata (minimalne na Vaclavaku :-)) Vela skusenosti s nimi zatial nemam, mam ich len par mesiacov, ale su uzasne pohodlne a vyborne sa v nich chodi, ta gumova podrazka je super :-) Citala som na ne same pozitivne ohlasy, tak dufam, ze vydrzia.

K Seibel topankam - asi to zalezi na konkretnom modeli, u nas doma su jedny topanky tejto znacky intenzivne nosene uz aspon 10-15 rokov…a zistila som to len vdaka starej fotke, lebo tie topanky by som na taky vek rozhodne netipla :-)
Moncicanda
46 příspěvků 29.11.11 18:01
děkuji :)
MP Barbucha
3716 příspěvků 29.11.11 18:35

Nevíte někdo, zda je možné sehnat někde kozačky z Adiného článku o veletrhu KABO? Byla to značka Pretty, od té doby, co jsem je na fotce viděla, tak mi nedají spát. A podobné nikde nemají…

MP Barbucha
3716 příspěvků 29.11.11 18:37
Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek