Pavouk nebo stonožka? Chov exotických živočichů

Fotoalbum tématu (101) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Porkpiehat
2045 příspěvků 23.8.19 20:46

@benyka Já mám larev zlatohlávků plný kompostér. Když jsem si chtěla odebrat zespodu trochu zeminy, tak to bylo samé žížala a larva. Přišlo mi, že jich je víc než té zeminy, měla jsem problém je z toho vybrat. Evidentně se jim u mě líbí.
Já jsem udělala s larvami stejnou věc - vykopala jsem jich spoustu při obdělávání zahrady, myslela jsem, že jsou to nějaké škodlivé larvy, tak jsem jich plnou misku dala sousedovi pro slepice. Když jsem je pak našla znova, tak jsem si řekla, že je zkusím určit. Od té doby je nechávám, zlatohlávci opylují květy. Do kompostu larvy vřele doporučuji, zpracují ho do mrtě na černozem :-)

VeronikK
1184 příspěvků 23.8.19 22:52

@Porkpiehat a co ploštice! Těch jsou vždycky hromady. Brácha je jako malý nabíral a házel do ohýnku, což mu teda rychle naši zatrhli, já se jich štítila, jak jich je moc asi… My jsme nějak ty brouky asi pozorovali víc, taky starší bratranci sbírali brouky, nosili různé domů, takže jsem viděla v dětství nejrůznější hmyz :-)
@benyka roháči bývají u nás na zahradě často. Ten velký brouk by mohla být samička roháče. Je velká, ale nemá to paroží :-) I když tak velká možná není… Napadá mě ješte hovnivál, ten je takový kulatější.

Porkpiehat
2045 příspěvků 23.8.19 23:27

@VeronikK Jo, ploštice růměnice, komáři, cvrček, čmelák… Ale třeba znakoplavku jsem nikdy neviděla, znala jsem jen vodoměrku. Možná mě ten hmyz v dětství tolik nebral, mé vzpomínky jsou limitované na popíchání od včel při průchodu kolem úlů, hrůzu z pavouků a kousnutí jednoho brouka na lilii (teď konzultuji Kapesní atlas brouků z roku 1964 a bude to páteříček). Toho brouka jsem si vzala na ruku a chtěla si ho prohlédnout a on mě regulérně hryznul/štípnul. Od té doby brouky do ruky neberu (bylo to cca před 30 lety).

Zato tady ve Francii si to vynahrazuji, každoročním návštěvníkem zahrady jsou kudlanky. Kromě letošní novinky v podobě saranče egyptské jsme tu už měli Pestrokrovečníka mravenčího a Pestrokrovečníka včelího. Bohužel jsem měla několikrát co do činění i s Pokoutníkem stájovým (přiznávám, pokaždé je mi na omdlení a zvedá se mi žaludek). Pak je v naší domácnosti častým návštěvníkem Strašník (další poblión (v rodinném slangu výraz pro něco na zvracení)).
Asi nejvzácnější nález je z letoška - Stepník rudý. Aby mi nebylo vyčítáno, že pavouky zavrhuji, tak se je snažím identifikovat, jako třeba Běžníka kopretinového (na jaké kytce ale byl, to už si nevzpomínám). A na levanduli jsem vyfotila Křižáka pruhovaného.

VeronikK
1184 příspěvků 24.8.19 00:06

@Porkpiehat no jasně, vodoměrky, ty jsme vždycky pozorovali na rybníku. Asi nás na ten hmyz různě v lese naši (a určitě babička s dědou) upozorňovali. Ale třeba co jsem neměla ráda, když jsme na zahradě přehazovali a pleli hlínu (ona byla navezená na hromadách, tak aby se dala rozvozit po zahradě a na záhony), tak v tom ty larvy, fuj. Nemám ráda červy, ať z nich je cokoliv… Jako vaše housenky jsem pozorovala, ale asi bych si je nechovala, přestože jsou hedvábné :-)

Porkpiehat
2045 příspěvků 19.9.19 20:26

Na přání @benyka dávám fotku pavoučice s miminky. Fotka je mizerná, ale trošku jsou tam vidět nožičky těch prťousů. Nejspíš je to pokoutník. Druhá fotka je lepší, podle atlasu jsem ho určila jako křižáka. Až z fotky jsem zjistila, jaké má chlupaté nohy.

Uživatel je onlinebenyka
8150 příspěvků 19.9.19 20:35

@Porkpiehat Dík. :-) Křižáka můžu, jednou jsme si jednoho pěstovali asi tři čtvrtě roku na lustru. Seděl tam pořád a nic nedělal, jenom rostl, prostě miláček. Mouchy asi lovil, když jsme tam nebyli. Pokoutíky nemusím, jeden rok jsem jich měla v boudě na nářadí přímo úrodu, lekla jsem se, jak jsou velcí. Nedávno jsem jednoho takového fešáka potkala dokonce v předsíňce před koupelnou v podkroví (netuším, jak se tam dostal), tři metry od spících vnoučat. Musela jsem se dost přesvědčovat, a rozvažovat, co s tím, abych to zvládla bez paniky. Naštěstí neběžel nikam pryč, takže skončil špatně.

Porkpiehat
2045 příspěvků 19.9.19 21:13

@benyka Pokoutníci jsou moje noční můra. Před lety jsem tady ve Francii uklízela pro jednu rodinu. Jeden den mě paní domu požádala, abych umyla okna. Když jsem před domem vylezla na štafličky, abych umyla okna i zvenčí, tak jsem zjistila, že v rohu u okna má ve škvíře sídlo pokoutník, kterého jsem později určila jako stájového. Tehdy mi bylo opravdu fyzicky špatně, protože jsem nikdy předtím tak obrovského pavouka neviděla. I s nohama byl jako moje ruka. Kdykoli se hadr dotkl některého z vláken, tak se pavouk pohnul. Myslela jsem, že se buď pozvracím nebo omdlím (případně oboje). My jsme kdysi dávno, když jsem ještě byla malá, měli doma také velké pavouky, ale kam se hrabali na tohoto.

Temperance
2388 příspěvků 20.9.19 00:03

To jsem neměla dělat, klikat na nové příspěvky v tomto vlákně. Naivně jsem si myslela, že bude pokračování bourců, třeba o zpracování hedvábí - a ono se to vrátilo k původnímu názvu. Ďakujem, neprosím… Musím honem do jiného vlákna, než mi začnou ožívat vzpomínky na mé arachnofobické příhody. Dobrou noc :-P

Stránka:  « Předchozí 1 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek