Péče o boty

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Neferek
106 příspěvků 08.08.18 12:26

Téma co se mi zrovna hodí, tak si jdu pro radu.

Mám boty viz fotka, materiál nubuk. Po pár dnech se na botech v ohybu objevily světlé čáry, při bližším zkoumání je to jakoby vyleštěné, leské a barva se mění podle úhlu. Pokud to vezmu sprejem na semiš a rozkartáčuju, tak to zmizí. Po pár minutách chůze je to ale zpět. Nějaká rada co s tím? Nebo se s tím smířit a neřešit?

Jirkátor
1569 příspěvků 14.08.18 07:57

Je to nubuk, s tím nic neuděláte.

pavka_l
872 příspěvků 14.08.18 10:18

@Neferek Je to tím, jak se při chůzi ta bota ohýbá, musíte počítat s tím, že nubuk to udělá, zas získají boty takovou pěknou patinu a nošený vzhled, po delším čase používání jsou nubukové věci na některých místech vyhlazené. Mně se to líbí víc než úplně nová nubuková věc.

Neferek
106 příspěvků 29.08.18 18:12

@Jirkátor Díky za radu, tak nějak sem tušil že s tím nic neudělám. Akorát to prostě vypadá blbě. Ty čárance jsou hodně světlé a je to vidět i z dálky.

@pavka_l Mechanika je mi jasná, spíš mi šlo o to, co s tím. Napadlo mě to vzít nějakým barevným sprejem, ale kašlu na to.

Škoda, že jsou jak na potvoru super pohodlné. Nu což, jsem z nubuku vyléčený :D

Jirkátor
1569 příspěvků 30.08.18 09:51

Nedávno jsem koupil u Bati brusnou kostku právě na podobné situace. Vyrábí to Collonil a jmenuje se to Cleaner. Zkoušel jsem tím vyřešit podobnou situaci na manželky lodičkách, ale výsledek je tak napůl cesty. Je to lepší než bylo, ale to vyhlazené místo je stále znatelné. Je to něco jako pemza z tvrdší gumy a tou se to místo zdrsní. Za 90,– Kč to stojí za vyzkoušení.
Osobně už nubuk také nekupuji, ale manželka si nedá říct.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek